Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podawanie wyników wystaw i wielkość stawek na wystawach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak miło kończą się rozmowy ....Wink



marcin76 napisał:
wymyslili bo sie ku.... a pogubili Very Happy Very Happy psy Va byly chu...j wie po czym Very Happy Very Happy


to chyba jednak dobrze Marcin76, że wymyślili to sprawdzanie DNA Smile

i na jakiej podstawie wnioskujesz , że:

marcin76 napisał:
...... w Polsce by taki reproduktor byl z miejsca upie.... Very Happy Very Happy i wszystkie jego dzieci ,bo chyba tak powinno to sie odbyc ....


jak u nas nie odróżnia się DNA gpr od DNA - Lagernummer vergeben , jak u nas wogóle nie bada się DNA !!! Shocked ( poza oczywiście wyjątkami )
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka pewnie ze dobrze:-)Smile:-SmileSmile
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolf jar sory pomylilem sie:-) Te geny wolf jar to podstawa hodowli:-)SmileSmile dopiero trzeba byc w trepie kołysanym zeby takie jaja pisac:-)SmileSmile:-)tez zakoncze na tym wpisie:-)SmileSmile
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
wolf jar sory pomylilem sie:-) Te geny wolf jar to podstawa hodowli:-)SmileSmile dopiero trzeba byc w trepie kołysanym zeby takie jaja pisac:-)SmileSmile:-)tez zakoncze na tym wpisie:-)SmileSmile


Te geny Panie marcin76 to geny psów i suk z zakładanym wyrazem i typem ! i rzeczywiście trzeba być w trepie kołysanym żeby geny psów, o których pisze pomylić z nazwą przydomka hodowlanego !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku cała ta dyskusja zaczęła sie od psa który ma wymagania SV i w dodatku ma tytuł CH Pl. Może by nim pokryć,zamiast jeździć do niemiec?. Co Pan o tym sądzi?
Bo skąd się wezmą wybitne psyw Polsce i jak można potwierdzić dobrą jakośc ojca jak nikt nimi w Polsce nie kryje. Większość woli pokryć nawet gorszym psem ,ale z przydomkiem niemieckim.. Nawet nadawanie przydomków niemiecko języcznych pokazuje że hodowca szuka sposobu żeby zostać jak najszybciej zauważonym i sprzedać jak najwięcej możliwie szczeniąt. Na Facebook-u już nie pisze się szczenięta na sprzedaż tylko PUPPIES FOR SALE,i co drugi jest TOP. Już coraz mniej ma ambicje uczciwie hodować i walczyć na wystawach. Smutne to ale prawdziwe. Widać jak wielu podlizuje się sędziom,kryje ich psami,nawet bardzo miernymi czasem,ale jak jeszcze ma ten psinka niemiecki przydomek,to już wazelina na całego. Chyba kończy sie era uczciwej rywalizacji i hodowania dla polepszania rasy. Liczy sie już tylko albo prawie tylko kasa.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale pieniądze zawsze były, są i będą ! W owczarkach, koniach, gołębiach itd. Do pracy zawodowej też chodzimy dla pieniędzy Smile Nie mniej jednak hodowla w niemczech czy już prawie wszędzie oprócz polski opiera się na zasadach zdrowych dla rasy i to jest fakt !

Niemcy 10 lat temu na wystawie światowej wystawiali, promowali i sprzedawali i robią to nadal ! Tak, że wszystko jest po staremu Smile należy jednak dodać, że ci którzy patrzą na kasę widzą też problemy w rasie ! wprowadzili ED i DNA powalczyli skutecznie ze wzrostem nie ma już 70 cm w grupie VA Smile duży postęp z przekątowaniem, a od przyszłego roku zapewne powalczą ze "złamanymi krzyżami" wprowadzając prześwietlenie odcinka lędźwiowo-krzyżowego (można już mieć wbite przez SV w rodowód takie badanie).
I mimo chęci zarobienia jednak zasady są i to obowiązkowe ! co skutecznie eliminuje wady nie patrząc na zdanie hodowcy ! Tam nie ma, że ja hoduje sobie jak chce jak to u nas jest i jak niektórzy nawet o tym piszą Smile

Facebook no cóż jest miejscem reklamy, jesteśmy w unii zatem poprzez język angielski można "dotrzeć dalej" Smile facebook jest też do tego stworzony Smile boli bardziej, że "nasze" forum do tematyki rasy ON stał się miejscem reklam i pogoni, która hodowla da więcej newsów Smile

Ja od 10 lat sprzedaży psów na mój przydomek nigdy nigdzie się nie ogłaszałem bo nie musiałem Smile, a jak będę musiał szukać w rasie kasy to będę wiedział, że już czas nie rozmnażać. Nie mniej jednak jak urodzi mi się pies godny bycia reproduktorem to oczywiście będę kasował za krycia Smile
Panie Rafale na wystawach się jak Pan napisał już nie walczy no i w sumie nie ma o co walczyć Smile to sędzia ocenia jakość danego psa ale zawsze w stosunku do innych wystawianych psów i w polsce trzeba raczej walczyć z charakterami hodowców dla których ich pies jest najlepszy Smile jak przegrywa to są zazwyczaj układy Smile a są ! tylko, że przy równych jakościowo psach (szczególnie w niemczech u nas nie do końca)

Reasumując Smile jest jak jest ale obowiązki zasad hodowli dla danej rasy powinny być obowiązkowe i nie istotne czy dla kasy czy czegokolwiek Smile Odnośnie krycia polskimi psami z niemieckimi "papierami" oczywiście jak ktoś chce polskim i zależy mu na zaoszczędzeniu to tylko takimi psami kryć i OK ! ale jak ktoś chce pokryć psem ponad dobrym to w polsce takich nie ma i nie ma się co oszukiwać Smile ja się nie oszukuje i dlatego nie mam jeszcze Smile własnego reproduktora. Takie szczęście mieli inni i dlatego po 10 latach rozumiem, że trzeba zapłacić Smile
Pozdrawiam i dzięki za rzeczowy wpis Smile tak mało ich ostatnio Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 7:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powaznie to sa geny psów bo kur...:-)myslalem ze krówSmileSmile wolf jar:-)Smile przydomu jednak dobrze musiales sie w glowe pi......c:-)jak karmiles te geny bo mnie teraz rozpied....s masakrycznie:-):-)napisze ci prosciej rozjebales mnie wlasnie tymi genami.Podstawa hodowli ,jakiej? mam nadzieje ze podstawa hodowli ,ale tylko wolf jar:-):-)pa pa:-)SmileSmile
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku pełna zgoda. Ale musi się Pan zgodzić ze mną że gdyby w Niemczech przestano kryć ich psami a przeniesiono by się chociażby na tak ostatnio modną Serbię,to poszła by fama że u nich nie ma nic wartościowego tylko burki. Żebyśmy w Polsce mogli mieć też fajne samce,musimy kryć swoimi psami. Ale jak tu ocenić samca,czy jest dobrym ojcem skoro pokrył zaledwie klika suk i to całkiem przeciętnych. W Niemczech pies kryje kilkadziesiąt a czasem kilkaset suk,więc siłą rzeczy musi się urodzić jakiś przyzwoity potomek po takim psie. Co do kolejnego wymogu prześwietleń?,hmm,no cóż,znowu moje zdanie jest takie żeby to sędziowie to oceniali i cofali na tyły stawki psy garbate. Bo,proszę mi wierzyć niedługo żeby całkowicie wyeliminować błędy a anatomii zacznie się prześwietlać całego psa i dokonywać pomiaru każdej kości. A to chyba już nie będzie normalna hodowla.
Co do układów?. Jestem obecny na wystawach owczarkarskich od 1995 r. i od tamtej pory bardzo wiele się zmieniło,niestety na gorsze. Bo teraz niemal gołym okiem widać przekręty i kombinatorstwo. Ale oczywiście nie dotyczy to wszystkich.
Ktoś kiedyś mi powiedział,że prawdziwy hodowca z dobrym materiałem nie musi się reklamować,ludzie sami go znajdą. Reklamą są wystawy. I tu się zgadzam w zupełności
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
napisze ci prosciej rozjebales mnie wlasnie tymi genami.Podstawa hodowli ,jakiej?

Nie wiem jak ci Panie marcin76 odpowiedzieć żebyś skumał ? o już wiem najprostsze będzie chyba najlepsze - Geny to podstawa każdej hodowli Smile, a jak są "układane" te geny Panie marcin76 to zależy od hodowcy !
Teraz postaram ci się Panie marcin76 napisać jak działają geny w podstawie - w takim twego poziomu dziecinnym przykładzie Smile zatem jeżeli tatuś (mowa o ludziach) nosi okulary z grubym szkłem i pozna mamę, która też nosi okulary z grubym szkłem to ich dziecko bardzo prawdopodobnie też będzie takie okulary nosić Smile to są geny Panie marcin76 ! Smile
To co chciałeś zrobić dla swojego psa czyli DNA to też nic innego jak potwierdzenie genów.
Jeżeli jak piszesz rozjebałem cie tymi genami to jest mi bardzo przykro skąd miałem wiedzieć, że to tak niepojęte dla ciebie zagadnienie !

No i na koniec zobacz sobie w rodowód swego psa, popatrz przez chwilę i zapewne (ale pewności nie mam) zobaczysz, że jest w nim tylko jeden polski owczarek ! a reszta to te słabe, nic dla ciebie nie znaczące psy niemieckie Smile a od siebie dodam, że gdyby ich tam nie było zapewne twój pies przypominał by szarika z 4 pancernych, a on też miał pewne geny, które miały duży wpływ na jego wygląd Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
Panie Marku pełna zgoda. Ale musi się Pan zgodzić ze mną że gdyby w Niemczech przestano kryć ich psami a przeniesiono by się chociażby na tak ostatnio modną Serbię,to poszła by fama że u nich nie ma nic wartościowego tylko burki. Żebyśmy w Polsce mogli mieć też fajne samce,musimy kryć swoimi psami.

Panie Rafale niemcy są hodowlanie mocno ugruntowani na jakość bo tylko tak mogą zaistnieć w czołówce, zarobić itp. i kryją psami na serbi we włoszech ale nigdy nie pokryją polskim psem gdzie w rodowodzie nie ma ED nie ma DNA nie ma IPO nie ma korungu, a jak już jest wszystko to sam pies trochę nie dorasta do tych u nich ! Może to smutne nie patriotyczne ale tak jest.
Proszę mi uwierzyć, że jak w polsce urodzi się taki Furbo to też pokryją Smile czasy się trochę pozmieniały co widać zresztą jakie państwa są w czołówce na światówce !

Rafał Ch. napisał:
Co do kolejnego wymogu prześwietleń?,hmm,no cóż,znowu moje zdanie jest takie żeby to sędziowie to oceniali i cofali na tyły stawki psy garbate. Bo,proszę mi wierzyć niedługo żeby całkowicie wyeliminować błędy a anatomii zacznie się prześwietlać całego psa i dokonywać pomiaru każdej kości.


Panie Rafale właśnie o to chodzi, że jak Pan piszę sędzia psa garbatego daje na koniec stawki i OK ale to tylko lokata na wystawie dla takiego psa ! polak do przykładu wróciłby do domu i ? i tak by na nim hodował pogłębiając wadę, wprowadzają następne prześwietlenie i wymóg hodowlany SV najzwyczajniej "załatwia" wybór hodowcy z góry i za niego ! Smile może to nie fajnie ale Panie Rafale DZIAŁA !
Podam przykład między wyborem, a nakazem ! Polska Smile można mieć ED i DNA ale nie trzeba, można mieć licencję ale nie trzeba ! i no i ma Pan odpowiedź ! pozbywamy się dysplazji ED ? wiemy co po czym jest ? Nie ! a chcemy żeby niemcy z dobrymi sukami do nas kryć przyjeżdżali.

Piszę też Pan o układach Smile są oczywiście ale ja pokryje psem, który mi pasuje, a nie psem, który z układu był np V2. Układy to tylko lokaty ! (hodowla i krycia należą już do hodowców, a nie sędziów)

Jest Pan od lat na wystawach, popatrzmy na polskie, na które przyjechał pies z dalszych lokat ze światówki (np. wrocław) i ? i nadal nie ma sobie równych zatem trudno nam będzie wzbudzić niemcami nasze zainteresowanie "hodowlane" pozostaje mam ich dobrze ugościć, a w tym jesteśmy światową czołówką Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
piotrek2bed



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 316
Skąd: Słubice k/Płocka

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie porównujmy naszych psów do "niemieckich" bo brakuje nam jeszcze trochę - Niemcy są 15 lat do przodu z hodowla , a my cały czas ich gonimy zarówno gospodarczo jak i w hodowli. Żeby Polska stałą jak Niemcy gospodarczo i finansowo to tez byśmy mieli wszystko w hodowli i ładne przy - ale są przeszkody finansowe dla niektórych, aby zrobić psa na "niemieckich warunkach" Ponadto na przestrzeni kilku ostatnich lat po otwarciu granic i dostępu do szerszego grona psów do kryć jakość owczarków w Polsce bardzo się poprawiła. Nasze suk dorównują a nawet niektóre są leprze od niemieckich , gorzej jest z psami....ale też wszystko idzie w dobrą stronę.

A co do psów "niemieckich cudów" to nie wszystkie są takie super ładne , kątowanie i mają charakter- a zdjęcia podrobione w photoshopie to już norma- wszystkie wyrysuj wymaluj z obrazka. A o wyszkoleniach IPO2,3 kkl, DNA HD,ED nie wspomnę - tylko jak te PSY ZALICZAJĄ TESTY - jak na innej klubówce uciekają od pozoranta i to psy z czołówki światowej- ale ludzie kryją takimi psami i pogłębiają lęk i niepewność psa -ale tego się nie mówi, tylko u nas wszyscy wszystkich krytykują i psy jakie to one są ....
A jeśli chodzi u nas w PL to dział szkolenia psów w ZKwP to jest jedna wielka fikcja i pralnia pieniędzy. Zaliczają IPO psy których nie ma albo nie gryzą, nawet Słowacy już to zauważyli Sad. Chcemy zacząć coś zmieniać to trzeba zacząć od góry a nie szukać winnych na dole

to na tyle moich mądrości i przemyśleń.
_________________
Piotr Bednarek
www.atrius-team.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrek2bed napisał:


A jeśli chodzi u nas w PL to dział szkolenia psów w ZKwP to jest jedna wielka fikcja i pralnia pieniędzy. Zaliczają IPO psy których nie ma albo nie gryzą, nawet Słowacy już to zauważyli Sad. Chcemy zacząć coś zmieniać to trzeba zacząć od góry a nie szukać winnych na dole

to na tyle moich mądrości i przemyśleń.



Tu znajduje się artykuł na temat "egzaminów " słowackich psów w PL

http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=1366

postaram się wstawić przetłumaczony tekst , aby było jasne co Słowacy piszą .....



Natomiast co do toczącej się od kilku dni wymiany zdań ..... cóż , tak sobie tu rozmawiamy właściwie od kilku lat i nic się specjalnie nie zmienia , chociaż nie ........ nie zmienia się pod względem formalnym. Wymogi ZKwP nie zmieniły się , pojawiło się co prawda małe światełko ...wprowadzenie obowiązku DNA , aleeeee.....ale zostało póki co wstrzymane Rolling Eyes
Trzeba jednak przyznać , że zwiększyła się trochę świadomość i hodowców i nabywców . Ludzie zaczynają robić prześwietlenia łokci ( mimo, że nie obowiązkowe ). Niektórzy robią samo DNA , zawsze jakiś postęp Wink Laughing , zwiększyła się ilość szkolących ......... no, cosik się zmienia Laughing

I można sobie narzekać na brak kasy , na słabe psy niemieckie i inne , na układy , na to i tamto , ale tak naprawdę to jakie będziemy mieć psy , zależy od nas samych nie od przepisów , od tego co będziemy z nimi i jak robić, czy prześwietlamy w PL , czy w SV ? czy licencja niemiecka czy polska? , kryjemy naszymi czy niemieckimi ? nasz wybór !!!
Dziwię się co prawda trochę niemieckim kryciom "gołych suk" i nie kontynuowaniem "niemieckiej hodowli " psom sprowadzanym z Niemiec , aleee..... pewnie jakaś myśl przyświeca takim działaniom i pokażą to następne pokolenia..... wolna wola . I póki nie będzie ujednolicenia przepisów , czy uznania naszych prześwietleń, DNA, licencji przez SV hodowla w Pl będzie szła dwutorowo ..... i nadal będziemy sobie wpominać posiadanie lub brak prześwietlen SV, kerungów itp idt przez kolejne lata, świat się kręci Laughing Laughing Laughing

Tylko czemu , czasem w ogłoszeniach , pojawia się HD, ED - normal jak jest A i 0/0 Question Twisted Evil Śmieszy mnie to niezmiernie Smile .....
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie wolf jar tak już całkiem poważnie,Hoduje Pan od 2004 roku tylko na sukach niemieckich i kryje Pan tylko psami niemieckimi z grupy wybitnej VA.Niech mi Pan powie co Pan osiągnol przez te 11 lat Hodowli.Prosze o szczerą odpowiedz bez złosliwosci pozdrawiam serdecznie Marcin
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie marcinie76 odpowiem Panu na to takie polskie standardowe pytanie, dziwne zarazem, wszędobylskie i nic nie wnoszące, od osób, które hodowlanie mają mało do powiedzenia. Dodam też, że takie samo pytanie zadawano mi od mojego pierwszego miotu na przydomek Wolf Jar i moich wypowiedzi, własnego zadania na tym forum.

Co osiągnąłem tak w skrócie Smile :

1. Wystawowo: dziesiątki lokat w pierwszej trójce na wystawach w Polsce, Austrii, Niemczech dających mi wystawowo satysfakcję nie mylić z hodowlą. Mnóstwo wniosków CWC wyrzuconych do kosza no bo promują tylko „fałsz” w rasie Smile Znajomość, szacunek, współpraca itp. z dziesiątkami hodowców na świecie.

2. Hodowlanie: wiedzę kynologiczną !!! na temat genetyki, anatomii, problemów zdrowotnych, sposobu ocen psów na wystawach itp. zdobytych na wielu sympozjach, wystawach w kraju i zagranicą.
Jako duży sukces uważam też nie doprowadzanie do hodowli „słabych” psów mimo możliwości zarabiania na kryciach.
Jako sukces mój i kilku innych hodowców uważam ciężką pracę na „wprowadzenie” do polskiej rzeczywistości hodowlanej dobrej krwi wybitnych psów i suk z Niemiec, Włoch itp. Gdyby nie powyższe jakość naszych ON byłaby fatalna ! no bo jaki pies czy suka wysokiej klasy w Polsce nie jest po niemieckich czy włoskich genach ? Nie ma takich Panie marcinie76 !
Hodowlanie za duży sukces uważam, iż 80% szczeniaków sprzedaje do hodowców, którzy są zadowoleni z jakości potomstwa (jako przykład Blue z mylnej gromady 7 wystaw i 7 zwycięstw łącznie z klubówką po suce z mojej hodowli, reszty można sobie wyszukać Smile
Ogromnym moim sukcesem było jak zaczynałem hodowle z przydomkiem Wolf Jar nie korzystanie z polskich zasad hodowli mimo, że kusiły łatwością, prostotą i szybkością w rozmnażaniu co za tym idzie pokazywaniu na wystawach w „dużych ilościach” !
Jako sukces mogę uznać też ponad 100 prześwietleń w Niemczech ED i HD co za tym idzie DNA, a mogłem skromnie samo HD w Polsce doprowadzają do hodowli psy czy suki z dysplazją przodu !
Sukcesem moim w świetle „polskiego hodowcy” oczywiście mogę też nazwać to, że klienci którzy kupili szczeniaka są pewni, iż ich pociecha jest po rodzicach wskazanych w metryce, a hodowcy, że ich dalsze plany hodowlane nie są zgubne ! chyba starczy Smile

Zapewne spodziewał się Pan innej odpowiedzi w pana klimacie coś w stylu 15 psów w klasie użytkowej na klubówce ze 40 chemionów i nie istotne jak wyglądają jakie mają stawy, czy po kim są Smile ale cieszę się, że Pana zawiodłem Smile inaczej niż Pan określam swoje sukcesy i osiągnięcia, będąc właścicielem na dzień dzisiejszy jednej suki hodowlanej.
Na koniec chciałbym żeby Pan się Panie marcinie76 zrewanżował i podał co Pan osiągnął ! oczywiście mowa o rasie ON.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku, po przeczytaniu ostatniego pana wpisu z czystej ciekawości weszłam na stronę SV i w zakładce, gdzie podawane są wyniki HD zuchtwerte wyszukałam prześwietlone psiaki z przydomkiem Wolf Jar (bo rozumiem i logiczne jest dla mnie, że skoro był Pan pytany o osiągnięcia swojej hodowli, to odpowiedź o ponad 100 niemieckich prześwietleniach dotyczyła psów z Pańskim przydomkiem). Zaskoczyło mnie niezmiernie, że system wyszukał jedynie 5 egzemplarzy. Czy jednak ilość 100 była nieco zawyżona, czy też, co dla hodowcy byłoby smutną wersją, pozostałe nie zostały ujęte w bazie zgodnie z założeniem, że tylko wyniki normal, fast normal i noch zugelassen się w niej pojawiają ?
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group