Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Działania ZG ZKwP na rzecz Owczarka Niemieckiego
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 9:15 am    Temat postu: Działania ZG ZKwP na rzecz Owczarka Niemieckiego Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj rano na stronie ZG ZKwP (http://www.zkwp.pl/zg/) pojawił się komunikat następującej treści:

"W związku z nieprawidłowościami stwierdzonymi przez Główną Komisję Rewizyjną w działalności Klubu Owczarka Niemieckiego, Zarząd Główny postanowił zawiesić Zarząd Klubu i powołać Zarząd Tymczasowy w składzie: Mieczysław Gątkowski - przewodniczący oraz Wojciech Kolasiński i Bożena Przybylska.
Na zebraniu klubu (które nie może być zebraniem wyborczym zgodnie z uchwałą j.w.), które odbędzie się 25 kwietnia w Chorzowie, Zarząd Główny reprezentowany będzie przez przewodniczącego tymczasowego Zarządu M. Gątkowskiego oraz członka Zarządu Głównego Zbigniewa Szcześniaka."

Klub otrzymał również to pismo drogą emailową - datowane z wczoraj - czyli cztery dni przed zebraniem. Do tego z nieczytelnym podpisem Very Happy
_________________
Asia Domańska


Ostatnio zmieniony przez askad dnia Sro Kwi 22, 2009 9:21 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A żeby było wszystko jasne (bo zaraz p. Halinka oskarży mnie o zatajanie informacji przed społeczeństwem Smile ) - Klub nie dostał żadnego protokołu pokontrolnego z Głównej Komisji Rewizyjnej, więc nie wiemy o jakie nieprawidłowości chodzi Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że Zarząd Główny ZKwP ma być reprezentowany na zebraniu Klubu przez:
1. pana Zbigniewa Szcześniaka - członka zawieszonego Zarządu Klubu, który był przewodniczącym Klubu przez cały okres czasu podlegający kontroli Głównej Komisji Rewizyjnej (z wyłączeniem ostatnich kilku tygodni roku 2008) - więc skoro Komisja Rewizyjna wykryła nieprawidłowości, to p. Szcześniak jest przecież za nie odpowiedzialny Exclamation
2. pana Mieczysława Gątkowskiego, który był z/cą ds hodowlanych Klubu w poprzedniej kadencji - i nie zostało przedstawione za zebraniu sprawozdawczo-wyborczym w Brzozie w marcu 2008 żadne sprawozdanie hodowlane za okres jego kadencji, co zapewne zostało zauważone przez Główną Komisję Rewizyjną Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto jak działa pokomunistyczny relikt -ZKwP. No mniodzio Exclamation To się naprawdę w głowie nie mieści, co oni - czyli ZG ZKwP wyrabiają.
Jedyne wyjście to rzeczywiście założyć Klub POZA STRUKTURA ZKwP, bo w ramach tej organizacji nic dobrego nie da się zrobić. W kazdym ja nie chce miec z obecnymi p.o. zarzadu miec nic wspolnego. Mieli wiele lat na to, zeby się wykazac praca na rzecz KON.
Mam jeszcze pytanie - kim sa pan Kolasinski i pani Przybylska?
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:
Oto jak działa pokomunistyczny relikt -ZKwP.


Pomijając wymowę takiego działania - ZG ZKwP nie może działać w sprzeczności z własnym statutem Exclamation

§ 28 pkt 23 STATUTU ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO W POLSCE mówi, że:
"Do Klubu stosuje się odpowiednio zapis § 28 pkt 21"

W § 28 pkt 21 można przeczytać, że:
"Do kompetencji Zarządu Głównego należy: zawieszanie w czynnościach zarządów oddziałów (lub poszczególnych członków zarządów oddziałów) w razie stwierdzenia bezczynności lub działalności sprzecznej z ogólnie obowiązującymi przepisami lub postanowieniami statutu, ewentualnie nie gwarantującej zabezpieczenia interesów Związku. Na okres zawieszenia zarządu oddziału Zarząd Główny powołuje tymczasowy zarząd na czas niezbędny, nie dłuższy jednak niż do najbliższego walnego zgromadzenia członków oddziału"

Pomijając więc aspekt braku informacji o powodach zawieszenia Zarządu Klubu - kadencja Zarządu Tymczasowego kończy się w sobotę 25 kwietnia 2009 o godz. 18:00 - zgodnie ze STATUTEM ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO W POLSCE Twisted Evil
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już po zebraniu KON - i sama nie wiem jak to podsumować Confused

Mój mąż już kiedyś to pisał, ale ja teraz powtórzę - bo inny komentarz na razie nie przychodzi mi do głowy Exclamation

Już wiem dlaczego Jahwe gonił naród wybrany 40 lat po pustyniach Synaju - aby wymarli Ci, którzy urodzili się w niewoli i nie potrafią żyć na wolności Exclamation Ciekawe ile jeszcze wody w rzekach upłynie zanim będziemy potrafili przeciwstawić się bezprawnym poczynaniom ZG ZKwP Exclamation

To było oczywiście pytanie retoryczne Twisted Evil
Bo moim skromnym zdaniem będzie tak jak jest dopóty, dopóki szczytem marzeń polskiego owczarkarza będzie nadal wejście do Zarządu Głównego ZKwP Rolling Eyes, a nie np. wyhodowanie psa VA (czy też mistrza świata IPO).
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy w można się dowiedzieć jakie "nieprawidłowości" wykrył w KON-ie ZG, i do czego zmierza polityka ZKWP w odniesieniu do rasy ON.
Swoją drogą to dziwne że o owczarku decydują działacze hodowcy innych ras.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

" stara miotła nigdy dobrze nie zamiata " Twisted Evil
Powrót do góry
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ontopus napisał:
Czy w można się dowiedzieć jakie "nieprawidłowości" wykrył w KON-ie ZG, i do czego zmierza polityka ZKWP w odniesieniu do rasy ON


Też chciałabym to wiedzieć. Reprezentacja ZG (panowie Gątkowski i Szcześniak) nie miała żadnych oficjalnych pism - oprócz pisma cytowanego już przeze mnie za stroną ZG.
Mogę jedynie napisać co od nich usłyszeliśmy - ale jak już pisałam - nie zostało to przedstawione na piśmie.

Ponoć Główna Komisja Rewizyjna zakwestionowała ważność zeszłorocznych wyborów w Brzozie (ze względu na to, nie wszyscy głosujący mieli do tego prawo) i tym samym uznała Zarząd KON wybrany wtedy za nieważny.

Jednego tylko nie rozumiem - dlaczego Komisarzem zrobiono członka poprzedniego Zarządu - aby miał szansę na rehabilitację i teraz
przeprowadził wybory prawidłowo? Miejmy nadzieję, że pod czujnym okiem kolegi Szcześniaka (jako obserwatora z ZG) tym razem się uda Twisted Evil
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
opozda



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 33
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro wybory były nieważne bo ktos nieprawnie głosował to znaczy że uchwały i decyzje podejmowane były też nieprawne a to znaczy ze p.Szczęśniak musi wrucić pieniądze zapuchary zapłacone przez KON dlatego ze niemiałprawa podiąć takiej decyzj .Jednym słowem pieniądze z konta KON zostaly bezprawnie wytranswerowane.Jak na budzet klubu niemałe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opozda napisał:
Skoro wybory były nieważne bo ktos nieprawnie głosował to znaczy że uchwały i decyzje podejmowane były też nieprawne a to znaczy ze p.Szczęśniak musi wrucić pieniądze zapuchary zapłacone przez KON dlatego ze niemiałprawa podiąć takiej decyzj .Jednym słowem pieniądze z konta KON zostaly bezprawnie wytranswerowane.Jak na budzet klubu niemałe.

To dobrze, że się teraz sam nadzoruje Exclamation Na pewno się srogo zbeszta, za takie karygodne postępowanie Exclamation Twisted Evil
Aczkolwiek, już na serio są decyzje może i bezprawne, ale uzasadnione - i do takich zaliczyłabym zakup pucharów. Bo to wyraz uznania, dla najlepszych hodowców ON w Polsce. Ale już urządzanie bankietów - nie jest kosztem uzasadnionym. Bo nie jest związane z prowadzoną działalnością (m.in.promowaniem hodowli ON w Polsce), tylko z zapełnianiem osobistego brzucha za nasze pieniądze.
I pytanie - co dalej? Czy już nigdy nie będzie można poprawić zeszłorocznego błędu i wybrać nowego zarządu KON tym razem już w pełni zgodnie z prawem? Dlaczego w sobotę nie można było tego zrobić? Był nadzór ZG, więc był "bezstronny" świadek - pan Szcześniak. Co takiego zaszło, że nie było to możliwe?
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opozda napisał:
Skoro wybory były nieważne bo ktos nieprawnie głosował to znaczy że uchwały i decyzje podejmowane były też nieprawne a to znaczy ...


Wydaje mi się, że to nie decyzje Klubu o pucharach wzbudziły takie emocje, że aż spowodowały donos do Głównej Komisji Rewizyjnej - raczej chodziło o plany przywrócenia szkolenia dla suk Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No...cóż...proszę Państwa...mam wrażenie, że struktury władzy ZKwP są oparte na systemie działającym w Polsce z przed 20 lat.
Dlatego też nie widzę żadnych szans na poprawę poziomu hodowania rasy ON.
Na zebranie dotarłam jako pełno prawny członek KON. Jednak że przed zakończeniem go opuściłam. Atmosfera, która towarzyszyła temu spotkaniu nieodzownie przypominała mi zebrania partyjne z czasów władz komunistycznych w naszym kraju.
Butna postawa Pana Szcześniaka uderzającego rekoma w stół, jak również zachowanie Pana Gątkowskiego jedynie zniesmaczyło mnie i jak myślę, nie tylko mnie.
Pozostaje więc, poczekać na następne wybory władz KON Laughing
_________________
Renata Horzela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha... jeszcze jedno.
Zastanawia mnie postawa życzliwego donosiciela.
Ciekawe, co chciał przez to osiągnąćQuestion
_________________
Renata Horzela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Renata Horzela napisał:
Aha... jeszcze jedno.
Zastanawia mnie postawa życzliwego donosiciela.
Ciekawe, co chciał przez to osiągnąćQuestion


Pan Szcześniak przekonywał w sobotę zebranie, że sprawcą całego zamieszania w KON i "życzliwym donosicielem" jest znany wszystkim hodowca z południowej Polski.
Co chciał przez to osiągnąć - nie wiem - może sam się wypowie, bo wprawdzie na zebraniu nie był, ale jest na tym Forum Twisted Evil

Jednakże prawdą jest również, że na donosie do Głównej Komisji Rewizyjnej podpisany był nie ów hodowca, ale "Koło Terenowe KON z Bydgoszczy".
Co chcieli osiągnąć tym donosem - mogę tylko przypuszczać. W świetle wypowiedzi na sobotnim zebraniu p. Szcześniaka, że "aby pokryć dobrym psem w Niemczech suka wcale nie potrzebuje mieć Koerung" - pokazał wyraźnie, jakie cele hodowlane przyświecają hodowcom z Bydgoszczy - i jaką chcieliby prowadzić politykę hodowlaną w KON Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group