Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

...Zostaliśmy sami?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
YUKON



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 6:58 pm    Temat postu: ...Zostaliśmy sami? Odpowiedz z cytatem

Sezon 2008 rozpoczęty...Obejrzalem zdjęcia z Bydgoszczy,byłem w Rzeszowie-i nasuwa mi się pewna refleksja...Otoż twarze jakby...te same!Może się ( oby) mylę-ale mam wrażenie,że " nowych owczarkarzy " nie przybywa...Może to temat do przemyśleń i dyskusji ? Cyt. " Owczarki sa jak tango..." pamiętajmy,że do tanga faktycznie trzeba dwojga... Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..............................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:56 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 10:31 pm    Temat postu: Re: ...Zostaliśmy sami? Odpowiedz z cytatem

YUKON napisał:
Sezon 2008 rozpoczęty...Obejrzalem zdjęcia z Bydgoszczy,byłem w Rzeszowie-i nasuwa mi się pewna refleksja...Otoż twarze jakby...te same!Może się ( oby) mylę-ale mam wrażenie,że " nowych owczarkarzy " nie przybywa...Może to temat do przemyśleń i dyskusji ? Cyt. " Owczarki sa jak tango..." pamiętajmy,że do tanga faktycznie trzeba dwojga... Exclamation

Nie kazdy daje sie porwac przez,ze tak powiem "szal wystawowy". Nie kazdy ma psa, czy suke wartego wystawiania. No i tylko wsrod hodowcow wystawianie przeklada sie na mowiac trywialnie - krycia. I dlatego tak trudno ludziom z zewnatrz wejsc w to srodowisko. Bo co z tego, ze zrobie swojemu psu uprawnienia hodowlane, jesli zaden hodowca nawet nie spojrzy na mojego psa. Nie dlatego, ze jest gorszy od innych - dlatego, ze moja twarz nie jest mu znana.
I dlatego wsrod wystawcow przewijaja sie w kolko te same twarze.
Na pocieche dodam, ze wsrod szkoleniowcow tych twarzy jest jeszcze mniej.wystawy przynajmniej sie odbywaja, a zawody IPO - czesto sa odwolywane z braku zawodnikow...
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
YUKON



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ruszania głową - śmiało polecam - korzyść obopólna... Nie chodziło mi o kwestię przemijania rasy, a jedynie o aspekt popularyzowania owczarka niemieckiego jako psa RASOWEGO... Z jednej strony " arbeity " (ten sam-czy już inny? ), z drugiej - cała "rzesza" tych tylko z metryką, ale "ogrodowych" (o szarej strefie w ogóle nie wspomnę). A pośrodku coraz mniejsza (niestety) grupa hodowców, którzy faktycznie starają się coś dla owczarka zrobić... W pełni zgadzam się z opinią, że owczarki nie przeminą, natomiast odrębną kwestią jest - czy nie przeminą ludzie? Przykra to chwila - kiedy "nowy" nabywca rasowego (często dobrego) szczeniaka zaczyna od słów: cyt. "ja chcę mieć psa dla siebie"! Nie było moją intencją wdawać sie w jakiekolwiek polemiki (choć wydaje się to być naszą "owczarkarską specjalnością"), bowiem skutecznie wyleczył mnie z polemizowania mój kolega, który - patrząc na owczarki na wystawie światowej (na TE owczarki) stwierdził ze smutkiem: cyt. "Wszyscy jesteśmy w d.....e, kwestia tylko - kto głębiej"... Rolling Eyes Reasumując - dobrze byłoby, gdyby owczarki "nie przemijały " w tej formie, o jaką chodzi ludziom, którzy nad tym ciężko pracują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

................................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:56 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
(..) amsztafy się pozagryzały/mam nadzieję/ (..)


One w schroniskach wylądowały bo właściciele sobie z nimi nie radzili..

A ja jestem z tych 'nowych' Very Happy
Pokochałam ONki 4 lata temu i myśle, że ta miłość tak szybko nie przeminie przede mną plany hodowlane i do tego mi tuz tuz .. Wink

Niestety rasa faktycznie traci przez pseudohodowców sprzedających psy bez papierów.
Po za tym czesto słysze, ze przyszłych właścicieli ONków odpycha sytacja w ZKwP oraz wszystkie przekrety .. no i brak wyszkoleń ale o tym agrumencie mówią tylko pojedyncze osobniki. Niestety.
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 7:20 pm    Temat postu: owczaki niemieckie Odpowiedz z cytatem

Dolacze tu cos od siebie Smile Otorz ja uwazam ze Owczarki beda zawsze na topie.Na takim poziomie ze zainteresowanie ta rasa zawsze bedzie,nie bedzie jednak wybijalo sie w gore np przez nowe czesci "CZTRECH PANCERNYCH" ani tez spadalo w do£.Jest to rasa wszechstronnej uzytkowosci.Wypowiem sie moze jako "nowy zaczynajacy"-moim zdaniem od wystawiania i zakladania profesjonalnych hodowli odciaga milosnikow to co dzieje sie w polskim swiecie owczarskarskim.Wiele hodowcow z ktorymi rozmawialem wspomina o rzekmych "ukladach",nie daleko trzeba patrzec zeby znalesc odpowiedni przyklad jak sedzia na wystawie ocenia suke na wystawie obdarowujac ja dosc dobrze sytulowana lokata,a suki w lepszym typie ku zdziwieniu ludzi ktorzy naprawde znaja sie na tej rasie puszcza poprostu w ogonie.Pomyslimy sobie ok....nie bedziemy wystawiac u Polaka .....wystawimy u niemca,gdzie maja psy na poziomie.....wystawiamy ...i co???znow przyjedzie sedzia SV i obdaruje wszystkich ocenami dosk Smile przyklad Katowice 2008 (czysta improwizacja) Ambicja to jedno a pasja do tej rasy jakos niedaje mi spokoju zeby sprobowac zaczac przygode z wystawami Smile a co z tego wyjdzie to sie okaze.

ps:a co do tych amstafow-To mogly jedynie pozagryzac sie te ktore pochodza z pseudohodowli a charakter ich przypomina psy bojowo nastawione,a jest to jedynie wina nieodpowiedzialnych ludzi ktorzy poprostu niepotrafia psa wychowac.
Powrót do góry
atos_owczarek
Gość





PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 9:14 pm    Temat postu: Inne Odpowiedz z cytatem

Jestem nowa - początkująca
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group