Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy wywiad na temat Körungi w Polsce

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 4:45 am    Temat postu: Nowy wywiad na temat Körungi w Polsce Odpowiedz z cytatem

Nowy, bardzo ciekawy wywiad na temat Körungow w Polsce okazal sie tu:


http://www.jacentus.com/jacentus_serwis/f_artykuly/2013_03.htm
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 10, 2013 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wynika z ostatniej aktywności internetowo-telefonicznej Kerung W Polsce jest niebywale ważną sprawą , spędzającą sen z powiek wielu osobom. Tak wiele owczarków do niej przystępuje i tak wiele kerungów jest organizowanych, że to nic dziwnego Wink

Jak zwykle po przeczytaniu niezwykle interesującego wywiadu nasunęło mi się kilka spostrzeżeń.

1. Info o organizowaniu kerungu w Chorzowie wisiało na str oddziału kilka miesięcy. Tu na forum też była o tym mowa 22 sierpnia
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=1184&start=180
Wydaje się wiec,że osoby faktycznie zainteresowane miały możliwości dowiedzenia się o szczegóły


2. Od jakiegoś czasu, chodzą różne informacje podawane "z ust do ust" o konieczności uzyskania zgody i informowania KON o przeprowadzonych kerungach, tak na zasadzie "jeden pan drugiemu panu "Wink Smile....
To samo przeczytałam w pierwszym wywiadzie z R. Kłapkowskim
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=1214&start=0
cyt " Natomiast po głośnym incydencie w Nowym Sączu KON stanął na wysokości zadania aby podobne "wydarzenia" nie miały miejsca i złożył wniosek do Zarządu Głównego. Wniosek ten został przyjęty a poszczególne oddziały powinny być poinformowane, że polskie i niemieckie licencje hodowlane muszą mieć zgodę KON-u i Klubokomisji w Polsce na ich przeprowadzenie. Co za tym idzie jeżeli KON będzie miał taką informację powinien zamieścić to na swojej stronie internetowej która działa coraz sprawniej. Dając zgodę KON jest jednocześnie zobowiązany do podania organizatora, terminu, miejsca, obsady sędziowskiej a na końcu oficjalnych wyników! Osobiście bardzo się cieszę że będzie to pod nadzorem KON-u i Klubokomisji bo było parę korungów w poprzednich latach o których nikt nic nie wiedział a wyniki nie są znane do dzisiaj. "

Niestety z przykrością stwierdzam, że do tej pory nie było żadnych oficjalnych informacji na ten temat !!!!!

I nagle, po "nieogłaszanym kerungu w Chorzowie ", 7 listopada na str KON, pojawia się " Przypomnienie "
http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu=home&dzial=nowosci&numer=103

Pani Anna Rogowska z Głównej Komisji Hodowlanej 7 listopada "przypomina" co ustalił Zarząd Główny ZkwP w dniu 31 lipca !!!
Szkoda tylko że nie ma tej informacji nigdzie wcześniej opublikowanej !!!! , że nie ma tej informacji w Komunikatach na str ZKwP http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=kom_zg
W Komunikatach , z posiedzenia ZG w dniu 31 lipca, a ogłoszonych 30 sierpnia jest tylko info o zatwierdzeniu nowego regulaminu KON !!! nie ma nic o jakimś obowiązku informowania przez Oddziały !!!
Ciekawe czy Oddziały dostały stosowne info i kiedy ????

W wywiadzie J.Żydzika z R. Kłapkowskim jest mowa ,że KON złożył wniosek po Nowym Sączu czyli po 18 sierpnia, z komunikatu wynika inna data !!!! a termin opublikowania tego, to też co innego, 7 listopada !!!!
Drodzy Panowie, może to nie istotne, ale jak to jest ???? Więc dokładnie kiedy, kto i co powziął , i komu co powiedział ??? Bo są małe rozbieżności.
Jak się coś upublicznia, sprawdźmy to dokładnie !
Matko droga, przepływ informacji zaiste zadziwiający !!!!

Szkoda, że KON nie publikuje na bieżaco .
Ale cieszę się bardzo, że to co krążyło tu i tam, zostało w końcu opublikowane !!!!
Mam cichą nadzieje , że "brak info " w jednym temacie przysłużył się do zamieszczenia odpowiednich informacji Wink Smile

Cieszę się bardzo, że ZG i GKH bardzo interesują się kerungami odbywającymi się w Polsce. Mam nadzieję, że przyczyni się to większego zrozumienia rasy jaką jest Owczarek Niemiecki. Że poznanie wymagań SV wpłynie też pozytywnie na podnoszenie wymagań względem ON i przez ZKwP

Zastanawia mnie tylko fakt, czemu zapomniano o przeglądach hodowlanych ???? A to póki co podstawa hodowli w naszym kraju wg reg ZKwP !!!!
Przeciez ich wyniki też powiny byc przesyłane do KON i Klubokomisji, aby mogły spełniac swoją rolę zgodnie z Nowym Regulaminem KON

http://www.owczarek-niemiecki.com/pliki/Regulamin_Klubu_Rasy_Owczarek_Niemiecki.pdf

No i mam nadzieje , że wszystkie oddziały zostały we właściwym terminie poinformowane !!!!
a z drugiej strony czy KON nie może korzystać z wyników kerungów publikowanych na str SV http://www.schaeferhunde.de/site/mein-sv/koerung/koerorte/
?? albo ZG ZKwP jak wysyła zaproszenie do SV , nie może tez informować Klubokomisji i KON -u ????

No i jak zwykle uważam, że najbardziej cieszą sikę ci co nic nie robią Wink Smile
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z powyższego wynika, że w klubie panuje chaos "przepisów".

Mnie zastanawia jednak następująca kwestia:

Dlaczego klub dokłada sobie zadań w postaci nadzoru nad niemieckimi licencjami Koerung?, skoro nie WYPEŁNIA elementarnych zadań:

1. Wykaz kryć, miotów, reproduktorów;
2. Organizacja kursów, instruktaży dla sędziów i pozorantów;
3. Sprawa HD/ED polskie vs. niemieckie. Interesuj mnie, dlaczego są takie rozbieżności w czytaniu zdjęć stawów. Dlaczego klub jako najbardziej właściwe gremium w kraju nie wyjaśniło dotąd tej jakże ważnej sprawy?

Dlatego zadziwia mnie ta protekcjonistyczna postawa KONu, tj ingerowanie w różne sprawy, podczas gdy inne leżą odłogiem.

Przy okazji jeszcze jedna refleksja w odniesieniu do KONu, a konkretnie jego przewodniczącego: Zastanawiam się nad powodami, jakie kierują przewodniczącym klubu do kandydowania na tę funkcję. Dotychczasowe działania odzwieriedlają wg mnie brak pomysłu na rozwój rasy w kraju, ale pozwalają również powiedzieć, że przewodniczący konserwuje status quo, tj. utrzymanie wymogów na obecnym poziomie. Pozdrawiam
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group