Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wystawa klubowa Kraków
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawos ma rację - wolałbym mieć takiego Furbo nawet gdyby nic nie dawał. To czy pies coś da czy nie to zależy od tego jakie suki do niego są typowane, psy wysoko chodzące na wystawach kryją dobre suki ale nie zawsze te suki psują genetycznie, a genetyka płata figle. Mówi się, że Queen daje dobre samce, a Vegas dobre suki no ale ile psów i suk było kiepskiej jakości? W Niemczech są dobre psy co coś dają i te co nic nie dają, w Polsce może jest podobnie tylko, że reproduktory same w sobie są tyci inne Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Alexandry - sędzia niemiecki nie musiał nic zrobić dla owczarka w Niemczech wystarczy, że się odważył powiedzieć to co my wszyscy widzieli.
Powrót do góry
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodziło mi o to czy któryś z tych psów coś dał czy nie to były przykłady w odniesieniu do waszych postów o "typowaniu na reproduktory psów z klas szczeniat",miały one na celu wykazanie że to nie takie proste wytypowac w takim młodym wieku super psa do hodowli...bo nie musi on nic dac..
Miało tez to na celu pokazac ta przepasc ,nam w Polsce daleko do umiejętności i wiedzy za jakimi idzie wychodowanie i przygotowanie takich "czołowych"psów..a konkluzja w tym jest taka iz albo będziemy sie uczyć i iśc do przodu,albo poprostu nalezy przestac hodowac owczarki...bo nie ma to sensu w naszym kraju.
A skoro mamy takie"nieciekawe"psy to może lepiej że sedzuje je Pan Milewski..nie beda miały wpływu na losy hodowli...
A nie bierzesz Marku pod uwagę..np.róznicy sedziowania przez sedziów niemieckich w Polsce a u nich na wystawach???łatwo jest gdzies pojechac i "sobie pogadać"skoro u siebie nie mozna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexandro - nie widzę różnicy dlatego, że na Niemieckich wystawach nie ma aż tak kiepskich stawek, zawsze coś fajnego jest w tej czy innej klasie. Myślę, że w Świerklańcu sędzia nic by złego nie powiedział gdyby jedna czy dwie klasy były kiepskie ale nie wytrzymał na końcu.
Powrót do góry
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki mały Off...
A co ten sedzia przez lata sędziowania w Polsce zrobił , jakie psy wypromował i co one dały??(oczywiście poza oferowaniem swojego reproduktora??)/czy w choćby jednym opisanym przez niego koerungu...napisał co nalezy suce poprawić,a co pies poprawic może??
Zobaczymy teraz co wypromuje na Wystawie Klubu w Ciechanowie??
Jedyne co z jego wypowiedzi w Świerklańcu mi się podobało to komentarz iz"to ze pies był pierwszy w swojej klasie wcale nie oznacza iz tylko tego psa nalezy do hodowli używac!Czasem te dalsze sa dla nas bardziej wartosciowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sędzia z Niemiec nic nie musie w Polsce robić - zapraszają go to jest i on-line ocenia to co widzi, nie ma tu żadnego co dał co da itp. Taka forma sędziowania przez Niemców nic nam nie da poza przyzwyczajeniem, że ale to będzie sędziowanie, a oni mają to w dupie.
Klub nasz powinien wytyczyć sędziów na początku sezonu i Niemieckich i Polskich do sędziowania wystaw tzw landowych w naszym przypadku wojewódzkich, a na koniec niech ci sędziowie swoje klasy sędziują na Klubówce - w sumie to jest bardzo proste tylko należy się pozbyć tych wszystkich co lubieją grzać stołki ale nic nie wnoszą, a to też jest proste ale musi być robione od górnie. PZK musi wydać rozporządzenie do jednego klubu, małe zebranie wyborcze - ot już wszystko. Należy pamiętać, że nikogo
z hodowców o zdanie nie wolno pytać ma tak być i już. Na wyborach zostaje wybrany zarząd tych co chcą działać, a nie tych co chcą być i po sprawie. Tak jest w SV tam o zdanie małych producentów się nie pyta i znikają wszyscy niby hobbiści, którzy na okrągło opowiadają, że drogo, że daleko, że nie ma placów, że prześwietlać ED i HD to daleka droga, że nie ma szkoleniowców itp. , a tak naprawdę to wszystko jest. Jak chciałem zorganizować szkolenia u mnie na placu za darmo to przyjechał jeden ludek z psem, którego trzeba był na plac zaciągnąć i jak się dowiedział, że jego pupil jest "słaby" psychicznie to się obraził i więcej go nie było widać. Zarządzenia Klubu powinny być stanowcze i wówczas powyższy jegomość na pewno by nic już więcej nie rozmnożył.
Powrót do góry
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:

Klub nasz powinien wytyczyć sędziów na początku sezonu i Niemieckich i Polskich do sędziowania wystaw tzw landowych w naszym przypadku wojewódzkich, a na koniec niech ci sędziowie swoje klasy sędziują na Klubówce - w sumie to jest bardzo proste tylko należy się pozbyć tych wszystkich co lubieją grzać stołki ale nic nie wnoszą, a to też jest proste ale musi być robione od górnie. PZK musi wydać rozporządzenie do jednego klubu, małe zebranie wyborcze - ot już wszystko. Należy pamiętać, że nikogo
z hodowców o zdanie nie wolno pytać ma tak być i już. Na wyborach zostaje wybrany zarząd tych co chcą działać, a nie tych co chcą być i po sprawie. Tak jest w SV tam o zdanie małych producentów się nie pyta i znikają wszyscy niby hobbiści, którzy na okrągło opowiadają, że drogo, że daleko, że nie ma placów, że prześwietlać ED i HD to daleka droga, że nie ma szkoleniowców itp. , a tak naprawdę to wszystko jest. Jak chciałem zorganizować szkolenia u mnie na placu za darmo to przyjechał jeden ludek z psem, którego trzeba był na plac zaciągnąć i jak się dowiedział, że jego pupil jest "słaby" psychicznie to się obraził i więcej go nie było widać. Zarządzenia Klubu powinny być stanowcze i wówczas powyższy jegomość na pewno by nic już więcej nie rozmnożył.

Ciekawy obraz demokracji.... Tak autokratycznie to moze dzialac jedynie klubo-komisja, bo nie musi sie ogladac na wyborcow, na ewentualny wybor na nastepna kadencje.
Poza tym przypominam, ze wg obowiazujacych przepisow to KON musi miec co najmniej 100 aktywnych (placacych) czlonkow.Im wiecej czlonkow liczy KON, tym wieksza sila nacisku i tym wiekszymi finansami obraca.
Nawiasem mowiac - ja juz zylam dosc dlugo w czasach, kiedy to wladza wszystko wiedziala lepiej i urzadzala nam swiat po swojemu. Dlatego troche sie wzdragam przed takim planem dzialania.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lip 25, 2008 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że Wolf-Jar chodziło o to, żeby zaostrzenia hodowlane (typu szkolenie suk) wprowadzać "bez referendum" - gdyż wiadomo, że hodowcy-producenci będą temu przeciwni.

Wydaje mi się też, że pisal nie o KON a o hipotetycznym Klubie, do którego obligatoryjnie należeć będą wszyscy posiadacze ON-ów - takim na wzór SV.

Problem demokracji jest jednak taki, że trudno powiedzieć jaki w Polsce jest procent "producentów" w stosunku do "ambitnych hodowców". I w cale nie jestem pewna czy ów hipotetyczny Klub o którym mowa poprowadzi nas w kierunku SV czy wręcz przeciwnie Laughing

Jeżeli będą jeszcze jakieś wypowiedzi na ten temat - to wydzielę je do nowego wątku - bo nie są związane z wystawą w Krakowie!
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pią Lip 25, 2008 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
Wydaje mi się, że Wolf-Jar chodziło o to, żeby zaostrzenia hodowlane (typu szkolenie suk) wprowadzać "bez referendum" - gdyż wiadomo, że hodowcy-producenci będą temu przeciwni.

Nikt nigdy nie mowil, ze demokracja to madre rzadzenie, niestety.

askad napisał:
Wydaje mi się też, że pisal nie o KON a o hipotetycznym Klubie, do którego obligatoryjnie należeć będą wszyscy posiadacze ON-ów - takim na wzór SV.

Ja wiem, ze nie pisal o klubo-komisji, ani obecnym KON-ie. Chodzilo mi o to, ze widoczna na rozmaitych spotkaniach "glosna wiekszosc" wcale nie mysli o postepie hodowlanym, tylko o kasie.
askad napisał:


Jeżeli będą jeszcze jakieś wypowiedzi na ten temat - to wydzielę je do nowego wątku - bo nie są związane z wystawą w Krakowie!

Chyba juz taki temat byl kilka razy zakladany, ale ta dyskusja jest wazna, wiec moze ja przenies do innego dzialu
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
opozda



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 33
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lip 25, 2008 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar piszesz ze p.Czerniakowski ma oko to po 30 latach co uchodowal,bo jakos na wystawach nic niewidac. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Opozda niech Pan mi powie co ma posiadanie 'oka' jako sędzia do hodowli? Przyznaje, że nie znam osobiście Pana Czerniakowskiego ale widzę jak sędziuje - po pierwsze nie gubi się w ocenie w dużej stawce tak jak to uczynił np Scharschmidt w Świerklańcu - po drugie sędziuje z góry z założonym "wzorcem" nie dobiera zdania do formy oceny - co stawka to inne - po trzecie widzi ( i to jest cecha dobrego sędziego ) u psa czy suki w młodym wieku to coś, a to jest to, o co chodzi hodowcy wystawiając swoje zwierzęta. Panie Opozda gdyby sędzia Czerniakowski posiadał miot, z którego nie potrafiłby wybrać tego najlepszego, tego co będzie w przyszłości super ( założenie ) to wówczas można by było to podać jako przykład, że jest "słaby" ale podawać ten odwiecznie stary głupi argument - i co on przez 30 lat "wyhodował" jest dowodem na to jaki mały zasób posiada Pan argumentów. Wszyscy co w Niemczech się liczą ( sędziowie min też ) i co, co roku coś super "wypuszczają" na ringi hodują na 10 20 i więcej sukach, wszystko odbywa się na zasadzie TIM-ów ( tzw wspólników ). Dobre suki krążą po różnych hodowcach i rodzą na różne przydomki, dobierane są w różny sposób reproduktory na podstawie jakości szczeniąt po danej suce i po jej siostrach. Takie hodowanie to mała maszynka ( ale profesjonalna z ED HD ZW SchH, korungiem ), która przynosi efekty. W Polsce jest chore założenie, z którym się spotkałem na początku mojej hodowli, a mianowicie: a co ty możesz wiedzieć, a ile kup już wywiozłeś, a patrz zaczął i się mądruje, a zobacz kryje w Niemczech i nic nie ma, a co przez 30 lat zrobił ( to akurat nie do mnie ) itp. To wszystko Panie Opozda na co stać tych co to mówią, a sami są w tej samej grupie tak jak i Pan.

Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Sob Lip 26, 2008 9:56 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
A mają panie Marku i to dużo.Bo ja sam mam dosyć ładną sukę,która wygrała wiele małych i dużych wystaw,zarówno u polaków jak i u niemców.Na klubowej w Białymstoku wygała w stawce 20-tu suk w klasie otwartej,byla wtedy kompletnie bez włosa. Sędziował niemiec p.Goldlust.
Suka ma tylko IPO 1. Ale na szkolenie musiałem ją oddać ,bo w pobliżu mojego miejsca zamieszkania nie mialem możliwości żeby samemu ćwiczyć ze swoją suką,przygotować ją i zaliczyć egzaminy.Szkoda że sam nie byłem w stanie sam jej przygotowywać i zaliczyć z nią egzaminu,to byłaby dla mnie wielka satysfakcja,bo płacenie za to satysfakcją dla mnie nie jest. Nie mogę jej wystawić na tej klubówce w użytkach ,bo nie mam gdzie i z kim jej dobrze przygotować.Dlatego uważam ,że place mają takie duże znaczenie, i to bardzo duże,bo wielu rezygnje ze szkolenia swoich psów tylko dlatego że nie mają gdzie i pod czyim fachowym nadzorem tego robić. Podobnych przypadków jest dzisiątki,jak nie setki.


Opisuje Pan przykład Pana suki co ma IPO - do startu na Kubówce, nie potrzeba wielu treningów tam wystarczy śmieszne przy nodze ( równaj ) i ugryzienie ( suka albo gryzie albo nie ) W Niemczech 90 % o ile nie więcej hodowców oddaje suki i psy do zakładu szkoleń, tam nikt nie ma czasu na chodzenie 2 razy w tygodniu na place i zabawę w SchH przez 7 miesięcy bo tyle trzeba na SchH w takiej "domowej" formie. Na placach,których jest od groma to fakt, hodowcy się spotykają posiedzieć, pogadać o swym hobby i trochę poćwiczyć oczywiście z tymi ON , które będą na światówce tam rzadko ktoś ćwiczy z suką posiadającą SchH dla przyjemności suki te mają im rodzić dzieci. Place służą im bardziej do organizowania częstych wystaw celem selekcji, analizy co się ma i gdzie się jest. Pisze Pan że duża część osób rezygnuje ze szkoleń bo nie mają gdzie - nie prawda jest wiele zakładów szkoleniowych, na których widać dużo psów ale rasy ON jest śladowa ilość, niech Pan mi powie czy hodowcy innych ras mogą? Zawsze powtarzam, że jak ktoś ma ciągle daleko i drogo to niech nie narzeka tylko zajmie się Goldenami - jest to przykre ale prawdziwe.
Powrót do góry
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głos w dyskusji.
Pan Czerniakowski jest moim zdaniem najlepszym sędzią w Polsce, i na razie się nie zanosi żeby się to zmieniło. Ma najlepsze oko.
Niektórzy sędziowie SV albo nie dorastają mu do pięt, albo w Polsce robią sobie jaja.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Aśka



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 32
Skąd: Brzeg Dolny

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 10:41 am    Temat postu: Re: Obsada sedziowska na krakowska klubowke Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:
Na stronie Jacentusa pojawila sie planowana obsada sedziowska na krakowska klubowke ON:
W.Babilon /SV/ - psy: baby,młodziki, młodzież, junior,użytek
Z.Milewski /PL/ - psy: szczenięta, otwarta, champion, weteranów
O.Meloun /CS/ - suki: baby, młodziki, junior, otwarta, champion
M.Czerniakowski - suki: szczenięta, młodzież, użytek, weterany
Reproduktory: Babilon, Milewski
Kojce: Meloun, Czerniakowski
Testy: Z.Milewski


a ja ciągle nie mogę doszukać się potwierdzenia podanej przez Basię obsady sędziowskiej Sad
Chyba,że jestem jedyną w Polsce niedoinformowaną osobą Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko Ty jesteś osobą niedoinformowaną Smile - na stronie Klubo-Komisji oraz na stronie oddziału Kraków oficjalnej obsady z podziałem na klasy ciagle nie ma Exclamation

Wczoraj jednak informowałam się telefonicznie "u samego źródła" Very Happy - i otrzymałam zapewnienie, że powyższa obsada jest aktualna Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 4 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group