Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Komunikat dot DNA
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 5:36 pm    Temat postu: Komunikat dot DNA Odpowiedz z cytatem

UWAGA:
Uprzejmie zawiadamiam ,iż lecznica weterynaryjna "LABRADOR" w Łodzi -Olechów przy ulicy Anny Jagiellonki 4
jest gotowa od 01.07.2013r do pobierania próbek od psów rasy ON do badań DNA.
Dr Tomasz Szczepanik będzie pobierał próbki w każdy pierwszy i drugi poniedziałek danego m-ca. od godz 16.00 do godz 18.00.
Kontakt z dr Tomaszem Szczepanikiem od godz 14.00 od poniedziałku do piątku pod nr tel. 42/671-10-25
mail - labradorwet.77@o2.pl
Cena pobrania próbki wynosi 50z ł/pięćdzięsiąt/zł.

Wszystkie pobierane próbki wraz rodowodami będą wysyłane do Niemiec celem zbadania a dalej procedura zgodnie z wymogami regulaminu KON.
Warunkiem umożliwiającym pobranie próbki do badań DNA jest:
-legitymacja członkowska KON
-opłacona składka członkowska KON i ZKwP za rok bieżący.
- oplata w KON za badanie w Niemczech - 300zł od jednego psa
-doprowadzenie psa wraz z rodowodem,pies powinien mieć czytelny tatuaż a przypadku braku takowego czip

Dojazd samochodem do Lecznicy od ulicy Hetmańskiej za skrzyżowaniem Hetmańska - Zakładowa.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie podano , czy właściciel psa będący w KON ,nie musi być członkiem SV ?
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po zasięgnięciu opinii u Przewodniczącego KON odpowiadam:
Mareczku ,właściciel psa będący członkiem KON ,nie musi być członkiem SV.Wszyscy członkowie KON są z automatu członkami WUSV,ponieważ KON jest członkiem WUSV na takich samych zasadach co SV
a przy okazji informuję,że:
Lecznica "LABRADOR" w Łodzi jest już zamieszczona na stronie KON ,na oficjalnej liście lecznic wyznaczonych i upoważnionych do pobierania próbek do badań DNA.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie opłaty DNA w SV wychodzą taniej niż przez KON i trwają o miesiąc krócej Smile inną sprawą jest fakt, że jeżeli pokryje się sukę w niemczech, a nie ma się zapłaconej składki SV (trzeba być członkiem SV) to miot nie zostanie w SV uznany ! (miałem taką sytuację). Reasumując robić ED HD i DNA w polsce przez KON wychodzi niekorzystnie finansowo oraz ogranicza nas w rywalizacji na świecie. Tak czy owak bycie członkiem SV jest podstawą, która ułatwia hodowlę. Nie wiem też dlaczego w polsce sprawdzany jest tatuaż czy chip skoro krew albo potwierdzi pochodzenie albo nie obojętnie jaki rodowód damy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paulikg



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 261
Skąd: PABIANICE

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podaję link do procedury badania DNA
http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu=hodowle&dzial=DNA&ID=36&gr=20
_________________
http://www.photofuturepg.strefa.pl/
http://www.facebook.com/photofuture.pg
http://picasaweb.google.com/PAULIKG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
przemo



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 40
Skąd: Strzegowo

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, że kolega Wolf Jar jak zwykle szuka dziury w całym.
Jak Klub w przeszłości nie robił za wiele-to było źle, jak coś w końcu drgnęło i to w dobrym kierunku to też nie bardzo...
Uważam, że progres jaki wszyscy obserwujemy w działaniach KON-u jest dość duży-na miarę możliwości oczywiście. Także czepianie się, że za drogo, że za długo- uważam jest nie na miejscu.
Ja np. na rodowód z SV po zdanym Korungu czekałem 7 miesięcy. I myślę,że nawet jakbym był członkiem SV to też bym tyle czekał.
Faktem jest, że coraz więcej hodowców szkoli, prześwietla, robi DNA i to jest in plus, a koszty były, są i będą ale na pewno możliwość zrobienia tego wszystkiego na miejscu zaoszczędzi mnóstwo czasu.
_________________
Przemek Pałuba
www.imberfal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam Pana Przema i nie wiem o czym Pan myśli pisząc, że coś drgnęło ! Tak jak można było od wielu lat wstecz zrobić przez KON ED i HD w SV tak teraz doszła możliwość zrobienia DNA i co ? i nic nie drgnęło Panie Przemku drgnie coś wtedy jak KON ustanowi coś obowiązkowego dla dobra rasy oczywiście !!! Możliwość zrobienia DNA w polsce drożej niż w niemczech nic nie zmienia !!! tym bardziej, że DNA robi się raz na całe życie dla jednego zwierzaka zatem czasu temu poświęcić to jak iść na piwo !!! Niech Pan zrozumie, że gdyby KON nawet doprowadził do akceptowania przez SV ED HD DNA zrobionego w polsce, a nie doprowadził powyższego jako obowiązek to nic by się nie zmieniło w rasie u nas !!! I tak ci co robią zasady SV będą robić dalej ci co nie to nie Smile co za tym idzie bałagan hodowlano, wystawowy pozostanie Smile tylko z opcją jak Pan piszę "drgnęło" I Panie Przemku ja nie szukam dziury w całym tą dziurę widać na kilometr oczywiście trzeba otworzyć oczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku nikt Panu nie broni robić DNA w NIemczech,bo ma Pan tam rzut beretem. Wielu natomiast ma tam kilkaset kilometrów,a co za tym idzie nie tylko czasu potrzeba dużo więcej ale i koszty podróży są większe. A tylko ludzie niepoważni nie liczą swoich pieniedzy. Więc każdy powinien mieć prawo wyboru. Ja zostałem członkiem KON i cieszy mnie fakt że coś się dzieje i że wiele mogę zrobić w Polsce. Mnie zastanawia tylko jeden fakt. Skoro w Polsce jest taka dziadowina i wszystko jest źle,dlaczego nadal Pan wystawia swoje psy w Polsce i poddaje pod ocenę innych hodowców. Jakby mi jakaś dziura nie odpowiadała to bym do niej nie wchodził,a Pan narzeka i dalej robi to samo. Absolutnie zgadzam się z PRZEMO. Pozdrawiam
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znów Rafał Ch. ze swoją wstawką !!! Po pierwsze inteligencja powinna Panu podpowiadać, że nie krytykuje hodowców !!! tylko dyskutuje z nimi na temat zasad hodowli to raz, dwa jestem w polsce i muszę w pierwszej kolejności spełnić polskie zasady w hodowli zatem pojawiam się na wystawach Smile na wystawach w polsce spotykam się też z wieloma kolegami żeby pogadać, pośmiać się i pobrowarzyć Smile a nie żeby zdobywać chepionaty. Uważam, że nie kuma Pan treści moich wpisów, w których nie krytykuje możliwości zrobienia DNA w polsce tylko informuję, że są droższe niż w SV i ich główną wadą jest brak ich obowiązkowości - Sorki ale prościej nie jestem w stanie Panu odpowiedzieć.
Dodam też, że skoro Panu przysłowiowa dziura odpowiada znaczy, że do czegoś Panu ona służy Smile
I na tym zakończę moje wszelkie wypowiedzi gdyż jak widać jest Ok w polsce z zasadami hodowli i wystaw ON zatem po co pisać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie bardzo razi w wypowiedziach pisanie Polska i Niemcy z małej litery. To brak szacunku i do obu tych państw i do czytelników. Przy tym jakoś SV - zawsze jest pisane wielkimi literami. Znaczy się - SV jest u pana Marka w większym poważaniu, niż ojczyzna oraz tak podziwiane Niemcy jako całość?
Ale obrażanie dyskutantów to u wolfjara norma, więc się nie dziwię, tylko jestem... zniesmaczona.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak Pani Basia i V - tak to forum jest przeznaczone dla poprawnej polszczyzny stylu oraz interpunkcji reklam kryć itd Smile Ma Pani rację po co pisać o problemach skoro można zaszyć się w ich możliwościach Smile Dyskutanta nie obraziłem ani jednego !!! natomiast tych co ni z beczki oddalają problem pytaniami (do mnie) co Pan wyhodował, lubi Pan niemcy itp należy nieco przypomnieć i wytłumaczyć co miało się na myśli - jak kogoś to obraża no cóż jego sprawa.
Zniesmaczony to jestem ja widząc jak zawsze parę tych samych osób próbuje bronić bałaganu jaki w polskich przepisach funkcjonuje wykorzystując patriotyzm itp, który to nie ma nic wspólnego z hodowlą ON !!!
Niemców szanuje za to, że tak jak potrafią budować autostrady taki i hodować !!! proste zasady genetyki i zero półśrodków !!! Polska mi dała zerowe "narzędzia" do pracy i hodowli ON jak zaczynałem i ZUS który działa jak KON.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku moimi wypowiedziami nie mam najmniejszego zamiaru nikogo obrazić,tym bardziej Pana. Ja tylko nie zgadzam się z Panem w niektórych kwestiach i to wszystko. Proszę zauważyć że w Polsce nie jest obowiązkowe ED ani DNA ,a ilu hodowców robi to dobrowolnie. To jest postęp,bo hodowcy robią bo chcą a nie bo muszą.Jeśli chodzi o perfekcyjnych Niemców,to oni wprowadzili badanie DNA bo to u nich wykryto przekręty. Zapewniam Pana że rozumiem co co Pan ma na myśli pisząc swoje posty,nie brak mi inteligencji żeby rozumieć pana Tok rozumowania. Kiedyś KON nie robił nic,ale sporo się zmieniło i należy tym ludziom zaufać dać szansę a trochę czasu na działanie. Rozliczyć i wytknąć nic nie robienie kiedy przyjdzie na to czas. Jeśli chodzi o poruszaną dziurę. Ja jej nie widzę,natomiast widzę postęp w działaniach KON. Dla wielu może jest on mały ,ale jest i powiększa się. Pozdrawiam Pana i do zobaczenia na wystawach.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dodam też, że skoro Panu przysłowiowa dziura odpowiada znaczy, że do czegoś Panu ona służy


Rafał ale to nie ta dziura nie? Smile
Powrót do góry
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale postępu nie ma żadnego !!! DNA można było u Siembiedy zrobić od dawna zatem po wielu latach takiej możliwości dodać jeszcze jeden punkt poboru krwi jest postępem ? Postęp będzie jak ED HD DNA i IPO będzie obowiązkowe nie inaczej !!! To tak jakby państwo polskie powiedziało Panowie możecie płacić podatki ale nie musicie !! i pewno paru uczciwych by się znalazło do płacenia. Tak jak Pan piszę skoro w niemczech wykryto przekrętu odnośnie kryć to wprowadzono obowiązkowe DNA i problem rozwiązano w miesiąc u nas przekrętów pochodzeniowych jest setki i co ? będą nadal zatem pisanie o jakimkolwiek postępie jest żenujące. Jeżeli KON przez ostatnie wiele lat nic w tym kierunku nie zrobił, a to co robi nic nie zmienia to o jakiej szansie dla KON Pan pisze ? Zamiast coś dodać obowiązkowego to zniesiono obowiązek szkolenia suk, a w rasie ON to żenujące ale za to takie polskie (to do wszystkich patriotów) Smile
Dzięki za dyskusję i do zobaczenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a po co to szkolenie suk???????,jak i tak potem wystawia się je w klasach otwartych. Szkolenie szkolenie szkolenie. A psy nawet nie potrafią przebiec kilkanaście metrów przy nodze na wystawach w kl. użytkowych. Więc o co chodzi???
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group