Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wystawianie na własnej wystawie, u swojego hodowcy etc.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 1:31 pm    Temat postu: Wystawianie na własnej wystawie, u swojego hodowcy etc. Odpowiedz z cytatem

Pragnę zapoczątkować dyskusję na temat, który nasunął mi się podczas czytania wypowiedzi o sędziach SV w Polsce Exclamation

Przedstawię poniżej swoje zdanie - jestem jednak bardzo ciekawa, jak inni podchodzą do tego tematu Exclamation

Na początku kwestia wystawiania na własnej wystawie.

Pamiętam pierwsze wystawy przez nas organizowane. I pamiętam swoją rozmowę z prezesem naszego oddziału. On uważał, że powinnam zgłaszać na własną wystawę, bo po pierwsze - powiększam finanse wystawy swoją opłatą za zgłoszenie, a po drugie nie powinnam zakładać nieuczciwości sędziego - który przecież z założenia powinien być obiektywny Exclamation
Kilka razy przychylałam się do jego zdania i zgłaszałam "do siebie" na wystawę. I na własnej skórze przekonałam się, że po pierwsze - bardzo przeszkadza to w obowiązkach organizatora (bo po prostu zajmuje czas). a po drugie - nie jest akceptowane przez innych wystawców Exclamation
Dlatego też od pewnego czasu konsekwentnie nie wystawiam na "własnej" wystawie - i jest mi z tym bardzo dobrze Laughing

Druga kwestią, która chciałam poruszyć w tym wątku, jest wystawianie u własnego hodowcy Exclamation

Jako sędzia nie chciałabym, abym została postawiona w sytuacji oceniania przez siebie wyhodowanych psów. Na pewno nie potrafiłabym o tym zapomnieć podczas oceny - i efekt byłby taki, że mogłyby być posędziowane ostrzej niż pozostałe Twisted Evil

A jako wystawca Question Wydaje mi się, że jest dużo prawdy w powiedzeniu, że "przegranie u własnego hodowcy to wstyd, a wygranie to żadna chwała".
Jeden raz w życiu wystawiałam u własnego hodowcy i do teraz mam niesmak - pomimo pierwszej lokaty. Nie twierdzę, że sędzia posędziował stronniczo - bo wiem, że nie ma oporów, aby zwierzęta z własnej hodowli stawiać na dalekich lokatach. Ale pomimo tego wygrana nie sprawiła mi żadnej satysfakcji i na pewno już nigdy w życiu tego nie zrobię Exclamation

Czekam z niecierpliwością na wypowiedzi innych - o ich własnych doświadczeniach w poruszanych przeze mnie tematach Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 2:18 pm    Temat postu: Re: Wystawianie na własnej wystawie, u swojego hodowcy etc. Odpowiedz z cytatem

Na pewno miał prezes waszego oddziału 1000% racji jak, mówił, że powiększasz finanse wystawy swoją opłatą za zgłoszenie.

Ale jednak, moje zdanie jest takie, aby jako organizator nie wystawiać własnych psów. To jest na zasadzie: Dużo ludzi – dużo gadania. Zawsze się ktoś znajdzie, kto cóż niemiłego powie.

Inna sprawa jest wystawianie u własnego hodowcy. Tu powiem tak. Jest to uzależnione, kto i jak i gdzie. Jak rodzinna XY, *która nic nie ma wspólnego z hodowlą) kupi Np. szczeniaka z Twojej hodowli i rok później jest wystawa, w Świerklańcu i ta rodzinka chcę się pochwalić jaki fajny piesek to jest, to jest ok., Ale gdy w przypadku znanych i doświadczonych hodowcy, oni tylko u sędziego, który jest zarówno hodowca tego zwierzaka wystawiają, jest to trochę nie fair? Wiadomo, że rzadko kiedy sędzia-hodowca sam przyzna, że jest to kreatura na ostatnią lokatę. Z drugiej strony, jest to nie do uniknięcia, aby ludzię jechali do niego, bo myślą że dośtaną obiektywną ocenę.

Ciuszki temat – ale mimo tego bardzo dobry
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej zgadzam się z Asią i dlatego nie mam zamiaru stawiać jej w takiej właśnie sytuacji i pokazywać naszą Vinetę na wystawie sędziowanej przez Asię - chociaż wierzę, że mimo ostrego potraktowania nie skończyłaby ostatnia Wink .
To co mnie osobiście nie podoba się na wystawach, to sytuacja, w której jakaś osoba spędza większą część czasu na ringu (w różnym charakterze,a czasem zupełnie bez powodu), a w pewnym momencie przykleja sobie numerek, bierze psa i staje się wystawcą. Uważam, że jest to niesmaczne.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko, zgadzam się z Tobą w 100%. Niestety w wielu takich przypadkach byłam świadkiem stronniczości sędziego.
Co zaś tyczy się wystawiania swoich psów przez organizatorów wystaw, to od dłuższego czasu jestem trochę zniesmaczona praktykami niektórych organizatorów krajówek, którzy doprowadzają do sytuacji, gdzie impreza przez nich organizowana staje się ich prywatnym polem załatwiania interesów.
_________________
Renata Horzela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
admin
Site Admin


Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 66

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejne wypowiedzi dotyczyły raczej problemu związanego z obiektywizmem sędziów, a nie z tematem wątku - dlatego umieściłam je w osobnym wątku "Obiektywizm sędziów", również w dziale "Wystawy (Polska):
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=300

A w niniejszym wątku proszę innych o wypowiedzi związane z problemem wystawiania u własnego hodowcy bądź tez wystawiania jako organizator Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group