Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

o koerungu, licencji i prześwietleniach...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Grandziocho piszesz, że nadrzędnym celem hodowcy jest wyhodować najlepszego i zdrowego owczarka ! aż nie wierze, że ty to piszesz jak nie robiąc prześwietleń ED chcesz tą zdrowotność osiągnąć ??? !!!

Tak ,to piszę ja Grandziocha i podtrzymuję to zdanie.
A ja nie wierzę ,że nie rozumie pan słowa REPRODUKTOR a zasadą by pies był REPRODUKTOREM jest spełnienie warunków hodowlanych określonych w przepisach hodowlanych czy to w POLSCE czy w innym kraju.I nie dotyczy to tylko psów ale wszystkich zwierząt hodowlanych. I tak już na zakończenie dot. Mojej hodowli.Moja hodowla jest malutka .Na dzień dzisiejszy zaledwie jedna suka hodowlana,jedna staruszka i jedna "małolatka"Suka hodowlana jest, jak pan to nazywa "chempionem" z wyszkoleniem PT,BH,IPO i wolna od dysplazji HD i ED

A o to dowód dla wszystkich forumowiczów i pana a przy okazji
proszę zwrócić uwagę na datę rtg.





Suka ta, pochodzi po polskim reproduktorze i osiągnęła wyniki wystawowe.
Nie mniej dziękuję panu życzenia i za gratulacje.
Chciałabym mieć okazję pogratulować panu postępu w hodowli ale na razie nie ma za co.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha ha ha ! Co to jest ? co ty wstawiłaś ? metrykę, zaświadczenie i rodowód Smile przecież wszyscy to mają certyfikat IPO mają to moje wszystkie psy i suki ! Uważasz, że nie wiem co to reproduktor ? a psami, którymi kryłem to co to jest one nie są reproduktorami Smile? Gdyby ich właściciele ci załączyli ich osiągnięcia to być oczy zrobiła i nie pojmowała, że można aż tak !

Karta "Chepiona" w sumie nie ma żadnej bo wszystkie wnioski CWC lądują w koszu (a jest ich sporo) do niczego nie są mi potrzebne gdyż zostać "chempionem" w polsce jest banalnie proste ! kilka wystaw po 1 psie w klasie i już ! W ogóle co to jest "Chempion" gdzie to leży Smile ????
Kurde Grandziocha nie rozumiem już o co ci chodzi, a wnioskując na siłę można by uznać, że tylko ty wiesz co to jest reproduktor Smile

Na koniec poczytaj sobie nowy regulamin Klubu ! jest tam wszystko o klubie i członkach ale nic o owczarkach ! a to stwierdzenie, że dopuszcza się w rozwoju rasy powrót do tradycji (a tradycja to stara przeszłość) jest tym co dziś jest w kraju i potwierdza moje obawy, ze rozwoju i szacunku świata do nas nie będzie ! Nawet jak ty zaczniesz robić ED i DNA Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Sro Sie 07, 2013 9:11 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Wolf Jar"]
Cytat:
co Grandziocha mówi kupcowi szczeniaka jak zada jej pytanie "niech mi Pani powie, a co ze stawami owczarka wszyscy mówią, że są częste dysplazje" ? Ja odpowiadam, że dysplazja jest chorobą owczarka i może się zdarzyć ale jego rodzice są wolni od dysplazji co jest dobrym początkiem, pochodzenie mogą Państwo sobie sprawdzić ! Grandziocha zapewne początek ten sam ale koniec już inny "wiedzą Państwo co ja w sumie nie wiem jakie stawy ma matka Państwa szczeniaka" ale na wystawach chodzi super :) i ojcem szczeniaka jest na pewno ten z metryki sama widziałam" Tak Panie Rafale czy inaczej powinna mówić :)

Pierwsze zdanie jakie mówie do potencjalnego kupca to;
Kupuje Pan ode mnie psa z rodowodem a nie championa a jeśli ten szczeniak w przyszłości będzie championem, to ja jako hodowca będę się bardzo cieszyła. Najczęściej kupiec odpowiada: my nie chcemy na wystawy i dalej rozmowa toczy się na temat, dalszych szczepień,opieki weterynaryjnej,chowu,szkolenia.Następnie wyciągam dokumenty /protokół odbioru miotu/,rodowód matki i ojca i pokazuje kupcowi czarno na białym jak wygląda sprawa z wyszkoleniem ,z dysplazją u rodziców,dziadków i dalej.To wszystko jest zawarte w dokumentach psów. Jeśli kupiec nabędzie szczenię i utrzymuje ze mną jaki taki kontakt ,to ja wyjaśniam co, to są wystawy ,jaki jest ich cel ,przegląd hodowlany,zachęcam go do szkolenia,do rtg HD i ED, innymi słowy zachęcam go by po starał się doprowadzić szczeniaka do hodowli.A żeby nie być gołosłowną jak pan to bardzo proszę.


CITO z Hetmańskiej Sfory -pies hodowlany czy REPRODUKTOR ,wyszkolenie PT,BH,IPO aktualnie przygotowywany do licencji


CODI z Hetmańskiej Sfory - suka hodowlana warunki j/w


ENOLA z Hetmańskiej Sfory - suka hodowlana warunki j/w



FIESTA z Hetmańskiej Sfory - suka młoda nie ma 2ch lat przygotowywana do przeglądu i do egzaminów z wyszkolenia.

To,tylko kilka takich "ptaszków", tak dla przykładu podaje panu co ja mówię kupcom. Owczarków z mojej hodowli było wiele z bardzo dobrymi sukcesami wystawowymi, spełniających warunki hodowlane.
teraz czekam na ripostę z pańskiej strony
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Wolf Jar"]
Cytat:
Kurde Grandziocha nie rozumiem już o co ci chodzi

W cale mnie to nie dziwi kiedy się ma IQ poniżej temp dzisiejszego dnia.
Tu już potrzebny jest bardziej psychiatra niż ja ale dzięki za rozmowę.
Było by mi bardziej miło gdybym rozmawiała z człowiekiem i hodowcą psychicznie bardziej rozgarniętym.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz sama Grandzioch, że to tylko potrafisz pisać ! myślę, że dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź, że tylko ty potrafisz ocenić jaki pies jest reproduktorem ! A mój poziom rozgarnięcia i inteligencji sobie podaruj bo jest dla ciebie nie osiągalny - nie tylko hodowla owczarka o tym świadczy ale życie, w którym doszłaś dokąd doszłaś. Certyfikatów IPO nie będę ci przedstawiał jest ich dziesiątki tak jak i ED HD z nieporównywalną jakością oceny twoje są na oko Bo Pan Siembieda tylko tak może ocenić i zakończ już bo się uczepiłaś jak rzep ogona !!! Kosztuj się nowym regulaminem KON jest dla ciebie bardzo polski z tradycjami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:

wole miec polskie HD A, niz niemieckie SV: HD a-noch zugelassen (a3) . zrobilem HD i ED u Dr,Siembiedyi mnie to wystarczy


Każdy woli A niz noch zugelassen.

A jeżeli jest i to i to ?

A jeżeli wyjdzie A i mittlere bądź schwere ?
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
Nickname23 z twoja wiedza na temat owczarka to ty napewno sporo juz wnioslas do Hodowli .Jak ja mialem pierwszego owczarka z rodowodem ,to ty nie wiedzalas czym pies szczeka


Na pana miejscu, już nic więcej bym nie pisała Laughing

Widać, że brakuje Panu argumentów, a to co napisał Pan wyżej świadczy tylko o tym, że sam fakt posiadania od wielu lat owczarka, nie przekłada się na wiedzę hodowlaną Laughing
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:

Pani Karolino Pani też trochę wyolbrzymia to wszystko i trochę przesadza. Skoro twierdzi Pani że w Polsce nie ma postępu hodowlanego żadnego to po co bierze Pani udział w wystawach ze swoimi psami na Polskich wystawach,zeby było ciekawiej według przepisów SV nie ma klas baby a Pani wystawia w tej klasie szczeniaki,według SV nie ma Championatów a Pani się chwali takimi tytułami na swojej stronie.


Widzi Pan, wystawiam bo bardzo to lubię,
Klasa baby daje mi możliwość, przygotowania i obycia szczeniaka z ringiem i to bardzo procentuje w przyszłości
Młodzieżowy Championatem mojej suki jak najbardziej się chwale, a dlaczego by nie?
Lubimy jeździć po wystawach, suka jest przyzwoita to i championat bez trudu zrobiła.
Nie jest to championat zrobiony w stawkach 1 zwierzaka w klasie, zresztą suka ta również na wystawach owczarkowych, zajmuje wysokie lokaty u niemieckich sędziów.

Pyta Pan, wiec odpowiadam, choć uważam, że pytanie nijak nie ma się do tematu. To że w Polsce są klasy baby i szczeniąt, to że są championaty, nie ma zbyt wielkiego wpływy na jakość hodowanych psów
Ale już takie rzeczy jak prześwietlenia ED, HD, DNA, wyszkolenie mają duży wpływ!

A jak Pan zapewne zauważył obje moje suki mają niemieckie prześwietlenia, maja DNA, starsza suka ma już wyszkolenie IPO1 i Korung.. Młodsza suka jest właśnie w trakcie przygotowań do egzaminów.

Co do mojego czepiania się do pana Marcina, to nie uważam żeby to była przesada. To że Pan Marcin prześwietlił swojemu psu łokcie o niczym nie świadczy, gdyż rozmnaża "gołą" sukę, tylko po to, bo mu się zachciało mieć Psa ze swoim przydomkiem.

Dla mnie ważne jest to, żeby chociaż na początek na tyle zmienić przepisy, żeby uniemożliwić rozmnażanie owczarków każdemu komu się zachcę!
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim


Ostatnio zmieniony przez Nickname23 dnia Sro Sie 07, 2013 4:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nickname23jak ty to piszez ta gola suka ,spelnila wymogi hodowlane w Polsce i ma wpisa suka Hodowlana wiec zostala pokryta i urodzila szczeniata.Widzisz lubisz jezdzic po wystawach i inni tez lubia tylko nie ciach zarem bo to grozi pozarem Very Happy Powiem ci jeszcze jedno ze mnie jako wlascicielowi owczarka tez sprawia to ogroma radosc jak moj pies w Krasnymstawie wygral swoja klase,uwiez mi fajna sprawa tym bardziej ze za nim byly psy z niemieckich kryc i niemieckich hodowli .Widzisz mnie sprawilo to lepsza frajde zrobic sobie samemu i uwierz mi bedzie mial tylko to co mu jest porzebne aby zostac reproduktorem.ty mozesz sobie jeszcze kupic pare szczeniat nikt ci nie broni i tez biegac i sie cieszyc ze kupilas szczenie z niemieckiego krycia troche dostalas Very Happy chyba nie tak do konca w timie lepiej rozumie ,baw sie jak lubisz.ta Powiem ci ze ta gola suka miala ojca tez z dna potwiedzonym i Matke i nie bylo to zadnym problemem zrobic jej rowniez,ale mnie to jest nie potrzebne tyle w temacie
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
ty mozesz sobie jeszcze kupic pare szczeniat nikt ci nie broni i tez biegac i sie cieszyc ze kupilas szczenie z niemieckiego krycia troche dostalas Very Happy chyba nie tak do konca w timie lepiej rozumie ,baw sie jak lubisz.


Powiem szczerze, że nie do końca rozumiem pana wypowiedź, Proszę napisać to jeszcze raz używając przecinków i kropek Laughing

marcin76 napisał:

....Widzisz mnie sprawilo to lepsza frajde zrobic sobie samemu i uwierz mi bedzie mial tylko to co mu jest porzebne aby zostac reproduktorem....

....Powiem ci ze ta gola suka miala ojca tez z dna potwiedzonym i Matke i nie bylo to zadnym problemem zrobic jej rowniez,ale mnie to jest nie potrzebne tyle w temacie.


Nie jest Panu potrzebne wiedza, czy Pana suka jest zdrowa??
Gratuluje szczerości! kolejny raz widać, czarna na białym, po co w Polsce potrzebne są zmiany.

marcin76 napisał:
baw sie jak lubisz

Na razie to Pan się bawi!! Ja pomimo, iż dopiero zaczynam podchodzę do sprawy poważnie i nie jest moim celem rozmnażania byle czego, byle czym i byle jak, po to, żeby sobie wyprodukować kolejne byle jakie zwierze, na własny przydomek, a resztę sprzedać za byle jakie pieniądze!!

DALSZĄ DYSKUSJĘ Z PANEM UWAŻAM ZA BEZ CELOWĄ I NIC NIE WNOSZĄCĄ DO TEMATU!!
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sluchaj, jak moja suka jest byle co to popatrz na swoja co ma w rodowodzie tez byle co Very Happy,a jak tam pies ci sie rozwinol suke widze zostawilas ale tam chyba wyszlo ladne byle co Very Happy za nie male pieniazki co Popatrz najpierw na jakim materjale ty zaczynasz swoje wysokie loty dopiero potem ucz innych. widze ze narazie to tylko wiesz tyle o owczarku ze ma miec HD i ED i DNA.Baw sie tak dalej Very Happy Very Happy Very Happy.Powiedz mi jeszcze Jedno czym sie sugerowals kupujac te dwa szczeniaki ,chyba nie tym ze rodzice mieli DNA i ED niemieckie ,chyba tym tylko ze trzeba bylo nie malo wybulic bo to niemieckie krycie bylo Very Happy ,Czy tym ze pojechalas do Hodowli ,ktora hoduje juz kupe lat ,ale co z tego jak hoduje po Polsku .dziwna sprawa nie.Nie Trzeba bylo jechac do wolf Jar Hodowli tam mialabys wszystko jak lala eleganckie,a jak bys moze pojechala Tico to dalby ci za darmo szczeniaka
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie marcinie76 nawet gdyby Pani Karolina wiedziała tylko, że owczarek powinien mieć ED HD i DNA to starczy żeby wiedzieć więcej od Pana Smile Bo od tej wiedzy trzeba zacząć reszta przyjdzie z wniosków swej hodowli !
I już nie odpisuj bo naprawdę nic nie wnosisz !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 6:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar wiesz co wydaje mi sie ze musisz zrobic testy psychiczne swoim psom ,ale nie te nasze co sa na przegladzie hodowlnym tylko u dobrego jakiegos lekarza zeby sobie potem psy ogonow nie ganialy i nie wygryzaly,Wiedze macie zajebista wiedze na temat hodowli.Powiem ci ze po tak dlugim pisaniu z wami chyba zrobie mojej golej suce IPO1 i ED i jade na niemcy pokryc ja.Wiesz co mam prosbe jesli bys mogl ciemnemu mlodemu hodowcy troszke pomoc to wez luknij w ten swoj program jakim tu pieskiem bym mogl ja pokryc zeby mi wyszedl owczarek niemiecki,serdecznie z Gory Ci dziekuje.Wolf Jar jeszcze jedno male pytanie co to jest to IPO1 bo Hd i ED to juz sie dowiedzialem pozdrawiam
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 7:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
sluchaj, jak moja suka jest byle co to popatrz na swoja co ma w rodowodzie tez byle co Very Happy,a jak tam pies ci sie rozwinol suke widze zostawilas ale tam chyba wyszlo ladne byle co Very Happy za nie male pieniazki co Popatrz najpierw na jakim materjale ty zaczynasz swoje wysokie loty dopiero potem ucz innych. widze ze narazie to tylko wiesz tyle o owczarku ze ma miec HD i ED i DNA.Baw sie tak dalej Very Happy Very Happy Very Happy.Powiedz mi jeszcze Jedno czym sie sugerowals kupujac te dwa szczeniaki ,chyba nie tym ze rodzice mieli DNA i ED niemieckie ,chyba tym tylko ze trzeba bylo nie malo wybulic bo to niemieckie krycie bylo Very Happy ,Czy tym ze pojechalas do Hodowli ,ktora hoduje juz kupe lat ,ale co z tego jak hoduje po Polsku .dziwna sprawa nie.Nie Trzeba bylo jechac do wolf Jar Hodowli tam mialabys wszystko jak lala eleganckie,a jak bys moze pojechala Tico to dalby ci za darmo szczeniaka


Po pierwsze, ja nie oceniam jakości pana suki tylko to, że nie ma prześwietlenia ED, nie ma DNA i żadnego wyszkolenia, co oznacza, że nic nie wiadomo o jej, zdrowiu, psychice i pochodzeniu!

Druga sprawa to taka, że gdybym miała Pana tok rozumowania, to zapewne zostawiła bym również psa. Bo wie Pan, temu psu, też nic nie brakowało Wink miał, cztery łapy, parę uszu i wszystkie zęby
Zrobiła bym mu Polskie minimum i jarała bym się jak Pan, jaki to ze mnie zajebisty producent!

Różnica między mną, a Panem polega na tym, że pan się szczyci tym, że miał Pan owczarki już bardzo długo, ale co z tego, jeśli pana wiedza jest na poziomie, osoby która bardzo długo trzyma owczarki, ale np w "ogródku"! Wie Pan, można trzymać i 30 i więcej lat i mówić na nie wilczury Laughing a można trzymać 2 lata i wiedzieć więcej niż Pan, Wink

Ja może zaczynając nie miałam zbyt dużego pojęcia, ale szybko doszłam do wniosku w którym kierunku chcę podążać i mimo że matka jednej mojej suki tez jest zupełnie goła (nad czym z perspektywy czasu ubolewam) - trudno!! Dla mnie najistotniejsze, że nasza suka ma już korung i wszystko co z tym związane!


Jak już pisałam wcześniej, poziom Pana wypowiedzi i złośliwość w niej zawarta, świadczy o tym, że brakuje już Panu jakichkolwiek argumentów i może faktycznie, zamiast siedzieć przed komputerem i tworzyć jakieś wypociny, niech Pan idzie ze swoją suką popracować i na tym gruncie niech się pan wykaże!!!
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim


Ostatnio zmieniony przez Nickname23 dnia Czw Sie 08, 2013 7:27 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz sobie marcin76 uświadomić, że wiedza hodowlana nie jest lekarstwem na 100% zdrowie psów ! i znów widzisz się czegoś dowiedziałeś Smile Programy które wyliczają współczynniki inbredu i współczynniki pokrewieństwa są tylko pomocne, żeby wiedzieć więcej ! wykorzystują tą wiedzę setki hodowców w niemczech i nie tylko ! Ty zapewne dane już po wyborze ! reproduktora sprawdzasz w kuli kryształowej Smile Ja mogę wybór reproduktora uzasadnić, anatomicznie, genetycznie, itd., a ty ? Nie mniej jednak jak sam widzisz zrobisz swojej suce IPO i ED dodaj jeszcze DNA i będziesz jednym nawróconym więcej Smile i ciesze się, że to zasługa pisania z nami, a nie KONu, któy by do twej świadomości jako hodowcy nigdy nie dotarł Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group