Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KLUBOWA KON - 23-24 sierpnia 2008 - Ciechanów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bravos poruszyła b. ciekawy temat.
Byłem ostatnio świadkiem jak długo się "męczył" sędzia SV K. Gothe na Słowacji, żeby w użytkach wygrał pies SG9 z 2007 r. z lepiej prezentującymi się rywalami, którzy pewnie wystawiani na światówce byliby sporo od niego dalej. A jakie potem wygłosił ciekawe uzasadnienie. Tak że najlepszy pies w stawce wylądował dopiero na 4 miejscu.
Jest to sprawa tzw. "polityki" i "siły przebicia".
Notabene również nie tak dawno mogłem poobserwować w aktualnej kondycji SG 17 i SG 66 na wystawie. Pomijając to że obaj są naprawdę dobrymi reproduktorami, i dali ładne dzieci, to jednak SG 66 jest lepszy eksterierowo. Zresztą wygrał. Ale SG 66 nie jest z Niemiec.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy, ale nie nowy temat. Na niemieckich forach się od lat pisze na takie tematy jak: "kupiona lokata", "ile za wysoką lokatę na światówce?","polityka wystaw i wpływ na hodowle lokata", itd., itd. To nic nowego. Tam gdzie chodzi o pieniądze to tam tez przekręty. I nie ma różnicy, czy to Polska, Niemcy, Austria, Ameryka itd. Ale przeciecz nie każdy musi brać udział w machlojkach. To sprawa od każdego człowieka indywidualna.

Czytając wasze posty, muszę tez na ten temat napisać:
Halinka napisała: Zresztą, jak to obserwuję od kilku lat prim wiodą w tym wrocławianie i to oni starają się narzucić to wszystkim hodowcom.
Wydaję mi się Halinko, że nie masz racji. Wrocław nikomu nic nie narzuca. Wrocław idzie swoją drogą. Jest to wynik, tego bałaganu, który panuje (SV lub KON lub Zw.K.)
Ale generalnie zgadzam się to, co Halina pisze.

Aleksandra napisała: ale ja osobiście nie chciałabym aby papiery moich psów i ich prześwietlenia przechodziły przez jakiekolwiek rece zanim trafia do odczytu. Też się zgadzam z tym. Po co taka biurokracja? Jest to taki wielki problem, jak dr Siembieda wyśle te zdjęci od Niemiec? Czy chodzi tu znów o kasę, którą KON może "zarobić?

A co do oglądania zdjęci to widziałam je niejednokrotnie..i sposób ich czytania i jakosc tu w Polsce(nic nie ujmując Dr.Siembiedzie)pozostawiaja wiele do zyczenia.
Tą wypowiedz mogę tylko z doświadczenia potwierdzić.

A do dalszych wypowiedzi (już nie wiem kto, co napisał to tyle):
1. Nikt nie musi u Niemca wystawiać.
2. Nikt nie musi korungu robić. Ale z drugiej strony powiem tak. Jest pies piękny, super charakter, na klubowej zalicza super testy, wygrywa wystawy tylko nie ma korungu. Kryć takim psem tak czy nie? Ja powiem: NIE. Jak pies jest taki super to zda tę wyższe wymogi (korung) bez problemów. A jak nie ma tych wyższych wymogów, to ja posądzam, że ten pies może mieć walnięte stawy, może mieć przekręt z pochodzeniem, wadę serca itd., itd..
3. Co za dziwienie: Przeciecz każdy wie jak sedzjue Knaul i reszta.
4. Już przed wystawami jest wiadomo kto sędziuje.
5. To ja własną reką chce wybrać kogoś do władz klubu. I tak powinno to być.

Ale jednak najlepiej by było:
Wystarczy ujednolicić wszystkie przepisy i regulaminy dla wszystkich właścicieli owczarków niemieckich FCI w Polsce,dot prowadzenia hodowli ,szkolenia itp.

Ale jak długo się nic nie zmieni, to będzie wolna Ameryka w Polsce.
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę Pati ,że Ciebie też, już poniosło.Mnie od lat już "nosi" ,że kilku sędziów,owczarkarzy Polskich,nie potrafi się dogadać i zjednoczyć owczarkarzy FCI .Niedługo jest "klubówka",może tu jakoś panowie sędziowie "coś sie ruszą" .Uradowała mnie wiadomość ,że do Zarządu KON-u dostała się Pani Domańska,a reszta ludzi z Zarządu KON-u"WYPAD.Myślę ,że swoją działalnością zachęci Pani owczarkarzy do wstępowania do klubu i wreście będą jakieś zmiany pozytywne.Już wiem ,że w przyszłym sezonie wystawowym nie będzie tzw.wystawy klubu.To pierwszy słuszny krok ,...nie wiem czyja zasługa.
Ja byłam świadkiem rozmowy Pani Asi Domańskiej i Pana Marka Czerniakowskiego./oboje świetni analitycy rasy,choć szkoda,że nie polskich owczarków niemieckich ale napewno z powodu braku danych/
Oboje chcą tego samego ale jakoś chodzą innymi drogami.Może właśnie na tej Klubowej Wystawie ON dojdą do porozumienia i coś się zmieni na korzyść wszystkich owczarków niemieckich FCI w Polsce.Czego szczerze życzę. Wink
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
....Uradowała mnie wiadomość ,że do Zarządu KON-u dostała się Pani Domańska,a reszta ludzi z Zarządu KON-u"....Czego szczerze życzę. Wink


Asia, jest na dzisiaj nadzieja, ze coś się może zmieni. Ja sobie tez tego szczerze życzę. A przede wszystkim, życzę Asi:

Dużo siły oraz siły przebicia oraz wytrzymałości.


Pat
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie KON (www.owczarek-niemiecki.com) można przeczytać komentarz do wystawy w Ciechanowie napisany przez sędziego Waldemara Federaka Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
adamd



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 40
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Wrz 08, 2008 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie Klubu ON (www.owczarek-niemiecki.com) pojawiła się galeria zdjęć z wystawy Exclamation
_________________
Adam Domański
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie Klubu ON (www.owczarek-niemiecki.com) umieściliśmy właśnie kolejną galerię - 300 zdjęć z wystawy Klubu w Ciechanowie autorstwa Kuby Makarewicza Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group