Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytania techniczne dotyczące Ipo V ;)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shadowfox



Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 1
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 9:14 am    Temat postu: Pytania techniczne dotyczące Ipo V ;) Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich Smile

Zacznę od tego, iż jestem na forum zupełnym zieleniakiem, tak wiec może się przedstawie na poczatku i powiem kilka słow o nas (mnie i moim szatanie:) Mam na imię Magda, jestem ze Szczecina i jestem szczęśliwą posiadaczką suczki DON imieniem Vea, która ma obecnie 18 miesiecy Smile Vea pochodzi ze szczecińskiej hodowli eksterierów Endorfina - jej rodzice to Arus z Kasztanowej Alei oraz Xora vom Ebweiler Tal. Zdaje sobie sprawę ,że Vea nie jest użytkiem nadajacym sie super do psich sportów jednak działamy toche i chcialabym ja przygotowac do zdania egzaminu Ipo V. Chce nadmienić ,że nie jest ona moim pierwszym owczarkiem (bo 3 suką), ale dopiero drugą którą trenuje.

Vea jest szkolona od 1 dnia kiedy do nas trafiła (w wieku 7 tygodni). Ma za sobą psie przedszkole, różne seminaria szkoleniowe zarówno tu na miejscu w Szczecinie, jak i wyjazdowe. Treningi posłuszeństwa robimy codziennie, gdyż jest karmiona tylko z reki za pracę, robimy także tropienie (początki) oraz ćwiczymy raz w tygodniu z pozorantem. Na dzien dzisiejszy szykujemy sie do zdania PT (choć wiem ,że do podejścia do IPO potrzebne jest BH, do którego też podejdziemy Wink ).

Moje pytania dotyczące IPO są typowo techniczne ponieważ nigdzie indziej nie zdalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi i licze, że na tak profesjonalnym forum znajde odpowiedzi na nurtujace mnie pytania:)

Pierwsze pytanie dotyczy "prawidłowego zachowania przy strzale" - otóż wyjaśnienie tego terminu jaki znalazłam obejmuje tylko brak zachowania lękliwego- a co jeżeli pies zamiast uciekać szczeka i chce podbiec do miejsca wystrzału? Pytanie- czy pies w trakcie egzaminu ma iść zupełnie spokojnie i w ogóle ma nie szczekać ??? Co jeżeli szczeknie jednak nie zrywajac komendy równania przy nodze???

Drugie pytanie dotyczy zachowania na obronie. Czy pies ma być szczekliwy? Ona uwielbia te zajecia- ma wysoki popęd łupu, bardzo ekscytuje sie gdy zaczynamy prace- pytanie czy mam hamować ja w tym zachowaniu (wysokie szczeki zanim dostaje komende do ugryzienia). Jedno z ćwiczeń egzaminacyjnych to oszczekiwanie Wink Rozumiem jak ono ma wygladać - czy to oznacza ,że reszte pracy pies ma być spokojny?? Spotkałam sie z opinią (Markusek Team), że to dobrze, iż ona tak sie zachowuje - jednak to były tylko ćwiczenia majace nauczyc ja dobrego chwytu. Jak jednak powinny wygladać ćwiczenia przygotowujac ja do zdania egzaminu ??

Trochę się rozpisałam ;-P Mam nadzieje, że udało mi sie dość jasno przedstawić moje wątpliwości Smile Z góry dziękuję za odpowiedzi, ktore są dla mnie bardzo ważne Smile) W razie jakichkolwiek pytań z chęcia na każde odpowiem Smile
Dziekuje raz jeszcze ;D
Magda i Vea Smile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Basia.sk8



Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Wto Gru 09, 2014 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wprawdzie pytanie zadane jakiś czas temu ale może jeszcze aktualne więc odpowiem w miarę możliwości.

Cytat:
"prawidłowego zachowania przy strzale" - otóż wyjaśnienie tego terminu jaki znalazłam obejmuje tylko brak zachowania lękliwego- a co jeżeli pies zamiast uciekać szczeka i chce podbiec do miejsca wystrzału?


Ogólnie pies powinien cały czas iść przy nodze i nie powinien się z tej komendy wyłamać w IPO V strzały są oddawane przy chodzeniu przy nodze na smyczy więc jest o tyle prościej że całkowicie na pewno się nie oddali - pytanie jak taką próbę biegu zinterpretuje sędzia czy aby jednak nie podciągnie tego pod ucieczkę. Więc jeśli faktycznie nie jest to kwestia lęku to raczej starałabym się ćwiczyć tak żeby nauczyć sunie aby na wystrzał dalej szła przy nodze.


Cytat:
Pytanie- czy pies w trakcie egzaminu ma iść zupełnie spokojnie i w ogóle ma nie szczekać ??? Co jeżeli szczeknie jednak nie zrywajac komendy równania przy nodze???


Pies nie powinien szczekać w trakcie wykonywania ćwiczeń jeśli ma to miejsce prawdopodobnie zostaną mu odjęte punkty.

Podobnie ma się to do części z obrony.
Pies ma szczekać tylko na oszczekaniu jeśli pies szczeka przy innych ćwiczeniach odejmuje się za to punkty.

Co do tego jak powinnaś przygotowywać psa to wydaje mi się że powinnaś porozmawiać z swoim szkoleniowcem / pozorantem powiedzieć że chcesz zdawać taki i taki egzamin i powinien cię do niego przygotować.
Ciężko myślę komukolwiek kto twojego psa nie widział mówić ci jak powinien wyglądać twój trening bo nie wiemy na jakim etapie jest twój pies.
_________________
Basia Szoblik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group