Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O licencji polskiej i innych spr - rozmowy po Strzegowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 6:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
Panie Wolf-Jar niech sobie Pan jezdzi na te swoje sympozja ,swiat Pana potrzebuje ,a Hodowle niech Pan zostawi dla Hodowcow.


hahahahahahaha
No padłam ze śmiechu!!

Dla Hodowców?? Czyli może dla takich jak Pan? - Takich od "zrobienia sobie psa" !! Takich od rozmnażania "gołych" suk??

Pan raczy żartować !!
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nickname23.Sluchaj,na pewno nie dla takich Hodowcow jak ty, wez zajmij sie rozmnazaniem swojej jak ty to piszesz nie golej suki Very Happy Very Happy Very Happy ,i walcz na wystawach typu ,jak ostatnio po 1 w stawce i podniecasz sie kobieto CWC ,Zw Mlodziezy,ogarnij trocheb, mysle ze obrazaz tymi smiesznymi wypowiedziami typu Gola suka.Hodowce ,przez duze H od ,Ktorego kupilas swoja Gwiazde bo jej mamusia tez Byla gola nie widzialem na niej majtek Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku to cytaty z Pana wypowiedzi
Cytat:
Marcin76 eh, eh, eh ! A jak się zapytasz osobę, która chodzi do kościoła setki razy "I gdzie ten owoc uczęszczania do kościoła" ?

kościół to wiara,w tym wypadku wiara w Boga,która nie jest namacalna. Więc przykład nijak ma się do ON Smile
Cytat:
Zaliczyłem też wiele szkoleń z budownictwa czy owocem ich ma być wybudowanie dziesięciu domów ?

wypadałoby wybudować chociaż jeden. Ale bezpieczny,wygodny,ładny Smile
Cytat:
Panie Marcin gdzie jest napisane, że wiedza odnośnie stawów, chorób, genetyki krwi itd. musi mieć przełożenie w super zdrowe ON, zawsze w Normal stawy i wyizolowanie genu "długiego włosa" ?!

Panie Marku,jeśli to wszystko nie musi mieć przełożenia na super ON jak Pan to ładnie ujął,to po co bije Pan pianę i krzyczy żeby to robić,że powinno być obowiązkowe?
Cytat:
Dla mnie zdobywanie wiedzy odnośnie rasy to też hobby !!! nawet gdybym w ogóle nie hodował ! Kumasz !

Ma Pan rację. Wcale nie trzeba być hodowcą żeby interesować się jej zasadami.
Cytat:
A jeżeli uważasz, że w sytuacji gdybyś wystawił 10 psów w sezonie i zaliczył byś 7 pierwszych lokat znaczyłoby, że masz dużą wiedzę odnośnie rasy ON to mi Cię trochę szkoda !

W takim przypadku Panie Marku raczej trudno byłoby mówić o samym szczęściu. To właśnie wiedza. I nie musi być zdobyta na sympozjach,aczkolwiek to nic złego w nich uczestniczyć,wręcz przeciwnie.
Cytat:
Proszę zauważyć, że to jest następny temat związany z rasą, a Pan dosłownie nic nie wniósł oprócz normalnie bełkotu ! totalnie nie związanego ani z tym tematem ani z zasadami hodowli ani z hodowlą

A co Pan wniósł w tym temacie?,Bo jak narazie to tylko krytyka,Polskiej licencji,KON-u że znowu nic nie robi i na siłę próby przekonania świata że to Pan ma rację. Panie Marku takie mamy Przepisy i zgodnie z nimi w Polsce hodujemy. Komuś odpowiadają Niemieckie hoduje według Niemieckich.
Cytat:
Panie Marcin skąd Pan zdobywa wiedzę ?! np. o stawach, inbredach, herpo wirusie itp. ?

Pewnie jak większość którzy nie jeżdżą na sympozja albo nie jeździli. Kiedyś z gazet fachowych,książek,od bardziej doświadczonych kolegów,a dziś jak prawie każdy,z internetu.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nickname23 napisał:
marcin76 napisał:
Panie Wolf-Jar niech sobie Pan jezdzi na te swoje sympozja ,swiat Pana potrzebuje ,a Hodowle niech Pan zostawi dla Hodowcow.


hahahahahahaha
No padłam ze śmiechu!!

Dla Hodowców?? Czyli może dla takich jak Pan? - Takich od "zrobienia sobie psa" !! Takich od rozmnażania "gołych" suk??

Pan raczy żartować !!

Pani Karolino skąd Pani się urwała???
Czy jest Pani kolejną osobą która nie wie co to tolerancja???. Jest Pani członkiem KON,powinna znać Pani przepisy według których się w Polsce hoduje. Marcin76 właśnie według nich hoduje. NIe wolno mu?. Może również hodować według przepisów SV,ale wybrał KON-owskie,bo ma taki wybór. Proszę nie wypisywać bzdur typu gołe suki bo kiedyś wszystkie takie były. Teraz przepisy już się zaostrzyły i każdy już się do nich dostosowuje. NIemcy robią wszystkie te rzeczy ,ale oni wprowadzali to wszystko stopniowo,a nie od razu. W Polsce tez za rok,góra dwa będzie obowiązek licencji DNA. Ciekawe co wtedy Pani wymyśli?,że nie pisze po Niemiecku w papierach???
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu Rafał dotknął sedna sprawy, o co chodzi w tym biciu piany na forum i jałowej krytyce wszystkiego co by nie zrobił np. KON.
Pani Karolina świeżo upieczona hodowczyni, i nowo uświadomiona przez swoich przewodników ideowych w hodowli pokazuje wyraźnie że jak się temu i owemu słownie dokopie (bo nie lubimy np. obecnego kierownictwa klubu ) to można się poczuć czymś lepszym. A przy okazji należymy do elity, bo my hodujemy wg. super zasad a reszta to delikatnie ujmując coś gorszego.

Po raz kolejny jednak na koniec tej nic nie wnoszącej dyskusji chciałbym powtórzyć moją tezę że tak naprawdę bardzo niewielu zależy na zmianach, i dlatego należy docenić metodę małych kroków podjętą przez KON.
Po pierwsze ci co rozmnażają są z obecnego status quo zadowoleni bo tanim kosztem można dalej rozmnażać.
Po drugie eufemistycznie ujmując tacy np. "przewodnicy ideowi" Pani Karoliny a i ona sama zapewne także także nie są zainteresowani poza werbalnym i głośnym tego wykrzykiwaniem na forach wprowadzeniem zmian, bo to naruszałoby ich poczucie wyjątkowości i bycia lepszym, gdyż hodują po niemiecku itp. itd. Na tej wyjątkowości buduje się także niejako przy okazji pozycję finansową, i dochodzi do tego że np. kłak w Polsce bywa droższy jak w Niemczech, przecież staliśmy się "potęgą" tyle że nie w tym co trzeba.

Na dowód mojej tezy zaręczam Państwu że natychmiast, nawet jutro zagłosuję chętnie na nowy zarząd KON w składzie np. Wolf Jar, Setka, Pani Karolina, właściciele tego forum, OG Gościeńczyce, a następnie odczekam pół roku, a nawet rok. Zaręczam że żadnych zmian w regulaminie nie będzie, poza głośnym wyrażaniem przez taki Zarząd konieczności zmian, i opisywaniu "trudności obiektywnych" ze strony przeróżnych czynników zewnętrznych, i zwalaniem zaniedbań na poprzedników.

Dalsza (wieloletnia) dyskusja w tym temacie wydaje się bezcelowa, dopóki nie będzie powszechnej autentycznej woli zmian. Inaczej wszelkie takie puste gesty także poprzez obrażanie innych hodowców i wywyższanie się na forach można to tylko nazwać hipokryzją.

Pozdrawiam, życząc wszystkim sukcesów i sportowej rywalizacji na wystawie klubowej.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ontropus, Pan też się wdaje w jakieś personalne wycieczki ?
Najgorsze to czytanie bez zrozumienia i kierowanie się stereotypem.

Ja nie widzę tu jałowej krytyki KON-u .

Krytyka była, owszem, ale chyba konstruktywna ! Smile
zauważono " niefortunne stwierdzenie " " bez względu na wynik ED "
Konieczność prześwietlenia ED wzięto pod uwagę przy ocenie na wyst klubowej. Więcej psów przystępuje do Licencji ( w Strzegowie było zgłoszonych 11, przystąpiło 9 !!! ) . Wie Pan ile odbyło się wcześniej licencji i ile psów ma polską licencje hodowlaną ? Ja nie wiem, pamiętam tylko , że kiedys w Miliczu była i jeszcze przy okazji jakiś innych wystaw, ale własciwie pojedyńcze psy przystępowały. A teraz normalnie szok !
Ale chciałabym wiedzieć ile psów ma licencje , ile kerung, Jaki jest poziom hodowlany - i tych informacji oczekuję od KON-u. I pozwolę sobie dalej krytykować pewne sprawy, mając nadzieję , że krytyka odniesie pozytywny skutek !
Cieszę się bardzo, że uchwalono nowy regulamin Polskiej Licencji Hodowlanej, ale dużo w niej różnych"nieścisłości" i co ? mam bić tylko brawo ? nie wolno skrytykować , bo to przecież "taaaki " krok naprzód , że w końcu , w bólu wielkim coś powstało ?

Rozumiem że wypowiedzi Wolf Jara wzbudzają tyle emocji, ale czemu niektórzy ( popr. ) atakują go personalnie ? Ma swoje zdanie i można z nim dyskutować a nie czepiać się ( choć czasami faktycznie trudno Wink )

Ja, jestem totalnie aspołeczna i do zarządu się nie wybierałam i nie wybieram. Nic nie wiem o takich planach osób przez Pana wymienionych. Jak ktos chciał się zgłosić , i zgodził się na działanie to niech działa.Rozumiem, że osoby godzące się na pełnienie takich funkcji mają jakąś wizję prowadzenia takiej działalności, jakis program ( aczkolwiek nic właściwie nie wiem o tym , bo nie było przedstawiania żadnego programu, pamiętam tylko, że jeden przedstawiciel krytycznie wypowiadał się na temat obowiązku szkolenia )
Mamy prawo oceniać takie działanie. Krytykować , chwalić itp, itd


Ontopus napisał:

Dalsza (wieloletnia) dyskusja w tym temacie wydaje się bezcelowa, dopóki nie będzie powszechnej autentycznej woli zmian. Inaczej wszelkie takie puste gesty także poprzez obrażanie innych hodowców i wywyższanie się na forach można to tylko nazwać hipokryzją.



przyznam się szczerze, że tego zdania nie rozumiem ... Sad
_________________
Agata Niemyska


Ostatnio zmieniony przez setka dnia Pią Wrz 13, 2013 12:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem stwierdzenia wszyscy go atakują.
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Draniu napisał:
Nie rozumiem stwierdzenia wszyscy go atakują.

Rozumiem, że chodzi o " wszyscy " w mojej wypowiedzi " Rozumiem że wypowiedzi Wolf Jara wzbudzają tyle emocji, ale czemu wszyscy atakują go personalnie ? " ?
Tak, to może faktycznie nadużycie z mojej strony, zbyt szerokie pojęcie .
Powinno być " niektórzy " .
Pozwolę sobie je zmienić.
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie każdy kto się pcha do władz KON musi mieć jakiś cel w swej decyzji to raz, dwa jeżeli już się tam znalazł to powinien zrobić to co należy dla rasy, trzy zrobić dobrze albo wcale !
Faktem jest, że niemcy też stopniowo wprowadzali pewne wymogi ale z zasadniczą różnicą polegającą na tym, że sami sobie nie wprowadzali zamętu w kwestii ocen psów na wystawach itd. Jeżeli nie mieli ED to czy pies miał ED czy nie równorzędnie był oceniany u nas jest tak, że jest kilka zasad hodowli, a na wystawach dzieje się co się dzieje czyli wolna amerykanka ! skoro KON umożliwia jako klub rasy hodowle w ten czy inny sposób to nie może tego egzekwować w postaci forowania jednej z nich na wystawach !!! a tak się dzieje ! Tegoroczna Klubówka jest tego przykładem.

Mamy 2013 rok ! a psów z licencjami jest 1 % pogłowia i dopóki nie będzie licencja obowiązkowa powyższy procent dojdzie do góra 10 !!! Pytam czy to jest rozwój rasy ? Produkcja owczarka jest tak mocno rozpowszechniona, że nikt nad tym nie panuje, a KON w szczególności ! KON nawet nie jest w stanie podać statystyk prześwietleń, kryć itp. ! Od paru lat ten sam zarząd nie potrafił nawet wprowadził obowiązku mierzenia psów na wystawach itd. Sama licencja jest nie dopracowana i wnosi wiele kontrowersji itd.
To, że o tym pisze znaczy, że nie jest mi obojętne co się dzieje w rasie, którą się zajmuje, a to, że są tego przeciwnicy jest zrozumiałe bo grozi im upadek hobby i miłości do rasy w chwili utraty opłacalności hodowli !

Jestem zadowolony, że jako nieliczny na tym forum potrafię o tym powiedzieć wprost ! I ni jak jest to uzależnione od ilości wystawianych psów na wystawach, zdobytych chempionów, itp !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Pani Agato za sprostowanie , ponieważ moja dyskusja z Panem Markiem była z mojego punktu merytoryczna i nie uważałem jej za atak na osobę Embarassed
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="setka"]
Ale chciałabym wiedzieć ile psów ma licencje , ile kerung, Jaki jest poziom hodowlany - i tych informacji oczekuję od KON-u.

To,że nie mamy wiedzy na temat ilości owczarków z korungiem czy licencją wynika z braku danych a ściślej, organizatorzy nie robili sprawozdań i nie przesyłali danych do KON. Myślę ,że gdyby nawet teraz podali do KON sprawozdania z poprzednich lat, pewnie można by było to uzupełnić.Na dzień dzisiejszy na stronie KON można przeczytać kiedy odbyła się licencja czy korung ,jaki pies przystąpił i czy zaliczył.
Taka sama jest sytuacja z przeglądami hodowlanymi w poszczególnych oddziałach.
Uważam,że kierownicy sekcji ON powinni wysyłać do KON sprawozdania z przeglądów hodowlanych.Jeśli KON nie dostaje takich danych, to na czym ma oprzeć wiedzę na temat poziomu hodowlanego.
Nie wydaje mi się by do Zarządu KON kierować żale w tej kwestii.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się dwoma rękoma pod tym, co napisał Wolfjar.

Grandziocha pisze o pisaniu sprawozdań przez organizatorów wystaw, licencji, koerungów celem przesyłania ich do klubu. Tu sie nie zgodzam, bo jest to dodatkowy obowiązek dla tych organizatorów. Zaplanować, zaprosić sędziów, zapłacić im, znaleźć sponsorów, miejsce, przygotować katalog, wyznaczyć ringi, zapewnić tłumaczy etc. Jeszcze mieliby pisać sprawozdania, żeby KON opublikowal je na stronie.

Jeżeli działalność klubu ma się sprowadzać do utrzymywania serwisu, na którym publikowane są wyniki, to robi to od wielu lat serwis Jacentus za DARMO.Przyczynek KONu do decydowania o rasie w PL powinien być czymś więcej niż propozycja dobrowolnej licencji, która jest jeszcze niedopracowana.

Co oferuje SV?
SV działa jak firma, ma prezesa, działy: sekretariat, sąd koleżeński, media, członkostwo, księga hodowlana, wysyłka, księgowość, informatycy. Pracuje tam 41 pracowników etatowych i jedna stażystka.
Co oferuje w zamian za składkę i inne opłaty?
Przejrzyste zasady hodowli
nadzoruje i pilnuje HD, ED, DNA oraz wyszkolenia
szkoli sędziów eksterieru i pracy, Koermeistrów,
szkoli pozorantów
organizuje główną wystawę hodowlana i sportową BSP oraz krajowe zawody pasterskie
prowadzi statystyki.

Porównajmy sytuację w Polsce, na jakim etapie my jesteśmy? Już w NRD wymagania były wyższe, bo była i licencja i wyszkolenie.

Od wielu też lat pojawia się argument, że KON nic nie może, bo zarząd główny się nie zgadza. Ale brakuje konkretów, na co się nie zgadza. I tak to juz zostaje po staremu.

Różnica między PL i DE jest taka, że są hodowcy, którzy robią wszystko sami i hodują w mniejszym zakresie oraz są też tacy, którzy nie sprzątają gówien w kojcach ani nie szkolą swoich psów, bo mają ludzi do tego. Ale łączy ich jedno: wszyscy oni spełniają te same wymagania hodowlane.

W PL mamy to, co podsumował Wolfjar.

Co mogę więc zrobic jako indywidualna osoba. Powinienem zapisać się do KONu i głosować na tych, którzy swoim poziomem hodowli są wzorem dla mnie.
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ontopus napisał:
Tu Rafał dotknął sedna sprawy, o co chodzi w tym biciu piany na forum i jałowej krytyce wszystkiego co by nie zrobił np. KON.
Pani Karolina świeżo upieczona hodowczyni, i nowo uświadomiona przez swoich przewodników ideowych w hodowli pokazuje wyraźnie że jak się temu i owemu słownie dokopie (bo nie lubimy np. obecnego kierownictwa klubu ) to można się poczuć czymś lepszym. A przy okazji należymy do elity, bo my hodujemy wg. super zasad a reszta to delikatnie ujmując coś gorszego.

Po raz kolejny jednak na koniec tej nic nie wnoszącej dyskusji chciałbym powtórzyć moją tezę że tak naprawdę bardzo niewielu zależy na zmianach, i dlatego należy docenić metodę małych kroków podjętą przez KON.
Po pierwsze ci co rozmnażają są z obecnego status quo zadowoleni bo tanim kosztem można dalej rozmnażać.
Po drugie eufemistycznie ujmując tacy np. "przewodnicy ideowi" Pani Karoliny a i ona sama zapewne także także nie są zainteresowani poza werbalnym i głośnym tego wykrzykiwaniem na forach wprowadzeniem zmian, bo to naruszałoby ich poczucie wyjątkowości i bycia lepszym, gdyż hodują po niemiecku itp. itd. Na tej wyjątkowości buduje się także niejako przy okazji pozycję finansową, i dochodzi do tego że np. kłak w Polsce bywa droższy jak w Niemczech, przecież staliśmy się "potęgą" tyle że nie w tym co trzeba.

Na dowód mojej tezy zaręczam Państwu że natychmiast, nawet jutro zagłosuję chętnie na nowy zarząd KON w składzie np. Wolf Jar, Setka, Pani Karolina, właściciele tego forum, OG Gościeńczyce, a następnie odczekam pół roku, a nawet rok. Zaręczam że żadnych zmian w regulaminie nie będzie, poza głośnym wyrażaniem przez taki Zarząd konieczności zmian, i opisywaniu "trudności obiektywnych" ze strony przeróżnych czynników zewnętrznych, i zwalaniem zaniedbań na poprzedników.

Dalsza (wieloletnia) dyskusja w tym temacie wydaje się bezcelowa, dopóki nie będzie powszechnej autentycznej woli zmian. Inaczej wszelkie takie puste gesty także poprzez obrażanie innych hodowców i wywyższanie się na forach można to tylko nazwać hipokryzją.

Pozdrawiam, życząc wszystkim sukcesów i sportowej rywalizacji na wystawie klubowej.


Panie Ontopus, nie trzeba mieć żadnych "przewodników ideowych" żeby wiedzieć, że owczarek to rasa użytkowa i szkolenie powinno być jej przypisane, tak jak wizyty u fryzjera Yorkom!
Jeśli ktoś decyduje się na hodowlę tej rasy, to chyba jest świadom no co się pisze, że szkolenie to podstawa!!
Osoby które robią wymagane minimum, tylko po to żeby móc rozmnażać, to nie są Hodowcy ON!! Nazywanie ich tak, jest dużym nadużyciem!
Nie chodzi tu o czucie się lepszym, czy gorszym od kogoś, ale o rzeczy oczywiste, takie jak właśnie szkolenie, czy obowiązkowe ED

A jeśli chcą robić minimum i mieć prawdziwą hodowle, to proponuje zmienić rasę Wink Jest sporo takich którym do hodowli wystarcza tylko trzy oceny z wystaw!! Może to lepsza opcja dla niektórych bo oszczędności jeszcze większe!!


Nie twierdze, że Kon jest be. Zgodzę się, że faktycznie może i musie być akceptacja hodowców, żeby wprowadzić dodatkowe wymogi
Tylko czy naprawdę zmiany muszą być uzależnione od dużej grupy ludzi którym ten model hodowli jest na rękę??
KON wprowadził jakieś tam "reformy", na znak, ze coś robi, niestety na razie to nic nie zmienia w realiach hodowlanych, bo ci, co robili Licencję, nie ważne, czy Polską, czy Niemiecką będą robić to nadal!
Brawa za obowiązek BH dla suk!! (Co niektórym portfele zmaleją Wink )
KON niestety w tym całym zamieszaniu z Licencjami, Regulaminami zapomniał o tak istotnej rzeczy jak np obowiązkowe ED dla wszystkich, co w moim odczucie powinno być nr1 przy dzisiejszych problemach z dysplazją łokci, i w tym wypadku nie powinno się zwracać uwagi nawet na akceptację społeczną, bo zdrowie powinno być na pierwszym miejscu zarówno dla hodowców jak i dla Klubu Rasy!!

Niestety, za każdym razem kiedy na tym forum powstaje nowy temat dotyczący klubowej, licencji czy korungu zaczyna się zawsze ta sama batalia z udziałem tych samych osób!!
Można by powiedzieć, że jest nieoficjalny podział na dwa obozy!

I nie trzeba być Sherlockiem żeby wiedzieć kto i co popiera Wink Łatwo zaobserwować co kto z psami robi!!
Wtedy staje się oczywiste, dlaczego niektórzy zmian się domagają, a inni już nie koniecznie, a na pewno nie od zaraz!
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim


Ostatnio zmieniony przez Nickname23 dnia Sob Wrz 14, 2013 11:49 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Karolino , mam wrażenie nie wie Pani co pisze i pisze byle coś napisać, powiela Pani treści już dawno napisane i wypowiedziane , popieram Pana Roberta w kwestii wyboru władz , od 1999 roku istnieje KON , zaraz będziemy obchodzić 15 lat i co się zmieniło ? nie patrzymy w tył nie mamy pretensji do poprzedników tylko zawsze do tych co na świeczniku . Popieram również w kilku kwestiach Pana Marka jeśli nie zostaną wprowadzone np od 2014 roku obowiązkowe wszystkie w/w kwestie, to nadal będziemy w czarnej d....e. . Na marginesie zachęcam to przeczytania starych art. np na Jacentusie np:list sędziego kynologicznego Pana Czerniakowskiego do Pani Domańskiej , jak i historii On w Niemczech , dlaczego wprowadzono i kiedy w/w obowiązki.
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Draniu napisał:
Pani Karolino , mam wrażenie nie wie Pani co pisze i pisze byle coś napisać, powiela Pani treści już dawno napisane i wypowiedziane ,

Niech mnie Pan łaskawie uświadomi, który fragment mojej wypowiedzi świadczy rzekomo o tym, że nie wiem co pisze??
Zgodzę się, że powielam to co już napisane było, ale wynika to z tego, ze takie są właśnie moje poglądy na pewne kwestie, i z całym szacunkiem, ale nie mogę pisać nic innego jak tylko to, że obowiązkowe ED i wyszkolenie jest konieczne dla dobra rasy!!
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group