Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Eksterier użytków
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AM napisał:
Oman napisał:
AM napisał:

Nie słyszałam nigdy aby hodowca użytków mówił, że jego psy są taaaaakie piękne.


A ja owszem-słyszałam Smile


Shocked Shocked Shocked
To chyba ktoś albo miał faktycznie doskonałe psy albo ślepy...


Wiesz - na ślepego mi nie wyglądał, ale jego psy bynajmniej urodą nie grzeszyły Laughing

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zaczarowana napisał:
Demarko napisał:
I ci sami znani mi hodowcy zajmują wysokie lokaty na wystawach i zdają kyrungi.

Czy to czasem nie jest troche za mało dla rasy uzytkowej ?

A co jeszcze! Co mamy jeszcze jeżdzić z zawodów na zawody!? Cieszymy się z każdego zdanego egzaminu,z każdego zaliczonego korungu!
Czy Ty nie jesteś chora psychicznie!?
Czy hodowca owczarka eksterierowego i w ogóle czy właściciel owczarka ma obowiązek startować w zawodach!? Na mózg Ci padło z tym szkoleniem! Czy hodowcy eksterierów nakazują, owczarkom sportowym biegać po 10-20wystawach!?
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demarko napisał:
STORAT ? Proszę bardzo : BRUNO /NOBEL De-Marko/ linia ULKA i VISUMA to chyba nie były użytki ale dla pewności sprawdzę ...

Zofia Mrzewińska wspominała jakiś czas temu, ze zdecydowanie lepiej w pracy sprawdzają się użytki i na takie psy wolą stawiać.
Co przecież nie znaczy, ze eksteriera odeślą z kwitkiem bo nie jest użytkiem. Jednak nie bez powodu użytki sa przez nich mile widziane.
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczarowana napisał:

bo wychodzi na to, ze egzamin egzaminowi rowny nie jest.


Tak jak i zawody zawodom ....

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
Zaczarowana napisał:

bo wychodzi na to, ze egzamin egzaminowi rowny nie jest.


Tak jak i zawody zawodom ....

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )


Każdy wierzy w to co chce wierzyć Wink
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczarowana napisał:
brawos napisał:

Moje wilczaste owczarki sa wynikiem duzego przemyslenia i mam osiagniecia z nim zwiazane chocby ostania wystawa w Rzeszowie

Czytajac takie wypowiedzi pojawia się tylko jedna myśl i nie tylko u mnie w głowie.
Dlaczego hodowcy zapominaja o tym, że osiagniecia psa rasy użytkowej to nie tylko wystawy.
Ok, sa to eksteriery wiec po to są hodowane ... bla, bla, bla ... ale wypadałoby jeszcze sparwdzac, czy to co zostawło wyhodowane jest wogle nadatne do pracy sportowej ( przypominam rasa uzytkowa !), a nie tylko do latania w ringu.
Ilu hodowców wymieniajac osiagniecia swojego psa zaczyna od szkoleń, zawodów ( to juz jest wogle jakas totalna abstrakcja dla niektorych widzę) ?
Rolling Eyes
Jak sie patrzy na to z boku to wychodzi tylko jedno.
Wygląd, wygląd, wygląd.
Ale jak widac nawet to kuleje, wypowiadajacy sie w tym watku hodowca ma na stanie szczenieta bi-kolor, a twierdzi, ze to czarne podpalane Laughing
Rolling Eyes
Co bardziej zadziwijace, hodowcy z długim doswiadczeniem nie znają podstaw genetyki Shocked
Są osoby, ktore nie są hodowcami, ale podstawy dziedziczenia masci znają, może nie z własnego podworka, ale z ksiązek i obserwacji.
Przykład ? Nanami, dziewczyna nawet robiła artykuł na swoją stronę o tym, rozpisywała dziedziczenie bardzo dokładnie.
Niektorzy hodowcy z tego co widzę mogą się od niej uczyć.

I jedno pytanie do hodowców : czy, aby na pewno to użytki stoją po złej stronie mocy z eksterierem ? czy może jest na odwrot ? Może to eksy powinny iść w stronę użytków ?
Ciekawa jestem argumentacji, bo sam wzorzec można interpretowac roznie.



Natasza wymieniona przez Brawos mieszka ze swoją właścicielką chyba gdzieś na Śląsku i to do niej ( włascicielki ) powinno być skierowane pytanie odnośnie szkolenia i pracy sportowej.
To nie hodowcy zapominają i tym, że ON jest rasą użytkową ( i eksterier i użytek ), ale nowi właściciele często nie chcą ćwiczyć , nie mają czasu ani na pracę, ani na wystawy i często myśl hodowlana przepada gdzieś na kanapie....

Jako właściciel rasy użytkowej powinnać Zaczarowana coś o tym wiedzieć? Ćwiczysz przecież ze swoimi i spotykasz się z innymi, więc wiesz jak to wygląda.
Czy twoja suczka nadaje się do pracy sportowej ? przer "s" czy przez "S", czy poinformowałaś o tym swoją hodowczynię? Czy taka a tak praca to wynik charakteru czy może postawy przewodnika, trenerów ? Czy przeanalizowałaś to wszystko ?

Ja mogę Cię zapewnić, że wszyscy moi znajomi hodowcy pracują ze swoimi psami i dbają zarówno o wystawy, jak i o ćwiczenia.

Co do podstaw genetyki, to wszyscy powinni tę wiedzę wynieść ze szkoły średniej, a z tym , jak i z wieloma innymi wiadomościami po latach jest różnie. Krytykować bardzo łatwo.
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justynko..ja na ciebie...no coś ty Wink
Agnieszko(mniej wredna żono)..nie ssałam...obgryzałam jak Mirek czytał i tłumaczył...."czarno brązowe,czarno rude,czarno jasno zółte,czarne z jasnymi znaczeniami do szarych",natomiast czarnych-podpalanych w standardzie nie ma!Choć nadal nie widze tam dokładnie okreslenia bi-kolor , choc dla mnie to własnie jest okreslenie na zapis umaszczenia czarnego z znaczeniem.
Asiu...wiesz że ja to niedowiarek jestem..możesz mi podac przykład psa z linii exterierowej po dwóch cz.podpalanych(czy bi-kolorach jak kto woli)który feno i geno typowo jest czarny???Bo przy linii uzytkowej w odpowiedniej kombinacji..jakies tam prawdopodobieństwo jest.
Zaczarowana..mysle ze powinnas przeczytac dokładnie to co napisano po Uwaga.....bo przyda ci sie na szyszłosc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ponizej zamieszczam artykuł "Nanami"Ani (Aniu przepraszam że bez twojej zgody ..nie obraz się,prosze)

Dziedziczenie maści u owczarków niemieckich

Uwaga! Do pełnego zrozumienia poruszanego zagadnienia potrzebna jest podstawowa wiedza z zakresu genetyki. Podstawy dziedziczności można znaleźć tutaj.

Obecnie przypuszcza się, że w psim genomie istnieje 11 miejsc (locus) w chromosomach definiujących maść i jej wzór u danego psa. W każdej z tych jedenastu lokacji zostało znalezionych od dwóch do sześciu wersji danego genu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie wszystkie z tych alleli występują u psów każdej rasy. Nie należy również zapominać o współdziałaniu poszczególnych genów ze sobą.

1. Locus A (agouti)

W tym locus znaleziono 6 różnych alleli i jest to zazwyczaj lokacja decydująca o ogólej maści danego psa. Pod spodem są wypisane wariacje genów w nim występujących, od najbardziej dominujących do najbardziej recesywnych (co oznacza, że gen który jest wyżej na liście zdominuje fenotypowo ten, z którym jest sparowany, a który znajduje się niżej na liście).

Nazwa allelu
Charakterystyka
Zdjęcie

A (dominujący czarny)
Uważany za nieistniejący w puli genowej owczarka niemieckiego (zobacz pkt. 11). "A" jest też zwany "dominującym kolorem bez domieszek".


ay (złoty)
Rzadko spotykany allel wilczastego umaszczenia, zwany też agouti.


aw (wilczaste)
Określa maść wilczasta u owczarków (zarówno geny na szaro jak i żelazisto-wilczaste umasz- czenie zajmuja te samo locus; żelazisto-wilczaste niesie cechy recesywne dla rudego podpalania). "aw" również jest zwany agouti.


as (czaprakowy)
Najczęściej spotykany czarny-podpalany owczarek (z wariacjami w podpalaniu kontrolowanymi przez locus intensywności). Zapewne inne locus definiuje rozległość czapraku, nie zostało to jeszcze opisane naukowo.


at (bi-kolor)
Niektórzy znawcy i hodowcy uważają "bi-kolor" za cza- prakowe "as" z dodatkowym genem kontrolującym roz- mieszczenie czapraku, inni uważają za odległą partię serii Agouti. W rzeczy- wistości wyniki są takie same w obu przypadkach. Najlepszym określeniem na tą maść powinno być podpalanie punktowe.


a (czarny recesywny)
Wszystko wskazuje na to,
że to jedyna wersja czarnej maści wystepująca w puli genowej owczarka niemieckiego.



W każdym locus (w tym wypadku w locus AGOUTI) pies ma dwa geny. Jeden z nich dziedziczy od ojca, drugi od matki. Jeżeli pies dostaje genu "a" (czyli recesywny czarny) od obojga rodziców, to będzie czarny. Jeśli dostanie "a" od jednego z rodziców i jakikolwiek inny gen od drugiego rodzica, to nie będzie już czarny. Zgodnie z hierarchia dominacji w teorii będzie tak:

a + a = czarny (własna maść)
a + at = bi-kolor (podpalanie punktowe)
a + as = czarne podpalane (czaprakowe)
a + aw = wilczaste (agouti)

at + a = bi-kolor (podpalanie punktowe)
at + at = bi-kolor (podpalanie punktowe)
at + as = czarne podpalane (czaprakowe)
at + aw = wilczaste (agouti)

as + a = czarne podpalane (czaprakowe)
as + at = czarne podpalane (czaprakowe)
as + as = czarne podpalane (czaprakowe)
as + aw = wilczaste (agouti)

aw + a = wilczaste (agouti)
aw + at = wilczaste (agouti)
aw + as = wilczaste (agouti)
aw + aw = wilczaste (agouti)

Zostały pominięte B i ay, gdyż są niezwykle rzadkie, o ile w ogóle istnieją w puli genowej owczarka niemieckiego.

Z tej krzyżówki można wyciągnąć pare wniosków:
- wilczaste mogą nieść nieujawniony gen na każda inna maść,
- wilczasty, który ma dwa geny aw może przekazać potomstwu tylko ten gen, a skoro aw dominuje nad reszta genów, które szczeniaki moga odziedziczyć po drugim rodzicu, to i tak będą wszystkie wilczaste,
- dwa czarne podpalane psy nigdy nie dadzą wilczastego szczenięcia (bo gdyby jeden z rodziców miał gen aw sam byłby wilczasty),
- dwa czarne psy mogą dać tylko czarne szczeniaki.

Najbardziej mylącym aspektem jest to, że zwiemy te maści czarna, czarna podpalana, wilczasta, a tak naprawde są to po prostu rózne wzory maści. Na dodatek jest inna seria genów, która wpływa na kolor i jego wzór, a jest dziedziczona niezależnie od serii agouti.

Nie zostało to powierdzone naukowo, ale wydaje się być jasnym, że na ekspresję głównego genu ma wpływ drugi odziedziczony gen, jak również inne geny w innych lokacjach (dziedziczone od nich niezależnie). I tak można zauważyć, że wilczaste o kombinacji aw + a (czyli niosące recesywny gen na czerń) będą o wiele ciemniejsze, niż przeciętny wilczasty pies (czasem są zwane ciemnowilczastymi). Na dodatek na całe umaszczenie ma jeszcze wpływ kolor podszerstka.

(Notka: Biały nie należy do tej serii. Pytania czy biały jest recesywny względem czarnego itp. są bez sensu, gdyż to jest definiowane przez gen w zupełnie innym locus)

2. Locus B (brąz/czerń)

Te locus kontroluje zdolność produkowania czarnego pigmentu w umaszczeniu i skórze (nosie, opuszkach itp.)

Nazwa allelu
Charakterystyka
Zdjęcie

B (czarny pigment)
Zazwyczaj występujący o owczarków niemieckich.


b (pigment wątrobiany)
Ten allel odpowiada za brak czarnego pigmentu (brązowy włos, nosy, opuszki). Te psy są potocznie zwane wątrobianymi lub czekola- dowymi. Podważając dawne przekonania, ten kolor zdaje się nie być powiązany z żadnymi defektami zdrowotnymi.



Oczywiście allel b dziedziczy sie niezależnie od serii AGOUTI, więc może występować u wszystkich maści - czarnej, czarnej podpalanej i wilczastej, u każdej z nich bedzie się jednak inaczej prezentować, gdyż czarny pigment (którego brak) jest różnie rozmieszczony u tych maści.

3. Locus C (color, kolor, albinotyczny)

Kluczowa seria decydująca o białej maści u wszystkich ras psów.

Nazwa allelu
Charakterystyka
Zdjęcie

C (parametr koloru)
Najczęściej spotykany u owczarków, prowadzący do wilczastych, czarnych podpalanych i czarnych.


cch (szynszylowy)
Nie potwierdzony u owczarków, ale mogący być źródłem bieli, w warunkach gdy cch/cch jest obecny wraz z ay/ay. Z pewnością ma wpływ na rozmieszczenie bieli u innych ras.


cd (biały)
Prowadzi do białego futra, ciemnych oczu z ciemnym nosem i opuszkami.


cb (cornaz albino)
Prowadzi do białego futra, niebieskich oczu, uważany za nieistniejący w puli owczarków.


c (albanizm)
Białe futro, różowy nos i opuszki.



Z tych informacji jasno wynika, że biały pies może nieść gen na każda maść z serii AGOUTI, która się ujawni u jego potomstwa, jeśli drugi rodzic dostarczy gen "C".

4. Locus D (dilution, rozmycie)

Efekt udziału tych alleli zależy od innych lokantów.

Nazwa allelu
Charakterystyka
Zdjęcie

D (bez efektu rozmycia)
Zazwyczaj występujący u owczarków.


d (rozmycie)
Czarne "B" staje się niebieskim, a wątrobiane "b" staje sie płowym. W przeciwieństwie do dawnych przekonań, rozmycie nie niesie ze sobą żadnych chorób genetycznych (z wyjątkiej spadku intensywności barwy).



5. Locus E (extension, wybarwienie)

Nazwa allelu
Charakterystyka
Zdjęcie

Em (czarna maska)
Zazwyczaj występujący u owczarków.


E (brak czarnej maski)
Czasem występująca u owczarków.


e (zanikające)
Powoduje zanik czerni wraz z czasem, rzadko występuje.



6. Locus G (greying, szarzenie, siwienie)

Nazwa allelu
Charakterystyka
Zdjęcie

G (szarzenie)
Szczenię urodzone czarne, potem przechodzi w niebieskie, uznane za niewystępujace u owczarków (powszechne u np. Kerry Blue Terrierów).


g (bez szarzenia)
Urodzone czarne i pozostające czarne, wszystkie owczarki mają prawdopodobnie ten gen.



7. Locus INTENSYWNOŚCI

Te allele definiują nasze "jasno-podpalane", "ciemno-podpalane", "rudo-podpalane" i przeróżne odcienie u masci wilczastej.

Nazwa allelu
Charakterystyka
Zdjęcie

INT
Jasne podpalanie (kremowe).


intm
Średnio-intensywne podpalanie.


int
Ciemne, rude podpalanie.



8. Locus M (merle, marmurkowy)

Merle to niebieskawy lub czerwonawo-szary kolor, często z niebieskimi lub różnego koloru oczami.

Nazwa allelu
Charakterystyka
Zdjęcie

M (merle)
Widoczne u Collie czy Owczarków Australijskich.


m (brak merle)
Uważa się za jedyny allel w puli owczarków niemieckich.



9. Locus S (spotting, plamistość)

Nazwa allelu
Charakterystyka
Zdjęcie

S (bez nakrapiania)
Jednolita maść, jedyny allel u owczarków.


si
Nakrapianie irlandzkie.


sp
Srokate.


sw
Srokate z dużą ilością bieli.



Brak informacji o czasami występujšcej białej plamce na piersi, białej końcówce ogona czy końcówkach palców łap. Prawdopodobnie nie wszystkie ON sš "S" w tej serii.

10. Locus T (tickling, nakrapianie)

Nazwa allelu
Charakterystyka
Zdjęcie

T
Znakowanie obecne.


t
Bez znakowań, allel występujący u wszystkich owczarków niemieckich.



11. Locus K (blacK, dominująca czerń)

Nazwa allelu
Charakterystyka
Zdjęcie

K
Dominująca czerń, maskuje geny z locus AGOUTI, prawdopodobnie nieistniejący w puli owczarka niemieckiego.


k(br)
Pręgowany badź szylkretowy, prawdopodobnie w przeszłości występujący u owczarków niemieckich, obecnie powszechny o owczarków holenderskich.


k
gen recesywny, który pozwala na pełna ekspresje genów z locus AGOUTI, powszechny w puli owczarka niemieckiego.



Białe przesiania na grzbiecie u wielu czarnych podpalanych owczarków zdaje się być zdeterminowane przez nie nazwany jeszcze locus


Ostatnio zmieniony przez alexandra dnia Sro Mar 03, 2010 8:51 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie nie obchodzi co mówi Zofia Mrzewińska , wiem tylko tyle że BRUNO najlepiej w Polsce zdał egzamin na Młodego Psa Ratownika a w grupie miał większość użytków i jako 2 latek poszedł na akcję !.Ale w rodowodzie miał większość psów z SCh3 !
I jeszcze raz powtarzam przewodnik jest podstawą dobrego prowadzenia psa !
A co do lewych egzaminów to z jakiego środowiska pochodzą sędziowie ?Bo właśnie to środowisko nie odpowiadało właścicielce NIUTONA dla tego zamiast startować w zawodach wolała jeżdzić na treningi za granicę do szkoleniowców z osiągnięciami na arenach międzynarodowych...
_________________
Marek Dmochowski


Ostatnio zmieniony przez Demarko dnia Sro Mar 03, 2010 7:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że wątek umiera .....
W każdym dziale jest to samo jak Panie wezmą się za ręce...
_________________
Marek Dmochowski


Ostatnio zmieniony przez Demarko dnia Sro Mar 03, 2010 7:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pat napisał:


3. Pokaz twojego psa, ktory chodzi zawodach i wystawach i jest wysoko :lol:


Słusznie,...zamiast wziąć się za swojego psa,to zaczarowana tradycyjnie poucza wszystkich,wysmętnia się. No i oczywiście słyszała to i tamto,.... i to i tamto przekazuje na forum.
A co do tej pory zrobiła ze swoim psem!? Gdzie była na wystawie,na jakich zawodach startowała!?
Rzeczywiście trzeba ją" utopić",...na wystawie w kiblu!
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sro Mar 03, 2010 7:25 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczarowana napisał:


Jak sie patrzy na to z boku to wychodzi tylko jedno.
Wygląd, wygląd, wygląd.
Ale jak widac nawet to kuleje, wypowiadajacy sie w tym watku hodowca ma na stanie szczenieta bi-kolor, a twierdzi, ze to czarne podpalane Laughing
Rolling Eyes


Ty malolata!!!! Wlasnie mnie uswiadomili, ze to o mnie Laughing Laughing Laughing
Boki zrywac z twojej wiedzy mozna. Nie ma ON umaszczenia bikolor. Zapamietaj sobie. Ja na swojej stronie mam czarne podpalane szczeniaki, ewentualnie wilczaste i czarne i to jest POPRAWNE.
To, ze ON ma duzo czerni to w dalszym ciagu jest czarno podpalany. Ale ja juz ci mowila, ze to forum i ty to dwie rozne rzeczy, ktore sie wykluczaja.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:

Rzeczywiście trzeba ją" utopić",...na wystawie w kiblu!


Koniecznie Exclamation Na ktorej Question
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek!!!,....no! to tyle.
A wracając do tematu to zgadzam się z Oman ,że zbyt liberalnie podchodzą sędziowie do użytków.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczarowana napisał:

Nanami, dziewczyna nawet robiła artykuł na swoją stronę o tym, rozpisywała dziedziczenie bardzo dokładnie.
Niektorzy hodowcy z tego co widzę mogą się od niej uczyć.
.


Mam pytanie, to jest ten artykuł, który przytoczyła tu Aleksandra ?
Nie znam strony Nanami, a z przytoczonego przez Aleksandrę fragmentu to nie wynika ale czy to jest artykuł własny, na podst. własnych badań, czy opracowanie badań innych, czy streszczenie innych artykułów, czy też tłumaczenie?

przepraszam, trochę nie na temat, no ale jak jest tu przytaczany to chciałabym wiedzieć, może link na stronę?
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
Zaczarowana napisał:

Nanami, dziewczyna nawet robiła artykuł na swoją stronę o tym, rozpisywała dziedziczenie bardzo dokładnie.
Niektorzy hodowcy z tego co widzę mogą się od niej uczyć.
.


Mam pytanie, to jest ten artykuł, który przytoczyła tu Aleksandra ?
Nie znam strony Nanami, a z przytoczonego przez Aleksandrę fragmentu to nie wynika ale czy to jest artykuł własny, na podst. własnych badań, czy opracowanie badań innych, czy streszczenie innych artykułów, czy też tłumaczenie?

przepraszam, trochę nie na temat, no ale jak jest tu przytaczany to chciałabym wiedzieć, może link na stronę?


"Wszystkie umieszczone poniżej artykuły zostały napisane przeze mnie, bazując na różnych informacjach zebranych na polskich forach i anglojęzycznych stronach internetowych, w przeciwnym wypadku pod artykułem znajduje się link ze źródłem. Wszelkie kopiowanie części lub całości materiałów bez mojej zgody zabronione!"
Mam nadzieje, ze Nanami nie bedzie zła.
Link do artykułu :

http://dhost.info/kaza/art_02.html

I do strony:
http://nanami.prv.pl/
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group