Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wystawa Klubowa ON 2013r - WIĘCBORK
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 8:44 pm    Temat postu: Wystawa Klubowa ON 2013r - WIĘCBORK Odpowiedz z cytatem

Na str. KON info o wystawie klubowej

http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu=wystawy&dzial=klubowa

http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu=klub&dzial=komunikaty&ID=47&gr=21

"Wystawa Klubowa 21-22.09.2013r. Więcbork
Ostateczny podział klas sędziowania na Wystawie Klubowej:

Waldemar Federak – klasa: otwarta psów (odmiana krótkowłosa i długowłosa) użytkowa, championów i weteranów psów (odmiana krótkowłosa)
Krzysztof Dobrzański – klasa: otwarta suk (odmiana krótkowłosa i długowłosa) użytkowa, championów, weteranów suk ( odmiana krótkowłosa )
Otto Koerber-Ahrens - klasy: szczeniąt, młodzików, młodzieży, juniorów suk (odmiana krótkowłosa i długowłosa)
Lutz Wischalla - klasy: szczeniąt, młodzików, młodzieży, juniorów psów (odmiana krótkowłosa i długowłosa)
Waldemar Kosmalski - testy TSB klas użytkowych psów i suk, oraz ocena w ringu klasy: użytkowa, championów i weteranów psów i suk (odmiana długowłosa)
Konkurencje hodowlane:
najlepsza hodowla: Waldemar Federak, Waldemar Kosmalski, Krzysztof Dobrzański
reproduktor i potomstwo - omawiają Waldemar Federak, Waldemar Kosmalski, Krzysztof Dobrzański.


Uwaga:
Na Wystawie Klubowej bezwględnie przestrzegany będzie przepis identyfikacji psów i suk na podstawie oryginału rodowodu. Dla psów i suk w wieku powyżej 18 miesięcy do otrzymania tytułu "Czołówka Polski’’ i dla psów i suk powyżej 24 miesięcy, aby otrzymać ocenę doskonałą wymagany będzie wpis do rodowodu "wolny od dysplazji". Przy przyznawaniu tytułu VA ( doskonały wyróżniony ) przez sędziego w klasach użytkowych wymagany będzie wpis "wolny od dysplazji" biodrowej HD i łokciowej ED.

Zarząd Klubu "
_________________
Agata Niemyska


Ostatnio zmieniony przez setka dnia Wto Lip 09, 2013 1:58 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie gdzie w regulaminie jest napisane ze musza byc przeswietlane łokcie i co ma przeswietlenie do oceny psa z przeswietleniem przodu bedzie ładniejszy niz bez Very Happy
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 6:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wystawie hodowlanej powinno się oceniać zdrowy materiał hodowlany i ten przepis jest jak najbardziej słuszny . Tylko po co ta kl. otwarta ?
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
Mam pytanie gdzie w regulaminie jest napisane ze musza byc przeswietlane łokcie i co ma przeswietlenie do oceny psa z przeswietleniem przodu bedzie ładniejszy niz bez Very Happy


A jaki to problem Marcinie zrobić psu RTG stawów łokciowych. To nie kosztuje fortuny, i można zrobić wszędzie i wysłać do Siembiedy.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 7:55 am    Temat postu: Re: Wystawa Klubowa ON 2013r - WIĘCBORK Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
....


Uwaga:
Na Wystawie Klubowej bezwględnie przestrzegany będzie przepis identyfikacji psów i suk na podstawie oryginału rodowodu. Dla psów i suk w wieku powyżej 18 miesięcy do otrzymania tytułu "Czołówka Polski’’ i dla psów i suk powyżej 24 miesięcy, aby otrzymać ocenę doskonałą wymagany będzie wpis do rodowodu "wolny od dysplazji". Przy przyznawaniu tytułu VA ( doskonały wyróżniony ) przez sędziego w klasach użytkowych wymagany będzie wpis "wolny od dysplazji" biodrowej HD i łokciowej ED.

Zarząd Klubu "



Bardzo mi się ten krok klubu podoba i mam nadzieje, ze prześwietlenia będą naprawdę sprawdzane. Jest to bardzo istotny krok w przyszłość zdrowego owczarka niemieckiego
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rtg , z tego co wiem , nie robi się wszędzie , tylko u lekarzy wyznaczonych przez ZKWP ....
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klego Robercie żaden problem,sam zrobilem swojemu psiakowi HDi ED,tylko zastanawia mnie taka zecz ,jak w regulaminie nie jest podane ze to pies musi miec czy suka wiec troche dziwna sprawa ze z automatu ładnieszy psiak anatomicznie jest skreslony bo nie ma ED,które jest naszym dobrowolnym wyborem czy nie tak? Very Happy
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/


Ostatnio zmieniony przez marcin76 dnia Wto Lip 09, 2013 11:11 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem jak najbardziej za tym żeby podnosić poziom hodowli jak i samych wystaw. I nie mam nic przeciwko temu żeby wymagać coraz więcej,ale niech to będzie zawarte w regulaminach. I tu muszę się zgodzić z Marcinem. Nie ma obowiązku ED więc po co wymyślać coś czego regulamin nie przewiduje jako obowiązek?
Robercie sam wiesz że teraz to już każdy sam na własną rękę robi ED.
Panie Marku Klasę otwartą też można wywalić,ale niech nie będzie jej też w regulaminach,bo tak to trochę się to gryzie.
Polska wystawa a oceny pewnie będą Niemieckie.czyli znowu VA itd.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Regulamin wystawy KLubowej podobno został opracowany kilka lat temu i zapisy o HD, ED do uzyskania oceny VA się w nim znajdują ( do tej pory te zapisy nie były stosowane ).
Mam nadzieję , że ten Regulamin będzie gdzieś dostępny.

Nie rozumiem określenia "z automatu ładnieszy psiak anatomicznie jest skreslony bo nie ma ED,które jest naszym dobrowolnym wyborek czy nie tak? "
- równie dobrze można by powiedzieć , że z automatu, ładniejszy psiak bez rodowodu jet skreślony. Czemu ich nie wystawiamy ? Smile

Oczywiście w ZKwP nie ma obowiązku prześwietlania łokci, ale Klub ma wystawie Klubowej, wystawie w końcu hodowlanej , może takie wymagania wprowadzić !
Członkowstwo w Klubie nie jest obowiązkowe, tak samo jak udział w takiej wystawie.
Ja osobiście wymagania zdecydowanie bardziej bym zaostrzyła Smile , ale rozumiem, że KON musi stopniowo wprowadzać zmiany Smile

No i właściwie, co nam po najpiękniejszym nawet psie, jak będzie miał on dysplazję ( łokci lub bioder ) - w sensie hodowlanym oczywiście, bo każdy psiak, ładny czy brzydki, zdrowy, czy chory zasługuje na naszą miłość i opiekę Smile
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również jestem za wprowadzaniem tych wymogów. Dlatego też zapisałem się do KON i czekam na legitymację Smile. Wprowadzanie nowych regulaminów podnosi jakość w Polskich hodowlach i na wystawach. Ale powinno to być wprowadzane razem ze zmianą w regulaminach,bo tak to robi się zamieszanie. Były już głosy że wystawy powinny być unieważniane bo były sędziowane według innych regulaminów niż te obowiązujące w Polsce. W każdym razie jestem za podnoszeniem poprzeczki.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacja o wprowadzeniu tych zmian była podawana juz na zebraniu walnym KON-u w marcu 2013 r. i w sprawozdaniu opublikowanym na str. KON
http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu=home&dzial=nowosci&numer=5


Również , tu na forum, było to przytaczane
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=1115,

ale akurat fakt, uzależnienia oceny VA od posiadania prześwietlenia ED, nikogo wtedy nie zainteresował Sad ( podobnie jak samo zebranie Sad )
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Rafał Ch.
Cytat:
"Dlatego też zapisałem się do KON i czekam na legitymację :).

Bardzo dobre zdanie.
Proszę sobie wyobrazić,że również jestem członkiem KON.Też czekam na tę cholerną legitymację.Załatwiłam dla łodzkich hodowców sprawę pobierania próbek do badań DNA w Niemczech by hodowcy łódzcy nie musieli jeżdzić do Wrocławia,Poznania,Krakowa.W Łodzi można także robić rtg HD i ED.Moim sukom pobrano już próbki do badań DNAi wysłano je do Niemiec 02.07.br,zapłaciłam do KON 900zł za 3 suki. Wielokrotnie dzwoniłam z interwencją do przew.KON , p. Warzydrąga. A legitymacji jak nie miałam, tak nie mam do dziś a jest już 09.07.br.Chyba idzie piechotą.
Może do grudnia dojdzie!!!
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 3:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

link do formularza zgłoszeniowego :

http://www.owczarek-niemiecki.com/formularz/?menu=zgloszenia
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie to zadałam w innym wątku, jako że tam nie otrzymałam odpowiedzi dlatego postanowiłam zadać je jeszcze raz tutaj:

Nickname23 napisał:
Ze strony KON:

Uwaga:
Na Wystawie Klubowej bezwględnie przestrzegany będzie przepis identyfikacji psów i suk na podstawie oryginału rodowodu (powyżej 18 miesięcy). Dla psów i suk w wieku powyżej 18 miesięcy do otrzymania tytułu "Czołówka Polski’’ i dla psów i suk powyżej 24 miesięcy, aby otrzymać ocenę doskonałą wymagany będzie wpis do rodowodu "wolny od dysplazji". Przy przyznawaniu tytułu VA ( doskonały wyróżniony ) przez sędziego w klasach użytkowych wymagany będzie wpis "wolny od dysplazji" biodrowej HD i łokciowej ED.


Podane na forum przykłady nasuwają pytanie:

Załóżmy, że na wystawie klubowej w 2013 roku w klasie użytkowej wygra pies lub suka która będzie miała Polskie i Niemieckie prześwietlenia, gdzie Polskie były bo w porządku, a z Niemiec miała by wbita dysplazję łokci, dodatkowo miała by licencję Hodowlaną Polską (są w Polsce takie psy)

Klasy użytkowe oceniają Polscy sędziowie.
Czy sędzia zignoruje niemiecki wpis, jeśli Polski wynik prześwietlenia ED będzie 0/0?

Dostanie VA czy nie??

_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może podać do kiedy są przyjmowane zgłoszenia na "klubówkę"
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group