Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Komunikat dot DNA
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale w sumie ma Pan rację - nie chodzi o nic pomyliłem fora Smile, a skoro suki nie potrzebują IPO bo jest otwarta jak Pan pisze, a psy uciekają to w imię postępu i żeby coś dalej "drgało" w KON znieśmy IPO dla psów. Do zobaczenia. I niech Drga dalej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał bo te suki maja lepsze wyszkolenie SchH.1 więc nie musza chodzic przy nodze Very Happy Very Happy Very Happy ,a DNA i HDiED im lotów dodaje więc wiesz jak jest Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
a w rasie ON to żenujące ale za to takie polskie (to do wszystkich patriotów) :)
Dzięki za dyskusję i do zobaczenia


Rzeczywiście dyskusja z Panem jest bezcelowa.
Natomiast ja mam pytanie do Pana Wolf-Jar.
Pan jest POLAKIEM czy volksdeutschem!?
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku trochę Pan przesadził z tym ostatnim zdaniem.Obraża Pan ludzi,ale coś mi się zdaje że Pan tego nie zauważa albo robi to świadomie. Niech Pan robi sobie co tylko chce według Niemieckich przepisów. Zobaczymy co Pan osiągnie oprócz pompowania im kasy.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale czym obrażam ludzi ? tym, że piszę o tym jak to rasa ON w polsce jest dostosowana raczej do rozmnażania i zarobkowania, a nie polepszania jej jakości ! Jeżeli tak to 70% polskich hodowców powinno się obrazić za co ich przepraszam Smile Natomiast KON jako klub rasy powinien zrobić to co się należy czyli dostosować kryteria hodowli do danej rasy, a nie wyborców czy jakichkolwiek innych kryteriów - banalnie proste !!!
Pani Grandziocho z Panią to już wielokrotnie wymienialiśmy się zdaniami ale nigdy w sprawach hodowli tylko polskości Smile Jestem polakiem ale uważam, że niemcy mają zdrowsze i poprawne zasady hodowli niż my - czy to ma znaczyć, że mając takie zdanie jestem cytuje "volksdeutschem" Jeżeli polacy wymyślą jakąś bzdurę to ja jako polak mam się z tym zgadzać jak Pani ??? I powyższym Panie Rafale i Pani Grandziocho się różnimy. Wszyscy wiedzą, że zasady hodowli i wystaw w polsce są chore i dla całego świata i dla samej rasy, którą tak bardzo kochacie, że nawet podstaw hodowlanych rasy ON jest Wam trudno zaakceptować !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemcy są święci ! oni nie zarabiają? "sztucznie promują" swoje psy niekiedy gorsze od tych Polskich żeby zarabiać na nich tysiące Euro- w tym są tylko lepsi bo rozmnażają dla zarabiania większych pieniędzy.
Powrót do góry
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie kończę swą obecność na forum, w którym nie da się rozmawiać o polepszeniu rasy - nie da się bo są zawsze ci sami ,którzy nie wiem dlaczego trzymają się usilnie naszych polskich zasad hodowli. Zasad, które są złe i nienormalne dla rasy i tyle.
Myślę, iż to, że jeżdżę amerykańskim samochodem nie jestem amerykaninem, że oglądam na japońskim telewizorze filmy nie jestem japończykiem, że niemcy mają lepsze drogi nie jestem niemcem i też to samo dotyczy się hodowli ON , która to potrzebuje zakazu rozmnażania zwierząt bez podstaw genetyczno-fizjologicznych dla zarobku.
i Panie DesperadoK9 myślę, że mało Pan jest na wystawach w niemczech żeby widzieć, że nasze psy mają kosmos do tych co są z przodu nie istotne, że będą sprzedane za dobrą kasę istotne, że są o klasę lepsze !!! Niech Pan mi wskarze polskiego psa, który dorównuje czołówce niemieckiej wypromowanej za kasę ??? !!! No czekam !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma Pan racje nie bywam i jakoś mi tam się nie spieszy. Proszę mi jeszcze powiedzieć czy wg Pańskiego programu hodowlanego (po Niemiecku) jest Pan usatysfakcjonowany z anatomii i psychiki psa z Pańskiej hodowli pokazanego ostatnio w Świerklańcu??? Bo jeżeli tak to w imieniu Swoim i innych dziękuję za przetarcie oczu "z poglądu że Niemieckie to lepsze" a jeżeli Pan nie jest to do wszystkich Pana wypowiedzi na temat hodowli po Niemiecku sam Pan Sobie przeczy!!!!
Powrót do góry
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety chyba się nie doczekam porównania naszych lepszych psów od niemieckich Smile wypromowanych za kasę. TYle Pan ma do powiedzenia w swej teorii.
Nie bywa Pan na wystawach w niemczech może stąd nie ma Pan pojęcia jak mogą wyglądać owczarki i to na dodatek z prześwietlonymi stawami z potwierdzonym pochodzeniem z wyszkoleniem i z korungiem !!! Pana pytanie jest już nie na moim poziomie gdyż zakłada, że hodując na niemieckich warunkach muszą rodzić się psy VA, a tak nie jest bo i rodzą się pokemony Smile ale za to jak się urodzi to coś to będzie mogło dalej brać udział w przekazywaniu swoich genów ze względu na podstawową wiedzę odnoście stawów, pochodzenia i psychiki i anatomii !!! Pyta Pan też o Quenna, który został na końcu stawki no cóż Quenn jest albo pierwszy albo za swą wadę z tył (chodzi o ogon) i tyle ! pies był składany 2 miesiące w najlepszych klinikach po zderzeniu z samochodem coś tam pozostało ale ja jako hodowca jestem zadowolony z jego przepięknego wyrazu i typu co sędzia zresztą podkreślił ! ów wyraz i typ jest tym co się w mojej hodowli powtarza, a to już moja zasługa i materiału genetycznego - sama anatomia to zwyczajny totolotek ! Quenn anatomicznie jest zbudowany bardzo dobrze ale nie na tyle żebym go zostawił w hodowli, a tym bardziej nim krył !! psychika no cóż gryzie super co myślę pokaże na klubówce i to tyle. Pana tok myślenia wyraźnie wskazuje, że nie wiem Pan o czym pisze ! a pisze o tym, że niemeckie zasady hodowli pozwoliły na rewelacyjny postęp w jakości tej rasy i to widać na wystawach, a nie że samo określenie niemieckie to lepsze !!! Ja piszę o zasadach hodowli, które to niemcy mają zdrowe i jak widać przynoszące rezultaty. I zaznaczę jeszcze raz to nie ja znów podczas dyskusji wyjeżdżam z krytyką kogoś psów, a Pan to zrobił ! w jakim celu ? nie wiem chyba nie podtrzymaniu naszych zasad hodowli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głowa typ i wyraz ma super tu przyznam Panu rację i Polskich tez jest takich wielu lecz po co Idealizuję Pan myśl hodowlaną zabezpieczając się słowami które niekoniecznie przekładają się na realia.Tyle Niemieckich kryć Pan dokonał na bardzo fajnych sukach i gdzie to potomstwo???? Krzyczy Pan dość głośno na forum wg mnie bez sensu.Chcąc nauczać trzeba samemu coś pokazać!!!
Powrót do góry
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DesperadoK9 napisał:
Krzyczy Pan dość głośno na forum wg mnie bez sensu.Chcąc nauczać trzeba samemu coś pokazać!!!

No cóż wg DesperadoK9 powyższe oznacza, że pisząc, a raczej walcząc o wprowadzenie obowiązkowych podstaw zasad hodowli ON czyli ED HD DNA IPO co za tym idzie przejrzystych zasad na wystawach jest bez sensu ! ponoć jest to nauczanie innych ! i należy coś pokazać na wystawach żeby w ogóle wyrazić swą opinie ! Żenujący tok myślenia i ciągle powtarzany. Na tym forum trzeba mieć ze 3 chempiony i z 6 psów w użytku żeby cokolwiek związanego z hodowlą, a nie reklamą swych miotów napisać - też żenujące. Gdybym z każdego miotu zostawił 1 psa do hodowli to miałbym ze 30 reproduktorów tylko po co jak bym nimi nie krył bo są dużo lepsze. Nie zostawię psa "nie kompletnego" tylko po to żeby kryć nim całe swoje pogłowie suk.
Panie DesperadoK9 tak od 12 lat kryje tylko w niemczech i to dobrymi psami jadę tam z dobrymi sukami i jestem z tego faktu zadowolony gdyż ewidentnie widać, że to moja pasja, a nie próba zarabiania - to raz, dwa większość suk z moich kryć trafia do hodowców właśnie ze względu na ich jakość hodowlaną (nie koniecznie wystawową) wyraz, typ oraz zaplecze genetyczne !!! W mojej hodowli nie da się spełnić Pana wzorca wiedzy odnośnie hodowli ON gdyż jak Pan sam napisał ilość wystawianych psów u mnie nie jest wyznacznikiem jej jakości. U mnie jest tak, że zostawiane są suki w 2 kategoriach tzw. hodowlane czyli te, które posiadają cech do tego odpowiednie i suki tzw wystawowe czyli te, które posiadają powyższe plus są "gwiazdami" anatomicznie, a to, że gwiazdy rodzą się rzadko to też wiele ich nie biega po wystawach ! i właśnie tym nasze podejście do hodowli się różni gdyż ja z byle czym nie latam po wystawach ! ot cała wiedza. Mam wielu znajomych hodowców w niemczech i każdy z nich twierdzi, że hodowca może pracować nad poprawą wyrazu, typu, ciemnego, oka , wzrostu itp. (oczywiście zwierzęta są kompletne "papierowo") , a ta idealna anatomia to totolotek i może zdarzyć się raz w życiu co nie oznacza, że jak się nie trafi to jest się słabym hodowcą i ja mam takie samo zdanie !!!.
Żegnając się z forum zapraszam moich oponentów do działu "Uwaga nowy miot w hodowli..." Smile Kurde jak odejdę to smutno się znów zrobi na tym forum Smile Do zobaczenia i powodzenia hodowlano-wystawowego Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group