Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ZEBRANIE walne sprawozdawcze - 9.03.2013

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 14, 2013 1:21 pm    Temat postu: ZEBRANIE walne sprawozdawcze - 9.03.2013 Odpowiedz z cytatem

Sprawozdawcze Zebranie Członków Klubu Owczarka Niemieckiego
Zarząd Klubu zaprasza wszystkich członków na walne sprawozdawcze zebranie, które odbędzie się w siedzibie Klubu w Warszawie w sobotę 9 marca 2013 o godzinie 10:30.


http://www.owczarek-niemiecki.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=8&Itemid=3
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zebranie odbyło się w wyznaczonym terminie .
Frekwencja znacząco odbiegała od frekwencji na zebraniu wyborczym w marcu 2012r, ale to chyba standard Very Happy
Sprawnie i szybko zostały wybrane komisje.
Sprawnie i szybko wszystko poszło. Było miło .
Spawozdanie z zebrania zostało bardzo szybko zamieszczone na nowej stronie Klubu. Co mam nadzieję, będzie regułą teraz ...

http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu=home&dzial=nowosci&numer=5

pod koniec zebrania były zgłaszane wolne wnioski, i przegłosowywane...
i coś mi się nie zgadza...( rozumiem, koniec zebrania , bliski, i małe zamieszanie mogło być )
Na stronie podane są następujące wnioski :
cyt. "Członkowie Klubu zgłaszali wolne wnioski, które były następnie uchwalane przez Walne Zebranie:
1. Komisja Hodowlana do Wystawy Klubowej opracuje procedurę, która wyeliminuje udział w wystawie klubowej (i innych wystawach organizowanych przez Klub) psów z zakazem hodowli i ich potomstwa (tzw. ZUCHTVERBOT w księgach hodowlanych SV), powstałego wskutek stwierdzenia dysplazji przez klinikę SV.
2. Przyjęto wniosek o zobowiązanie Zarządu do wszczęcia procedury wprowadzenia do regulaminu wybieralnych klubów rasy organu sądu koleżeńskiego.
3. Przyjęto wniosek o zobowiązanie Zarządu do wszczęcia procedury wprowadzenia do regulaminu wybieralnych klubów rasy struktury regionalnej - placów treningowych. "

Wydaje mi się , że wniosek pierwszy nie przeszedł, ale tu mogę się mylić - bo w pierwotnej wersji chyba miał być już zakaz przyjmowania na wystawę klubową , a tu jest pomysł " opracowywania procedur eliminacji " - więc proszę o wyprowadzenie mnie z błędu Smile


Natomiast, był zgłoszony jeszcze jeden wniosek, i on został przyjęty ( ale nie jest ujęty w sprawozdaniu - sekretarz śpieszył się może Smile )

Wniosek ten brzmi:

"Motto Klubu Owczarka Niemieckiego:
„Naszym celem jest podwyższanie jakości hodowlanej i dbałość o zachowanie
użytkowych cech tej niezwykłej rasy”.
Właściciel owczarka niemieckiego będący członkiem Klubu Owczarka Niemieckiego może
wykorzystywać w hodowli – pod rygorem wykluczenia z KON – wyłącznie psy/suki
posiadające licencję hodowlaną polską lub zagraniczną. Dotyczy to psów/suk urodzonych po
30.06.2012r "


I jeszcze jedno, czego nie bardzo rozumiem, na hasła typu: wprowadzenie obowiązkowego IPO 1 dla suk, czy obowiązkowych prześwietleń łokci , dla członków klubu tylko , oczywiście - dla pozostałych mogą być dalej wytyczne ZKwP wystarczające Smile słyszy się od zarządu ( i członków klubokomisji zarazem ) - nie , to nie możliwe, to nie przejdzie....ZG się nie zgodzi
To jak w takim razie, klub Nowofunlanda , dla swoich członków ma obowiązkowe badanie w kierunku cystynurii ( nie obowiązkowe w ZKwP ) - oni mogli to jakoś przeforsować w swoim regulaminie i ZG się zgodził ? , a u nas co, ZG , się nie zgodzi ?

I jeszcze, przypomniało mi się ....
Nie wiadomo, ilu jest członków klubu, nie wiadomo kto jest członkiem klubu, nie wiadomo ile suk hodowlanych z jakimi prześwietleniamii jakim wyszkoleniem jest , tak samo nie wiadomo ile jest reproduktorów, Ile psów ma licencje polską , ile niemiecki koerung....
ale może za to będziemy mieli sędziów WUSV .

tutaj link do sprawozdania z działalności Klubu Nowofunlanda

http://www.nowofundland-klub.pl/sprawozdanie_klubnf_2012.pdf

Oni wiedzą co mają Very Happy
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Joanna Kost



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 395
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No faktycznie, nowofundlandy mogą nam zaimponować Sad
_________________
www.kostgallery.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Administratorko (Setka) radzę w swych rewolucyjnych zapędach pojąć, że do póki Klub ON nie jest w pełni samodzielny, i może nic, to o wszystkim decyduje Zarząd Główny ZKWP, czyli w większości hodowcy ras wszelkich bez żadnych wymogów, jak ja to nazywam leśne dziadki ze stażem w głębokim PRL-u, można zatem sobie co najwyżej jak dotąd ponarzekać i nic więcej, i myślę że dzięki swoim znajomym od wielu lat hodującym dobrze Pani o tym wie, więc po co bić pianę, to jest bez sensu.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Joanna Kost



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 395
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy takiej postawie, tkwilibyśmy nadal w PRL-u Crying or Very sad
_________________
www.kostgallery.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co gorsze, nie ktorzy uwazaja, ze caly czas tam sa !
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Nie Kwi 14, 2013 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KON pod względem hodowlanym to fikcja !!! Klub nie ma żadnych danych odnośnie rasy ON w polsce jedynie co kontroluje to sprawozdania, które nic nie dają i nie wnoszą !!!. Na kliku liczących się wystawach w polsce zapraszani są i będą dalej sędziowie SV, którzy i tak sędziują wg. zasad SV (ogólnie już na świecie przyjętych). Jeżeli w klasie użytkowej sędzia prosi o korung (wrocław) to należy zadać sobie pytanie czy tego typu wystawy są dla nielicznych bo na pewno nie dla członków KON, których przepisy ich wykluczają ani dla miłośników rasy. Dlaczego zatem w naszym kraju nie wprowadzi się zasad dla wszystkich równych, obowiązkowych oraz zgodnych z prawidłowym trendem hodowli rasy czyli SV !!! Przepisy SV to podstawa hodowli rasy ON - ED, HD, DNA, IPO, Korung nie ma tu nic co byłoby zbędne. Pies kryjący i suka rodząca to jest rozwój rasy zatem wiedza odnośnie stawów, pochodzenia i psychiki to fundament dla prawidłowego rozwoju rasy ON. Każda droga na skróty to porażka zatem przepisy KON są porażką, a brak walki z naszym związkiem głównym daje wiele do myślenia.
KON chcę pozbawić możliwości hodowli na zwierzętach, które w SV są wykluczone z hodowli - bzdura gdyż psy bez ED też są wykluczone z hodowli w SV, a w polsce kryją i rodzą w najlepsze.
Na wystawie w Prusach sędzia oceniał psa, którego postawił na ostatniej pozycji gdyż pies nie miał nic zrobione !!! Zjawisko dziwne ale w polsce normalne, a KON robi sprawozdania - z czego !!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ontopus napisał:
Pani Administratorko (Setka) radzę w swych rewolucyjnych zapędach pojąć, że do póki Klub ON nie jest w pełni samodzielny, i może nic, to o wszystkim decyduje Zarząd Główny ZKWP, czyli w większości hodowcy ras wszelkich bez żadnych wymogów, jak ja to nazywam leśne dziadki ze stażem w głębokim PRL-u, można zatem sobie co najwyżej jak dotąd ponarzekać i nic więcej, i myślę że dzięki swoim znajomym od wielu lat hodującym dobrze Pani o tym wie, więc po co bić pianę, to jest bez sensu.


Panie Ontopus, jestem tylko modem ( tzn kasuję jak coś mi się nie podoba Wink ). Do administratora i Rewolucjonisty mi dosyć daleko, a najdalej do Kreacjonisty Wink ! Jestem za Ewolucją !
I rozumiem, że " leśne dziadki", że to , czy tamto, że musi upłynąć czas, aby coś wymarło i wyrosło nowe, aby się zmienił mental itp, itd.
Mówi Pan, że KON nie jest w pełni samodzielny . OK . Rozumiem
Oczekuję też od Pana zrozumienia, że inny klub ( podejrzewam, że tak samo niesamodzielny jak KON ) wprowadził dla swoich członków takie a nie inne zapisy, różniące się in "+ " w stosunku do ogólnych wymogów hodowlanych. Jesteś w klubie , dostosuj się , nie jesteś - rób jak chcesz wg ogólnych zas. hod.

Panie Ontopus, czy 20 % owczarkarzy w Zarządzie Głównym ZKwP zwiększy samodzielność KON ?????
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group