Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Światówka 2013
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (świat)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Widziałam konsekwencję sędziego Quolla na dwóch wystawach landowych w tym roku, nie tylko wzrost był tępiony - postawa tylnych kończyn również - niezależnie od lokaty zajmowanej wcześniej na światówce Exclamation
Ciekawe co będzie, bo nie wszystkim Niemcom się to podoba Exclamation
Fakt jest jednak niezaprzeczalny, że psów w stylu ONURA Haus Bifo na pewno nie zobaczymy w czołówce stawki u sędziego Quolla Exclamation

_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego dla jasności sytuacji warto by było ten artykuł i kilka w podobnym tonie z SV Zeitung zamieścić (także dla niektórych naszych sędziów).
Dla tych którym takie zmiany się nie podobają jest w artykułach z SV wytłumaczenie dlaczego taki "powrót do wzorca" będzie forsowany. SV nie owija w bawełnę - oczywiście chodzi o kasę, gdyż w wyniku rozpowszechnionej negatywnej opinii o rasie spadła ilość miotów w Niemczech, spadła sprzedaż i ilość członków SV. Jest to więc część pewnej kampanii mającej na celu "powrót do potęgi".
Faktem jest niezaprzeczalnym że nawet w Niemczech wśród potencjalnych nabywców panuje przesadzona potoczna opinia o degeneracji ON pod względem eksterierowym i zdrowotnym. Miałem okazję także sam tego wysłuchać.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mniej jednak niemcy i to nie istotne, że mają korzyści ze sprzedaży psów potrafią widzieć co się dzieje w rasie i w jakim kierunku to idzie !!! Ich działania są na pierwszym planie idące dla rasy, kasa z tego była zawsze i zawsze będzie !!! Nie dopuszczenie psów z noch zugelasen do VA jest tego dowodem !!! Klasą samego klubu rasy w niemczech jest fakt, że nikt hodowców się nie pyta czy wprowadzenie zmian dla poprawy rasy się komuś podoba czy nie bo zawsze ktoś z hodowców na czymś straci Np Niki z Nino mógłby być zwycięzcą VA1 na tegorocznej wystawie, a tak nie będzie tego triumfu !!! Można dużo by rozważać niemieckie posunięcia ale jak to się ma do posunięć klubu rasy w polsce !!! Przecież u na nie ma nawet podstawowego IPO dla suk o stawach ED i DNA nie wspomnę !!! Fakt, że jak ktoś chce to może sobie zrobić jest małą tragedią tych co za rasę w polsce odpowiadają i to nie ZK jest winien gdyż ZK ma setki ras na głowie, to kluby danej rasy są odpowiedzialne za jej rozwój i w żadnym razie warunki w danym kraju nie powinny mieć znaczenia odnośnie samej rasy !!! Biorąc pod uwagę istotne zmiany w zasadach SV nie wyobrażam sobie jakie sędziowanie będzie sędziów SV w polsce w przyszłym roku !!!Jak sędzia ustali stawki biorąc choćby pod uwagę wpisy do rodowodu LC czy w ogóle je weźmie pod uwagę. Z tego co wiem sędzia SV niejako musi oceniać w "obcych krajach" wg SV zatem nasz nowy regulamin powinien spowodować, ograniczenie ilości wystawianych psów do ilości psów z LC czyli na około 30% (dla rasy tragedia) dzisiejszego pogłowia !!! Znając życie i tak "golasy" będą wygrywać i zdobywać "chempionaty" gdyż sami polscy sędziowie nie będą respektować własnych regulaminów lub sensu ich (nie jako obowiązkowe) w ogóle istnienia !! Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku,Temat ten dotyczy wystawy światowej a nie tego co jest u nas a czego nie ma. Może niech temat toczy się tylko w obrębie światówki.
Mnie osobiście jakoś nie przekonuje to wyjaśnienie dotyczące rezygnacji przyznania lokat w kl użytkowej.
Moim zdaniem,lepszym posunięciem byłoby tak jak było do tej pory. Wytypowanie zwycięscy i wskazanie kierunku w jakim powinna pójść hodowla ON na świecie. Napewno jest pies którego sędzia Quoll mógłby wskazać żeby realizować swój plan zmiany wizerunku ON-a. Tak mi się wydaje.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok Panie Rafale z tym, że wystawa światowa to wystawa klubu SV czysto hodowlana, która służy podsumowaniu sezonu oraz dokonywania zmian odnośnie rasy Smile zatem tam gdzie "zmienia się owczarek" tam powinniśmy być my i powinno mieć to przełożenie na co u nas Smile ale OK nas pomińmy Smile

Ogólnie Panie Rafale opcja przyznawania tytułów VA 1 do np VA 12 była dla oglądających małą adrenaliną ! dla polityki wewnętrznej całego grona zarządu i sędziów SV zawsze małym konfliktem i sprytnie temat załatwili nie przyznając zwierzakom VA lokaty ! nie ma to bowiem żadnego znaczenia pokazanie lub wskazanie jakim psem z grona VA kryć gdyż każdy z nich i tak zazwyczaj wykorzystywał swoje limity kryć ! To moje zdanie oczywiście ale myślę, że jest logiczne Smile.

Odnośnie zmian samego owczarka - SV dużo nie zmieni w owczarku jako dążenie do wzorca, ogólnie dzisiejszy owczarek uzyskał super wyraz i typ, który się i SV i światu podoba problemem jest bardzo duże zagęszczenie tych samych genów, które niosą za sobą różne wady oprócz wzrostu, który nie jest przyczyną Inbredów. Wielu się śmiało z mojego programu do obliczeń genetycznych, którego wzory matematyczne są używane min. przez SV, a które bardzo wyraziście wskazują na wysokie współczynniki pokrewieństwa (nie mylić z Inbredem to nie to samo) zaczynają pojawiać się wysokie współczynniki % pokrewieństwa, który doprowadzić może do chowu wsobnego Smile I tu SV widzi zagrożenie ! sama walka z przekątowaniem, wzrostem, jasnym okiem, noch zugelasen, zbyt opadającą linią górna to mniejszy problem to zwykłe przesuwanie psów na tyły wystaw i to starczy żeby problem zaczął się rozwiązywać Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:


Ogólnie Panie Rafale opcja przyznawania tytułów VA 1 do np VA 12 była dla oglądających małą adrenaliną ! dla polityki wewnętrznej całego grona zarządu i sędziów SV zawsze małym konfliktem i sprytnie temat załatwili nie przyznając zwierzakom VA lokaty ! nie ma to bowiem żadnego znaczenia pokazanie lub wskazanie jakim psem z grona VA kryć gdyż każdy z nich i tak zazwyczaj wykorzystywał swoje limity kryć ! To moje zdanie oczywiście ale myślę, że jest logiczne Smile.

Czyli jeśli psy z grupy VA wykorzystywały swoje limity kryć,to rezygnacja z lokat niczego nie zmieni. Nie chce mi się wierzyć że to był właśnie jeden z powodów dla którego zrezygnowano z przyznania lokat. Wyglada to bardziej na jakąś zagrywkę polityczną. Byłbym to jeszcze w stanie zrozumieć gdyby grupę VA zwiększono np do 30-40 zwierząt. Ale świtówka już całkiem niedługo więc zobaczymy jak to bedzie.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
Wolf Jar napisał:


Ogólnie Panie Rafale opcja przyznawania tytułów VA 1 do np VA 12 była dla oglądających małą adrenaliną ! dla polityki wewnętrznej całego grona zarządu i sędziów SV zawsze małym konfliktem i sprytnie temat załatwili nie przyznając zwierzakom VA lokaty ! nie ma to bowiem żadnego znaczenia pokazanie lub wskazanie jakim psem z grona VA kryć gdyż każdy z nich i tak zazwyczaj wykorzystywał swoje limity kryć ! To moje zdanie oczywiście ale myślę, że jest logiczne Smile.

Czyli jeśli psy z grupy VA wykorzystywały swoje limity kryć,to rezygnacja z lokat niczego nie zmieni. Nie chce mi się wierzyć że to był właśnie jeden z powodów dla którego zrezygnowano z przyznania lokat. Wyglada to bardziej na jakąś zagrywkę polityczną. Byłbym to jeszcze w stanie zrozumieć gdyby grupę VA zwiększono np do 30-40 zwierząt. Ale świtówka już całkiem niedługo więc zobaczymy jak to bedzie.


Tak Panie Rafale grupa VA zapewne się zwiększy oprócz psów, które trafią tu standardowo czyli wybitnie anatomicznie, czołówka młodzieży i juniorów z roku wcześniej, psy V z dobrym potomstwem oraz nowości psy oczywiście "ładne" z "ciekawym rodowodem" Smile widzę tu psy np. włoskie i takie, które mogą przywrócić rozbieżność genetyczną Smile Nie przyznawanie w takiej stawce VA lokat nie powinno zatem nikogo "wkurzać" Smile. Trzeba pamiętać, że wystawa klubowa niemiec czyli potoczna światówka to wystawa jednak i przede wszystkim hodowlana i tu założenia SV wezmą zapewne górę co będzie mądre Smile Pozdrawiam i do zobaczenia na światówce - sam jestem ciekaw rozwiązania Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Sob Sie 10, 2013 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie z brakiem lokat.Ocena dotycząca samego psa z grupy VA (pomijając ocenę jego grupy potomstwa) to przecież przedstawienie kolejno 1,2,3.... czyli tego "NAJ" a tak naprawdę każdy hodowca ma tez swoje "oko" i wcale Remo będąc VA 1 nie musi się podobać bardziej niż NINO i tenże sam VA 2 może nie mieć tego "czegoś" co ma np VA 10.Ale z Rafałem się tutaj też mocno zgodzę -polityczne podstawy ten cel ma na pewno niekoniecznie związane z "polepszaniem rasy".Na pewno złagodzi to politykę która jest tam podzielona układami.
Powrót do góry
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sob Sie 10, 2013 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie zastanawia, czy w takim układzie psy z czołówki juniorów i młodzieży z poprzedniego roku, będą mogły znaleźć się w gronie VA!!

Co teraz będzie największym prestiżem - celem niemieckich hodowców?? Samo znalezienie się w grupie VA czy ilość lat w których dany pies będzie w tym gronie?

Psy z młodzieży i juniorów z poprzedniego roku, silą rzeczy nie są w stanie pokazać wystarczającego potomstwa, a czy bez tego pies będzie mógł dostąpić zaszczytu dostania się do grupy VA??

Może tam wejść raz, i nie dawać dobrych dzieci i co?? ....i tak największe osiągnięcie już ma!!

Dotychczas takie młody psy zajmowały dalsze lokaty, typu VA9,10,11 z czasem jeśli przekazywały pozytywne cechy potomstwu i potrafiły to udowodnić, pokazując grupę, awansowały wyżej. Teraz pies albo na VA zasługuje całokształtem, albo nie zasługuje wcale.
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Deniska



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 50
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśi młode psy , bez potomstwa znajdą się w gronie VA a w kolejnych latach udowodnią swoją klasę dobrym jakościowo potomstwem , pewnie pobędą w gronie najlepszych kilka sezonów. Co do lokat to mnie wszystko jedno. Każdy pies zostaje opisany a przede wszystkim postawione są prognozy , wytyczne , jakie suki do krycia doprowadzać a jakich nie i to jest bardzo istotne.
_________________
Adrian Witas


- Życie bez psa to błąd
(C. Zuckmayer)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Deniska



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 50
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak w ogóle to CHCĘ ŻYCZYĆ WSZYSTKIM POLAKOM STARTUJĄCYM ZE SWOIMI PSAMI NA TEGOROCZNYM SIEGER JAK NAJWYŻSZYCH LOKAT I WSPANIAŁYCH OPISÓW , WIEŃCZĄCYCH CAŁY TRUD I POŚWIĘCENIE ZWIĄZANE Z PRZYGOTOWANIEM ZWIERZAKA DO TEJ NAJWAŻNIEJSZEJ WYSTAWY!!! Trzymam kciuki za Was i szczerze zazdroszczę tych niezapomnianych i niezastąpionych emocji:)
_________________
Adrian Witas


- Życie bez psa to błąd
(C. Zuckmayer)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Donka



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 202
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 27, 2013 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga owczarkarze z okolic Krakowa, Katowic, Wrocławia, zwolniły się dwa miejsca na światówkę w Kassel.
Dojazd i nocleg. Wiadomość na PW
Very Happy
_________________
www.trojangold.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia dla wszystkich w Kassel!

Szczęśliwej drogi, dużo sukcesów, wysokich lokat, ogromnych pucharów, samych piątek na testach i kupę radości z wyników

Będę mocna trzymać kciuki za ekipę z Polski!
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JUZ PO TESTACH Smile

Najlepiej gryzące suki Smile
http://www.schaeferhunde.de/fileadminBSZS/pdf/Ergebnisse/tsb_bestenliste_ghkh.pdf

SV-BUNDESSIEGERZUCHTSCHAU 30.08.2013-01.09.2013 KASSEL
TSB-Überprüfung - Gebrauchshundklasse HÜNDINNEN
Katalog-nummer Name des Hundes
Herausragender TSB:
2107Henni von der Brossmerhöhe
2061Haifa vom Fichtenschlag
2241Cyndy v. Gafieger Hof
2234Zambia degli Achei
2071Iris vom Badsee
2074Capri von Arlett
2192Quadriga vom Frankengold
2157Mira von Stadt Spenge
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyniki testów - psy

http://www.schaeferhunde.de/fileadminBSZS/pdf/Ergebnisse/TSB-Ergebnisse-Rueden.pdf
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (świat) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group