Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szkolenie eksterierów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 20, 21, 22  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:

Eksteriery,które nie zaliczają testów,egzaminów są eliminowane z hodowli.Najwyższy czas zając się eksterierem "użytków" i nie dopuszczać do hodowli tych które odbiegają od normy.

Mam nadzieje, że dla dobra użytków eksterierowcy się nigdy na poważnie nimi nie zajmą.
Eksteriery, które nie zaliczają testów i egzaminów w obecnej wersji na pewno nie powinny być rozmnarzane. Tylko ile psów i suk, które mają niezbędne do hodowli dokumenty także nie powinno być w ogóle dopuszczonych do hodowli- to tajemnica hodowców i sędziów prób pracy.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda w eksterierach nie jestem wystarczająco biegły ale dlaczego jackdaw tak się gotujesz ? Czy UNKA startuje w zawodach czy nie ?I w jakim sensie eksterierowcy mieliby się zająć użytkami i po co ? Wystarczy jak jedni i drudzy będą trzymać się wzorca. Ale tego oryginalnego a nie polskiej wersji !!!
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="jackdaw"]Nie bardzo rozumiem co wzbudziło ten "atak".

Może najpierw wyprostuje pana. Dla mnie użytek to każdy owczarek /bez względu na pochodzenie/,który nie pokazuje się na wystawach bo jest słaby do wzorca/ a startuje w zawodach i takim przykładem jest właśnie UNKA z Tuszyńskiego Lasu.Na wystawach szans nie ma żadnych ale na zawodach i owszem.Te, które pokazują się głównie na wystawach a nie zawodach to poprostu eksteriery.
I jeszcze raz wyprostuję pana. Nie wchodzę na pańską stronę, byłam ostatnio w Związku K, widziałam tam wilczastego psa model 1950r .Dokąd Wy zmierzacie ze swoją hodowlą.Szkolenie ,szkoleniem ,zawody,zawodami ale owczarek musi mieć też wygląd by można było z nim wyjść na ulicę i żeby nikt nie pytał czy to owczarek z rodowodem czy bez.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje Halinka w mojej okolicy tez mieszka wliczasty piesek i jak do tej pory sądziłam że to zwykły mieszaniec owczarko podobny a okazało sie że jest z rodowodem ! - pani nie pamietała z jakiej hodowli ani po jakich rodzicach ale mąż jeździł w okolice Łodzi po szczeniaczka , poprostu wstyd że coś takiego ma rodowód , ona sama była zdziwionaa że moje suki i jej pies to ta sama rasa Shocked
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętajmy że to jest dział o szkoleniu eksterierów !
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mch napisał:

Mala skladanka z ostatnich mistrzostw Polski , gdzie tuszyńskie eksteriery były :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=0YsGwNS0EuQ

Przepraszam a które to, te tuszyńskie bo widziałam jednego, przebiegł przez boisko,....i to wszystko....
... coś ta składanka nie wyszła z tymi tuszyńskimi!
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mareczku pochwal się z jakim to eksterierkiem przygotowujesz się do zawodów.
Oczywiście ,życzę Ci powodzenia.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przygotowuję do zawodów tylko chcę ją uczciwie wyszkolić a po zdaniu egzaminu IPO1 sprawdzić co warte jest to szkolenie startując jeden raz w zawodach .I tyle. Nie zamierzam sprawdzać się na arenie sportowej tylko hodowlanej gdyż ciężko jest robić dobrze dwie rzeczy jednocześnie .Udział w zawodach da mi większe prawo do wypowiadania się na niektóre tematy. A suczka ma dopiero 7 miesięcy...
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demarko napisał:

1-Co prawda w eksterierach nie jestem wystarczająco biegły ale dlaczego jackdaw tak się gotujesz ?....
2-Ale tego oryginalnego a nie polskiej wersji !!!

Po pierwsze jestem i byłem całkiem spokojny.
Po drugie to w SV wystarczy ocena "dobra" dopuszczajaca do hodowli[dla suk].
Tak samo jest u Czechów i Slowakow.
Po trzecie linia uzytkowa czy eksterierowa to pochodzenie a nie wyszkolenie czy wystawy.Tak jest i niczyje teorie, czy stwierdzenia tego nie zmienia.
Wg tych dziwnych teorii jesli Unka jest uzytkiem ,Javir w takim razie musialby byc zaliczany do eksterierow Very Happy [V54].
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mch



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 70
Skąd: lublin

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Cytat:
mch napisał:

Mala skladanka z ostatnich mistrzostw Polski , gdzie tuszyńskie eksteriery były Laughing
http://www.youtube.com/watch?v=0YsGwNS0EuQ

Przepraszam a które to, te tuszyńskie bo widziałam jednego, przebiegł przez boisko,....i to wszystko....
... coś ta składanka nie wyszła z tymi tuszyńskimi!



bo ta skladanka to nie hołd dla tuszynskich , a po prostu fragmenty startów prawie wszystkich psów ,które startowały w mistrzostwach Polski IPO 2009 . Nie zauwazylam tam innego przydomka eksterierów poza tym jednym , a pani ? Laughing

Ja nie znam sie wybitnie na eksterierze ON , mimo to uważam ze Unka az tak tragicznie nie wygląda Very Happy jak to sugeruje pani.

A juz pani podzial na uzytki i eksteriery bazujący na tym czy pies bywa na wystawach czy nie jest chyba żartem Confused Ja tam sie uczylam to jednak nie tak to jest Laughing .
_________________
Monika Chmiala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mch



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 70
Skąd: lublin

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demarko napisał:
Nie przygotowuję do zawodów tylko chcę ją uczciwie wyszkolić a po zdaniu egzaminu IPO1 sprawdzić co warte jest to szkolenie startując jeden raz w zawodach .I tyle. Nie zamierzam sprawdzać się na arenie sportowej tylko hodowlanej gdyż ciężko jest robić dobrze dwie rzeczy jednocześnie .Udział w zawodach da mi większe prawo do wypowiadania się na niektóre tematy. A suczka ma dopiero 7 miesięcy...


Świetnie zabrzmialo , serio ! Oby mial pan jak najwięcej naśladowców wśród hodowców .
_________________
Monika Chmiala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="mch"][
.... po prostu fragmenty startów prawie wszystkich psów ,które startowały w mistrzostwach Polski IPO 2009 .


I tak należało napisać pod linkiem

a to przytoczony poprzedni komentarz pod linkiem
Mala skladanka z ostatnich mistrzostw Polski , gdzie tuszyńskie eksteriery były
I jeszcze jedno, gdzie jest to zdanie napisane ,że UNKA jest tragiczna eksterierowo
Dla mnie ta suka jest bardziej sportowa niż eksterierowa. Na wystawach jej niema i szans żadnych na jakieś wysokie lokaty czy oceny.Natomiast na zawodach tak.A pochodzenie? Taki podział psuje owczarki.Jedne tracą na psychice drugie na eksterierze.
Czy to ,że moi rodzice są matematykami a ja piłkarzem, to co !?,jestem matematykiem!? Czy pochodzę z rodziny matematyków?
Przemyśl to.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:

Po trzecie linia uzytkowa czy eksterierowa to pochodzenie a nie wyszkolenie czy wystawy.


Właśnie o to mi chodzi

... zdaje mi się ,że nie rozumie pan to co pan pisze.
Oba psy są psami użytkami bez względu na ich pochodzenie.
Co prawda Javir ma nie najgorszy ten ekterier ale i tak jest psem użytkowym bo na wystawach, tak jak UNKA nie osiągnąłby jakiś znaczących wyników, takich jak na zawodach.Oba psy są predysponowane do zawodów więc siłą rzeczy są psami uzytkowymi

Cytat:
jesli Unka jest uzytkiem ,Javir w takim razie musialby byc zaliczany do eksterierow


hmm
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
admin
Site Admin


Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 66

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demarko napisał:
Pamiętajmy że to jest dział o szkoleniu eksterierów !


Dokładnie tak - niniejszy wątek jest poświęcony szkoleniu owczarków niemieckich z linii "eksterierowej" i powstał myślę po to, aby pokazać, że wbrew obiegowej opinii, wielu właścicieli eksterierów znajduje przyjemność w szkoleniu swoich psów Exclamation Odbieganie od tematu spowoduje tylko to - że zdjęcia i filmiki będa wstawiane przez właścicieli niechętnie w obawie przed lawiną krytyki - a przecież nie o to chodzi Exclamation

Bardzo więc proszę wszystkich odbiegających od tematu o prowadzenia dalszej dyskusji w odpowiednich wątkach Exclamation

Wątek o punktacji na egzaminach i zawodach już był:
Dział "Szkolenie/Sport (PT,IPO)": wątek "Punktacja na zawodach vs punktacja na egzaminach"

Również wątek o wyglądzie owczarków niemieckich z linii użytkowych został już wcześniej założony:
Dział "Hodowla": wątek "Eksterier użytków"

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoby chętne do dyskusji założyły wątek np. pt "Definicja owczarka użytkowego i eksterierowego" Exclamation
A niniejszy wątek zostawmy proszę prezentacji szkolenia owczarków niemieckich z linii eksterierowej Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

100 % użytkowy eksterier wnuczek eksterierowych Zw.Świata
pies ratownik leśno błotno gruzowo lawinowy.

_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 14 z 22

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group