Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podawanie wyników wystaw i wielkość stawek na wystawach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh ...Ja hoduje na zasadach takich do jakiego klubu należę, a należę do SV ! Do SV nie zapisuje się hodowli tylko hodowcę !!! Smile
Każda suka, która u mnie "zostaje" do hodowli ma bądź będzie miała korung to samo dotyczy się psów z tą różnicą, że pies zostanie wtedy jak będzie spełniał moje oczekiwania i którym sam pokryję swoją sukę.
Nie ma takiej dumy żeby "kryć swoim przydomkiem" chcę kryć jakością Smile Kolega mimo polskich zasad zrobił wszystko co powinien i to starczy Smile mając już zresztą zarejestrowany własny przydomek Smile
Od początku tego forum pisałem zawsze pod kątem rasy, a nigdy siebie to moi oponenci zawsze widzieli w tym naukę, filozofię, mądrzenie się itp.
Jak kiedyś trafi mi się wysokiej klasy pies, który zostanie reproduktorem to będzie krył suki i z korungiem i bez ale nigdy bez IPO, ED czy DNA Smile
Udało mi się wyjaśnić ? Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie brzmiało:
marcin76 napisał:
Niech mi Pan powie co Pan osiągnol przez te 11 lat Hodowli.

Czyli jak najbardziej dotyczyło osiągnięć hodowlanych i dorobku hodowlanego.
W dalszym ciągu będę podtrzymywać to co napisałam - osiągnięciami hodowli są osiągnięcia psów/suk z jej przydomkiem. Kwestie dotyczące psów z cudzymi przydomkami zawsze pozostaną sukcesami hodowlanymi ich hodowców. Właściciel może cieszyć się w tym przypadku sukcesem posiadacza, nie inaczej. Nawet rodowód informuje nas jasno i wyraźnie kto jest psa hodowcą, a kto właścicielem.

Wolf Jar napisał:
Jako sukces mogę uznać też ponad 100 prześwietleń w Niemczech ED i HD co za tym idzie DNA

Wolf Jar napisał:
Nie napisałem, że moim sukcesem jest duża ilość prześwietleń ED i HD w niemczech


widocznie widzę co innego, niż Pan napisał.

I owszem doskonale wiem, że wstępne prześwietlenie można zrobić w wieku 7 miesięcy, i że można to uczynić w Niemczech, i rozumiem, że automatycznie wszystkie te psiaki miały zrobione DNA (zgodnie z Pana słowami) i co za tym idzie na płytkach SV Genetics wszystkie te psiaki figurują Smile

Aby nie być gołosłowną:



Kiedy kryje Pan sukę na swoje nazwisko i szczenięta rodzą się na Pana przydomek, to właśnie wtedy Pan jest hodowcą (nie kolega, któremu wyświadcza Pan uprzejmość). I wniosek jaki się automatycznie nasuwał był taki, że i w tym przypadku kierował się Pan zasadami hodowli SV. I proszę nie pisać, że korung można dorobić - owszem można, ale brak IPO i niemieckiego prześwietlenia nieco w tym przeszkadza Smile

I po raz kolejny chce pan kończyć "przygodę" z forum ? Ale po co, przecież w końcu i tak Pan zawsze wraca Smile
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech mi Pan powie co Pan osiągnol przez te 11 lat Hodowli. Zadalem takie pytanie dokladnie .Panie wolf jar trzeba bylo mi odpisac marcin 76 ,A NIC, moze kiedys sie jeszcze uda Very Happy Very Happy Very Happy Panie wolf jar zycze panu zeby sie trafil wysokiej klasy reporduktor z przydomkiem Wolf Jar i bedzie tak jak pan pisze ze nigdy nie pokryje bez IPO ED DNA dodam jeszcze HD.Powiem wtedy jestes Pan Gosc bo Kur Very Happy Very Happy Very Happy a ,niemcy nawet nie patrza czy suki maja IPO czy DNA wyprowadzaja VA z kojca, i w oczach juz maja euro za krycie Very Happy Very Happy Very Happy .Czekam z utesknieniem na tego reproduktora Very Happy Very Happy tylko wie Pan czlowiek nie żółw 400 lat nie zyje Very Happy
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
widocznie widzę co innego, niż Pan napisał.

Szanowna Pani WIDZI PANI TO CO SOBIE WKLEIŁA JAKO CYTAT !!! Proszę dokleić resztę i będzie jasne, że ilość podana była po to żeby przy tak dużej ilości mimo wszystko nie iść na łatwiznę robienia samego HD. Ale skoro Pani to nie wystarcza to może sobie Pani sądzić jak chce.

Oman napisał:
Właściciel może cieszyć się w tym przypadku sukcesem posiadacza, nie inaczej
Mam rozumieć, że moim sukcesem są tytuły z zawodów IPO i BH suki Arsy Wolf Jar, a nie Doroty Kawki ?? Bzdury Pani piszę !

Oman napisał:
I owszem doskonale wiem, że wstępne prześwietlenie można zrobić w wieku 7 miesięcy,


Skoro Pani piszę, że "doskonale wiem" to dlaczego była Pani zdziwiona że prześwietlane ale nie wysłane do SV ?

Oman napisał:
i że można to uczynić w Niemczech, i rozumiem, że automatycznie wszystkie te psiaki miały zrobione DNA (zgodnie z Pana słowami) i co za tym idzie na płytkach SV Genetics wszystkie te psiaki figurują Smile


Oczywiście, że nie wszystkie miały robione DNA ! DNA mają robione te co "idą" do hodowli lub właściciel chce dla swojej wiedzy. Stawy natomiast są istotne dla zdrowia psa i wiedza o ich stanie wystarczy właścicielom psów.

Oman napisał:
Aby nie być gołosłowną:

Widzę, że ryje Pani, a ryje żeby nie być gołosłowną Smile Quorli Wolf Jar ma DNA BH oraz IPO !!! to dlaczego nie jest to obok suki napisane w Pani dowodzie nie będę wnikał. Bo po co.

Oman napisał:
Kiedy kryje Pan sukę na swoje nazwisko i szczenięta rodzą się na Pana przydomek, to właśnie wtedy Pan jest hodowcą (nie kolega, któremu wyświadcza Pan uprzejmość).

OK niech Pani Będzie nie będę wnikał co Pani nazwy kto jest hodowcą, a kto kryje ble ble ble
Oman napisał:
I wniosek jaki się automatycznie nasuwał był taki, że i w tym przypadku kierował się Pan zasadami hodowli SV. I proszę nie pisać, że korung można dorobić - owszem można, ale brak IPO i niemieckiego prześwietlenia nieco w tym przeszkadza Smile


Tak jak pisałem Quorli ma IPO 1, a dodam dla Pani informacji, że to co jest napisane w przedstawionym dokumencie to to co właściciel reproduktora wpiszę po kryciu !!! to żadna baza danych o czym zapewne Pani nie wie podobnie jak od kiedy jest zakaz inbredu 3-2 Smile Ale skoro już Pani trochę w tych dokumentach poryła to przy okazji proszę sprawdzić ile jest tam polskich suk, które maja podane IPO1, a w rzeczywistości są gołe Smile

Oman napisał:
I po raz kolejny chce pan kończyć "przygodę" z forum ? Ale po co, przecież w końcu i tak Pan zawsze wraca Smile

Podobnie jak Pani i jak zawsze podobnie nic Pani nie wnosi tylko szuka dziury w całym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Mam rozumieć, że moim sukcesem są tytuły z zawodów IPO i BH suki Arsy Wolf Jar, a nie Doroty Kawki ?? Bzdury Pani piszę !



Albo Pan czyta wybiórczo, albo nie rozumie tego co napisałam - sukces hodowcy i sukces posiadacza psa. Dorota odniosła sukces jako właściciel/przewodnik Arsy. I owszem Pana sukcesem w tym przypadku był taki dobór pary hodowlanej, że przyszło na świat szczenię, z którym taki poziom szkolenia można było osiągnąć.

Wolf Jar napisał:
Skoro Pani piszę, że "doskonale wiem" to dlaczego była Pani zdziwiona że prześwietlane ale nie wysłane do SV ?



Nie byłam zdziwiona faktem niewysłania do SV, a faktem, że zalicza Pan do swych osiągnięć wstępne prześwietlenia, których wyniki nie są ostatecznymi i uznawanymi do hodowli.

Wolf Jar napisał:
Jako sukces mogę uznać też ponad 100 prześwietleń w Niemczech ED i HD co za tym idzie DNA

Wolf Jar napisał:

Oczywiście, że nie wszystkie miały robione DNA !


To chyba jasne dla wszystkich.

Jeśli mogę uwierzyć w to, że Quorli ma IPO, które nie zostało dopisane w karcie krycia (choć zazwyczaj jest odwrotnie, niemieccy hodowcy automatycznie wpisują IPO, bo to dla nich logiczne), to i tak nie ma HD/ED niemieckiego, więc nie może mieć Korungu, więc wg Pana, hodującego zgodnie z zasadami SV nie powinna być do hodowli użyta.

Wolf Jar napisał:
Oman napisał:
I po raz kolejny chce pan kończyć "przygodę" z forum ? Ale po co, przecież w końcu i tak Pan zawsze wraca Smile

Podobnie jak Pani i jak zawsze podobnie nic Pani nie wnosi tylko szuka dziury w całym.


Nie wiem o czym Pan mówi, ja, w przeciwieństwie do Pana, nigdy się z forum nie wypisałam Very Happy
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
A&N



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Rajcza

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
eh ...Ja hoduje na zasadach takich do jakiego klubu należę, a należę do SV ! Do SV nie zapisuje się hodowli tylko hodowcę !!! Smile
Każda suka, która u mnie "zostaje" do hodowli ma bądź będzie miała korung to samo dotyczy się psów z tą różnicą, że pies zostanie wtedy jak będzie spełniał moje oczekiwania i którym sam pokryję swoją sukę.
Nie ma takiej dumy żeby "kryć swoim przydomkiem" chcę kryć jakością Smile Kolega mimo polskich zasad zrobił wszystko co powinien i to starczy Smile mając już zresztą zarejestrowany własny przydomek Smile
Od początku tego forum pisałem zawsze pod kątem rasy, a nigdy siebie to moi oponenci zawsze widzieli w tym naukę, filozofię, mądrzenie się itp.
Jak kiedyś trafi mi się wysokiej klasy pies, który zostanie reproduktorem to będzie krył suki i z korungiem i bez ale nigdy bez IPO, ED czy DNA Smile
Udało mi się wyjaśnić ? Smile
Pozdrawiam


Szczerze? Zupełnie nie. Odnoszę nieodparte wrażenie, że cały czas próbuje Pan udowodnić (trochę nieudolnie), że coś jest bielsze, niż w rzeczywistości. Po co te wielkie słowa o hodowaniu według SV, skoro rzeczywistość Pana hodowli jest zgoła inna od wymagań SV? Ja się bardzo cieszę z takich słów, ale one nie mają pokrycia w rzeczywistości. Oczywiście, nie ma hodowli idealnej, w której nie zdarzają się potknięcia różnego typu, ale po co w takim razie wmawiać ludziom, że jest inaczej? 'Każda suka ma bądź będzie miała koerung...' rozumiem w takim razie, że 3-letnia suka, wciąż bezkorungowa, potrzebuje po prostu nieco więcej czasu do przygotowania i zrobi koerung już lada dzień?
Mam nadzieję, że mnie Pan nie zaatakuje jak Pana Marcina... ja grzecznie dopytuję...
_________________
Anka Koziołek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"-------Jako sukces mogę uznać też ponad 100 prześwietleń w Niemczech ED i HD co za tym idzie DNA, a mogłem skromnie samo HD w Polsce.-------"

Pani Agnieszko Tekst wytłuszczony to jest to o co mi chodziło ! To jest moim sukcesem ilość jest po to żeby podkreślić że to duży sukces mając we własnym kraju miodem płynące zasady hodowli.

Teraz to nieszczęsne DNA Smile
Wolf Jar napisał:
"------Jako sukces mogę uznać też ponad 100 prześwietleń w Niemczech ED i HD co za tym idzie DNA-----"
Oman napisał:
To chyba jasne dla wszystkich.
Byłoby jasne dla wszystkich szczególnie dla Pani gdybym napisał tak:
"-------Jako sukces mogę uznać też ponad 100 prześwietleń w Niemczech ED i HD co za tym idzie ponad 100 DNA----"

Ale pal licho drobiazgi sam fakt, że tak uporczywie Pani o nie walczy pokazuje, co Pani jest w stanie wnieść do rozmów na forum ! a już oznajmienie, że ja się z forum wypisałem, a Pani nie totalnie nie wiem co zmienia lub wnosi !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ chyba już nikt nie wie, co miał, czy ma Pan na myśli, ja też przestaję starać się zrozumieć - i tak za każdym razem dowiaduję się, że "to nie tak" Smile
Pal licho drobiazgi - no pewnie, takie tam nic nie znaczące fakciki Smile

Pan wie co ja mogę wnieść do rozmów na forum ? doskonale, ja też wiem jedno - czego na pewno nie wnoszę - hipokryzji Smile
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
Ponieważ chyba już nikt nie wie, co miał, czy ma Pan na myśli, ja też przestaję starać się zrozumieć


Na zakończenie Pani Agnieszko ! Nie mogę zrozumieć faktu, iż skoro napisałem zdanie, a Pani inaczej je interpretuje (mając do tego prawo), a ja na ten fakt ewidentnie dokładnie Pani odpisuje co miałem na myśli To chyba normalny człowiek powie OK teraz rozumiem. Dziwi mnie fakt, że Pani nadal stara się zrozumień pierwszy tekst mimo, że auto wyraźnie odpowiedział co miał na myśli Smile

A&N napisał:
Po co te wielkie słowa o hodowaniu według SV,

Jakie wielkie słowa !!! Pani Aniu Smile Moje wielkie słowa to "staranie" się powiedzieć, że dla rasy ON podstawą hodowli jest prześwietlenie stawów ED i HD zrobienie DNA, zrobienie IPO i to wszystko jako obowiązkowe !!! to są moje całe słowa ! Skąd u Pani to zgodne z SV jakby koran to miał być. Chwalę SV bo powyższe zasady wprowadza pod rasę i na dodatek jak wprowadza to obowiązkowo nie tak jak w polsce ! To w skrócie moje wielkie słowa odnośnie zasad. Inną sprawą jest już jakość psów w niemczech i w polsce.

Odnośnie moich suk mam tylko dwie ! Madera ED, HD, DNA, IPO, Korung i Quorli ED, HD, DNA, IPO, Korung i to wszystko Smile Do dalszej hodowli pozostawiam młode suki, których rodzice są wg zasad SV. Co do innych układów z polskimi hodowcami nie będę się rozpisywał bo nikogo to nie powinno obchodzić Smile istotnym jest fakt, że suki mają zrobione to co w polsce powinno być obowiązkowe ED HD DNA IPO, dodam, iż suk takich jest ok 20% I o tym piszcie, a nie o tym czy moja suka zrobi korung w wieku 2 lat czy 2 i pół roku Bo to już nie "zakraja" na dyskusję tylko złośliwe szukanie dziury w całym.

Na koniec dodam, że ani Oman, ani A&N, ani marcin76, ani też Rafał CH mimo pytania nie napisali o swoich sukcesach hodowlanych czyli "tematu" który stał się dominującym w tym wątku !
Napiszcie skoro dostrzeganie u mnie jakieś tragedie Smile czekam ! wówczas ja zabiorę się za szukanie dziury w całym będę zadawał pytania co Pan/Pani chciała przez to udowodnić Smile itd. itp. ! Macie odwagę ? Jestem pewny, że obie Panie polegną i nic nie napiszą, a tyle wnoszą na tym forum. Czekam i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
A&N



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Rajcza

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku,
domyślałam się, że będzie z Pana strony kontra w formie ataku. Wyzywa mnie Pan na pojedynek, ale muszę Pana rozczarować, ponieważ ja nie mam zamiaru brać w nim udziału, a to z kilku prostych przyczyn. Panie Marku, ja nie jestem hodowcą! Ba! Ja nie posiadam nawet suki hodowlanej Smile I przy obecnych realiach panujących w kynologii zaczynam wątpić, czy kiedykolwiek takową będę posiadać, ale to już temat na inny wątek. Nie powiem również i nie będę wpierać innym, że hipotetyczne kolejne moje zwierzę będzie posiadało HD ED normal, wyróżnienie za koerung, zdobędzie SG10 na wystawie światowej, bo tego nie wiem! Więc nie wciskam ludziom ciemnoty i kłamstw. Dlaczego mam licytować się z Panem na osiągnięcia hodowlane, ponieważ zabrałam głos? Panie Marku, ja zadałam proste pytanie, które mogę zadać jako zwyczajny potencjalny nabywca szczenięcia i oczekiwać na nie odpowiedzi. Ależ ja Pana tutaj absolutnie nie ganię za hodowanie, czy polskie, czy niemieckie, pal to licho. Mi chodzi o jedną prostą rzecz - jeżeli za czymś pomstuję (w tym przypadku za hodowaniem według zasad niemieckiego klubu SV) i ganię innych za to, że ośmielą się postępować inaczej, czyli hodować według zasad panujących w naszym kraju, wyśmiewać, obśmiewać, to trzymam się tych zasad! A tym czasem Pan najzwyczajniej w świecie wpiera ludziom nieprawdę, ponieważ mówi Pan, że bez problemu zrobiłby miot pod szyldem Wolf-Jar na suce z POLSKIMI uprawnieniami hodowlanymi. No to jak to w końcu? Po niemiecku? Po polsku? Czy może trochę po niemiecku i trochę po polsku? Oczywiście, nie widzę w tym nic złego, dopóki człowiek nie staje się hipokrytą i nie wpiera innym, że robią do d*** samemu robiąc tak samo. To jest fatalne zachowanie. A od kiedy jestem na tym forum zawsze Pan stawia siebie w świętym świetle, wszystko NAJ, kiedy rzeczywistość przedstawia się inaczej. Panie Marku, trochę samokrytyki i szczerości... I dodam jeszcze, że wolę uczciwe hodowanie po polsku, niż zakłamane hodowanie po niemiecku.
Rozumiem, że rzeczowej odpowiedzi na moje proste pytanie nie uzyskam ani tutaj, ani na żadnej z wystaw, bo nawet gdybym chciała, to niestety jest Pan, że tak powiem, ciężko dostępny... Oczywiście życzę Panu wszystkiego co najlepsze, super suk i super reproduktora oraz klas użytkowych pełnych psów z Pana przydomkiem, oczywiście z pełnymi niemieckimi uprawnieniami, HD ED DNA oraz kkl.

P.S. Dzień Kobiet jest, może jakieś życzonka chociaż Smile
_________________
Anka Koziołek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A&N napisał:
jeżeli za czymś pomstuję (w tym przypadku za hodowaniem według zasad niemieckiego klubu SV) i ganię innych za to, że ośmielą się postępować inaczej, czyli hodować według zasad panujących w naszym kraju, wyśmiewać, obśmiewać, to trzymam się tych zasad! A tym czasem Pan najzwyczajniej w świecie wpiera ludziom nieprawdę, ponieważ mówi Pan, że bez problemu zrobiłby miot pod szyldem Wolf-Jar na suce z POLSKIMI uprawnieniami hodowlanymi.

Skoro nie ma Pani doświadczenia w hodowli i nie zna rzeczywistości związanych z rasą to proszę nie krytykować lub podważać ! bo nie do końca w pani poście było pytanie więcej jest krytyki i podważania nie rozumiejąc różnicy między tym co ON powinien mieć obowiązkowo zrobione, a samym tego nazewnictwem Smile
Odnośnie pani powyższego wpisu, którego cytuję. Od początku tego forum piszę o wprowadzeniu do zasad polskiej hodowli OBOWIĄZKOWEGO prześwietlania przodu ED tyłu HD DNA i IPO dla suk !!!! Niemieckie zasady są takie same !!! ED HD DNA IPO i licencja ! Mała różnica tkwi w fakcie jakości oceny prześwietleń w SV ,a jest dużo "ciężej".
Reasumując gdybym nawet ja zrobił miot na suce z ED HD DNA i IPO w w żadnym momencie nie podważyłbym tego o czym piszę !!!
Jeżeli będę chciał zrobić karierę z moim psem (nie mylić z psem z moim przydomkiem) w niemczech to muszę mieć "pełen korung w rodowodzie" i tak będzie bo inaczej nie mam tam po co jechać Smile jeżeli nie to i tak spełniłem to o czym piszę czyli zrobiłem wszystko co owczarek powinien mieć zrobione !!!
Proszę zatem nie mając jak sama Pani piszę wiedzy hodowlanej nie porównywać suki z polskim uprawnieniami BEZ ED BEZ DNA BEZ IOP 1 z suką z polskimi uprawnieniami Z ED Z HD Z DNA i Z IPO 1 - Bo to wielka różnica mimo tej samej nazwy "suka z polskimi uprawnieniami hodowlanymi"
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku. Szanuję Pana i Pana poglądy. Pozdrawiam Pana i życzę powodzenia w hodowli. Ja jednak pozostanę przy Polskich wymaganiach. Bo wolno mi,a do Niemiec nie muszę jechać wystawiać. Na Polskich ringach jest o co walczyć,a co dopiero w innych krajach

Przy okazji wszystkim kobietom które zaglądają na to forum.
Z okazji Dnia Kobiet Wszystkiego Najlepszego Smile
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
A&N



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Rajcza

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bla...bla...bla...bla.... w kółko to samo jak grochem o ścianę. Nie będę już z Panem dyskutować, bo to walka z wiatrakami i już mi się znudziło. Dodam tylko, że fakt, iż nie posiadam hodowli nie znaczy, że nie mam wiedzy dotyczącej zasad hodowania i innych związanych z owczarkiem niemieckich spraw. Więcej dyskutować tutaj nie mam zamiaru, może kiedyś na jakiejś wystawie... się uda... Panie Marku Very Happy
Miłego dnia i udanego tygodnia.
_________________
Anka Koziołek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
piotrek2bed



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 316
Skąd: Słubice k/Płocka

PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak hodowla nie polega na robieniu psom prześwietleń w DE tylko na polepszaniu rasy, owszem prześwietlenia, wyszkolenie , dna jest bardzo ważne., ale nie dajmy się zwariować.
Czy ja muszę robić prześwietlenia DNA , HD, ED itp w Niemczech, nie to jest tylko polityka i nabijanie kasy Niemcom a oni Nas i tam uważają za ciemniaków i się z nas śmieją. Czym się różni prześwietlenie HD/ED/ DNA w Niemczech od Polskiego? tym że mierzą długości kości i kąty- u Nas w kraju też mamy bardzo dobre sprzęt RTG co robi zdjęcia w jakości cyfrowej i w odpowiednim programie i przy pomocy dobrego lekarza można to wszystko dokładnie pomierzyć posprawdzać i nie trzeba jechać do DE
Moim zdanie to problem leży we władzach ZKwP , Klubu Owczarka że nic nie nie robi w tym celu aby nasze krajowe prześwietlenia były uznawane w Europie i tym bardziej w SV., no bo np czym się różni auto WV zakupione w salonie w DE od VW zakupionego w salonie w PL - jest lepsze czy co...?
Powinniśmy walczyć o swoje a nie poklepywać cały czas Niemców- Oni nam nie pomogą ...
_________________
Piotr Bednarek
www.atrius-team.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrek2bed napisał:
Powiem tak hodowla nie polega na robieniu psom prześwietleń w DE tylko na polepszaniu rasy, owszem prześwietlenia, wyszkolenie , dna jest bardzo ważne., ale nie dajmy się zwariować.
Czy ja muszę robić prześwietlenia DNA , HD, ED itp w Niemczech, nie to jest tylko polityka i nabijanie kasy Niemcom a oni Nas i tam uważają za ciemniaków i się z nas śmieją. Czym się różni prześwietlenie HD/ED/ DNA w Niemczech od Polskiego? tym że mierzą długości kości i kąty- u Nas w kraju też mamy bardzo dobre sprzęt RTG co robi zdjęcia w jakości cyfrowej i w odpowiednim programie i przy pomocy dobrego lekarza można to wszystko dokładnie pomierzyć posprawdzać i nie trzeba jechać do DE
Moim zdanie to problem leży we władzach ZKwP , Klubu Owczarka że nic nie nie robi w tym celu aby nasze krajowe prześwietlenia były uznawane w Europie i tym bardziej w SV., no bo np czym się różni auto WV zakupione w salonie w DE od VW zakupionego w salonie w PL - jest lepsze czy co...?
Powinniśmy walczyć o swoje a nie poklepywać cały czas Niemców- Oni nam nie pomogą ...

PODOBA MI SIĘ PANA MYŚLENIE. NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group