Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Regulamin SV w Polsce - posty z wątku Wystawa Kielce
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku,opowiem Panu historyjkę. ,,Był sobie pewien student który przygotowywał się do egzaminu z zoologii. wyuczył się na blachę na temat dżdżownicy dosłownie wszystkiego,z tego tematu był nie do zagięcia. przyszedł na egzamin i na swoje nieszczęście wylosował pytanie o słoniu,przeraził się chłopisko,bo na temat słonia nic nie umiał. No ale,ponieważ nie miał wyjścia,podszedł do egzaminu i zaczął . PROSZĘ KOMISJI,SŁOŃ TO DZIKIE ZWIERZĘ,MA OGON,NOGI I TRĄBĘ, TRĄBA JEST PODOBNA DO DŻDŻOWNICY, A DŻDŻOWNICA TO ............I ZACZĘŁO SIĘ.
Pan Panie Marku jak ten student,o czym by Pan nie chciał napisać zawsze kończy się dżdżownicą(ED HD DNA).
Czytam wypowiedzi innych i jakoś nie przeczytałem że ktoś jest przeciwny tym badaniom psów. Niech one będą ,jestem za,ale dlaczego nie mogę ich wykonać w Polsce,czy P. Siembieda gorzej odczyta rtg od niemieckiego lek.vet?. Czy polskie I PO jest gorsze od niemieckiego?,czy koerungi te robione w Polsce są gorsze od tych robionych w Niemczech?. O to chodzi. Niech będą te wymagania,ale chcę miec wybór gdzie je mogę zrobić. A jeśli chodzi o termin HOPBBY-cyt. ze słownika wyrazów obcych,,HOBBY<ang.>szczególne zamiłowanie,upodobanie do czegoś;czyjeś ylubione zajęcie traktowane amatorsko jako przedmiot osobistego zainteresowania i źródło odprężenia w czasie wolnym od pracy zawodowej,,. To tyle słownik. Szanowny Panie ,wszyscy jesteśmy hobbystami,Pan też,bo puki co nie ma w Polsce zawodowych hodowli,i na świecie chyba raczej też nie,ale tego to już niewiem.Nie zmienia to jednak faktu,że hobbysta np. ON ma nie szkolić swojego psa,nie dążyć do tego aby jego pies,psy spełniały wszystkie potrzebne wymogi hodowlane.To raczej producenci nie kwapią się by te kryteria spełniać,a jeśli już nie mają wyjścia,to idą po najmniejszej linii oporu. dla mnie ON to hobby i wiem co piszę,a to że moja suka nie ma ED DNA, KOERUNGU,nie oznacza że następne moję psy też nie będą miały. A co do tego VEGASA,to Pani Agnieszka wyjaśniła panu skąd się wziął,a tak swoją drogą jak Pan sądzi czy takie wielorasowe hodowle ,to nie takie trochą małe fabryczki,które produkują pod klienta?. I proszę niech Pan nie ucieka z forum i się nie obraża, tylko dyskutuje na poziomie. Być może dyskusja,nie narzucanie własnych poglądów i aspiracji, coś wniesie dobrego dla ON w Polsce.
Pozdrawiam
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
Co do osiągnięć konkretnych hodowli w stosunku do ilości posiadanych przez nie suk i rodzących się w ciągu roku miotów. Również uważam, że najbardziej zauważalne na światówce są hodowle, w których rodzi się dużo miotów (ja też jeżdżę do Niemiec i też rozmawiam z tamtejszymi hodowcami). Tak się składa, że bliższy kontakt mamy z hodowlą "Fichtenschlag", o której chyba można powiedzieć, że pokazuje bardziej czołowe suki na świecie, ale doskonale wiem, że u nich rodzi się po 3-5 miotów w miesiącu. Przy takiej ilości szczeniąt łatwiej jest wybrać te "naj".
A co do Vegasa jako owocu współpracy hodowców - Vegas urodził się w hodowli wielorasowej. Poza owczarkami hoduje się tam yorki, buldożki francuskie, cocker spaniele i coś jeszcze. Nie podejrzewam hodowcy - pana Francisa o wybitną znajomość rasy ON, a raczej o fenomenalne szczęście przy wyborze partnera (Pakrosa) dla swojej suki, czego efektem jest Vegas.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )


Czy w Polsce jest tak trudno się przyznać, że Niemcy po prostu są lepsi.
Oman piszesz jak wielu innych, że Vegas to fuks, że maja z czego wybrać, a tak trudno się przyznać, że są lepsi. I dlaczego w Polsce nie ma fuksów, a łączna ilość miotów w naszym kraju jest też nie mała co za różnica gdy wybieramy z 50 miotów konkretnej hodowli, a z 50 miotów łącznie w danym kraju. Urodzenie mojej pierwszej Bafi też było fuksem młodego hodowcy - tak się mówiło, ciekawe czy druga Bafi to zmieni
Very Happy
Powrót do góry
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafał Ch - niech Pan powie razem z Omanem kogo obchodzi , że Vegas jest z hodowli wielorasowej - ma wyszkolenie, prześwietlenie stawów i przednich i tylnych i DNA i zalicza testy i jest piękny. Chodzi o to, że jest wyhodowany na warunkach dzięki którym wszyscy chcą nim kryć i które zapewnią mu odpowiedni wpis w historii rasy. W Polsce są hobbiści jak Pan pisze nie wielorasowi i gdzie się wpisują w historię rasy Laughing Laughing

Z takimi założeniami nie ma o czy dyskutować - zawiść i zazdrość jest tu górą.

Panie Rafał Ch -pyta mi się Pan czy polskie korung jest gorszy od niemieckiego, nie wiem po co Pan się pyta bo wynika jakbym tak uważał - bzdura i kiepska Pana interpretacja. Ja pisałem o jego braku jako obowiązkowy, nie ważne gdzie jest robiony nawet na księżycu byle był obowiązkowy.
Powrót do góry
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam właśnie niniejszy wątek i mam jeden główny wniosek - rozumiem (oczywiście w przenośni) Klubo-Komisję, dlaczego nie chce wprowadzić w Polsce regulaminu SV (bo to nie KON a właśnie Klubo-Komisja mogłaby spowodować takie zmiany w Polsce - przecież jest Komisją przy Zarządzie Głównym ZKwP) - straciłaby dość znacznie na popularności - więc po co Twisted Evil
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu rozmawiałam z niemieckimi sędziami - czy uznawaliby na wystawach psy z tzw. polskim Koerungiem i otrzymałam odpowiedź twierdzącą.
Pod terminem "polski Koerung" rozumiem licencję zrobioną na przetłumaczonych blankietach licencji niemieckiej, ale z polskimi prześwietleniami. Czyli odpada problem wysokich opłat.

Problem jest tylko taki, że taka licencja powinna być robiona przez sędziego SV - a na to "klan" polskich sędziów raczej się nie zgodzi - i tutaj należy skierować "gniew owczarkarzy" Smile

Uprzedzając pytanie - dlaczego przez sędziego SV - odpowiem, że aby zostać sędzią SV trzeba spełnić szereg wymogów hodowlanych, szkoleniowych i wystawowych, a w Polsce można zostać sędzią rasy owczarek niemiecki nie mając nigdy owczarka niemieckiego - i trudno się dziwić, że SV nie zaakceptuje licencji zrobionej przez takiego sędziego Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu, od czego więc należy rozpocząć starania o uzyskanie takiej możliwości nowej licencji hodowlanej Question Question Question
_________________
Renata Horzela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
Przeczytałam właśnie niniejszy wątek i mam jeden główny wniosek - rozumiem (oczywiście w przenośni) Klubo-Komisję, dlaczego nie chce wprowadzić w Polsce regulaminu SV (bo to nie KON a właśnie Klubo-Komisja mogłaby spowodować takie zmiany w Polsce - przecież jest Komisją przy Zarządzie Głównym ZKwP) - straciłaby dość znacznie na popularności - więc po co Twisted Evil



A dlaczego nie wystąpić wspólnie na piśmie,na którym będą podpisy Przew. i kogoś jeszcze z Zarządu KON-u i Klub-Komisji.Wydaje mi się,że nie chodzi o to by tylko Klub-Komisja albo tylko KON ale razem wspólnie,.. na jednym papierku z jakimś wnioskiem czy postulatem,obie strony składają podpisy.A tak poza tym nie wierzę by Klub-Komisji nie zależało na wprowadzeniu regulaminów SV, tylko może suksesywnie.
A poza tym ,skąd Pani wie, że Klub-Komisja nie chce wprowadzić regulaminów SV Question .Czy Pani rozmawiała z Klub-Komisją na ten temat Question
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czytam te posty i nasuwa mi się pewna analogia do wzajemnych stosunków polskiego przeydenta i premiera.
Sad
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:
Tak czytam te posty i nasuwa mi się pewna analogia do wzajemnych stosunków polskiego przeydenta i premiera.
Sad



Dlaczego napisałam post Question A no dlatego Exclamation by powyższy post nie był pisany./potraktowałam go jako aluzję między innymi do mojej osoby/
Przeczytałam post Pani Asi na forum a dziale Klub-Komisja co....Oczywiście nie zaprzeczam co napisała Pani Asia.
Skoro jest jak,jest ,to /tak myślę/ pozostaje jedna droga aby KON i Klub-Komisja zasiedli przy wspólnym stole i porozmawiali.Co dalej?,...że tak dłużej być nie może,...że wszystkie decyzje podejmujemy razem,a każda podjęta decyzja,powinna być potwierdzona na piśmie,że złożonymi podpisami,przez OBIE STRONY Exclamation Podjęta decyzja z podpisem jednej ze stron, powinna być nieważna
Nie wiem czy mam rację Crying or Very sad
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przeczytałam właśnie niniejszy wątek i mam jeden główny wniosek - rozumiem (oczywiście w przenośni) Klubo-Komisję, dlaczego nie chce wprowadzić w Polsce regulaminu SV (bo to nie KON a właśnie Klubo-Komisja mogłaby spowodować takie zmiany w Polsce - przecież jest Komisją przy Zarządzie Głównym ZKwP) - straciłaby dość znacznie na popularności - więc po co Twisted Evil


Jesteś Joasiu w strukturach ZKwP, masz aspiracje do Władz i nie wiesz kto decyduje o takowych regulaminach??? Po co bijecie pianę, sugerując nieprawdę jakoby za takie regulaminy i ich przyjęcie odpowiedzialna była Klubo-Komisja? Po co w ogóle są wasze ataki na Klubo-Komisje? Wymyślcie sobie innego wroga, bo już jest męczące czytanie wciąż tych samych argumentów, które dalekie są od rzeczywistości...


[/quote]
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:
i nie wiesz kto decyduje o takowych regulaminach???


O takowych regulaminach decyduje Plenum ZG na wniosek Klubu-Komisji Exclamation
A przecież taki wniosek nigdy z Klubu-Komisji nie wypłynał, podobnie jak wniosek o przywrócenie IPO dla suk Exclamation

To nie bicie piany tylko ujawnianie prawdy Twisted Evil Prosto jest zwalać na KON, a samemu nic nie robić Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doskonale wiesz Asiu o tym, że półtora roku temu Klubo-Komisja złożyła wniosek o przegląd hodowlany, w którym warunkiem było IPO u suk - byłaś współautorem tego projektu!!! Główna Komisja Hodowlana odrzuciiła wniosek Klubo-Komisji, ponieważ wg koncepcji hodowców psów innych ras IPO jest zbędne! Co udało się wywalczyć parę lat wcześniej - za czym szedł rozwój hodowlany - po działaniu Klubu KON i zniesieniu IPO, nie dało się przywrócić. Dlatego też, wiedząc, co może przejść, a co nie na Plenum, Klubo-Komisja złożyła wnisek o dobrowolną licencję hodowlaną ON, która została przyjęta. I w tej licencji jest IPO, HD, ED i DNA...
Plenum Zarządu Głównego liczy 25 członków, z czego obecnie jest trzech sędziów owczarkarzy: p.Bukładowa, p.Milewski i p.Kosmalski. Co przy takim rozłożeniu głosów niewiele wróży owczarkarzom i ich celom... To nie Klubo-Komisja jest problemem!!! Problemem jest to, że w skostniałych strukturach ZKwP, wrzuceni jesteśmy z innymi rasami do jednego wora. A decydenci o owczarkach wiedzą tyle, że owczarkarze są podzieleni, nie zdolni do wspólnego działania, więc zarazem nieszkodliwi i nie trzeba się z nami liczyć! To forum - jeśli tu zaglądają - utwierdzi ich w tym przekonaniu!

PS. A na marginesie Klub KON może zgłaszać wnioski do ZG!!! Zamiast jątrzyć i koncentrować uwagę na podziale owczarkarzy w zakresie wspólnej wystawy, może zająć się konstruktywnym działaniem i myśleniem o przyszłości ON zarówno w strukturach Klubu jak i strukturach oddziałów gdzie wybiera się kandydatów na plenum!
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:


PS. A na marginesie Klub KON może zgłaszać wnioski do ZG!!! Zamiast jątrzyć i koncentrować uwagę na podziale owczarkarzy w zakresie wspólnej wystawy, może zająć się konstruktywnym działaniem i myśleniem o przyszłości ON zarówno w strukturach Klubu jak i strukturach oddziałów gdzie wybiera się kandydatów na plenum!


Padł wyżej wniosek o wspólne wystąpienie do ZG o przywrócenie obowiązkowego IPO dla suk i innych wymogów niezbędnych do uzyskania uprawnień hodowlanych. A może zadziałać szerzej? Pismo KON (czy klubo-komisji, czy obu organów razem) wsparte podpisami kilkuset hodowców i miłośników ON w Polsce może mieć większy ciężar jako argument. Ja w każdym razie postuluję o to, żeby napisać takie pismo - i zbierać podpisy na wystawach, spotkaniach i gdzie się da.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu, już była taka akcja... Za pośrednictwem Jacentusa i bezpośrednio zebraliśmy podpisy pod protestem dot. zniesienia IPO suk... Podpisało się pod nim wielu owczarkarzy i hodowców - więcej niż zrzesza Klub... I co? Nie było żadnego odzewu władz... Wbrew temu co pisze garstka osób na tym forum powołując się na regulaminy, przepisy, rzeczywistość jest taka jaka jest... Tak traktują owczarkarzy...
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że Aśia rozpoczeła już chyba kampanię wyborczą do ZG w przyszłym roku tylko śię dziwię czy tak jawne i bezpardonowe atakowanie klubo Komisji a zwłaszcza Pana Czerniakowskiego Ći w tym pomoże .Jak do tej pory sędziowie (a ty jesteś nim od niedawna) nigdy nie występowali publicznie z takimi atakami i pomówieniami przćiwko sobie obie,myślę że to może być tak zwana woda sodowa(parę sukcesów i już)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group