Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kilka pytań do Przewodniczącego KON

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 9:14 pm    Temat postu: Kilka pytań do Przewodniczącego KON Odpowiedz z cytatem

Czytam forum "Tensor" i zastanawiam się co tak naprawdę dzieje się w "światku owczarkarzy"…
Czytam o samowolach, tj. organizowanie tzw. korungów, zawartych w niemieckich przepisach hodowlanych dot. wyłącznie hodowców niemieckich i obowiązujących na terytorium Niemiec.
Nasze przepisy hodowlane też mają wiele to życzenia Jak to bowiem jest możliwe by jedna i ta sama rasa była hodowana na różnych przepisach?! Sprawy dziwnych egzaminów odbywających się w tzw. "krzakach" choć nikt nie napisze oficjalnie - kto, gdzie, kiedy i dlaczego? ale wszyscy wiedzą, że tak jest.
Czytam też zarzuty jakie są rozsiewane na "Tensorze" wobec Zarządu Klubu ON i zwłaszcza wobec Pana jako Przewodniczącego... że KON nic nie robi. Dlatego przytaczam kilka wypowiedzi forumowiczów "Tensora" na temat KON i postanowiłam zadać Panu, Panie Przewodniczący kilka pytań.
Oczekuję naprawdę rzetelnej odpowiedzi.
Sprawy ogólne dot. organizacji KON
wypowiedż forumowicza: "największą tragedią jest słabość podstawowego klubu ON, która to wręcz zachęca do generowania nowych klubów rasy ON."
Moje pytanie: Co może KON zrobić by takie "fancluby" nie powstawały?
wypowiedż forumowicza: "To nie ja mam obowiązek i prawo występować do prokuratury z jakim kolwiek pismem bo jako osoba prywatna nic nie zdziałam , tak jak wcześniej pisałem musi to zrobić ZKwP lub KON bo sprawa dotyczy ON."
Moje pytanie: Czy rzeczywiście Zarząd Gł. Zw. Kyn. w Polsce lub KON może wystąpić do prokuratury by ukrócić powstawanie jakiś tworów /stowarzyszeń ON/ poza KON-em działającym w strukturach Zw. Kyn. w Polsce?
wypowiedż forumowicza: "Powstał kiedyś tam KHRON, hodowali nawet z dysplazją psy. Twórca mianował się Prezydentem i głównym sędzią tej organizacji. Dziś pokornie przyjeżdża na wystawy ZKwP, bo jego twór nie wytrzymał, był za słaby. Szkoda, że władze naszego Klubu nie wyciągają wniosków z ich błędów i nie robią nic, aby nasz Klub rósł w siłę"


Zgodziłem się na ten wywiad z koleżanką Haliną Szewczyk po to, aby móc wyjaśnić problemy, o których owczarkarze mówią i piszą. Ostatnio powstaje dużo różnych organizacji, stowarzyszeń – szumnie nazywanych klubami. Zazwyczaj dzieje się to wokół naszej rasy, a wszystko po to, żeby móc bezkarnie handlować szczeniakami. Od około roku zbieramy takie informacje i przekazujemy do Zarządu Głównego Związku Kynologicznego. Reakcje są różne. Z tego, co mi wiadomo to wpłynęła nawet do Sejmu interpelacja w tej sprawie. Pojawiają się głosy optujące za obniżeniem kryteriów hodowlanych celem zatrzymania członków i zahamowania ich odpływu. Ja osobiście i Zarząd KON jesteśmy za dążeniem do ujednolicenia naszych regulaminów hodowlanych, dostosowania ich do wymogów SV. Może w następnej kadencji, następnym składzie Zarządu Głównego to się uda.
Nie może być tak, że hodowla zarejestrowana jest na żonę w Związku Kynologicznym w Polsce, a mąż jest przewodniczącym klubu (organizacji konkurencyjnej do ZKwP) – nie zrzeszonym i nie uznawanym przez FCI. Ale co tu wymagać od jakichś organizacji, gdy czytam, że obecna wystawa klubowa nie ma ważnego regulaminu…?! Dlatego też pytam się – czy w Wasilkowie (wystawa klubowa z poprzedniego roku) miała ważny? A wcześniejsze? Zatem, pytam ponownie… dlaczego nagle tegoroczna wystawa klubowa jest „niby” nie w porządku, podczas gdy w ubiegłych latach jakoś nikomu to nie przeszkadzało…?!
Projekt nowego regulaminu wystaw klubowych został przygotowany przez KON i złożony do Zarządu Głównego ZK, gdzie uzyskał wstępną akceptację. Obecnie w ZG ZKwP opracowywany jest nowy regulamin hodowlano-wystawowy. Mam zapewnienia od ZG, że nasze propozycje i rozwiązania co do wystaw klubowych będą wkomponowane w nowelizację wymienionych przepisów. Proponuję nie walczyć ze sobą wzajemnie na różnego typu forach, a wręcz przeciwnie – wspólnymi siłami wywierać nacisk na decydentów, dążąc jednocześnie do poprawy regulaminów i dostosowywania ich do wymogów SV.
To tyle mniej więcej tytułem wstępu.
Odpowiadając na pytanie – co robi KON na obecną chwilę – mówię, że aktualnie tematem nr 1 jest wystawa klubowa. Organizowaliśmy też seminarium dla sędziów egzaminu wyszkolenia BH.
Mamy również na finiszu organizację skróconego kursu dla pozorantów, o który od kilku lat dopominają się młodsi członkowie Klubu ON. Możemy go zrobić jedynie dla członków Klubu ON i w obrębie naszej rasy, gdyż obowiązujące przepisy mówią, że dla uzyskania licencji pozoranta ras obrończych, konieczne jest odbycie długiego stażu i posiadanie co najmniej uprawnień instruktora ZKwP. Nie wyobrażam sobie, aby kilka osób legitymujących się tytułem „instruktora ZKwP” było w stanie pozorować, nie ze względu na brak wiedzy czy umiejętności, ale z uwagi na warunki fizjologiczno-anatomiczne organizmu. Drugą stroną medalu jest też fakt, iż ludzie mający już takie uprawnienia nie chcą dopuszczać innych, nie chcą konkurencji. Osoby, które zgłosiły się na kurs, w większości od lat pozorują już i tak na różnych placach treningowych. Zatem w ich przypadku uzyskanie licencji pozoranta rasy ON będzie w zasadzie tylko formalnością.




Moje pytania:
1. Co robi lub co chce zrobić KON w najbliższej przyszłości by nasz KON rósł w siłę?
2. Czy nie uważa Pan, by wszyscy hodowcy i właściciele owczarków niemieckich zarejestrowani w Zw. Kyn. w Polsce z automatu należeli do KON ?

Zamiarem naszego Zarządu Klubu ON jest dążenie, aby wszyscy właściciele ON obligatoryjnie byli członkami Klubu wybieralnego.

3. Czy nie uważa Pan, że najwyższy czas ujednolicić przepisy dla wszystkich owczarkarzy zarejestrowanych w Zw. Kyn. w Polsce, bez względu na to czy są członkami KON czy też nie?

Uważam, że na obecną chwilę te przepisy są jednolite. Oczywiście staramy się dążyć do coraz dokładniejszego dostosowania ich do SV, ale najpierw powinniśmy mieć większą siłę przebicia w naszym rodzimym ZG ZKwP.

4. Czy nie uważa Pan, by nowo wprowadzony egzamin BH /Posłuszeństwo i Socjalizacja/ powinien być obowiązkowym egzaminem jako warunek przydatności hodowlanej dla suk?

Pani Halino, w odpowiedzi na to pytanie nadmienię tylko, że zaledwie tydzień po zorganizowanym seminarium (15.07.2012r.) dla sędziów BH napisałem wniosek w tej sprawie do Zarządu Głównego, który poparł Klub Komisja ON. Regulamin tego szkolenia miałby obowiązywać w Polsce od 01.01.2013r. W tej chwili czekamy na plenum i decyzję ZG ZKwP.

5. Czy będzie można organizować egzaminy BH i IPO przez klub ON pomijając oddział?

Była Pani świadkiem mojej rozmowy z Przewodniczącym Głównej Komisji Szkolenia, że będzie
na to zgoda.


Pytania dot. korungów.

1.Czy korungi są w Polsce formalne?
2.Kto opłaca organizowane i odbyte korungi na terytorium Polski i do kogo trafiają pieniądze?
3. Za czyim zezwoleniem i kto zaprasza oraz kto opłaca sędziów niemieckich?
Odpowiadając na powyższe trzy pytanie informuję, iż korungi w Polsce są formalne. Na obecną chwilę próbujemy uporządkować całą sytuację. Korungi są egzaminami licencji SV i tylko Klub ON może i powinien być głównym ich organizatorem wydającym zgodę na ich przeprowadzenie, nadzorującym ich przebieg i otrzymującym pełną sprawozdawczość w tym zakresie. KON powinien otrzymywać nie tylko wyniki przeprowadzonych licencji, ale także informację o liczbie zgłoszonych zwierząt i liczbie zwierząt, które ukończyły próbę, a nawet informację o przepływie uzyskanej z opłat gotówki. Tak się jednak nie dzieje. Zarówno ZG ZKwP jak i Zarząd KON informacji takich nie otrzymuje. Chciałbym w tym miejscu przypomnieć, że to KON płaci składki członkowskie do SV i jest jedynym oficjalnym przedstawicielem tej organizacji w Polsce.
4.Czy korungi odbywające się aktualnie przy okazji wystaw owczarkarskich, odbywają się za zgodą jakiś władz, jesli tak - to jakich?,... czy też jest to samowolka jakiejś grupy owczarkarzy?

Na organizację korungów zgodę wydaje Klub, nie mając jednak wpływu na nic innego.
Chcemy tą sytuację zmienić.
5.Czy są sporządzane sprawozdania z odbytych na terytorium Polski korungów i czy są one przesyłane do KON?
Jak już wcześnie wspomniałem, korungi są egzaminami licencji SV i tylko Klub ON może i powinien być głównym ich organizatorem wydającym zgodę na ich przeprowadzenie, nadzorującym ich przebieg i otrzymującym pełną sprawozdawczość w tym zakresie. KON powinien otrzymywać nie tylko wyniki przeprowadzonych licencji, ale także informację o liczbie zgłoszonych zwierząt i liczbie zwierząt, które ukończyły próbę, a nawet informację o przepływie uzyskanej z opłat gotówki. Tak się jednak nie dzieje. Zarówno ZG ZKwP jak i Zarząd KON informacji takich nie otrzymuje.
6.Dlaczego wyniki korungów nie są przesyłanie do KON i nie są publikowane na oficjalnej stronie KON?
7.Czy owczarki posiadające korungi będą traktowane priorytetowo na wystawach zwłaszcza owczarkarskich i na wystawie klubowej?
Może to mieć wpływ, jeżeli sędzia o to zapyta. Nie może jednak stanowić to najważniejszej zalety zwierzęcia decydującej o kolejności w stawce. Jeżeli organizator wystawy przyjął psy do określonej klasy to oznacza to, iż spełniły wymogi regulaminowe dotyczące danej klasy i powinny być traktowane jednakowo. Wspomnę tylko, iż wyszkolenie nie pozostaje bez znaczenia, jest bardzo ważne. Końcowa decyzja należy zawsze do sędziego oceniającego.

Halina Szewczyk
Łódż dn.06.08.2012r.

Dziękuję koleżance Halince Szewczyk za zadane pytania. Na stronie Klubu ON nie prowadzimy polemiki. Zapewniam koleżanki i kolegów owczarkarzy, że gdzie tylko mogę to staram się walczyć
o dobro i rozwój naszej rasy. Nigdy innej nie hodowałem, podobnie jak pozostali członkowie Zarządu KON.




Pozwolę sobie dopisać,że na jedno pytanie nie udzielił Pan Przewodniczący odpowiedzi mianowicie:

Dlaczego wyniki korungów nie są przesyłanie do KON i nie są publikowane na oficjalnej stronie KON?
Odpowiem sama : nie są publikowane bo ich KON nie otrzymuje!
W tej sytuacji,, jeśli dany organizator korungu nie przysyła w wyznaczonym terminie sprawozdania z odbytego korungu, to KON nie powinien wyrazać zgody na organizację korungu w przyszłości dla danego organizatora!!!
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tora1



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 29
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam WSZYSTKICH !

W imieniu Przewodniczącego KON - W. Federaka, zamieszczam sprostowanie co do przesyłania do Klubu ON wyników z przeprowadzanych KORUNGÓW. Jedynym oddzialem ktorz przesyla jest Wroclawski Oddzial ZKwP dzieki Ryszardowi Klapkowskiemu.
_________________
www.kmpankiewicz.pl

Dorota Pankiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarek



Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 78
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Sie 19, 2012 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety fakty sa takie że ani Klubowa w Wasilkowie ani inne nie miały ważnego regulaminu, ale nikt nie składał oficjalnych protestów itd bo nie byłoby to dobre dla jedności środowiska, Nie można na stronie wkładać czegoś co nie jest zatwierdzone przez ZG i tylko o to mi chodzi. Nadmieniając :rok temu napisałem regulamin wystaw krajowych i klubowych o.n., po poprawkach został przegłosowany przez Zarząd KON, 3 lata temu napisałem regulamin hodowlany o.n. i został przegłosowany przez Zarząd KON...tylko gdzie to jest... trwają rozmowy itd,itp trzeba to wysyłać do ZG a nie kisić w biurku ze strachem w oczach .
ps.Regulaminy są dostępne u mnie jeżeli Pani "rzecznik KONu" sobie życzy to prześlę.(jak i inne "dokonania"które zrobiliśmy jako podczas poprzedniej kadencji choć ponoć nic nie robiliśmy-prosze zapytać kilka osób w tym osoby zainteresowane a nie pisać pisać bzdury!!!)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 20, 2012 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sprawie obowiązujących regulaminów zadałam pytanie już przy okazji wystawy Klubowej w Wasilkowie
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=746&start=0

a tutaj link do wspomnianego protokołu z zebrania KON - u z dn. 27.03.2010

http://www.owczarek-niemiecki.com/index.php?option=com_content&view=article&id=61:protoko-z-walnego-zebrania-czonkow-klubu&catid=2:nowoci&Itemid=13

Czy coś się zmieniło ?????
Czy coś ustalono ??????
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group