Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stroje zawodników na zawodach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 10:53 am    Temat postu: Stroje zawodników na zawodach Odpowiedz z cytatem

Przeglądając umieszczony na stronie GKSP "Zbiór zasad organizowania i przeprowadzania imprez sportów kynologicznych – egzaminów, zawodów i testów psychicznych we wszystkich dyscyplinach" natrafiłam na następujący zapis:

"Zgodnie z uchwałą GKSP zabrania się zawodnikom występować w strojach reklamujących prywatne zakłady szkolenia psów na imprezach organizowanych przez Związek Kynologiczny. W przypadku nie zastosowania się do powyższego zalecenia sędzia ma prawo zdyskwalifikować uczestnika wpisując powód do książeczki startowej, a organizator powiadamia o tym fakcie jego oddział macierzysty. Umieszczanie odpłatne reklam szkół w katalogach zawodów nie jest zabronione."

Mam mieszane uczucia w stosunku do tego zapisu. Uważam, że takie ograniczenie byłoby w pełni uzasadnione podczas imprez rangi światowej, gdzie zawodnicy reprezentują nasz kraj. Ale na polskich zawodach dobrze byłoby, aby postronny obserwator mógł dowiedzieć się, czy dany zawodnik został wyszkolony na oddziałowym kursie czy też w szkole "X". Wydaje mi się, że byłoby to bardziej uczciwe względem widzów Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam dokładnie te same odczucia. W momencie, kiedy szkolenie w ZKwP prawie upadło i cały ciężar, łącznie z organizowaniem ciekawych seminariów przejęły na siebie prywatne szkoły, taki zapis jest dużym błędem. Bo jeśli chcemy rozwijać sportową kynologie, to należy ją popierać w każdej formie działalności. Jak na MP PT czy IPO trzeba będzie robić wstępne oddziałowe eliminacje, bo tak wielu będzie chętnych, to można sie nad takim zakazem zacząć zastanawiać, ale kiedy na zawodach pojawia się tak mało zawodników - taki pomysł uważam za chory i niszczący sport.
Inny zapis, który mnie drażni, to to, że drużyny mogą być powoływane tylko przez oddziały. Czyli nie może się skrzyknąć parę osób z różnych oddziałów reprezentujących tą samą szkołę. To też zniechęcanie ludzi do startów, a szkółek - do propagowania sportu w Polsce. Może przy okazji zmiany przepisów o PT uda się skasować te nieżyciowe zapisy.
Bo oddział stawia duże wymogi, ale nic w zamian nie daje.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 5:34 pm    Temat postu: Re: Stroje zawodników na zawodach Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
Przeglądając umieszczony na stronie GKSP "Zbiór zasad organizowania i przeprowadzania imprez sportów kynologicznych – egzaminów, zawodów i testów psychicznych we wszystkich dyscyplinach" natrafiłam na następujący zapis:

"Zgodnie z uchwałą GKSP zabrania się zawodnikom występować w strojach reklamujących prywatne zakłady szkolenia psów na imprezach organizowanych przez Związek Kynologiczny. W przypadku nie zastosowania się do powyższego zalecenia sędzia ma prawo zdyskwalifikować uczestnika wpisując powód do książeczki startowej, a organizator powiadamia o tym fakcie jego oddział macierzysty. Umieszczanie odpłatne reklam szkół w katalogach zawodów nie jest zabronione."


A jeżeli zawodnik ma koszulkę z nazwą swojego przydomka hodowlanego...? Wink
Na wystawach też się zabrania tego...?
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. Ja widzę często wystawców ,którzy na dresach, na podkoszulkach,samochodach ,przyczepach mają zamieszczone nazwy swoich hodowli ,informacje o szkoleniu psów itp lub nazwę ulubionego owczarka.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duża część sędziów prób pracy zasiadających w GKSP w W-wie oraz w OKSP w różnych oddzialach ma prywatne szkoly, co dla mnie nie jest niczym złym.Uwazam to za normalne.
Nienormalnym jest dzialanie Oddzialu Łdż, jest który napiętnuje prywatne szkoły i dyskryminuje osoby ktore ze szkolą prywatną współpracują i szkolą się u niej swoje psy.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group