Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KLUBOWA KON - 23-24 sierpnia 2008 - Ciechanów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok,a w sprawie tych przeswietleń..możesz napisac dokładnie jaka droge przechodzą zanim zostana wysłane do SV..własnie zdjecia RTG i rodowód psa?
Bo ja wsztscy wiemy w Niemczech droga jest prosta jedziesz na RTG ..wet je robi,bierze od ciebie rodowód wkłada w jedna kopertę z RTG i wysyła bezpośrednio...nie wspomne że wychodzi duzo taniej niż w Polsce, tez duzo szybciej.
A jak to jest u Nas?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I właśnie o to mi chodzi .Po co dwie strony,po co 3 rodzaje przepisów hodowlanych /SV,KON i Zw.K./ O tym własnie piszę UJEDNOLICIC dla wszystkich.
A co do wyboru demokratycznego KON-u to mam wielkie wątliwości. Shocked
Dla mnie wybory demokratyczne będą wtedy,kiedy owczarkarze wszyscy fizycznie będą mogli wybierać władze do klubu a nie jakieś delegacje z oddziałów. To ja własną reką chce wybrać kogoś do władz klubu.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:
Ok,a w sprawie tych przeswietleń..możesz napisac dokładnie jaka droge przechodzą zanim zostana wysłane do SV..własnie zdjecia RTG i rodowód psa?


Krew do badania DNA jest bezpośrednio wysyłana przez weterynarza do SV, natomiast pozostałe dokumenty są przesyłane do Biura KON - obecnie O/Chorzów ZKwP. Po wpłynięciu opłaty na konto KON - są natychmiast przesyłane dalej Exclamation

Taka procedura została spowodowana nieuczciwością niektórych owczarkarzy, którzy po otrzymaniu negatywnego wyniku z Niemiec - odmówili dokonania zapłaty - i KON musiał pokryć ich prześwietlenia z własnych środków - czyli ze składek innych członków. Jest to niedopuszczalne - i dlatego teraz zdjęcia są wysyłane do Niemiec dopiero po wpłynięciu opłaty na konto Klubu Exclamation

Obecnie cena została przez nowy zarząd obniżona o 200 zł - więc nie jest to już dużo drożej niż w Niemczech - szczególnie jeśli brać pod uwagę koszty dojazdu do Niemiec oraz to, że nie każdy posiada kartę kredytową, aby płacić rachunki w Euro bez opłat Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
A co do wyboru demokratycznego KON-u to mam wielkie wątliwości. Shocked
Dla mnie wybory demokratyczne będą wtedy,kiedy owczarkarze wszyscy fizycznie będą mogli wybierać władze do klubu a nie jakieś delegacje z oddziałów. To ja własną reką chce wybrać kogoś do władz klubu.


No toż właśnie tak wyglądają wybory władz KON-u Exclamation Nie ma żadnych delegacji z Oddziałów - każdy członek może przyjechać na zebranie i "na własną rękę wybrać kogoś do władz Klubu" Smile
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie.
Muszę być najpierw członkiem Klubu ,bym mogła brać udział w głosowaniu.A ja członkiem klubu nie jestem.Do klubu nie należę bo mi te władze "nie leżą"Chyba ,że coś się zmieniło ostatnio.Tzn.że każdy właściciel owczarka należący do Związku nie bedący członkiem klubu może być obecny na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym i brać udział w dyskusji , wyborach i głosować Laughing
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Wto Wrz 02, 2008 9:50 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok,zgadza sie ..cena się zmieniła..wreszcie..ale pozostaje jeszcze jedna kwestia...nic nikomu nie zarzucajac...ale ja osobiscie nie chciałabym aby papiery moich psów i ich przeswietlenia przechodziły przez jakiekolwiek rece zanim trafia do odczytu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Tzn.że każdy właściciel owczarka należący do Związku nie bedący członkiem klubu może być obecny na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym i brać udział w dyskusji , wyborach i głosować Laughing


Musiałoby się chyba zmienić prawo o stowarzyszeniach Very Happy
W Klubie Rasy wg regulaminu ustalonego przez ZG ZKwP (http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_klubu_rasy.pdf) władzą jest m.in. "Walne Zgromadzenie członków Klubu lub ich delegatów".

Wydaje mi się to oczywiste Shocked

A rozwiązaniem jest wyłącznie obligatoryjna przynależność do Klubu wszystkich owczarkarzy - czyli wracamy do początku dyskusji Smile
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...jasne... Sad
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:
Ok,zgadza sie ..cena się zmieniła..wreszcie..ale pozostaje jeszcze jedna kwestia...nic nikomu nie zarzucajac...ale ja osobiscie nie chciałabym aby papiery moich psów i ich przeswietlenia przechodziły przez jakiekolwiek rece zanim trafia do odczytu.


To jakie widzisz inne rozwiązanie Question

A tak swoją drogą - to trochę chyba przesada pojrzewać kogoś o chęć zafałszowania zdjęć RTG - bo chyba to sugerujesz Question

Nawet jak się ma spiskowa teorię dziejów - to raczej "niewarta skórka za wyprawkę" - widziałaś kiedyś zdjęcia robione przez dr Siembiedę - te, które idą do Niemiec i sposób ich oznaczania podczas prześwietlenia Question
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest żadna teoria spiskowa,ani żadne podejrzenia.. dlatego napisałam.."nikomu nic nie zarzucajac"...poprostu nie lubie jak dokumenty przechodza z rak do rak..a nie ida bezpośrednio..juz raz czekałam na koerung suki..i musiałam się prosic aby go dostac..a lezał niewiadomo czemu własnie u osoby z KON-u.
A co do ogladania zdjęc to widziałam je niejednokrotnie..i sposób ich czytania i jakosc tu w Polsce(nic nie ujmując Dr.Siembiedzie)pozostawiaja wiele do zyczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:
To nie jest żadna teoria spiskowa,ani żadne podejrzenia.. dlatego napisałam.."nikomu nic nie zarzucajac"...poprostu nie lubie jak dokumenty przechodza z rak do rak..a nie ida bezpośrednio..juz raz czekałam na koerung suki..i musiałam się prosic aby go dostac..a lezał niewiadomo czemu własnie u osoby z KON-u.
A co do ogladania zdjęc to widziałam je niejednokrotnie..i sposób ich czytania i jakosc tu w Polsce(nic nie ujmując Dr.Siembiedzie)pozostawiaja wiele do zyczenia.


Niedociągnięcia zdarzają się zawsze i wszędzie - mój kolega płacił na światówce za prześwietlenie zrobione w Niemczech i po 3 miesiącach okazało się (po mojej interwencji), że SV błędnie zaksięgowało wpłatę - sporadyczne wpadki zdarzają się wszędzie i trudno się tego czepiać Exclamation

A co do zdjęć robionych przez dr Siembiedę i wysyłanych do Niemiec - uważam, że nie odbiegają jakością od tych niemieckich Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

> Widzę, że dyskusja zeszła na inny tor, a jest to przecież wątek wystawy klubowej. Chciałabym coś jeszcze dodac. Właśnie przeczytałam artykuł Andrzeja Formickiego na "Jacentusie" , ktory to strasznie krytykuje sędziowanie polskich sędziów, a najbardziej tego od klasy otwartej i użytkowej. Nie wiem czemu nie wymienia go z imienia i nazwiska. Bardzo ubawił mnie komentarz cytatu sędziego Federaka, który przytacza tam Andrzej Formicki "dopiero teraz dowiedziałem sie, że suka z Białorusi zajęła znaczące miejsce na światowce." Kolega Formicki zastanawia się, co by było gdyby sędzia Federak dowiedział się o tym fakcie wcześsniej ? Ja oczywiście nie wiem, zapewne wie to tylko sędzia Federak. Ja tej klasy nie widziałam, slyszałam tylko, że właśnie po tej białoruskiej suce widać było zmęczenie i jej wiek. Nie wiem, nie o tym chcę pisać, tylko o tzw. liczbach i o tym kto co wie. Sędzia Federak nie wiedział, które miejsce zajęła suka białoruska, ale za to sędzia Goldlust we Więcborku doskonale wiedział jak ustawił na pierwszej lokacie sukę SG136 przed suką SG65. Nie był to pierwszy wyskok tego sędziego i nie przypominam sobie żeby ktoś robił z tego powodu aferę. Wiem, że Ty Andrzeju nie pojechałeś do Więcborka wlaśnie z tego powodu. Czyżbyś wiedzial wcześniej jakie będą wyniki Question Inny przykład: Wrocław, wystawa owczarkarska 2002 r klasa użytkowa - psy, sędzia Fetten (dałabym sobie głowę uciąć, że sędziował mego psa Erich Oschler) wywołuje po stój mego psa YUGO Mis-Maz na pierwszym miejscu, na trzeciej czy nawet czwartej pozycji SG33 Kevina Matador Exclamation Exclamation Exclamation Dopiero po widocznej dla wszystkich tam obecnych interwencji jednego z naszych sędziów- co to za pies Kevin i jaką lokatę zajął na światówce sędzia zaczyna go przesuwać do przodu. Jak bez trudu udało sie go ustawic na drugiej pozycji, to dopiero wtedy zaczął się dla niego istny horror, bo YUGO (po domowemu SEAN) nie dawał mu żadnych, ale to żadnych powodów by stracić swoją pozycję. Ani w szybkim biegu, ani bez smyczy, po prostu męczył się sędzia jak nie wiem co, ale przestawił Kevina na pierwsze miejsce mówiąc, że ma on odrobinę większą klatkę piersiową. I co, takiej klasy sędzia i się nie poznał....Może się zdażyc to z niewiedzy, jak w przypadku mego psa i z doskonałej wiedzy jak w przypadku Goldlusta i Więcborka. Nie rozumiem tego szumu... przecież Kraków tuż tuż, a tam Bista na pewno wygra.Nawet, jeśli będą wystawione suki z takimi tytułam jak VA... Cool
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale temat "Klubowa KON" się zmienił. Może nowy wątek, aby więcej ludzi mogli przeczytać na temat: SV,KON i Zw.K.?

Twierdze ze jest to bardzo istotny temat i na pewno nie ma miejsca w pod wystawami, ponieważ tu trochę ginie.

podrawiam
Pat
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pat napisał:
Ale temat "Klubowa KON" się zmienił. Może nowy wątek, aby więcej ludzi mogli przeczytać na temat: SV,KON i Zw.K.?

Twierdze ze jest to bardzo istotny temat i na pewno nie ma miejsca w pod wystawami, ponieważ tu trochę ginie.

podrawiam
Pat


A ja właśnie celowo nie przeniosłam wypowiedzi do innego wątku - właśnie dlatego, że jest to taki ważny temat, a ten wątek ma bardzo wysoką oglądalność - w przeciwieństwie do pozostałych Smile
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:


A ja właśnie celowo nie przeniosłam wypowiedzi do innego wątku - właśnie dlatego, że jest to taki ważny temat, a ten wątek ma bardzo wysoką oglądalność - w przeciwieństwie do pozostałych Smile


ok. rozumie Laughing
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group