Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KLUBOWA KON - 23-24 sierpnia 2008 - Ciechanów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do niemieckiego regulaminu i konsekwencji zejścia z ringu bez uzgodnienia tego z sędzią:

Zuchtschauordnung

III. Sonstige Bestimmungen

2. Hunde, die zur Beurteilung vorgeführt wurden
(Standbeurteilung) und im weiteren Verlauf
ohne ausdrückliche Genehmigung des
amtierenden Zuchtrichters aus der Konkurrenz
genommen werden, müssen mit der
Note “Ungenügend” bewertet werden und
erhalten eine Veranstaltungssperre von 6
Monaten. Mit der Note “Ungenügend” ist eine
Nachkommeneintragungssperre verbunden,
die mit der Vergabe der Bewertung in
Kraft tritt und vom Richter der HG mitgeteilt
wird.
5. Der Aussteller ist zu sportlichem Verhalten
und Vorführen verpflichtet. Zuwiderhandlungen
können zur Disqualifikation seines Hundes,
zum Platzverweis und/oder zur Einleitung
eines Vereinsstrafverfahrens führen.
Wer absichtlich verlangte Angaben nicht beantwortet
oder falsche Angaben macht,
auch wer an seinem Hunde Änderungen
oder Eingriffe macht oder duldet, die geeignet
sind, den Richter zu täuschen, verliert eine
dem Hund auf dieser Veranstaltung bereits
zuerkannte Auszeichnung und kann, je
nach Schwere des Falles, von ferneren
Veranstaltungen ausgeschlossen oder mit
einer Vereinsstrafe belegt werden.

Bardzo proszę biegłych w niemieckim o dokładne przetłumaczenie powyższego tekstu, bo sama nie chcę czegoś przekręcić Smile

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin



Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 23
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm.... Jakoś nie widzę słowa o dożywotniej dyskwalifikacji i zakazie hodowli, ale poczekajmy na kogoś, kto lepiej zna niemiecki. Pomijam, że te paragrafy dotyczą psa, a nie konkurencji typu "Najlepsza hodowla".

Co do sędziowania przez Knaula i jego obrażania hodowców innych niż niemieccy, to polecam:

Cytat:
“At a Championship Show, here in England, SV Judge Franz-Peter Knaul was giving his verbal critiques about a minor puppy class (6 to 9 months) He had placed a six month old male in last place and graded it promising. He then gave the puppy an otherwise very good critique, but finished the critique with the words:
"But the problem this dog has, I wish him more correct in the front hand. When I see this problems in my own country, I wish you did not have them her. So I think this dog should not be used for breeding". (this is a transcript from a video of the Minor Puppy Class, taken by Ray Sullivan Tel. 01604 770758)
In my opinion, and the opinion of many Championship Show Judges present, this statement was considered quite ridiculous and an absolute nonsense. It is worth looking in the Sieger Show PHOTO URMA books, and looking at the fronts, and reading the critiques of the highly placed males and females. It is very clear that other 'reputable' SV Judges do NOT share his opinion.”


Więcej: http://www.pedigreedatabase.com/gsd/picturegallery.viewgroup?id=11
_________________
Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ja gdzieś napisałam o dożywotnim zakazie Smile ?

Przepis dotyczy psa, tak samo więc dotyczy poszczególnych psów wchodzących w skład grupy z danej hodowli. M.in. przez 6 miesięcy na danego hodowcę nie mogą być zapisywane mioty (czyli zakaz hodowli), a pies/suka, której dyskwalifikacja dotyczy przez ten czas nie mogą być do hodowli używane.
A o sędziowaniu pana Knaula to już chyba nie do mnie, bo ja się na ten temat nie wypowiadałam. Chyba jednak cytat, który przytoczyłeś może być dla nas, polskich hodowców pocieszeniem, że pan sędzia Knaul nie traktuje nas jakoś szczególnie bezpardonowo, a po prostu taki jest jego styl bycia na ringu Wink.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil ).
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wiktor Kowalski



Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 1737
Skąd: Buszkowice

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uprzejmie informujemy wszystkich,że w konkurencji "Najlepsza Hodowla" ,w której hodowla Szenberg zdobyła 1 miejsce startowały następujace zwierzęta: DIUNA Szenberg -kl.użytkowa /KARLY vom Arminius - Nira von der Wannsee/ , LORD Szenberg -kl.użytkowa /ZEPPO vom Klebinger Schloss - FREJA Szenberg/, JECK Szenberg- kl.otwarta /LAUSER VOM Emkendorfer Park - Diuna Szenberg/, HERA Szenberg - kl.otwarta /ORBIT von Tronje - HERA vom Ostersieck/, TERRA SZENBERG - Kl. młodzików /GOLD Szenberg - ISKRA Szenberg/.
7-letnia DIUNA pięknie zrobiła testy/ tego żadne paparazzi oczywiście nie sfilmowały/, LORD również zaliczył testy na wysokim poziomie.
ISKRA startowała w klasie championów i jako jedyna w tej klasie odważyla się na testy, nie były one wymagane. Nie udało się.
W grupie hodowlanej NIE STARTOWAŁA. Wiadomości te podajemy ponieważ często wypowiadają się osoby, które byly tylko 1 dzień na wystawie, nie miały nawet katalogu, niektórzy w ogóle nie zaszczycili swoją osobą klubówki i podają nieprawdziwe i nieżyczliwe opinie.
Pozdrawiam wszystkich hodowców i wystawców i tych co wygrali i tych,którzy zajęli dalsze miejsca.
Wiktor Kowalski
_________________
Wiktor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AndziaW



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: Ogorzelice k. Płocka

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiktor Kowalski napisał:

ISKRA startowała w klasie championów i jako jedyna w tej klasie odważyla się na testy, nie były one wymagane. Nie udało się.
W grupie hodowlanej NIE STARTOWAŁA


Rozumiem. Oglądalam filmik z Iskrą i jedna rzecz mnie zaintrygowała: Iskra nie bala sie pozoranta ani bata tylko to wyglądało tak jakby coś ja rozproszyło i zaintrygowało, bo puscila rekaw i odeszła i kiedy pan ją przywołał i podszedł pozorant bez wahania ugryzła rekaw i trzymała go w pysku cały czas. Być moze to nie był "jej dzien" przeciez pies to nie maszyna. Zaden pies nie jest pewniakiem - który zaliczy a który nie
Pozdrawiam
_________________
Andżelika Walenciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
tomgro



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andżelika , mam pytanie - filmowałaś całe testy w Ciechanowie?
_________________
Tomasz Gronowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AndziaW



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: Ogorzelice k. Płocka

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomgro napisał:
Andżelika , mam pytanie - filmowałaś całe testy w Ciechanowie?


Tak, całe. Tylko gdzies 3 psów moze nie załapalam bo nie zdazyłam aparatu włączyć a tak mam całe. Dziś mozliwe ze kupie płyty bo musze Alexandrze wysłac filmiki z testow. Nagrać wiecej? Laughing
_________________
Andżelika Walenciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
tomgro



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie sprawi to kłopotu to ja z chęcią jedną taką płytkę bym zakupił od Ciebie! Very Happy
_________________
Tomasz Gronowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję hodowli Szenberg zajęcia 1 miejsca w konkurencji - najlepsza hodowla. Wszyscy doskonale wiemy, jak trudno jest zgromadzić grupę psów w zachowanym podobnym typie.
Życzę dalszych sukcesów hodowlanych.
_________________
Renata Horzela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czołem Koledzy i Koleżanki!
Tak sobie od dłuższego czasu czytam to forum i oczom nie wierze....
Nie będe się tu rozpisywał o co poniektórych wpisach, bo chyba inni zrbili to wcześniej..Natomiast chciałem sie odnieśc do osoby pana Knaula.
Otóz moi drodzy,pan Knaul nie jest ŻADNYM ale to KOMPLETNIE ŻADNYM autorytetem w Niemczech. Pewnie niektórzy z Was wiedzą że wspólpracuje blisko z Joachimem Kriegem z hodowli Trafalga i będąc tam przynajmniej raz w miesiącu niejednokrotnie byłem świadkiem rozmów zarówno hodowców jak i innych sędziów opinii na temat pana K.
i powiem Wam jedno.Pan Knaul nie sędziuje teraz prawie nigdzie poniewaz takim zachowaniem jakie prezentuje teraz u Nas sprawił że nie jest nigdzie zapraszany. Przykre to że przyjeżdża do nas jakis SKASOWANE (Admin) i z takim lekceważeniem odnosi sie na temat nie tylko naszych psów ale i Nas samych. A wszystko to jeszcze za NASZE własne pieniądze!!!!

Pan Knaul ma szczęście że nigdy w żaden sposob mnie nie uraził, bo jesli by to zrobił powiedział bym bardzo dosadnie co o nim sądze.
Ludzie czy nie lepiej przedyskutować temat co zrobić z sytuacją żebyśmy nie gnali tysiące km do Niemiec prześwietlać nasze psy??????

przecież w SV siedzą sobie zwykli ludzie którzy narzucaja Nam za NASZE pieniądze co i jak mamy robić. A przecież nie jest tak że wszystko co mówią lub ustalaja jest dobre. Pilnujmy NASZYCH POLSKICH interesów, nie kłóćmy sie i nie obrażajmy tylko zróbmy aby zmienić zarząd, bo z mojej wiedzy wiem że do poki Pan Milewski będzie odpowiedzialny za hodowle w Polsce bedziemy dalej jeździć ,,nach Deutschland" robić DNA i RTG choc moglibyśmy zrobic to u siebie wokół komina. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paweł dykowski napisał:


Pilnujmy NASZYCH POLSKICH interesów, nie kłóćmy sie i nie obrażajmy tylko zróbmy aby zmienić zarząd, bo z mojej wiedzy wiem że do poki Pan Milewski będzie odpowiedzialny za hodowle w Polsce bedziemy dalej jeździć ,,nach Deutschland" robić DNA i RTG choc moglibyśmy zrobic to u siebie wokół komina. Pozdrawiam.

Sorry, ale z dwojga zlego to latwiej jest zrobic "rewolucje" w KON-ie, niz w klubo-komisji ON. Bo tam jest demokracja, a o wladcach klubokomisji decyduje, o ile sie nie myle ZG ZKwP.
A poza tym - popieram dazenie do zmian. Very Happy
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
tora1



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 29
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie!
Rzeczywiście Basia ma rację - łatwiej zrobić rewolucję zmian w wybieralnym Klubie Owczarka Niemieckiego (jedynym uznawanym przez SV i świat) niż w klubo-komisji Owczarka Niemieckiego narzucanej-wyznaczanej przez Zarząd Główny Owczarka Niemieckiego.
Dążenie do zmian i dalszego rozwoju polskiej hodowli jest jak najbardziej wskazane. Oby tylko te zmiany były "na lepsze" !
_________________
www.kmpankiewicz.pl

Dorota Pankiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Pana,panie Pawle ,ale czepianie się Pana Milewskiego,dlatego ,że hodowcy podejmują samodzielnie decyzje ,jest chyba nie w porządku.O ile wiem,nie ma takiego przepisu,żeby hodowcy obowiązkowo jeżdzili do niemiec i tam robili DNA,HD i ED,hodowali w/g przepisów niemieckich, to ich własny wybór.Zresztą, jak to obserwuję od kilku lat prim wiodą w tym wrocławianie i to oni starają się narzucić to wszystkim hodowcom.Widzę jak na wystawach wywijają korungami przed niemieckimi sędziami.Więc nie bardzo wiem co z tym wspólnego ma Klubo-Komisja.Natomiast KON wdrożył w życie swoje przepisy DNA,ED i HD ale tylko dla klubowiczów.Reszta właścicieli owczarków,hodowców dla nikogo jest nie ważna.
Już kiedyś o tym pisałam i powtarzam.
Wystarczy ujednolicić wszystkie przepisy i regulaminy dla wszystkich właścicieli owczarków niemieckich FCI w Polsce,dot prowadzenia hodowli ,szkolenia itp.Anulować wszystkie przepisy i regulaminy Związkowe dot owczarków niemieckich.Zamieścić to w jakimś jednym biuletynie,a wtedy nie będzie klubowiczów i nieklubowiczów.Biuletyn rozprowadzic /za odpłatnością/ do wszystkich owczarkarzy.Kto chce hodować ,zdawać egzaminy IPO,startowć w zawodach dla ON będzie musiał dostosować się do tych właśnie przepisów i regulaminów.KON umrze śmiercią naturalną
W Polsce wszyscy owczarkarze będą hodować na zasadzie jednych i tych samych przepisów.
Co mamy dziś w polskich hodowlach owczarków niemieckich..Jedni hodowcy hodują w/g regulaminów SV,inni w/g regulaminu KON-u a jeszcze inni w/g regulaminu Zw. Kyn.
Już powstanie nowej strony KON-u i nformacja ,że klubowicze mogą ogłaszać sie darmo,...a inni hodowcy Exclamation Question , świadczy o tym,że ktoś wyrażnie dąży do podziału owczarkarzy. Strona ta mogłaby być stroną oficjalną dla wszystkich owczarkarzy FCI.Tylko ja pytam po co? ,...i co z tym wspólnego ma Klubo-Komisja a zwłaszcza Pan Milewski. Laughing
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Natomiast KON wdrożył w życie swoje przepisy DNA,ED i HD ale tylko dla klubowiczów.Reszta właścicieli owczarków,hodowców dla nikogo jest nie ważna.


To nie jest do końca tak Exclamation To przecież nie wina KON-u, że SV rozmawia tylko z Klubami o władzach wybieranych demokratycznie Exclamation
Jeślii będzie w Polsce jeden demokratyczny Klub obejmujący swoim zasięgiem wszystkich owczarkarzy (mam nadzieję, że tego dożyję Smile ) - przepisy będą dotyczyły wszystkich Exclamation

A obecnie - nie za bardzo rozumiem o co chodzi - przecież mozna zapisać się do KON-u i robic prześwietlenia niemieckie w Polsce - składka 30 zł rocznie to przecież nie majątek Exclamation

Mam wrażenie, że my Polacy po prostu za bardzo lubimy narzekać Twisted Evil
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:

Już powstanie nowej strony KON-u i nformacja ,że klubowicze mogą ogłaszać sie darmo,...a inni hodowcy Exclamation Question , świadczy o tym,że ktoś wyrażnie dąży do podziału owczarkarzy. Strona ta mogłaby być stroną oficjalną dla wszystkich owczarkarzy FCI.Tylko ja pytam po co? ,...i co z tym wspólnego ma Klubo-Komisja a zwłaszcza Pan Milewski. Laughing


Przy obecnych przepisach " stroną oficjalną dla wszystkich owczarkarzy FCI" jest strona Klubo-Komisji Very Happy

Zawsze spotykałam się ze stwierdzeniem - że przynależnośc do KON-u nic nie daje Exclamation A jak teraz daje darmowe reklamy na serwerze opłacanym ze składek Klubowiczów - to też jest źle Shocked Exclamation Przepraszam - ale to jakaś paranoja Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group