Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Eksterier użytków
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu , tyle się napracowałaś ale ani słowem nie odniosłaś do tego co napisałem, znowu wyskakujesz z maliniakiem,zaraz pojawi się rekin....
Co twój tekst ma wspólnego z tym wątkiem ???
Nie wiem jak inni ale ja jestem leniwy i w ogóle nie czytam długich wywodów na forach a twój przeczytałem przez grzeczność i tylko dla tego że uczestniczę w tym wątku!Dla mnie liczą się tylko konkrety z których mogę wyciągnąć wnioski i tego oczekuję od forum a nie /nie obraz się za te słowa /zasrane dywagacje ! To forum nie jest miejsce na leczenie kompleksów i niepowodzeń życiowych a niestety tak jest postrzegane.Wybacz za szczerość ale tak jest zdrowiej i oczywiście nie wszystko co napisałem jest w odniesieniu do Twojej osoby.
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Cytat:
Ale co Ci ludzie moga wiedzieć o hodowli psów, zwłaszcza pracujących



Ci ludzie!,.. tzn kto!? Hodowla psów sportowych w Polsce to hodowla kundli.


Tak ? to prosze to powiedzieć p.Sławkowki Kawce, p.Dorocie Stawickiej lub państwu Królikowskim Rolling Eyes

Tyle ode mnie Wink
Na to forum ma dostep każdy i wziełabym to pod uwagę, jakie mogą być tego konsekwencje.
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Grandziocha napisał:
.
Proszę otworzyć nowy temat pt "o wyższości owczarka niemieckiego sportowego nad owczarkiem niemieckim eksterierowym"

Napisałam i powtarzać sie nie będę tym dziale.
I nie strasz mnie Kawką czy Stawicką. Jest tym większy dla nich wstyd bo nie osiągają ani jednego ani drugiego tak w Polsce jak i na polu międzynarodowym. Są przeciętnymi hodowcami i zawodnikami.
Bardzo chciałabym zobaczyć jakiegoś Championa PL lub Mistrza Polski w IPO z przydomkiem hodowlanym "Rewir Konin" lub "Dorplant". Póki co, to "posilają" się psami z obcych hodowli a nawet na bazie tych,które sprowadzili też nic jeszcze nie wyhodowali ani eksterierowego ani sportowego.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyt. Basia i V
"No i czemu weterynarze zgodnym chórem twierdzą, że te użytkowe, brzydkie ON są zdrowsze? Mówiąc zdrowsze mam na myśli problemy z tylnymi nogami starszych psów, problemy z kręgosłupem, ogólnie ze stawami. Dlaczego tak twierdzą wszyscy weci, z którymi miałam okazję na ten temat rozmawiać? Kłamią wszyscy? Tylko po co? A! Już wiem - w Polsce nie ma prawie wcale ON użytkowych, więc nie wiedzą o czym mówią "

Basiu
Zapraszam Ciebie oraz wszystkich zainteresowanych do działu ZDROWIE i zapoznania się z wypowiedzią Pani doktor odnośnie zdrowia ON
A tak na marginesie... do jakiego chóru ci Twoi weci należą ? ,bo mam nadzieję że poza Krakowem nie koncertują ?!!
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demarko napisał:
cyt. Basia i V

Basiu
Zapraszam Ciebie oraz wszystkich zainteresowanych do działu ZDROWIE i zapoznania się z wypowiedzią Pani doktor odnośnie zdrowia ON
A tak na marginesie... do jakiego chóru ci Twoi weci należą ? ,bo mam nadzieję że poza Krakowem nie koncertują ?!!

2 z Krakowa, 2 z Warszawy, jeden z Myślenic (ale reprezentuje środowisko wrocławskie).
Faktem jest, że jak tylko w jakimś dziale dyskusja staje się ciekawsza, zawsze okazuje się, że jest ona nie w tym dziale tematycznym, do którego powinna przynależeć. A kiedy admin już ją przeniesie do właściwego działu - natychmiast umiera.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To podaj mi nazwiska tego " chóru z Warszawy " a ja zadam im pytanie ile widzieli na własne oczy użytkowych owczarków niemieckich z rodowodem ?, lub zadam im to samo pytanie co "naszej" Pani doktor .
Czekam...


Aha !
Coś marny ten chór - 5 na całą Polskę ! - to jak czterej pancerni i pies !!!
prawie załoga i prawie wszyscy weterynarze !!!
Ludzie nie róbcie z siebie na siłę wariatów !!!
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demarko napisał:
To podaj mi nazwiska tego " chóru z Warszawy " a ja zadam im pytanie ile widzieli na własne oczy użytkowych owczarków niemieckich z rodowodem ?, lub zadam im to samo pytanie co "naszej" Pani doktor .
Czekam...


Aha !
Coś marny ten chór - 5 na całą Polskę ! - to jak czterej pancerni i pies !!!
prawie załoga i prawie wszyscy weterynarze !!!
Ludzie nie róbcie z siebie na siłę wariatów !!!

Przepraszam, że walcząc o zdrowie mojego 11 letniego psa zasięgnęłam opinii tylko tak małej liczby wetów. Embarassed
Każdy widzi to co chce widzieć. Ja za często wśród eksterierów widzę psy i suki na cienkich i zbyt długich tylnych łapach. I bardzo często takie psy wygrywają wystawy. A mnie - oczywiście laikowi jakiś głos wewnętrzny podpowiada, że coś tak nienaturalnego raczej zdrowiu nie służy. Te psy na starość albo wloką nogi po ziemi, albo tracą kontrolę nad swoim zadem.
Załamany a'la hiena grzbiet - tyle lat lansowany przez niemieckich hodowców - co dobrego dał rasie? Oprócz usunięcia raz na zawsze problemu łękowatych grzbietów chyba nie tak znów wiele?
No i usunięcie z populacji ON eksterierowych psów wilczastych czy to było mądre posunięcie?
Wiem, znowu nie na temat.
Ile mamy w Polsce hodowli ON użytkowych? I co oznacza słowo ON użytkowy? Czy rozumiemy przez to psy z wysokim stopniem wyszkolenia, czy psy ze ściśle określonych linii hodowlanych?
Jak by na to nie patrzeć - żałośnie mało tych hodowli - obojętne, które kryterium przyjmiemy jako właściwe.
W ostatnich latach w zawodach startują chyba 2 ON eksterierowe - Unka z Tuszyńskiego Lasu i Diro Skilos. W zeszłym roku próbował startów chyba jeszcze jeden pies "z Tuszyńskiego Lasu". Unka startuje z powodzeniem, Diro wypada gorzej, ale zalicza regularnie zawody.
Nie wiem, czy Diro kryje? Czy Unka miała szczeniaki?
Co do hodowli użytkowych, czyli prowadzących linie użytkowe - może by tak w ramach forum zrobić odrębną kategorię wśród hodowli?
Ja niewiele znam takich hodowli - Vigor Królikowskich, Progresja Bienia, a inne? Oczywiście zastosujmy ostre kryterium - suka matka musi mieć zaliczone IPO 3. No, a przynajmniej IPO 2, ale na zawodach.
Jakie są największe wady eksterierowe użytków? Są zbyt wysokonożne, kwadratowe, maja proste, nie opadające grzbiety, słabe fronty, słabsze od eksterierów głowy i kość. Bardzo proszę osoby dobrze znające ektsterier o taki naprawdę fachowy opis typowych odstępstw od wzorca psów użytkowych. Bo ja nie jestem nawet asystentem, nie potrafię tego fachowo zrobić. Tylko błagam - nie piszcie, że to są kozy, tylko jakoś bardziej konkretnie.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie użytek to pies z takimże pochodzeniem, a nie pies np. z SchH3 (bo takie szkolenie ma większość niemieckich eskterierów).
Kwestia inna - czy użytek jest pracującym użytkiem ?
Co do wad (wg mojej prywatnej opinii): strome kątowanie przodu i tyłu, "francuz", przesunięta obręcz barkowa, płaski lub zaniżony kłąb, łękowaty grzbiet, przebudowany lub/i ścięty zad, psy o suczym wyrazie.

Basia i V napisał:
jeden z Myślenic (ale reprezentuje środowisko wrocławskie).

Basiu jeśli myślimy o tym samym lekarzu, to chyba nie uważasz za autorytet w kwestii wypowiadania się na temat zdrowia owczarków pana specjalisty od rozrodu bydła ?

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkretnie ,to proszę..
Parę lat temu na przeglądzie hodowlanym pan sędzia prowadzący podszedł do mnie i ze zdziwieniem spytał "Marek co to jest , przecież to pospolity kundel ,zobacz na tego za siatką co biegnie ulicą już on jest lepszy od niego !, ale co ja mam zrobić skoro ma 3 oceny bdb z wystaw /1 z międzynarodowej/jak go nie zakwalifikuję to podważę decyzje innych sędziów?!"
.
Obecni na tym przeglądzie sędziowie pouciekali do samochodów ! , żeby nie wyrazić swojej opinii

O takim parasolu ochronnym mówię i kto na tym korzysta ?pseudo szkoleniowcy, pseudo pozoranci i pseudo sportowcy kynologiczni ,bo wszystko co robią jest pseudo !
Jak należałoby nazwać rozmnażanie psów których są właścicielami?
No chyba nie hodowlą !!!


Oczywiście to nie jest cały obraz sportowej kynologii w obrębie ON , bo są też pasjonaci , ale to się rzuca w oczy...
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha...
Czekam na nazwiska tych weterynarzy warszawskich.
Pospiesz się Basiu bo jestem niecierpliwy !
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Basiu o czym ty piszesz ? jakie wyeliminowanie owczarków wilczastych ?! one nie były i są wyeliminowane tylko jest ich poprostu mniej i tak było zawsze , u nas w kraju też są hodowle wilczastych choćby w Łodzi hodowla Halinki a w niemczech w 2001 roku w klasie junirów SG 5 był CHAMP Dakota - jak ogólnie wiadomo zainteresowanym był to pies wilczasty , który to w roku 2002 był V2 w stawce 234 psów więc nie pisz tkich herezji bardzo proszę, proponowała bym abyś zanim coś napiszesz była pewna swoich racji popartych faktami Smile))
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla nielubiących użytki Smile

Sunia była wystawiana dwa razy na Międzynarodowych Wystawach w kl Użytkowej uzyskała dwie oceny doskonałe.

[img][/img]
Powrót do góry
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba jeszcze dodać że powyższe zwierzę ma bezpośrednich przodków zarówno z DDR jak i RFN.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że Basi nie chodziło o umyślną i świadomą eliminację wilczastych,tylko raczej zanik psów z tym umaszczeniem. Jest on napewno spowodowany przez człowieka,przez hodowców,przez ich osobiste gusta i upodobania,ale też przez tych co kierują się tylko i wyłącznie potęcjalnymi nabywcami,bo większości podoba się ON cz.podp. a najlepiej jakby miał czarną maskę i mahoniowe podpalenie,eksterier mniej się liczy od koloru.Czy tylko na tym polega hodowla?,moim zdaniem nie,ale każdy robi jak uważa. W Polsce tylko w hodowli Pani Halinki są ON wilczaste. Oprócz koloru jakże rzadkiego są szkolone i piękne eksterierowo. I bez wazeliny,ale uważam że ta hodowczyni powinna dostać medal za zasługi dla rasy i za osiągnięcia. A Basia ma trochę racji,a nawet soporo. Bo proszę zauważyć co mówi wzorzec a co się dzieje. Niedługo będziemy mieli ON długowłose na wystawach,wszędzie pisano że długi włos to wada genetyczna,aż tu nagle ktoś zobaczył że na tym jest kasa,więc wady już nie ma.Szybko znalazło się uzasadnienie że jak ma podszerstek to już jest ok. A wzorzec?
Więc kwestia czasu kiedy na wystawach ON krótkowłose podzielą los wilczastych i odejdą w cień,a brylować będą kłaki. Proszę poczytać strony hodowców,porozmawiać z niektórymi na wystawach,już zacierają ręce, już niektórzy zostawiają do hodowli kudłacze. A co ze wzorcem,po co on jest. Albo jest się hodowcą albo rozmnażaczem. Prawdziwy hodowca jest wierny swoim ideałom i nie zmienia ich razem z modą,w tym przypadku raczej na niekorzyść tej pięknej rasy.
We wzorcu również nie ma podziału na linie,ale znowu ktoś olał temat(czytaj niemcy)zwietrzył kasę i zrobił się podział,który jest powielany i juz nie do odwrócenia. Niestety. W uzytkach mamy psy nie podobne czasem nawet do psów,a eksteriery?,niektóre prawie że kanapowce tyle że bez kokardek. Na szczęście nie wszystkie.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak z czystej ciekawości gdzie na wystawach ta sunia była wystawiana i u jakich sędziów?. Kolor naprawdę fajny
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group