Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

o koerungu, licencji i prześwietleniach...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
Wie Pan co jak nie wiadomo o co chodiz w tym wszytskim to chodzio kase nie zagwarantuje mi pan tego ze kupie od pana szczenie i bede mial zajebistego owczarka tak tyle co pan mi powie to ze jest z zajebistym pochodzeniem wszytsko ma niemieckie i taki potencjalny klijet juz jest heppy,a po psach polskich z tym minimum zawsze bedzie lipa i tyle.Teraz tak na zakonczenie Ludzie jakby wam pszyszlo potem takiego szczeniakia po rodzicach z tym wszystkim sprzedac za 700zl to zaraz by sie hodowla skonczyla i tak prawda zycze wszystkim postepu hodowlanego,a i tak niemcy beda przed wami Very Happy Very Happy zawsze wam cos wymysla

Panie Marcinie jak do mnie przyjeżdża rodzina z dzieckiem samochodem Tiko i widzę, że się im nie przelewa do daje im szczeniaka za darmo mówiąc, że za pieniądze na szczeniaka nich kupią dobrą karmę dla swej nowej pociechy !
Jak Pan u mnie kupi szczeniaka i to nie zajebistego anatomicznie to powiem Panu tylko, że warto go doprowadzić do hodowli gdyż jego zaplecze genetyczne może Panu przynieść radość w postaci "tego czegoś" Powiem Panu, że jest już powtarzalność ciemnego oka, wyrazu, typu itp. to nad czym hodowca może "pracować" a na wybitną anatomię musi Pan czekać !
I niech Pan zrozumie, że w polsce nie ma dobrego psa nie po niemieckich czy włoskich psach i na pewno nie jest to zasługą hodowców z Pana podejściem !!!


Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Wto Sie 06, 2013 9:40 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
Czy ja powiedzialem ze mam zamiar Hodowac ,Powiedzialem tylko tyle ze mialem ochote zrobic sobie psa ze swoim przydomkiem i jak napisalem zrobilem mu HD i Ed i oddalem na szkolenie,to tez nie sa male pieniadze ktore w niego trzeb bedzie wlozyc,ale nie o tym mowa.Powiem pani jeszcze tak ze jesli by byl wymog HD ,ED niemieckie to zapewniam pania ze bym mu zrobil nie bylbym w gronie tych osob co by zrezygnowali,a ze nie mam zamiaru wiecej kryc swoje suki to tego nikt mi nie zabroni tak,a i pies ktory zostanie reproduktorem z polskimi przeswieleniami nie musi kryc suczek wcale,i to tak wlasnie jest zabwa.Wy jestescie Hodowcami ,a ja tylko pasjonatem.ktory patrzy z boku na wystawach jak wszyscy jezdza za swoim sedzia zeby tylko bylo wygrane.


"Miałem ochotę zrobić sobie psa ze swoim przydomkiem..."

No właśnie po to są potrzebne zmiany, żeby nie dopuszczać do rozmnażania ludzi, którzy nie mają pojęcia o hodowli tylko mają ochotę......
Ochotę to można mieć na pizze, lub jak napisał Wolf Jar na sex i przy tym oderwać się od rzeczywistości!!

"i to tak wlasnie jest zabwa..."
Problem w tym, że to nie jest zabawa!!
Jak się Pan chce bawić to proszę sobie kupić klocki Lego!!

Ja mam nadzieje, że ktoś z władz KON zagląda na to forum i czyta to, może uświadomi sobie do czego doprowadza taka samowolka!!
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Wolf Jar"
Cytat:
]Setka, są takie osoby ale nic nie zrobią bo nie zostaną wybrane do władz gdyż większość to niestety patrioci i liczący opłacalność hodowli !

Panie Wolf-Jar widzę i czytam ,że jeszcze za mało Panu napisałam by moją hodowlę zostawił Pan w pokoju. A do władz KON-u jakoś mi nie śpieszno.

Cytat:
Ja gdybym hodowli nie traktował jako pasji to na klubówke przyjechałbym z 10 psami i w każdej klasie zbierałbym laury


no to, ja tylko czekam na to ,bardzo chciałabym zobaczyć te wspaniałe owczarki i sędziów klęczących.
Cytat:
a taki marcin76 czy Grandziocha nie podnosili by głosu krytyki zasad hodowli, która oparta by była na ilości wystawianych psów i zdobytych "chempionatach"
:)


Pańskie zasady hodowli, to hodowla dla poprawiania papierka.Dla mnie zasady hodowli to, wyhodowanie jak najlepszego egzemplarza i pochwalenia się nim na wystawie. I to mówi samo za siebie w całości o mojej wiedzy, znajomości pochodzenia reproduktora i jego doboru do mojej suki, jego stanu zdrowia itd.Nie musi to być reproduktor niemiecki z najwyższej półki. bo po naszych polskich reproduktorach mam osiągnięcia wystawowe a nie papierkowe.

Cytat:
Wiele pięknych zwierząt mi "odpadło" z hodowli i tylko za sprawą SV ale też SV dało mi wiedzę i obraz do czego mogę dążyć !!!

I zapewne będzie Pan dalej dążył do poprawiania psich papierów a nie samego psa. Znakomita wiedza.Moje gratulacje.
Cytat:
A do czego dążą wyborcy naszych władz klubu ? Odpowiedź tym razem pozostawiam forumowiczom :)

I dobrze,że nam to Pan zostawił.Odpowiadam .Aktualny Zarząd KON a jeśli nie ten to następny,wcześniej czy póżniej zmieni przepisy dot. hodowli ON i na pewno będzie poprzez zmiany w przepisach dążył do poprawienia poziomu wyhodowania owczarka w Polsce a nie jego papierka.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Wolf Jar"
Cytat:
Jak Pan u mnie kupi szczeniaka i to nie zajebistego anatomicznie to powiem Panu tylko, że warto go doprowadzić do hodowli gdyż jego zaplecze genetyczne może Panu przynieść radość w postaci "tego czegoś"

...i tym sposobem Panie Marcinie, zamiast hodować na swój przydomek hodowlany, będzie Pan się cieszył zapleczem genetycznym owczarków z hodowli Wolf-Jar
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha razem z marcinem76 jako pierwsi krytykowaliście moją hodowlę ja krytykowałem zasady hodowli w polsce !!! A to, że macie takie zdanie jakie macie jest podstawą tego co się w rasie dzieje !!! marcin76 już się obnażył swoją wiedzą i podejściem do hodowli Grandziocha pomału do tego momentu dochodzi !!! Ty wybierasz reproduktora dla jakości ja dla papierka co to w ogóle jest za tok myślenia czyżby twoje szczeniaki papierka nie miały ? a gdyby nie hodowcy z pasją to nie miałabyś czym pokryć bo nie ma w polsce reproduktorów bez papierka Smile Czym dla ciebie Grandziocho jest poprawianie psa ? skoro krytykujesz papierek, a DNA nie robiłaś to może kryłaś swoje suki psem bez papierka, a wpisałaś jednak psa z papierkiem ? Ogólnie dopóki się nie wtrącasz w rozmowy to jakoś da się pisać i coś z tego wychodzi ale jak już zaczniesz no to jest burdel Smile Każdy KON już dawno by wprowadził na poziomie zasady hodowli ale do póki będą tacy jak marcin76 i ty to długo się to nie uda bo teraźniejsze przepisy są stworzone właśnie dla was Smile i na tym kończę w ogóle uczestnictwo na tym forum no bo się nie da szczególnie przy jakości psów Grandziochy bez papierka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku szanuję Pana zasady dotyczące hodowli i tok Pańskiego myślenia ale nie do końca się zgadzam z tym co Pan pisze. Napisał Pn gdzieś że nie wystawia Pan bo nie ma nic konkretnego czy coś w tym rodzaju,że do puki nie urodzi się coś naprawdę wyjątkowego nie będzie Pan zostawiał tego do dalszej hodowli. Czyli tak naprawdę może się Pan nigdy nie doczekać. Coś takiego nie jest postępem hodowlanym w moim toku rozumowania. Nie ma to sensu a nawet trochę zakrawa na produkcję,tyle że rodzice mają komplet wymagań SV.
Postęp hodowlany to taki dobór hodowlany psa i suki aby potomstwo było lepsze od rodziców. A napewno Pan wie że nawet psy VA często mają rodziców którzy zajmowali całkiem przeciętne lokaty i nie powalały eksterierem. Ale właśnie poprzez dobre skojarzenie wydały super potomstwo. Jeśli chodzi o Panią Halinkę to może i ma ciety jezyk,ale wyników w hodowli to chyba nikt jej nie zarzuci że ich nie ma.
A czy Marcin jest hodowcą czy producentem?. Jest początkującym hodowcą,któremu nikt nie kazał prześwietlać przodu u psa czyli ED,a on sam to zrobił. Zaczął hodować niedawno i robi to absolutnie zgodnie z przepisami organizacji do jakiej należy. Więc proszę nie atakujcie tych którzy hodują na Polskich warunkach że są ciemniakami,że mają hore zwierzęta bo rtg zrobili w Polsce. Czy jeździ Pan po Polsce autem według przepisów z innego kraju,czy obowiązujących u nas?. Szanuję Pana wybory i doceniam Pana wysiłki,ale nie zgadzam się z tym że nasze rtg nic nie jest warte,że nasz licencja jest nic nie warta itp. itd.
Pani Karolino Pani też trochę wyolbrzymia to wszystko i trochę przesadza. Skoro twierdzi Pani że w Polsce nie ma postępu hodowlanego żadnego to po co bierze Pani udział w wystawach ze swoimi psami na Polskich wystawach,zeby było ciekawiej według przepisów SV nie ma klas baby a Pani wystawia w tej klasie szczeniaki,według SV nie ma Championatów a Pani się chwali takimi tytułami na swojej stronie. Czy to trochę nie przeczenie sobie samemu?. Postęp hodowlany to nie tylko ogólna poprawa psów w Polsce ale także wzrost jakości u pojedynczego hodowcy,nie ważne czy z małą czy dużą hodowlą. Każdy musi odsprzedać szczenięta których sobie nie zostawia do dalszej hodowli,często całe mioty idą do sprzedaży bo nic nie urodziło się godnego zostawienia. Polskie ED HD DNA(akurat nie Poskie).to jest właśnie ten postęp. Jeszcze dwa trzy lata temu prawie nikt nie robił ED dziś bez obowiązku robi chyba ponad 90 %. Jak to nazwać?
NIe ma wymogu szkolenia suk a hodowcy szkolą swoje suki bez takiego obowiązku. Szanuję zdanie Pana Marka ale zgadzam się absolutnie z Grandziochą i Marcinem.
Kiedyś zadałem Panu pytanie czy robił Pan certyfikowane badanie oczu swoim psom?,wiem że nie jest obowiązkowe,ale czy to że nie mają takich badań,oznacz że są chore,czy są zdrowe bo SV tego nie wymaga. Dziwne to i zagmatwane. Ale jak ktoś na tym forum napisał,nie przesadzajmy,bo za kilka lat okaże się że będziemy prześwietlać psom pyski czy czasem nie mają dysplzji rzuchwy(nie wiem czy tak to można by nazwać
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Wolf-Jar jest Pan bardzo ciężkim człowiekiem w dyskusji .Nie czyta Pan dokładnie tego co inny forumowicz chce wyrazić i nie stara sie pan nawet tego zrozumieć.Założył pan sobie na oczy "zasady hodowli w/g SV i koniec". Strzela pan do każdego ,kto ma własne zdanie i chce hodować w/g dopuszczalnych regulaminów hodowlanych w Polsce.Nie dociera do pana w zupełności to ,że nie wszystko da się załatwić za jednym pstryknięciem palca o czym było już wielokrotnie pisane na forum a ostatnio wspomniał o tym "Przemo" i Pan Czerniakowski . Uważa pan ,że ja i pan Marcin krytykujemy pańską hodowle . Jaką hodowlę? Przecież pan jej niema .Ma pan papierki ,których ja na oczy nie widziałam .Więc co tu krytykować. Ja po prostu z pana i z tych pana wypowiedzi się naśmiewam.Powinien pan,panie hodowco papierków wiedzieć ,że nadrzędnym celem hodowcy jest wyhodować jak najlepszego i zdrowego owczarka oraz zaprezentowanie go na wystawach, nawet tych "śmiesznych".
Wystawa jest jednym z elementów selekcji, tak, jak i przegląd hodowlany decydujący czy dany pies kwalifikuje się do hodowli ,tak jak wybór przez hodowcę najlepszego szczeniaka by dalej hodować coraz to lepsze egzemplarze. A papierki !?,...papierki same się produkują i służą nam hodowcom do tego by zasięgnąć info na temat danego psa.
Gdyby było inaczej, nie potrzebne by były wystawy,przeglądy,wybór szczenięcia,tylko każdy hodowca przyniósłby papier i już,.. a pies niech siedzi w kojcu.
Jeśli nie mam racji, to po co pan i inni hodowcy jeżdżą na "landówki"!?,"światówkę"!?... czy po to by przeglądać papierki!... czy zobaczyć i wybrać reproduktora do swojej suki!,... bo ja patrzę najpierw na reproduktora a potem na papier i decyduje. Normalny hodowca, ten lepszy i ten gorszy, nie będzie krył psem jak mu się nie spodoba,nie będzie pasował do jego suki czy będzie miał jakieś wady. I nie Pan będzie decydował kto ma hodować a kto nie i na jakich zasadach. Jakim psem ma kryć i czy ma mieć 1 miot czy 10 miotów..Nie pan będzie zmieniał regulaminy i przepisy hodowlane. ZKwP jak i KON to nie pański prywatny folwark. Jak się panu coś nie podoba, to proszę zlikwidować swoją hodowlę owczarków niemieckich i powrócić do hodowli rybek paletek.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale znów źle Pan odczytał moje zaangażowanie w wystawy ! Powiedziałem, że na wystawy jadę z czymś co jest konkretne, jak nie ma to nie jadę bo bieganie tylko dlatego żeby zaliczać swą wystawową obecność mnie nie interesuje chyba, że robię ocenę do hodowli ! Suki do hodowli są do hodowli i mają się cechować tymi walorami natomiast jak jest bardzo dobra anatomia to dana suka będzie wystawiana i powalczy o 1 lokatę. Jak sam Pan widzi wyraźnie rozróżniam wystawy od hodowli szczególnie polskie wystawy gdzie hodowlane one nie są ! Przynajmniej się z takimi do tej pory nie spotkałem ! Nie sprawdza się prześwietleń, pochodzenia, wzrostu prawie nic co w hodowli jest istotne itd

W polsce jak widać, nie można skrytykować zasad hodowli które utrzymują wiele hodowli przy życiu, a to że tak jest jest bezdyskusyjne i nie służy rasie !!! Chwale SV zasady i co w tym dziwnego jak są jednolite, przejrzyste i służą rasie !! Niektórzy się śmieją, że niemcy wprowadzą nie wiadomo co, a sami nie zrobią podstaw dla rasy.

Grandziocha ciężka to jesteś ty bo ty kogoś zdania przyrównujesz do wyników i może masz wiele sukcesów hodowlanych ale jak dla mnie nigdy nie będzie sukcesem kryć psem którego nie znam pochodzenia jakości stawów nawet gdyby mi się podobał nad życie i pasował do mojej suki lub dopuszczać sukę do hodowli bez znajomości jej stawów i również pochodzenia, a hodujesz tak od lat i to, że są takie zasady nie powinno mieć dla ciebie znaczenia tylko dobro rasy zatem zasadami panującymi upraszczania swej hodowli nie zasłaniaj !

Do Rafała i Grandziochy powiem jeszcze raz, iż postęp hodowlany to przede wszystkim działające zasady hodowli w stopniu obowiązkowe !!! to zasady i ich obowiązkowość stanowią drogę hodowcą, którzy tylko próbują dobrze trafić w kryciu po spełnieniu zasad hodowli !!!! Zaliczanie wystaw i zdobywanie chempionatów do postępu nie należy ! jeszcze trochę to postępem nazwie się ilość ogłoszeń sprzedam szczeniaki.

Grandziocho piszesz, że nadrzędnym celem hodowcy jest wyhodować najlepszego i zdrowego owczarka ! aż nie wierze, że ty to piszesz jak nie robiąc prześwietleń ED chcesz tą zdrowotność osiągnąć ??? !!!
A już twój wywód, że ty pierw patrzysz na reproduktora, a później na papier gdy inny robią to odwrotnie jest żałosny !!! Skąd ty możesz wiedzieć kto na co pierw patrzy pewno masz te same przeczucia co do swoich ED w hodowli !
Ogólnie twoje biadolenie już mnie męczy !! twoje, że ja nie będę mówił jak i kto ma na jakich zasadach hodować !!! mam w dupie jakie zasady ktoś uskutecznia ale nie mam w dupie faktu tragicznych zasad hodowli owczarka w polsce, które z postępem nie mają nic wspólnego !!! I jako hodowca mam prawo o tym pisać ! to, że się ludzie obrażają jest nie istotne istotne jest, że dzięki takim wpisom władze KONu coś może zmienią ! problemem jest to, że te władze wybierane są przez tych co zmian się bronią bo to ich koniec !
Jeżeli postępem będziecie Panie Rafale i Grandziocho nazywać dobre krycie i uczestnictwo w wystawach gdzie owczarki mają same niewiadome w papierach to rzeczywiście nie mamy co dalej pisać - pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:

Kiedyś zadałem Panu pytanie czy robił Pan certyfikowane badanie oczu swoim psom?,wiem że nie jest obowiązkowe,ale czy to że nie mają takich badań,oznacza że są chore,czy są zdrowe, bo SV tego nie wymaga?

Krótkie pytanie krótka odpowiedź Panie Marku
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zakończenie Panie Rafale mogę tylko powiedzieć, że zła jest interpretacja obrażania się kogoś kto nie zgadza się z wprowadzeniem zasad SV w polsce. Wszyscy na tym forum i piszący i czytający wiedzą, że gdy zasady SV zostaną wprowadzone wiele hodowli zniknie z wielu powodów ! i finansowych bo owczarek nie będzie się opłacał (już słychać, że się nie opłaca, a tak łatwo go w polsce hodować) i tzw "odpadów" na ED czy DNA. Niemcy walczą z dysplazją ED od 10 lat, a jest bardzo częsta, odpadają psy, które powalają anatomią na kolana co będzie u nas jak ED wejdzie ? będzie tragedia ! Odnośnie obrażania się za wprowadzenie zasad SV i mej krytyki naszych zasad logika mi nakazuje użyć naszego przysłowia uderz w stół, a nożyce same się odezwą Smile

Nie wiem Panie Rafale czy uznałby Pan swym sukcesem hodowlanym jakby Pana pies wygrał użytek na klubowej nie mając zrobione"prawie nic" z zerem potomstwa z psami, które przeszły rygorystyczne badania stawów, wydolności z wiadomym pochodzeniem i licencją hodowlaną ? Bo niektórych to kręci, a tych ambitnych żenuje !!! Nie muszę ale to robię i co przegrywam z psami w juniorach co nawet tyłu nie maja zrobionego ! Tak nasze wystawy są hodowlane bardzo Smile

Pan Czerniakowski napisał sporo i sporo jest prostym wnioskiem !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
Rafał Ch. napisał:

Kiedyś zadałem Panu pytanie czy robił Pan certyfikowane badanie oczu swoim psom?,wiem że nie jest obowiązkowe,ale czy to że nie mają takich badań,oznacza że są chore,czy są zdrowe, bo SV tego nie wymaga?

Krótkie pytanie krótka odpowiedź Panie Marku


No cóż Panie Rafale u nas nie ma podstaw IPO, DNA nawet stawy nie muszą być prześwietlane, na wystawach jest bałagan w ocenach itp itd a Pan jedzie z badaniem oczu ?! Jak Pan widzi niemcy w swej logice rygorystycznych zasad dla rasy do obowiązkowych absurdów nie doprowadzają, u nas absurdem jest brak ED DNA i IPO dla suk czyli podstawy ! Taka mała różnica w absurdach, a jednak się znalazła w dowodzie czego Panie Rafale bo naprawdę nie rozumiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nickname23 z twoja wiedza na temat owczarka to ty napewno sporo juz wnioslas do Hodowli .Jak ja mialem pierwszego owczarka z rodowodem ,to ty nie wiedzalas czym pies szczeka
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 się ujawnił i znów niesamowite propozycje podniesienia poziomu hodowlanego Smile To chyba wszystko co Pan mógł napisać ! Panie marcin76 mieć owczarka od bardzo dawna nie oznacza, że ma Pan jakąkolwiek wiedzę to raz dwa wnieś coś do hodowli owczarka może ktoś co w pierwszym miocie zapewni przyszłość szczeniakom choćby to o potwierdzeniu pochodzenia dla przyszłych właścicieli o hodowca nie wspominając !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaponial Wol jak cieleciem byl ,Wolf Jar Sierra Madera Wan-Hen DNA wykonane . SUKA kupiona z pewnego zrodla pogratulowac wyboru
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie marcin76 nie zapomniałem jak byłem cielęciem kupując pierwsze 4 suki w polsce, a prześwietlając w niemczech dyspalazja wszystkich 4 ! kupiłem 5 i ostatnią ta była OK nie mniej jednak moje podejście do hodowli już było dla dobra rasy zrobiłem jej DNA ED HD IPO i Korung ! dla jej dzieci czyli dalszej hodowli już z prawidłowym postępem - kumasz ! A jak tam u Pana to wyglądają początki ? Z tego co Pan piszę widać, że byłeś cielakiem jesteś i zapewne nim pozostaniesz też gratuluje ! broniąc w sumie nie wiem czego Smile

Mam pytanie na koniec wpisów do Rafała - co Grandziocha mówi kupcowi szczeniaka jak zada jej pytanie "niech mi Pani powie, a co ze stawami owczarka wszyscy mówią, że są częste dysplazje" ? Ja odpowiadam, że dysplazja jest chorobą owczarka i może się zdarzyć ale jego rodzice są wolni od dysplazji co jest dobrym początkiem, pochodzenie mogą Państwo sobie sprawdzić ! Grandziocha zapewne początek ten sam ale koniec już inny "wiedzą Państwo co ja w sumie nie wiem jakie stawy ma matka Państwa szczeniaka" ale na wystawach chodzi super Smile i ojcem szczeniaka jest na pewno ten z metryki sama widziałam" Tak Panie Rafale czy inaczej powinna mówić Smile

Grandzicha tylko nie wyjeżdżaj mi z paletkami to są rybki, które same bzykają się w zbiorniku i mają po 200 młodych Smile

Życzę wszystkim sukcesów tobie Grandziocho i marcinie76 też- do zobaczenia Smile


Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Wto Sie 06, 2013 10:15 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 10 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group