Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lokaty psów, a nasza opinia .....
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie jaka powinna być kolejność klasy użytkowej psów na poprzedniej klubówce w Wasilkowie ?Tam konkurencja "reproduktor" była liczniej reprezentowana, wiec :
VA1 ......
VA2 ......
VA3 ......
VA4 ......
do ostatniego VA....

przy wypełnianiu wolnych pól proszę o uwzględnienie swoich wypowiedzi z całą ich konsekwencja....
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demoarko - nie da się tego zrobić bo grandzioch jak widać nie śpi i nie pozwoli na wypowiedz bo trzeba spełnić wymóg posiadania licznych reproduktorów nie ważne jakiej klasy i sporo chempionatów ha ha ha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie ładnie Grandzioszkę poproszę żeby nie przeszkadzała w wypełnieniu tabelki....
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie da rady - tego na forum nie da się zrobić gdyż jak by nie było coś się przy okazji skrytykuje i będą Ontopus z Grandziochą oponowali i mądrościami nazywali wypowiedzi - a jak sam się doczytasz w grandziochy odpowiedziach ja mam za mało chempionatów żebym mógł cokolwiek pisać Smile do tego są telefony i inne formy analiz do których grandziocha z ontopusem nie mają dostępu ha ha ha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demarko napisał:
W takim razie jaka powinna być kolejność klasy użytkowej psów na poprzedniej klubówce w Wasilkowie ?Tam konkurencja "reproduktor" była liczniej reprezentowana, wiec :
VA1 ......
VA2 ......
VA3 ......
VA4 ......
do ostatniego VA....

przy wypełnianiu wolnych pól proszę o uwzględnienie swoich wypowiedzi z całą ich konsekwencja....

Panie Marku ciekawe pytanie,ale czy może Pan zacząć jako pierwszy i też uzasadnić swoją wypowiedź?. Jestem ciekaw Pana zdania i proszę nie traktować mojego pytania jako zaczepki.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał , jak widzisz minęło trochę dni i temat nie cieszy się dużym zainteresowaniem , mało tego został przeniesiony z działu "klubówka" obok "problemów.....". Może i słusznie gdyż wypowiadanie się na ten temat było by dla wielu dużym problemem , szczególnie dla tych co mają zawsze coś do powiedzenia .
Wracając do tematu ... uważam że tabelka ta ,powinna być podstawą do oceny poziomu hodowli w naszym kraju , w oparciu o konkurencję "Reproduktor i potomstwo" i odnosić się do reproduktorów kryjących w Polsce . Oceny takich reproduktorów jak Zamb , Furbo itd. nie powinna nas interesować , gdyż to nie one są ojcami większości populacji ON w naszym kraju. Na wystawie hodowlanej konkurencja oceny potomstwa reproduktorów zgłoszonych do kl.użytkowej powinna być OBOWIĄZKOWA !!!/ mówię o potomstwie zgłoszonym na tą wystawę/ , już od ilości 3 szt. Gdyby to miało miejsce , to na ostatnich wystawach w gronie VA znalazłyby się zupełnie inne psy.

Nie do mnie należy wypełnianie tej tabelki , tylko do osób pełniących funkcje hodowlane ! Powiem tylko tyle, że w Polsce są reproduktory , gdzie po tej ilości pokrytych suk , będących w rękach znanych hodowców, przez najbliższe lata , ich dzieci i wnuki nie powinny schodzić z podium na wystawach klubowych !
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż Marku. Jakiś czas temu ,tuż po opublikowaniu przez Ciebie tej tabelki,rozmawiałem przez telefon z pewnym owczarkarzem i on wyjaśnił mi swój punkt widzenia w tej kwestii jak i przytoczył kilka przykładów z którymi absolutnie się zgadzam(oczywiście ów rozmówca pozostanie anonimowy ponieważ była to rozmowa prywatna i prywatne zdanie tej osoby). Ten temat jest trudny do podjęcia dla wielu i ja to rozumiem. I dlatego raczej pewne osoby go nie podejmą,a śmiem sądzić że nikt tego nie zrobi. Może to i lepiej.Pozdrawiam.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ha ha ha - właśnie Panie Rafale Ch. o prywatne zdania hodowców w tej tematyce chodzi !!!, a nie zbiorowe nic nie znaczące i wnoszące zdania przekazywane przez wybrane osoby. Jeżeli temat naszej klubówki jest trudny to to forum powinno mieć nazwę "forum ogłoszeniowe super krycie", "zapraszamy do zakupów szczeniaków", "uwaga nowy super miot" itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
ha ha ha - właśnie Panie Rafale Ch. o prywatne zdania hodowców w tej tematyce chodzi !!!, a nie zbiorowe nic nie znaczące i wnoszące zdania przekazywane przez wybrane osoby. Jeżeli temat naszej klubówki jest trudny to to forum powinno mieć nazwę "forum ogłoszeniowe super krycie", "zapraszamy do zakupów szczeniaków", "uwaga nowy super miot" itd.

Panie Marku to zapraszam do wypełnienia tabelki i uzasadnienia tego. Panu chyba odwagi nie brak. I proszę wyrazić swoje własne zdanie. Forum jest potrzebne i jest bardzo dobre moim zdaniem. A to że ktoś podaje że ma miot lub czym pokrył?,co w tym złego. Niemcy też tak robią
Czekam na ciekawą lekturę. Pozdrawiam
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze jak sam Pan zauważył trzeba mieć odwagę, żeby omawiać lokaty na klubówce (czego większości brakuje) - i to nie jest dla mnie jak widać problem (omówiłem tegoroczną klubówkę) ale - po drugie jak też Pan pewno zauważył wyrazić swoją opinię i pokazać absurdy sędziowania na klubówce spotka się z "atakami" paru osób co nic nie wnoszą na forum ciekawego dotyczącego hodowli i z nią związanych problemów. Owe ataki zazwyczaj nie dotyczą tematu tylko "a ile Pan ma "chempionów"" "a pana suka nie ma zębów" itp. itd. Wniosek jest prosty olać temat i dyskutantów !!!!
Wolę podyskutować z samymi niemieckimi hodowcami co się dzieje w rasie i w ich klubie (a, przyjmują zaproszenia) oraz z naszymi hodowcami, którzy czują temat, a jest ich sporo !!!
Z takimi "forumowymi" dyskutantami jak Grandziocha czy Ontopus można pogadać o ortografii, posiadanych cacibach oraz ilości własnych reproduktorów hasłowanych "zapraszamy do kryć" Smile
Teraz ja tylko poczytam forum i utwierdzę się w tym, że nic dalej dziać się nie będzie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
)
Teraz ja tylko poczytam forum i utwierdzę się w tym, że nic dalej dziać się nie będzie Smile


marek, daj cole i chipsy a ja poczytam z tobą Laughing
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demarko napisał:

......został przeniesiony z działu "klubówka" obok "problemów.....". Może i słusznie gdyż wypowiadanie się na ten temat było by dla wielu dużym problemem ,


Post został przeniesiony, ponieważ nie dotyczy wystawy klubowej w Krasnymstawie , gdzie został umieszczony.
A "problemy " to nie tylko "kłopoty", "kłótnie " itp, ale też " zagadnienia " "sprawy" które nas martwią , nad którymi się zastanawiamy ...
Więc problem wybierania i ustawiania VA na Klubówce został chyba właściwie przeniesiony ? Very Happy

Demarko napisał:

Nie do mnie należy wypełnianie tej tabelki , tylko do osób pełniących funkcje hodowlane ! Powiem tylko tyle, że w Polsce są reproduktory , gdzie po tej ilości pokrytych suk , będących w rękach znanych hodowców, przez najbliższe lata , ich dzieci i wnuki nie powinny schodzić z podium na wystawach klubowych !

Zaproponowałeś wypełnianie miejsc innym , a sam tego nie chcesz robić ???
Osoby pełniące funkcje hodowlane , wypowiedziały się w podsumowaniu wystawy Laughing
http://www.owczarek-niemiecki.com/index.php?option=com_content&view=article&id=167:trening-z-pozorantem-darkiem-wickowskim&catid=8:nowoci-wiatowe&Itemid=3

Natomiast , co do tych reproduktorów , i ich potomstwa , to wydaje mi sie , że trudno cokolwiek powiedzieć , bo
po pierwsze - nie ma żadnych zestawień kryć i ich wyników,
po drugie - nie ma żadnych zestawień wystaw pod kątem reproduktora i potomstwa ( dzieci , wnuki ) - prócz oczywiście publikowanych na Jacentusie , i Tensorze, ale to oczywiście tylko są same wyniki - i nie ze wszystkich wystaw ( o str KON-u nie wspomnę )...
po trzecie - na wystawach pokazywana jest niewielka część tego co się urodzi ( i po tych znanych reproduktorach i tych nieznanych , a kryjących pewnie na potęgę - bo blisko )
--- słowem, raczej jedna wielka niewiadoma w temacie" reproduktor i potomstwo " Laughing

Demarko napisał:

Na wystawie hodowlanej konkurencja oceny potomstwa reproduktorów zgłoszonych do kl.użytkowej powinna być OBOWIĄZKOWA !!!/ mówię o potomstwie zgłoszonym na tą wystawę/ , już od ilości 3 szt. Gdyby to miało miejsce , to na ostatnich wystawach w gronie VA znalazłyby się zupełnie inne psy.


Tym postulatem , powinien zająć się Zarząd KON-u , może wprowadzi to do tworzonych, mam nadzieję , regulaminów Wink Laughing

Wolf Jar napisał:

Jeżeli temat naszej klubówki jest trudny to to forum powinno mieć nazwę "forum ogłoszeniowe super krycie", "zapraszamy do zakupów szczeniaków", "uwaga nowy super miot" itd.


Wolf- Jarze !!!! informacje o kryciach i miotach są też bardzo ważne !!! dzięki temu wiemy co się dzieje ! ( fajnie byłoby jeszcze wiedzieć dlaczego tak , a nie inaczej , czego się można spodziewać a co wyszło Laughing )
Niestey , nie ma innego miejsca , gdzie te informacje są zamieszczane Crying or Very sad
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pat napisał:
Wolf Jar napisał:
)
Teraz ja tylko poczytam forum i utwierdzę się w tym, że nic dalej dziać się nie będzie Smile


marek, daj cole i chipsy a ja poczytam z tobą Laughing


Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Swietne Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż Panie Marku,ja najchętniej przeczytałbym coś takiego w uzasadnieniu naszych sędziów,szkoda że nikt nie zrobi tego.
Co do Ontopusa i Grandziochy,to każdy z nich ma rację i akurat żadne z nich nie robi niczego ze szkodą dla ON.
Ontopus kupił psa w Niemczech i zrobił wszystkie wymagane przez NIemców badania. Pani Halinka też robi prześwietlenia tyle że Polskie i szkoli swoje psy. Więc nie jest tak źle. Mają inny punkt widzenia ale kierunek w którym trzeba iść obrali ten sam.
Co do "czempionów" Laughing ,proszę zauważyć że 90% wystawców/hodowców chwali się że ich psy otrzymały jakieś tytuły,i to na prawdę nic złego. Może trochę dziwnie i śmiesznie wygląda gdy pies dostaje CWC gdy w stawce jest sam lub są dwa,no ale to sędzia przyznaje te tytuły,i Niemieccy sedziowie też.
Poza tym Panie Marku w dużej mierze zależy też od ambicji hodowcy,jeśli ma parcie na posiadanie "czempionów Laughing ,to będzie wybierał takie wystawy i takich sędziów gdzie zdobędzie te upragnione CWC. Ale na szczęście są też tacy dla których CWC nie ma znaczenia
Ja osobiście wolę być nawet w połowie stawki oby jak największej ale z dobrym opisem,lokata nie jest najważniejsza.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="Wolf Jar"]Po pierwsze jak sam Pan zauważył trzeba mieć odwagę, żeby omawiać lokaty na klubówce (czego większości brakuje) - i to nie jest dla mnie jak widać problem (omówiłem tegoroczną klubówkę) ale - po drugie jak też Pan pewno zauważył wyrazić swoją opinię i pokazać absurdy sędziowania na klubówce



To nie była odwaga to raczej oburzenie,że sędzia tak ustawił psy a nie inaczej.W/g Ciebie pies X powinien wygrać bo pokazał potomstwo. A żeby omawiać inne psy nie widząc ich na żywo, to chyba słowo odwaga tu nie pasuje. Skoro tak odwołujesz się do Niemców to jak dobrze pamiętam ,na jednej ze "światówek" też wygrał pies,który nie pokazał potomstwa. Skoro Cię nie było na "klubówce ,to nie możesz wiedzieć dlaczego sędzia tak postąpił,choć powinien uzasadnić takie a nie inne ustawienie.. Mogę tylko ze swej strony dodać,iż rzeczywiście niektórzy sędziowie nie potrafią przekonywująco uzasadnić lokatę ustawionych psów. Sama to doświadczyłam na wystawie we Włocławku i nie tylko. Na tej "klubówce" / choć mnie nie było ale wyczytałam z wyników/ zaprezentował swoje potomstwo tylko jeden pies.Postawie takie pytanie.Jak porównać jednego psa z pokazanym potomstwem z innymi psami? Nie wiem też, jakie lokaty w poszczególnych klasach zajęły potomki psa X. Być może,że sędzia w tej sytuacji w ogóle nie wziął pod uwagę tej konkurencji .Można się upierać ,że tak czy siak pokazał "dzieci" i powinien wygrać. Dlaczego tak się dzieje,to już chyba wiemy ale przypomnę, bardzo trudno właścicielom reproduktorów czy też hodowcom zebrać tych kilka psów by zaprezentować "dzieci" swojego psa-reproduktora lub zaprezentować hodowlę,chociaż są na wystawie. A skutek tego jest taki, jaki był na tegorocznej 'klubówce". To inni właściciele poszczególnych psów krzywdzą /ojca reproduktora/ swojego psa, odmawiając udziałów w tych konkurencjach.Ten sam problem dotyczy prezentacji hodowli. I tu należało by jakoś zadziałać by na przyszłych "klubówkach" nie dochodziło do takich incydentów.

Cytat:

spotka się z "atakami" paru osób co nic nie wnoszą na forum ciekawego dotyczącego hodowli i z nią związanych problemów. Owe ataki zazwyczaj nie dotyczą tematu tylko "a ile Pan ma "chempionów"" "a pana suka nie ma zębów" itp. itd. Wniosek jest prosty olać temat i dyskutantów !!!!
Wolę podyskutować z samymi niemieckimi hodowcami co się dzieje w rasie i w ich klubie (a, przyjmują zaproszenia) oraz z naszymi hodowcami, którzy czują temat, a jest ich sporo !!!



Te ataki na Ciebie są spowodowane Twoimi postami. To moje zdanie pewnie też innych hodowców. By innym hodowcom narzucać swoje "wizje" dotyczące prowadzenia hodowli to trzeba pokazać na wystawach /nawet tych śmiesznych/ też swoje czyli przez siebie wyhodowane owczarki i trzeba być w zarządzie KON .Nie mądrować się na forum,wytykać innemu hodowcy ,że przywozi odpady z Niemiec,krytykować KON ,że nic nie robią,wyśmiewać polskie wystawy a championy polskie to be,bo lepiej w/g ciebie wąchać ogony innym psom ale niemieckim na "landówkach" itd lub takie pisanie jak cię nie stać, to nie hoduj. I o to mi chodzi.Już kiedyś proponowałam Ci wejście do KON a teraz nie dawno tę samą propozycję złożył jeden z forumowiczów i działać. To nie jest tak ,że my nie chcemy tego czy owego albo nie rozumiemy czy też nie chcemy przyjąć zasad o których piszesz. Gdybyś był w Zarządzie KON i choć raz pojechał do Zarządu Głównego naszego Związku Kynologicznego ,sam byś się przekonał jak ciężko z tymi ludżmi się rozmawia i jestem święcie przekonana ,że szybciej by ci ręce i majtki opadły niż by cokolwiek udało Ci się przeforsować na korzyść prowadzenia hodowli i podnoszenia poziomu rasy. A i w samym KON ie i naszym "światku owczarkarskim" są hodowcy przeciwni.Mam nadzięję ,że nie zabraknie Ci odwagi porozmawiać na ten temat z Zarządem KON.



Cytat:

Z takimi "forumowymi" dyskutantami jak Grandziocha czy Ontopus można pogadać o ortografii,



O ortografii też warto wspomnieć bo oczy bolą jak się czyta posty takiego hodowcy- "polaka"



Cytat:
Teraz ja tylko poczytam forum i utwierdzę się w tym, że nic dalej dziać się nie będzie :)


Będzie się działo i to dużo ,jak wystarczy Ci odwagi by porozmawiać z przew. KON, przy najbliższych wyborach wejść do Zarządu KON a potem borykać się z ludżmi z Zarządu Głównego i walić głową w betonowy mur kynologiczny a przy tym trzeba wziążć pod uwagę polskie realia hodowców.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group