Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KLUBOWA KON - 23-24 sierpnia 2008 - Ciechanów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

admin napisał:
Basia i V napisał:
ADMINIE!!! POMOCY!!! Tego sie juz nie da czytac, zreszta forumowiczow nie interesuja prywatne przepychanki.


Nie było mnie kilka dni przy necie - i widzę emocje w pełnym rozkwicie Evil or Very Mad .

Usnunęłam zdania dotyczące sfery prywatnego życia oraz słowa uważane powszechnie za obraźliwe.

Dziekujemy.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
admin
Site Admin


Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 66

PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorsze jest jednak to, że chyba właśnie forumowiczów interesują prywatne przepychanki - oglądalność tego tematu wzrosła wręcz szokująco - a w innych - stagnacja Sad .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AndziaW



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: Ogorzelice k. Płocka

PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przyłączam sie do pytania Aleksandry: Czy ma ktos moze pełną liste psów ktore zaliczyły testy i te które nie zaliczyły?
Pozdrawiam
_________________
Andżelika Walenciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asia już napisała, które psy nie zaliczyły. Zaliczyły wszystkie te, które były wystawione w klasach użytkowych + Bar Mis-Maz i Bazyl z Łyszkowickiej z klasy championów oraz Horko Huhnegrab i Qinter Satysfakcja, które nie były wystawiane w niedzielę.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AndziaW



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: Ogorzelice k. Płocka

PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
Asia już napisała, które psy nie zaliczyły. Zaliczyły wszystkie te, które były wystawione w klasach użytkowych + Bar Mis-Maz i Bazyl z Łyszkowickiej z klasy championów oraz Horko Huhnegrab i Qinter Satysfakcja, które nie były wystawiane w niedzielę.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )


Dziekuje bardzo
A mam pytanie: Co to za suka?


[IMG]http://img231.imageshack.us/img231/9118/[/IMG]



[IMG]http://img222.imageshack.us/img222/4307/[/IMG]
_________________
Andżelika Walenciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin



Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 23
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AndziaW napisał:

A mam pytanie: Co to za suka?


[IMG]http://img231.imageshack.us/img231/9118/[/IMG]



[IMG]http://img222.imageshack.us/img222/4307/[/IMG]


To PODI ze Spręcowa (IDOL VOM HOLTKAEMPER HOF - DIWA ZE SPRĘCOWA), hod. Norbert Palmowski, wł. Jarosław Krzyżanowski

I z innej beczki. Przyglądam się tej dyskusji, a raczej jej pograniczu. Ręce opadają. Nie jestem hodowcą, choć mam dobrego psa - 3 wystawy i 3 doskonałe - czyli wystawcą z doświadczeniem tez nie jestem, ale przeraża mnie podejście niektórych z Was. Nie byłem, niestety w Ciechanowie (choroba moja), ale z relacji wiem, że odbiór wystawy był różny. Nie znaczy to, żeby, jak w tym temacie, kilka osób zaczęło się obrzucać nawozem, bo coś poszło nie tak. Psy z hodowli, którą w pewnym sensie reprezentuję, nie zostały ocenione tak, jakbyśmy sobie życzyli, ale to nie znaczy, że wszyscy nieusatysfakcjonowani będą teraz szukać sobie worków treningowych w postaci innych hodowców czy sędziów. Zachowujcie się tak dalej, jak w tym temacie, gdzie wycieczki osobiste zapaćkały temat, a opinia o nas - ON-karzach jako dresiarzach bez kultury się ugruntuje. Retoryka (często budkowopiwna) zastępuje merytorykę.
Mam więc prośbę do admina o wprowadzenie systemu ostrzeżeń i banów, bo inaczej się nie da. Albo hodujemy ON po to, żeby były coraz lepsze, żebyśmy mogli powalczyć z Niemcami, Czechami czy Węgrami, albo żeby się napie^%$ć (przepraszam) koło ringu czy na forach.
_________________
Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
opinia o nas - ON-karzach jako dresiarzach bez kultury się ugruntuje

Niewątpliwie do podtrzymania takiej opinii, szczególnie w oczach sędziów niemieckich, przyczyniło się ostentacyjne zejście z ringu w trakcie oceny konkurencji "Najlepsza hodowla" przedstawicieli kojca " ze Spręcowa", którym nie spodobała sie lokata na jakiej hodowla została wyczytana po opisie przez oceniających ją sędziów. Panowie Dux i Knaul powiedzieli, że w Niemczech za takie zachowanie hodowca dostałby zakaz hodowania. Za zachowanie hodowcy przepraszał pan Federak, ale niesmak pozostał (po dłuższej chwili padło wytłumaczenie, że hodowca źle się poczuł, co nie zmienia faktu, że psy z jego hodowli wraz ze swoimi przewodnikami mogły na ringu pozostać).

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon


Ostatnio zmieniony przez Oman dnia Pią Sie 29, 2008 12:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bywam teraz na wystawach, ale zauwazylam w wypowiedziach bywalcow, ze sedzia Knaul jakos ostatnio w niezbyt milym tonie wypowiada sie o naszych psach na wystawach. Takie glosy pojawily tu, na forum i po Swierklancu i teraz po klubowej. Jestem tym zdziwiona, bo poznalam go osobiscie jako kulturalnego czlowieka. Widac mu polscy wystawcy jakos mocno "na odcisk nadepneli". Mysle, ze to duza szkoda, bo to przeciez wysokiej klasy fachowiec.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin



Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 23
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
Cytat:
opinia o nas - ON-karzach jako dresiarzach bez kultury się ugruntuje

Niewątpliwie do podtrzymania takiej opinii, szczególnie w oczach sędziów niemieckich, było ostentacyjne zejście z ringu w trakcie oceny konkurencji "Najlepsza hodowla" przedstawicieli kojca " ze Spręcowa", którym nie spodobała sie lokata na jakiej hodowla została wyczytana po opisie przez oceniających ją sędziów. Panowie Dux i Knaul powiedzieli, że w Niemczech za takie zachowanie hodowca dostałby zakaz hodowania. Za zachowanie hodowcy przepraszał pan Federak, ale niesmak pozostał (po dłuższej chwili padło wytłumaczenie, że hodowca źle się poczuł, co nie zmienia faktu, że psy z jego hodowli wraz ze swoimi przewodnikami mogły na ringu pozostać).

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )


Wg mnie lepsze jest zejście z ringu, niż opluwanie się i wyciąganie prywatnych spraw na forach, bo w końcu lepiej nie brać udziału w dyskusyjnej ocenie - np. zarzut sędziego i ustawienie Fimo ze Spręcowa (Ch.PL, M.CH.PL - ponad 30 wygranych wystaw) - wg sędziego pies miał podcinaną sierść Laughing Laughing Laughing Pomijam fakt, że sędziowie Dux i Knaul wykombinowali jakieś nowe zasady - ja osobiście nigdzie nie trafiłem na przepis o zakazie hodowli po zejściu z ringu. Poza tym - kazdy może poczuć się źle i zrezygnować, prawda?
_________________
Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uważam, że lepiej sobie otwarcie powiedzieć co się myśli (w końcu to forum, chyba jako jedyne, jest forum w 100% jawnym, każdy wie z kim rozmawia) oczywiście w granicach przyzwoitości, niż okazywać swoje niezadowolenie w taki "kulturalny" sposób jak hodowla "ze Spręcowa" w Ciechanowie. Oczywiście, że każdy może się źle poczuć, ale to normalnie zgłasza się sędziemu, a nie wymyśla w ramach wytłumaczenia dawno po zakończeniu konkurencji (przecież poza hodowcą żadnego psa, ani przewodnika z tej grupy nie zmogła żadna tajemnicza słabość Wink). Co do sędziowania-nie komentuję, każdy sędzia ma prawo do własnej oceny psa, a my jako wystawcy możemy się z nią godzić lub nie.
A ile niemieckich przepisów dot. wystaw i hodowli przeczytałeś ? Bo akurat nie jest to pierwszy raz, kiedy o takim właśnie przepisie słyszę.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin



Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 23
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
A ja uważam, że lepiej sobie otwarcie powiedzieć co się myśli (w końcu to forum, chyba jako jedyne, jest forum w 100% jawnym, każdy wie z kim rozmawia) oczywiście w granicach przyzwoitości, niż okazywać swoje niezadowolenie w taki "kulturalny" sposób jak hodowla "ze Spręcowa" w Ciechanowie.


Nie wiem jaki masz cel w odwracaniu kota ogonem? Bo ja pisząc o kulturze wyraźnie wskazałem na te posty, w których skakano sobie publicznie do oczu wyciągając do tego prywatne sprawy. To Ty nagle wyskakujesz (wyciągając fragment mojej wypowiedzi z kontekstu) z faktem opuszczenia ringu przez hodowlę "ze Spręcowa". To dwie różne sprawy. Ale jakiś cel tutaj masz. Mógłbym wyciągnąć teraz dla równowagi opinie z netu i po wystawie, że hodowla Szenberg, z której suka zawaliła testy nie powinna być pierwsza albo moja rozmowę z wystawczynią, która stwierdziła, że nie jedzie do Ciechanowa bo suki szczeniaki sędziuje Twój mąż, a on podobno (piszę "podobno") z zasady "uwala" psy pochodzące z tej samej hodowli, co jej suka, bo "nie lubi hodowczyni". To opinie, które niczego nie wnoszą. Skoro jednak dla Ciebie waga plucia jadem na siebie na forum jest mniejsza niz opuszczenie ringu przez grupę, to może nie ma sensu tej dyskusji kontynuować.


Oman napisał:
Co do sędziowania-nie komentuję, każdy sędzia ma prawo do własnej oceny psa, a my jako wystawcy możemy się z nią godzić lub nie.

No i właśnie ktoś się nie zgadza czy nie zgodził, prawda?
Laughing Laughing

Oman napisał:
A ile niemieckich przepisów dot. wystaw i hodowli przeczytałeś ? Bo akurat nie jest to pierwszy raz, kiedy o takim właśnie przepisie słyszę.


A to jest więcej niż jeden regulamin? Laughing Poza tym wystawa nie odbywała się w Niemczech i na niemieckim prawie.

Wybacz Agnieszko, ale z tym nagłym wyciąganiem opuszczenia ringu przez Spręcowo w odpowiedzi na mój post, w którym tylko nawołuję do uspokojenia bezsensownych wzajemnych ataków (a wiesz doskonale, że jestem z tą hodowlą związany) wpisujesz się właśnie w taki pieniacki styl, który mnie i wielu innym nie leży. Pozostaje tylko pytanie - po co, w jakim celu?
_________________
Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wysokiej klasy sędziowania przez pana Knaula to można podyskutować,jakoś niewiele wystaw sędziuje u śiebie a i jego hodowla niema większych sukcesów.Uważam że jego krytyczne uwagi na temat naszych psów w Świerklańcu były nie na miejscu,to tak jakby zaprośić gośćia do domu a on skrytykowałby poczęstunek,sami wiemy jakie mamy psy i takie nie eleganckie słowa pod adresem naszych hodowców uważam że były nie na miejscu,jego decyzje na ringu budzą często kontrowersje,no ale to jest moja osobista ocena do której mam prawo.Dla mnie pan sędzia Knaul to taka (bez urazy)zapchaj dziura,jak nieuda śię zaprośić nikogo z większym autorytetem sędziowskim w niemczech to zaprasza śię pana Knaula.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owczarki nasze ale rasa niemiecka.Nie zapominajmy o tym Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Oman napisał:
A ile niemieckich przepisów dot. wystaw i hodowli przeczytałeś ? Bo akurat nie jest to pierwszy raz, kiedy o takim właśnie przepisie słyszę.


A to jest więcej niż jeden regulamin? Laughing Poza tym wystawa nie odbywała się w Niemczech i na niemieckim prawie.


Nie jestem Agnieszka, ale tez na jakiejs wystawie pare lat temu sedzia niemiecki powiedzial dokladnie to samo, ze w Niemczech niezadowolony z werdyktu uczestnik wystawy nie ma prawa bez powodu zejsc z ringu przed zakonczeniem oceny i jest to karane dyskwalifikacja. Wtedy chodzilo na pewno o zejscie z ringu pojedynczego psa lub suki, wydaje mi sie ze wg niemieckich przepisow taki pies lub suka mialby w Niemczech albo dozywotnia, albo czasowa dyskwalifikacje.
Dlatego na swiatowce jesli pies po testach nie jest wprowadzany na ring do oceny na stoj, to zawsze jest to poparte zaswiadczeniem weta.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałam swoja opinię na temat zachowania hodowcy i co się z tym wiąże postawienia w złym świetle u niemieckich sędziów polskich owczarkarzy. Jeśli wietrzysz w tym jakiś ukryty cel - oczywiście wolno Ci , ale nie mam takiego Smile .
Plucie na siebie na forum wcale mi się nie podoba, ale nie podoba mi się też zajście z Ciechanowa - chyba mam do tego prawo ?
Wystawa odbywała się w Polsce i dlatego zostało powiedziane (co napisałam wcześniej), że w Niemczech za takie zachowanie hodowca dostałby zakaz hodowania, a w Polsce nie ma tego żadnych konsekwencji (o ile kojarzę pan Palmowski odebrał nawet puchar dla swojej hodowli).
Co do Pawła-nie ma na świecie sędziego, do którego zgłaszaliby się wszyscy-ringu by brakło Wink, a każde wytłumaczenie niezgłoszenia swojego psa na wystawę jest dobre. Jednak 26 zgłoszonych suk do klasy szczeniąt nie sugeruje chyba takiej stronniczości w sędziowaniu mojego męża jak napisałeś...
I bardzo mi przykro, ale nie znam wszystkich właścicieli owczarków w Polsce i Twoje nazwisko nic mi nie mówi, więc moje wypowiedzi nie były w żaden sposób kierowane przeciwko Tobie.
Myślę, że daleko mi do, jak to napisałeś, pieniackiego stylu pisania. Szkoda natomiast, że Ty i wszyscy inni, którym taka pisanina nie leży, nie wypowiadają się - we własnym stylu - praktycznie w żadnym, istotnym poruszanym tu temacie, a było ich już sporo.


Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group