Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

o koerungu, licencji i prześwietleniach...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Moimi osiągnięciami jest sam fakt wystawiać w niemczech wśród najlepszych ! Spróbuj choć raz i się zapewne zrobisz mały !!! Tegoroczna wystawa w niemczech Beeskow suka Tigra Wolf Jar 1 lokata na 5 suk to tak do przykładu

Szczere gratulacje. Chociaż gdyby stawka była większa,powód do dumy jeszcze większy Smile
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co uwiez mi ze sporo Hodowcow podchodzilo i pytalo sie o psiaka i mowili ze calkiem niezle zwierzatko z niego rosnie i mie to wystarczy ze ktos normaly podejdzie i pogada i nie zapyta sie odrazu ma HD i ED hehehe.Wiesz co Wolf jar nie slyszalem jak jestem na wystawie od zadnego Hodowcy ze ty jestes normalna osoba ,a naprawde z wieloma Ludzmi rozmawiam hehehehe pozdrowienia trzymaj sie nie chce mi sie juz z toba pisac Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marcinie, a mnie ciekawi co ja teraz usłyszę na wystawach o Panu, po tych Pana wypowiedziach na tym forum!

Czasami naprawdę wypadała by się zastanowić, zanim się coś głupiego napisze publicznie, bo będzie się to za Panem ciągła
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posty dotyczące Polskiej Licencji Hodowlanej z dn. 31.07.2013 r zostały przeniesione tutaj http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=1188
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiktor Kowalski napisał:

..... pies VA1 JECK vom Noricum miał HD - a noch zugelassen.
W sumie w Polskim środowisku owczarkarskim spierają się 2 poglądy : czy do przepisów SV iść od razu, czy krok za krokiem żeby zadowolić i SV i FCI tak jak to stara się robić Zarząd KON. A może rzeczywiście , w niedługim czasie będziemy mieli jeszcze obowiązkowe badania serca, niewydolności trzustki, podatności na wnętrostwo , bo to przecież zdrowie psa i dobro rasy.........


Ocena stawów noch zugelassen dopuszcza do hodowli. Jest tez zalecenie aby odpowiednio dobierac partnerów.
Jak mamy noch zugelassen to muszą byc inne walory skłaniające do rozmnażania
Jak mamy noch zugelassen to partner musi byc idealny ( stawowo ) ! Smile

no i w tym roku Jack juz nie byłby VA


alexandra napisał:
Kolejna nowelizacja do BSZS 2013

http://www.schaeferhunde.de/bsz/aktuelles/


Poza tym ustalono , że psy z wynikiem HD lub ED - noch zugelassen
nie mogą uzyskać tytułu VA.


Jaki wniosek z tego można wyciągnąć ?

Co nasi hodowcy z tym zrobią ?

I może faktycznie niedługo dojdzie koniecznośc nowych badań ? Wink Laughing
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sob Sie 10, 2013 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nickname23 napisał:
przemo napisał:
Mamy już nową, świeżo przegłosowaną Polską Licencję Hodowlaną, w której to ED i HD, muszą być wolne od dysplazji, żeby dopuszczały psa/sukę do hodowli oraz zbadane DNA.


Licencja w Rypinie była nowa czy stara ?
Podobno DNA jeszcze nie obowiązuje w tym roku ?

Dalej nie uzyskałam odpowiedzi na zadane pytanie, więc "podnoszę" temat??

Czy na licencji w Rypinie wymagane było już DNA, czy jeszcze nie?
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 21, 2013 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy okazji wystawy w Nowym Sączu 18.08.1013 r odbył sie koerung. Czy ktos może mi wskazac miejsce gdzie informacja o nadejściu takiego zdarzenia została zamieszczona ?

Na str oddziału tylko info o egz. PT, IPOv, IPO, BH, testach psych, przeglądzie hodowlanym - nazwiska sędziego brak. Przy info dotyczącym wystawy, żadnej wzmianki o koerungu nie ma

Na str KON- info o koerungu w N.Sączu brak . Są informacje o wcześniejszych - we Wrocławiu, Świerklańcu, Rypinie, Koszalinie.
Czyżby sezon wakacyjny ? Smile
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Chakra



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 31
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Sro Sie 21, 2013 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie ja dopiero dzis dowiedziałam się że koerung był zorganizowany przed wystawą, bardzo to dziwne, przy info dot wystawy ZAWSZE organizator zamieszczał takie informacje że odbędzie się egzamin i kto sędziuje.
Ciekawe czy ukaże się spis psów które przystąpiły? Na temat wyników też cisza...
_________________
Sylwia Orzechowska
http://www.chakville.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie Chorzowa pojawiła się informacja o planowanym Korungu:

Na razie bez większych szczegłów: http://www.zkwp-chorzow.net/index_pl.htm

Zapraszamy również na:

Körung:
(zmiana terminu o nowym termnie poinformujemy niebawem)
Koermeister: Franz-Peter Knaul (SV)
Pozorant: Zbyszek Górecki (Czechy)
Körung odbędzie się w Przyszowicach,


(setka, jak coś to przenieś gdzie trzeba Wink )
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 23, 2013 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karola, to stara informacja , z Marca , przynajmniej Smile
Miał być , ale nie był . Czy będzie ? nie wiem ! Smile
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Pią Sie 23, 2013 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Karola, to stara informacja , z Marca , przynajmniej Smile
Miał być , ale nie był . Czy będzie ? nie wiem ! Smile


o widzisz!!

A na stronie w aktualnościach po wystawie w Świerklńcu, czyli odniosłam wrażenie, że to nowa informacja!! Confused
No cóż, strona jest mało czytelna Confused

_____________________________
Wracając do tematu Nowego Sącza, z niecierpliwością, czekam na wyniki i jestem ciekawa ilości psów przystępujących do korungu.
PONOĆ informacja na stronie była zamieszczona, ale chyba tylko dla tych co wiedzieli gdzie szukać Razz :/
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
14ruda



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Nie jestem hodowcą,nigdy nie będę,ale jestem miłośniczką rasy.
Czytam ten wątek i jestem zażenowana tym jak Hodowcy owczarka niemieckiego odnoszą się do siebie. Rolling Eyes
Jako miłośnik i osoba,która w niedalekiej przyszłości nabędzie ONka chciała bym tylko Hodowcom uświadomić,że:
-ON jest w Polsce bardzo modną rasą.Dlatego spełnienie minimum lub zera wymogów(jak to jest w pseudo hodowlach) doprowadza do tego,że mamy pełny urodzaj owczarków niestety chorych,nadpobudliwych,niezsocjalizowanych,itd.
-Brak ED-ok,nie jest wymagane-ale hodujecie zwierzęta,taką oszczędnością narażacie swoje szczeniaki w jakimś procencie na chorobę,która narazi właścicieli na koszty a pieska na cierpienie
-Wyszkolenie-osobiście wolałabym,aby ON hodowlany(suka czy pies) nie miał narzuconego np.IPO. ON jest psem wszechstronnie użytkowym,powinna cechować go chęć współpracy z człowiekiem.
Wystarczyłoby mi gdyby pies czy suka brały udział w zawodach np. obi z sukcesami niż miały by wbite IPO na znajomym placu ze znajomym sędzią.
-Wystawy-potrzebne,aby sprawdzić anatomię,itp.
Ale jak to się ma do tych agresywnych psów potrafiących zaatakować sędziego przy ocenie zębów?Niestety rzadko spotyka się dyskwalifikację.
Czy piękno psa z zepsutą psychiką jest aż tak warte kasy za szczeniaki aby robić z takiego psa hodowlanego?

W Polsce za dużo jest kiepskich owczarków i kiepskich hodowli(nie piszę tu tylko o ZK).Właśnie dlatego hodowcy FCI powinni zrobić wszystko,aby ich psy były zdrowe,miały poprawną psychikę żeby wykończyć hodowle związków i stowarzyszeń powstałych po noweli ustawy o ochronie zwierząt oraz tych powstałych wcześniej,ale mających minimum wymogów hodowlanych.

Życzę wszystkim Państwu zdrowych i udanych miotów,odpowiedzialnych właścicieli szczeniaków i satysfakcji z hodowli Smile

Pozdrawiam!
Joanna Dąbrowska
_________________
Joanna Dąbrowska i Aicha Lubiatowo Ness
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strona 13 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group