Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Licencja hodowlana z dn. 31.07.2013r

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie KON pojawił się taki oczekiwany od dawna i obiecywany przepis wprowadzający Licencję :
http://www.owczarek-niemiecki.com/pliki/Licencja.pdf

Może wrócicie do tematu i wypowiecie się na jej temat.

i może ktoś mądry wytłumaczy mi fakt , że jeżeli cokolwiek ciężko przepchnąć przez ZKwP , to dlaczego udaje się przepchnąć taki "twór" z tyloma niedomówieniami??????
_________________
Twoja zazdrość jest dla mnie uznaniem, twoja nienawiść jest dla mnie powodem do dumy. Jeśli mówisz o mnie żle za moimi plecami,dziekuję ci, bo znaczy to że jestem w centrum twojego życia.

" vom Haus Tchorz"
www.haustchorz.kei.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Treść Licencji jest praktycznie skopiowana z Korungu.
Więc co do meritum to raczej nie ma się do czego przyczepić.
Pozostają takie niuanse jak zapis : "posiadają wbitą w rodowód
pieczątkę
wolny od dysplazji biodrowej HD
i łokciowej ED".
Powinno to być uszczegółowione, gdyż zwierzęta z RTG w Niemczech i innych krajach nie mają takiej pieczątki, tylko właściwe dla tych krajów oznaczenia powszechnie uznawane przez FCI.
Pytanie jest więc jak ten przepis będzie stosowany w praktyce przez KON dla zwierząt nie prześwietlanych w Polsce.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zostało wprowadzone coś na wzór Korungu Smile A fakt punku I. 1. dosłownie nic nie zmienia i nie zmieni !!!
Przydałaby się jeszcze informacja czy SV będzie tolerować naszą nową licencję oraz jakie prześwietlenia będą uznawane polskie czy niemieckie !!!

Uważam, że powstał polski korung, a fakt, że nie jest obowiązkowy decyduje o tym, że nic nie powstało bo korungi hodowcy robili od lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inne zalecenia:
-psy chore nie są dopuszczone do licencji,

A czy dzięki temu zapisowi, mam rozumieć, że psy z wbitą w Niemczech dysplazją łokcia, a z polski ED 0/0 nie będą mogły przystąpić do licencji??
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest nic burdeli i tak będzie Smile mnie ciekawi czy KON przygotował sposób ocen na wystawach hodowlanych pod kątem nowego regulaminu ?? !! Czy pies z powbijanymi nowymi parametrami w rodowód będąc "wybitnym hodowlanie" zawsze wygra z "golasem" ? czy będzie miało to jakiekolwiek znaczenie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy pies bez zapisu tylnej części rodowodu o swej "wybitności hodowlanej" będzie mógł dostać wniosek CWC i zostać "chempionem" Smile bo jeżeli tak to się dopiero poplącze wszystko Smile Będą polskie "wybitne hodowlanie" i "chempiony" określi ktoś różnicę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A idąc dalej skoro jest klasa na wystawach dla "chempionów" może prościej zrobić wydzieloną klasę dla "wybitnie hodowlanych" Smile nie będzie kłopotów z ocenami i lokatami w pomieszanym "papierowo" gronie psów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie po przeczytaniu tej i starej licencji nasuwają się następujące braki:
Stara miała brak konkretów odnośnie ED , czyli jak długo psy z ED nieprawidłowym bedą tolerowane ?
natomiast w nowej niejasne jest dla mnie:
- na ile wcześniej musi zostac zgłoszony termin Licencji??
- z treści wynika ,że nie trzeba być członkiem KON aby zrobić Licencję , chyba że się mylę i czegos nie widzę??
- DNA musi być sprawdzone , czy tylko złożone???
z tego zapisu o DNA nic nie wynika i jeżeli jest to ten drugi przypadek to wydaje mi się bez sensu , bo i tak nic nie zmienia , a poza tym samo złozenie nic w SV nie kosztuje.

Co do samego przebiegu licencji:

- ile można wydać komend "noga"
- ile komend "puść"
- co to są istotne wady anatomiczne?
- ile razy można niezaliczyć licencji i co wtedy z takim psem??
- co może spowodować zabranie lub zawieszenie Licencji??

Według mnie są to poważne niedomówienia , które mogą skutkować ogromnym bałaganem poprzez dowolną interpretację.

Jeżeli przeszedł taki regulamin to niech nikt mi nie mówi ,że dzisiaj nie da się wprowadzać innych przepisów , bo ZKwP się nie zgadza...

Dla mnie wygląda to na napisane na kolanie i z tłumaczeniem z Koerungu ma mało wspólnego , przynajmniej w tych kluczowych sprawach.
No chyba , że na celu było zostawienie furtek bocznych aby można było to po swojemu interpretować???

Więc jeżeli taki bubel przeszedł przez ZG to znaczy , że nikt nie analizował jego treści , tylko zostało to ot tak przepchnięte , czyli jest siła przebicia w ZG i można przegłosować wszystko..
Trzeba tylko chcieć.
_________________
Twoja zazdrość jest dla mnie uznaniem, twoja nienawiść jest dla mnie powodem do dumy. Jeśli mówisz o mnie żle za moimi plecami,dziekuję ci, bo znaczy to że jestem w centrum twojego życia.

" vom Haus Tchorz"
www.haustchorz.kei.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam regulamin licencji i przyznam się szczerze.Jestem rozczarowana.Ola pisze,że jest to kopia korungu .Niestety nie znam regulaminu korungu i nie potrafię się odnieść do polskiej licencji ani porównać.I rzeczywiście brakuje szczegółów.Ile razy może pies podejść do licencji? Ja wiem ,że 3 razy ale brakuje zapisu.
Nie bardzo rozumiem co oznacza:
- DNA musi być sprawdzone czyli potwierdzone pochodzenie czy dobrze rozumiem?
czy tylko złożone??? - to co?,... ,oddane próbki do SV w celu oddania tak by na przyszłość sprawdzić pochodzenie potomka po danym psie czy suce? czy dobrze rozumiem?
z tego zapisu o DNA nic nie wynika i jeżeli jest to ten drugi przypadek to wydaje mi się bez sensu , bo i tak nic nie zmienia , tzn,że jest nie ważny by przystąpić do licencji!?

a poza tym samo złozenie nic w SV nie kosztuje. tzn,że co? ,że jeśli lekarz wysłał próbki do badań DNA, to nic nie kosztuje? Wyjaśniam o co mi chodzi .Oddałam próbki do badan DNA mojej starej suki ,która ma 11lat ,jej rodzice nie żyją ,więc potwierdzenia pochodzenia nie będzie.
Czy to oznacza,że za te sukę nie będę płaciła?
Ola wyjaśnij no mi to.
W regulaminie licencji tak brzmi zdanie o DNA:
muszą mieć pieczątkę w rodowodzie o zbadaniu kodu DNA uznanego przez WUSV.

Moim zdaniem to inaczej brzmi niż Ty to interpretujesz. I chyba ktoś powinien to dokładniej wyjaśnić.

I jeszcze jedno zdanie wyłapałam,które mnie zaintrygowało:
Jeśli to nie nastąpiło, nawet tylko podczas jednej próby, pies otrzymuje ocenę „nie puścił"
Pytanie: czy zaliczył z oceną nie puścił czy nie zaliczył?
No i ta jedna komenda!?,... na Mistrzostwach Świata Psów Obronnych przewodnik psa dostaje możliwość do 3 x ale to już moja taka uwaga.

Chciałabym zapytać znawców niemieckich regulaminów.
1.Czy wszyscy hodowcy ON w Niemczech obowiązkowo /jakby z automatu/ należą do Klubu ON w Niemczech czyli SV czy też nie nie muszą?
2.Czy korung jest obowiązkowy dla wszystkich psów i suk ,których właściciele chcą by były hodowlane czy tylko dla członków SV?
Proszę mi nie odpowiadać,że pies czy suka bez korungu się nie liczy bo na "landówce" czy" swiatówce" to będzie to i owo.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie zastanawiaja te punkty ( prócz innych, oczywiście Smile )

"VIII Licencja hodowlana
.........
2. Brak przyznania licencji hodowlanej.
Licencji hodowlanej nie otrzymują psy, które mają:
a) istotne wady anatomiczne,
b) wzrost odbiegający od standardu więcej niż 1cm,
c) wady jąder,
d) wady uzębienia,
e) istotne wady w pigmentacji,
f) psy bez podszerstka.

3. Czas trwania licencji.
Przyznana licencja hodowlana jest dożywotnia, jednak na wniosek sędziego-licencjatora
lub Głównej Komisji Hodowlanej ZKwP może zostać zawieszona czasowo, bądź odebrana
przez Zarząd Klubu."

Istotne wady anatomiczne ?, wady jąder ?.wady uzębienia ? - przeciez to powinno byc wychwycone przy wystawach !!! których wynik ( 3 ) trzeba przeciez dołączyć do licncji !!!!

Brak przyznania licencji jest odnotowywany w rodowodzie .
Nie ma nic o powtórkach .
Brak przyznania licencji odnotowywane jest w rodowodzie psa.
Czy uzyskanie licencji też jest odnotowywane w rodowodzie ????
Może byc więc pies , który uzyskał licencję z ocena " niewystarczająca " ? - ale licencje ma Wink






Generalnie zgadzam się ze zdaniem OLI :

alexandra napisał:


Dla mnie wygląda to na napisane na kolanie i z tłumaczeniem z Koerungu ma mało wspólnego , przynajmniej w tych kluczowych sprawach.
No chyba , że na celu było zostawienie furtek bocznych aby można było to po swojemu interpretować???

Więc jeżeli taki bubel przeszedł przez ZG to znaczy , że nikt nie analizował jego treści , tylko zostało to ot tak przepchnięte , czyli jest siła przebicia w ZG i można przegłosować wszystko..
Trzeba tylko chcieć.


Chyba nikt tego w ZG ZKwP nie czytał i analizował .
Można było przepchnąć obowiązkowość tej licencji , chociażby tylko dla członków KON-u , i tak by nikt twgo w ZG niezauważył Laughing Laughing
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, i jeszcze jeden ładny punkt :

"6. Właścicielem lub przewodnikiem psa przedstawionego do licencji może być jedynie członek organizacji zrzeszonej w FCI i WUSV."

to LUB mnie zastanawia ( logikę dawno temu miałam Wink )
Question Rolling Eyes
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group