Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WUSV 2012 - 3-8.X Austria
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 5:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstawiam fotki z mistrzostw świata owczarków niemieckich WUSV 2012 w Steyer/Austria. Polskę reprezentowała niestety tylko jedna zawodniczka:

Magda Barjak z Black Lutolu:



numer startowy


otwarcie mistrzostw


losowanie numeru startowego



[/url]
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 5:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkurencja "A" (Slady)



Magda, sędzia i jego asystent



ślady zdane - magda i blacky szczęśliwe
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 5:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkurencja "C" (Obrona)



zgłaszanie gotowości



rewirowanie na 6 namiotów, które sie kończy oszczekaniem










_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 5:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czołówka :














_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 6:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkurencja "B" (posłuszeństwo)














_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 6:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aportowanie :
















_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 6:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakonczenie mistrzostw:









_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za zdjęcia - przynajmniej mamy namiastkę obserwacji bezpośredniej Question

A za co Black stracił na posłuszeństwie - przydałby się jakiś komentarz - bo potem laik widzi punkty i porównuje z punktacją na egzaminie Laughing

Ze zdjęć widać tylko komendę ciałem przy wysyłaniu naprzód - za to teraz się obcina??
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
Dzięki wielkie za zdjęcia - przynajmniej mamy namiastkę obserwacji bezpośredniej Question

A za co Black stracił na posłuszeństwie - przydałby się jakiś komentarz - bo potem laik widzi punkty i porównuje z punktacją na egzaminie Laughing

Ze zdjęć widać tylko komendę ciałem przy wysyłaniu naprzód - za to teraz się obcina??


To co laik widzi a co w Polsce jest a co na mistrzostwach to są 3 rożne ręczy.

na mistrzostwach (oraz eliminacjach) lecą punkty za wszystko:

-podwójna komenda: cialo i wymowiona,
-w trakcje pojedynczych ćwiczeń pies nie moze sie np. otrzepać jak deszcz pada.
- n.p. "do mnie" pies nie może dotknąć przewodnika



tu filmik wicemistrza - gdzie jednak wiele osób jest zdania, ze on zrobił lepsze posłuszeństwo niz mistrz świata:


http://www.youtube.com/watch?v=3TBGza1sgrw



a tu mistrz swiata (gdzie widac wiecej bledow)

http://www.youtube.com/watch?v=GCSgvrfbdxM
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roznice sa tak minimalne.
Dla mnie (laika) roznice byly tylko przy warowaniu i stoj w marszu gdzie pies Slowaka sie wiercil i w stojce przelozyl lapy a Niemiec to zrobil genialnie. Komenda "do mnie" u Slowaka (pierwsza) bardzo kontaktowa. Nie wiem jak jest oceniana tzw stojka przy komendzie "do mnie" (widoczna u Niemca). Aport u Slowaka (szczegolnie na malej przeszkodzie) byl minimalnie dogryzany a u Niemca nie. Wysylanie u Slowaka to istna poezja. Ja bym mu za samo to, dala juz wygrac Wink . Cudnie to wygladalo warowanie bez odwracania ciala i te machniecia ogonkiem na pierwsze oklaski. Cos przepieknego. Nie wiem czy sa pkt ujemne za warowanie z odwroceniem ciala czy nie.

Ja to widzialam tak Very Happy .
Pogadajmy o tym Smile
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pat napisał:


Cytat:
tu filmik wicemistrza - gdzie jednak wiele osób jest zdania, ze on zrobił lepsze posłuszeństwo niz mistrz świata:

http://www.youtube.com/watch?v=3TBGza1sgrw

a tu mistrz swiata (gdzie widac wiecej bledow)

http://www.youtube.com/watch?v=GCSgvrfbdxM


Patisiu ,dzięki że wstawiłaś te filmiki.Ja jednak nie zgadzam się z Tobą do końca.
Oba psy są znakomite. Jednak pozwolisz,że napiszę swoje zdanie.
Słowacki pies robi wrażenie bardziej efektownie ćwiczącego. Ćwiczenia wykonuje szybko i cały czas utrzymuje,do końca wykonywania ćwiczeń to samo tempo. Zwróć uwagę na chodzenie przy nodze zwłaszcza po skręcie w prawo i w prawo .Zawodnik dwukrotnie lekko odepchnął psa nogą i to samo powtórzył po skręcie w lewo.Jeśli każde dotknięcie ciała przewodnika przez psa jest punktowane to już masz 3 błędy,no i oczywiście po komendzie "do mnie" z pozycji "waruj" mocne "wejście" w przewodnika co spowodowało utratę równowagi, to już 4 błędy /choć nie wiem ile pkt karnych za ten błąd dał sędzia/ i jeszcze jeden /o ile jest to błąd/ przy komendzie "na przód" przewodnik lekko się pochylił i przesunął prawą nogę do przodu.
Drugi pies nie robi wrażenia psa ćwiczącego efektownie .Ćwiczy nie co wolniej ale tempo także utrzymuje do końca ćwiczeń. Natomiast pies przy podejściu przewodnika do stojaka z aportami, nie wykonał pozycji "siad". / Nie wiem czy jest ona obowiązkowa czy też nie/.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Początek wielkie gratulacje dla Pani Magdy. Miło się patrzy na orzełka na tak dużej międzynarodowej imprezie.
Ja jako jeszcze większy laik zgadzam się z Brawos, dodam jeszcze tylko ze pies Słowaka przy aportowaniu bardziej się spinał jakby chciał się wyrwać i pobiec po aport,natomiast pies Niemca cały czas go obserwował i czekał na komendę aport. Być może to też miało znaczenie. Przy chodzeniu przy nodze ładniej ogólnie wyglądała praca Słowackiego psa ale wydaje mi się że Niemiecki jednak chodził dokładniej. Ale warowanie z naprzód Słowaka piękne.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak - szkoda, że Magdzie słabo poszło posłuszeństwo, ale ja widzę i jasną stronę - łatwiej świetnemu ogólnie psu poprawić posłuszeństwo, niż z posłusznego zrobić psa do śladów i obrony. Myślę, że Magda w przyszłym roku wypracuje lepsze posłuszeństwo (a może tylko lepszą pracę przewodnika?) do następnych startów.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem jeszcze ("okiem wystawowym" Very Happy ), pies slowacki w przepieknej kondycji ("grubiutki"), w pieknym wlosie i wykapany. Prezentowal sie na pewno lepiej Wink.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group