Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WYNIKI: Międzynarodowa Wystawa ŁÓDŹ 2009
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SUKI

Klasa szczeniąt
1.wo ABRA z Leśnego Justynowa,cz-p, DUX de Cuatro Flores-DONIA Scania
2.wo KESI Kamabeda, cz-p OTTO v Haus Yu- BIANKA Texa
3.wo EVITA status Quo cz-p, MARKUS Status Quo-TARGAOchsentor
4.wo AFRA z Leśnego Justynowa DUX de Cuatro Flores-DONIA Scania
5. o RITA Pajecze Sieci,cz-p, ARMIN in Regnum marianum-GABA Rumina Moravia


Klasa Młodzieży
1.TRYNITY Asarko Lordana,cz-p, VEGAS Du Haut Mansard- WINONA Asarko Lordana
2.LALA z Weselskiej Zagrody,cz-p, SANTOS Kamienna Twierz-DONIA z Weselskie Zagrody
3.MONA z Weselskiej Zagrody,cz-p, MAGNUM Zun Kolbengus-AGA z Weselskiej Zagrody
4.ALISCHA House Guard,cz-p, ILBO v Holtkamper See-EVITA Topolowy Zaułek
5.TESSI ze Spręcowa,cz-p, ODIN v Holtkamper Hof-DIVA ze Sprecowa
6.CIMBA v d Reck Kamensche Heide,cz-p, BAZI v d Urbecke-JACKY v Quend-orfersee
7.URMA ze Sprecowa,cz-p, WINN v Holtkamper See- BIJOU v Haus Brijoh
8.FELINE v Henrichplatz,cz-p, DJENGES Khan Sante’s Home-TOGA v Henrichplatz
9.BILA z Domu Jackwiat, cz-p, MAX z Domu Nauczyciela-NICA v Riedschlurgi
10.GERDA z Ulicy Prusa, SAX z Krywlan-TAMI z Krywlan
11.Sława z Tuszynskiego Lasy,cz-p, ORBIT Rodiaz-SARA z Tuszynskiego Lasu
12. ALES v Finkenschlag,cz-p,ZITO v Steckenpferd-Conbhairean LINZI
13.BARCELONA z Kępiny cz-p , QUANTUM v Arminius-PELIA Di Casa Beggiato
14.FLAMME vd Grafschaft Mark,cz-p, KWANTUM v Klostermoor-SELAvd Grafschaft Mark
15.ORRY kapulus,cz-p, CEDRIC v Amur-INES Czar Podkowy
16.KAMA Zacisze,cz-p, SANTOS-ELZA
17.BONITA v Arlett ,cz-p, Mischaland JOAGIN-OMERTA zur WorringerRheinaue
18.bdb.JENDZA nakielska Aura,cz-p, ATOS z Weselskiej Zagrody-FINA z Weselskiej Zagrody
19.bdb.BONA z Tuszyńskiego lasu,cz-p, ROBIN vd Holzheimar Linde-INA z Tuszyńskiego Lasu
20.bdb.EMMA Bez-And,cz-p, NERO z Weselnej Zagrody-ALFA Union
21.bdb.TRINI Woj.-Bas,cz-p, QUEKS Karamberg-ELEONORA Topolowy Zaułek

Klasa pośrednia
Wszystkie dsk.
1.TEQUILA Asarko lordana,cz-p, SCOTT v Agrigento- MORFINA Aarko Lordana
2.LENA z Krywlan,cz-p, SIRIO della Favorita-ULI z Krywlan
3.HIRKA Konstar,cz-p, WILKO Tensor –SENA Konstar
4.PRADA v frankengold,cz-p, Ingodds AGASI-DAGI v Frankengold
5.TIGRA ze Sprecowa,cz-p, ODIN v Holtkamper Hof-DIWA ze Sprecowa
6.JOTKA z Tuszyńskiego Lasu,cz-p, BAZYL z łyszkowickiej-ZJAWA z Tuszynskiego Lasu
7.KESSI Twój Wróg,cz-p, SEBOR v Noort-NAGA Twój Wróg
8.PRINCESSA z drozda Piastów,cz-p, , ILBO v Holtkamper See-EJSZA z Drozda Piastów
9.OTTY Kalupus,cz-p, CEDRIC v Amur-INES Czar Podkowy
10.ARIWA ze Stróżanej Zagrody,cz-p, SAXO z Kojca Holan-HAIDI Ogród Stefana
11.GINA v Woanblick,cz-p, Nando v Goellerweiher-ANKE v Woanblick
12.VENUS Accord,cz-p, LASSO Acord-Bis-KARLA Acord
13.PIPI z Drozda Piastów,cz-p, ILBO v Holtkamper See-EJSZA z Drozda Piastów
14.HARFA Woj.-Bas,cz-p, QUEK Karanberg- RITA Woj.-Bas
15.LUANA Woj.-Bas,cz-p, UEKS Karanberg-MERY Woj.-Bas
LUTHIEN Dorplant,cz-p, VAT Cevaro-GALATI Dorplant – suka ze względu na udział w pokazach szkolenia stanęła tylko do opisu,ocena bdb

Klasa otwarta
1.LUKA z Krywlan,cz-p, SYRIO della Real Favorita-ULI z Krywlan
2.SHILLAze Sprecowa,cz-p, NAXOS v HoltkamperSee-YARI ze Sprecowa
3.ARTHA Ardelia,cz-p, ILBOv Holtkamber See- OLKA Ardelia
4.FINA z Weselskiej Zagrody,cz-p, IDOL v Holtkamper Hof-QUINA z Beroliny
5.MERCEDES Woj.-Bas,cz-p, BANDIT zu Sieben Burgen
6.DORIS z Dorzecza Pilicy,cz-p, CELLO v Haus Yu-EWITA z Pilicznego Żródła
7.AFRA marcelowa Sfora,cz-p, ROBIN vd Holzheimer-Linde-ENI z Rybojedzka
8.IRGA Mis-Maz,cz-p, INDUS Mis-Maz-DESSA Mis-Maz
9.YARA z Ludowej,cz-p, ROYAL Aarko Lorana-JADE z Ludowej
10.ATA z Domu Nauczyciela,cz-p, ERASMUS v Noort-EMI z Domu Nauczyciela
11.LEMON Animar,cz-p, SEBOR v Noort-FANTA Animar
12.PERI Anarex,cz-p, KAI vd Luisenstrase-TINA Degli Achei
13.DENIS z Dorzecza Pilicy,cz-p, CELLO v Haus Yu-EWITA z Pilicznego Zródła
14.HEIDI Al.-Grom,cz-p, ARKO Butjenter Land-YUTA Mis-Maz
KATIA Cevaro,wilczasta ocena bdb suka stanęła tylko do opisu,ze względu na udzial w pokazach szkoleniowych

Klasa użytkowa
wszystkie oceny dsk
1.DONIA z Weselskiej Zagrody,cz-p, BRAVOS Steffen Haus-NIKI z Weselskiej Zagrody
2.SIGMA Roduaz,cz-p, REAL Asarko Lordana-HANCA vd Holzheimer Linde
3.ETNA De-Bes,cz-p, RINO DeoBes-NEGRA De-Bes

Klasa Championów
1.dsk CELI z krywlan Max Z Krywlan-ESMI z Krywlan


Gdyby ktoś dopatrzył się jakiegoś błędu, proszę o poprawkę
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marcin



Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 23
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to prawda, że pierwsza trójka psów z użytkowej po odpięciu ze smyczy w ringu dała nogę? I to nie zmieniło kolejności? Laughing
_________________
Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 6:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Marcin napisał:
Czy to prawda, że pierwsza trójka psów z użytkowej po odpięciu ze smyczy w ringu dała nogę? I to nie zmieniło kolejności? Laughing


Tak było rzeczywiście w psach.Suk nie widziałam bo sędzia Szcześniak odwalił ocenę szybciutko.Mnie to nie dziwiło sędziowali sędziowie ,którym nie leży na sercu dobro owczarka niemieckiego tylko jak mocno przykleić stołek do tyłka. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mariusz Kowalski



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 19
Skąd: Piotrków Trybunalski

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Czy to prawda, że pierwsza trójka psów z użytkowej po odpięciu ze smyczy w ringu dała nogę? I to nie zmieniło kolejności? Laughing

W ten sposób rodzą sie plotki. Po odpięciu od smyczy pierwszej trójki tylko mój pies odbiegł od nogi i ZA TO STRACIŁEM pozycję!!! zostałem przesunięty na koniec trójki, pies zrobił to po raz pierwszy na wystawie ale to tylko zwierzę po trzech dniach wystaw z rzędu ma prawo być zmęczone
Pozdrawiam
_________________
www.marinohaus.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 7:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety szanowny Panie ,odbiegły od nogi pierwsze 3 psy zaraz jak tylko pusciliście łańcuszki
a pana pies wybiegł poza ring a po trzech dniach wystaw powinien raczej sie położyć ze zmęczenia.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mariusz Kowalski



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 19
Skąd: Piotrków Trybunalski

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Niestety szanowny Panie ,odbiegły od nogi pierwsze 3 psy zaraz jak tylko pusciliście łańcuszki
a pana pies wybiegł poza ring a po trzech dniach wystaw powinien raczej sie położyć ze zmęczenia.


Nie wiem czy byliśmy na tej samej wystawie bo moj pies odbiegl od nogi i do mnie wrocil napewno nie wybiegl poza ring, co do pozostalej dwojki nie bede polemizowal bo nie skupialem sie na nich ale nie zauważyłem, żeby odbiegły od nogi. Fakt że zostałem przesunięty na koniec trójki daje kłam słowon, że kolejność się nie zmieniła. Co do zmęczenia mojego psa widzę, że zna go Pani lepiej i wie jak on się zachowuje gdy jest zmęczony. Powiem na koniec tylko tyle, że dzień wcześniej w Miliczu nie odbiegł nawet na 5 cm na wiele większym ringu, co zresztą napewno Pani widziała bo tam Pani była.
Pozdrawiam
_________________
www.marinohaus.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jednak mowa o tej samej wystawie bo wszyscy widzieliśmy że po odpięciu smyczy trzy pierwsze psy odbiegły od nogi Laughing Crying or Very sad
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mariusz Kowalski



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 19
Skąd: Piotrków Trybunalski

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim wypadku zwracam honor, tak jak pisałem wcześniej byłem skupiony na swoim psie a po chwili wściekły, wydawało mi się, że pozostała dwójka poszła dobrze. Fakt faktem, że kolejność po tym zdarzeniu zmieniła się za co oczywiście nie mam pretensji do sędziego.
Pozdrawiam
_________________
www.marinohaus.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrozumiałe że byłeś zdenerwowany i nie widziałeś innych psów ,a ja za to uważam że twój pies powinien być pszesunięty ale nie w tą strone Laughing moim i nie tylko moim zdaniem bezapelacyjnie powiniem wygrać Exclamation pozdarwiam Grażyna
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko,że Pan Waldek dostałby wtedy od Zbyszka"joby" za ATOSA Kamienna Twierdza i Zbyszek nie omieszkał by zemsty na hodowli Mis-Maz na najbliższej wystawie.A zwykły wystawca,Pan Mariusz nic nie zrobi sędziemu bo jego psów oceniać nie będzie/przynajmniej narazie/
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety ale na tej wystawie było to do przewidzenia i ja też na własnej skórze odczułam rezultaty tych układów ,suczka którą wystawiałam po ocenie na stój została wywołana na IV lokacie po czym za chwilę dwaj panowie ze znanej grupy wbiegli ze swimi suczkami przedemnie na co ja nie chciałam pozwolić więc jeden z niech zawołał pana sędziego i ostrym tone zapytał go JAK TO MA BYĆ Exclamationa pan sedzia natychmiast kazał im ustawić się na IV I V lokacie a po chwili nie wiedzieć czemu wylądowałam na lokacie XII Exclamation Laughing Laughing
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 7:26 am    Temat postu: Re: WYNIKI: Międzynarodowa Wystawa ŁÓDŹ 2009 Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
W dniach 2-3 maj o godz 13ej organizujemy godzinny pokaz posluszeństwa i obrony na wystawie Międzynarodowej w Łodzi.
Pokaz ten ma sluzyć propagowaniu sportu IPO i uświadomieniu laikom że pozorant to nie osiłek drażniący psa kijem.
Chcemy pokazać ,ze pozorant to szkoleniowiec rozrózniający popedy i potrafiący pracować w każdym z nich i że pozorowanie to sztuka,której trzeba się długo uczyć.
W pokazie bedą uczestniczyły owczarki, od najmłodszej dziesięciomiesięcznej DEMI Wolfjar do weterana IPOwskiego VAT Cevaro.
W pokazie chcemy wykorzystać przedewszystkim owczarki eksterierowe.
VAT to tylko dodatek Wink

No i pokaz na Wystawie Międzynarodowej w Łodzi wykonany.
W pierwszy dzień wystawialiśmy na ringu do uprawnień hodowlanych trzy owczarki niemieckie,wiec pokaz byl trochę taki napięty[zbiegnięcie w czasie].
Niestety nie mielismy tez fachowego komentaża tego co robiliśmy a wlaściwie to nie mieliśmy żadnego komentaża w ten dzień.
Za to drugi dzień pokazu przebiegał już na spokojnie i mieliśmy możliwosć przez mikrofon omawiania tego co robimy z psami.
Z naszej ekipy brały udział psy;
Mlodziutka 10cio miesięczna DEMI Wolfjar,,nasz młody reproduktor BARU Wolfjar,ARSA Wolfjar,potomstwo VATA czyli LUTHIEN Dorplant oraz DEMON .W posłuszeństwie wystąpiła też moja KATJA Cevaro a pokaz obrony kończył VAT Cevaro.
To byly psy naszej ekipy,bo wykonywał też swój repertuar Marcin Pogorzelski ze swoimi dwoma bokserami.

Przesłaniem moim w tej imprezie bylo wykonanie takich zabiegów,które pokażą widowni w sposób nwidoczny współprace w relacji przewodnik-pies w obronie czyli przy pozorancie.
Chcialem zaakcentować tą współpracę ćwiczeniem ,gdzie pies idąc kontaktowo przy nodze przewodnika,błagał go "daj proszę mi pozwolenie na wejście w rękaw... blagam...".
A pozorant tymczasem stal na placu i strzelal batem w trakcie tego chodzenia a gdzie pies nie reagował atakim na srtrzal bacika,czekając na komendę swojego przewodnika do ataku.Dodam ,ze w trakcie strzelania bacikiem przez pozoranta pies nie może iść na napiętej smyczy.W efekcie końcowym tej smyczy w ogóle nie ma.
Mam nadzieje,że było widać sens tego ćwiczenia,pokazując że droga do pozoranta wiedzie przez przewodnika a nie bezposrednio.
Wykonując ten "zabieg" w pracy robiłem to na naszych owczarkach eksterierowych ,gdzie pies idąc ładnie kontaktowo przy nodze w pewnym momencie zostaje wyslany przez przewodnika na pozoranta.
Tą technikę szkoleniową owczarkarze mogliby wykorzystywać w przygotowywaniach do koerungu [lub testy na wystwach klubowych].
W tej technice jest etap 'ładowania baterii u psa " przed samym ugryzieniem.Jest to etap kiedy pies idzie przy nodze i prosi wzrokiem przewodnika"puść mnie na pozoranta".Ten etap[chodzenie przy nodze przed ugryzieniem] wzmaga apetyt na pozoranta.Czesto powoduje lepszy chwyt na rękawie.

Niestety w Polsce to jeszcze nowość jako technika szkoleniowa.Nie potrafimy wykorzystać potencjalu naszych psów,tłumiąc je zamiast uaktywniać lub żadać tylko, zamiast współpracować.

Silne szarpniecia dla uzyskania posluszeństwa w obronie [chodzenie przy nodze],przy pozorancie,gdzie psy snuja sie stłumione,to bardzo częsty widok ,niestety.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group