Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stanowisko KON w spr. HD, ED ????
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 10:12 pm    Temat postu: Stanowisko KON w spr. HD, ED ???? Odpowiedz z cytatem

W piątek 28 listopada 2014r. pozwoliłam sobie wysłać zapytanie do KON w intrygującej mnie sprawie:

"Witam,
Jako młodego hodowcę i członka klubu KON bardzo mnie interesuje pewna kwestia.
Mianowicie, chciałabym zapytać jakie jest stanowisko Klubu Owczarka Niemieckiego w Polsce, co do psów/suk posiadających sprzeczne polskie i niemieckie RTG stawów biodrowych i łokciowych

Konkretnie chodzi mi o przypadki w których jeden pies ma Polskie wyniki prawidłowe (hodowlane) a wyniki SV wskazują na dysplazję ( nie hodowlane)
Np. suka ma Polskie HD-A, ED-0/0, a w Niemczech, np HD lub ED wskazują na dysplazję

Na stronie KON, można przeczytać: ( źródło: http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu=hodowle&dzial=DNA&ID=37&gr=20 ):
((Wyniki mittlere HD (lekka dysplazja) i schwere HD (ciężka dysplazja) nie kwalifikują do uzyskania licencji.))
"UWAGA! Do rodowodu i ksiąg hodowlanych wpisywany jest dożywotni zakaz hodowli dla tego psa. Po tym fakcie pies nie może być używany dalej do hodowli, nie może brać udziału w wystawach i innych imprezach hodowlanych. Również ewentualne potomstwo po tym psie nie może być używane do hodowli, nie może brać udziału w wystawach i innych imprezach hodowlanych.".


W związku z tą informacja na stronie Klubu, pytam:

Czy zakaz hodowli i wystawiania dotyczy tylko terenu Niemiec, czy również Polski ?
((PS. bo nie ma takowego wyjaśnienia... i jako, że info widnieje na stronie KON, wnioskuje, że dotyczy to NASZEGO klubu!))

Czy KON , jako klub prowadzi rejestr prześwietleń polskich i niemieckich zgodnie z informacją zamieszczona na stronie, a jeśli tak to od kiedy?

Chciałabym się dowiedzieć jakie jest oficjalne stanowisko Klubu w tej sprawie?
((PS. Mówię o przypadkach wyników potwierdzonych wpisem do rodowodu przez SV i lekarza uprawnionego ZKwP )) "

* treść w podwójnym nawiasie nie była umieszczona w e-mailu, dodałam jako uproszczenie




(Jednocześnie, przeglądając listę reproduktorów i suk hodowlanych na stronie Klubu, w zakładce "hodowla" można zauważyć kompletny brak informacji na temat wyników HD i ED (SV lub ZKwP). Jak to się ma jedno, do drugiego? Confused Sad )

Odpowiedzi ze strony KON, do dnia dzisiejszego jeszcze nie otrzymałam, dalej czekam, ale jak tylko ją dostanę, oczywiście podzielę się z wami informacją Wink

_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobre pytanie i tez jestem bardzo bardzo ciekawa informacji.

Niestety przeszłość pokazała, ze ani ZwKP ani KON sie nie przejmują czy pies ma zakaz hodowlany w Niemczech czy nie.

Co dalej interesujące jest, to dlaczego do dziś spotykane sa psy, które mimo obowiązku prześwietlenia w Niemczech łokci, maja tylko prześwietlenie na biodra - ale w tej kwestii winie tez SV, bo powinno by, ze albo cały pakiet, albo nic. (jedyne psy i suki urodzone przed 2004 rokiem mogą mieć tylko prześwietlenie bioder, bo obowiązek prześwietlenia łokci dotyczy wszystkich psów i suk urodzonych po 01.01. 2004)

Tak samo co w moich oczach absolutnie nie jest w porządku to, ze istnieją hodowle w Polsce, które maja parę psów i tu cześć ma niemieckie prześwietlenia (i körungi) a cześć nie. (chyba odpowiedz tu znamy wszyscy) Surprised

Ale, zęby nie było, ze ja sie znów tylko KON-U winie , to trzeba tu w pierwszej lini ZwKP winić, który pozwala na dalsze hodowanie psami, które maja w rodowodach pieczątkę "zakaz hodowlany".

A twoje pytanie, czemu na stronie KON-u nie ma u suk i reproduktorów nie ma zapisów o ED/HD jest w moich oczach takie same ważne, dlaczego do dzis w formularzach/katalogach wystaw nie ma zapisów ED/HD, licencja lub/i Körung oraz wyszkolenia. Ale wydaje mi sie, ze tez tu, znamy wszyscy odpowiedz Laughing
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Qualle



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 95
Skąd: Rzeczenica

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem to powinna być też informacja o psach, które mają zakaz hodowlany. Chociażby wstawianie wyników psów prześwietlonych w Niemczech zamieszczonych na samym dole wykazów kryć SID.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wspomnę już o tym, że przez takie postępowanie klubu nikt Polskich hodowców nie będzie traktował poważnie, skoro nawet nasz klub nas tak nie traktuje Sad Coś się niby ruszyło, powstała strona, dział hodowli
....i co z tego?? Skoro w sumie nic z tego nie wynika.
Jakie tu działanie w celu "doskonalenia rasy" kiedy psy z dysplazją SV są traktowane na równi ze zdrowymi psami?! Mogą brać udział w wystawach! Mogą zdobywać tytułu, nawet na wystawie Klubowej! Mogą przystępować do kwalifikacji hodowlanej i uzyskiwać miano psów reproduktorów/suk hodowlanych! Mogą przystępować do Polskiej Licencji Hodowlanej! A co najgorsze mogą być dopuszczone do hodowli (czyt. rozmnażane)!
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Gru 05, 2014 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tego, ze w jednej hodowli sa i takie i takie i jak to mowi Pat dla niej odpowiedz jest jednoznaczna to takie myslenie jest bardzo krzywdzace.
U mnie w hodowli mam suki i takie i takie i glowny powod to sprawa finansowa. Jak cos bardzo rokuje wystawowo to staram sie zrobic wszystko po niemiecku.
Teraz przeswietlilam 4 letnia suke po dwoch miotach (SAWANE) i wynik przyszedl poprawny (HD-fNormal,ED-normal).
Wydaje mi sie ze to bedzie moja ostatnia suka przeswietlona w Niemczech. Nie mam kasy a i tak uwazam, ze ten wydatek jest bez sensu. Nic mnie nie daje. Ja wiem jakie maja stawy moje suki a mowienie, ze ich dzieci nie beda mialy szans bycia w pierwszej dwodziestce na Swiatowce mnie tylko smieszy.
Podlizujemy sie tym Niemcom jak nie wiem co. Bylismy trzecim krajem wg ilosci zgloszonych psow na tegorocznej Swiatowce. Moze warto zaczac sie szanowac. Wlosi, Francuzi maja swoje przeswietlenia akceptowane przez SV.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Gru 05, 2014 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co do pytania Nickname23 co zrobic z takimi psami co maja polskie dobre a niemckie zle - odpowiedz prosta. NIC! Jestesmy w Polsce i u nas obowiazuje nasz regulamin hodowlany i nasze przeswietlenia. Proste i logiczne! Niby dlaczego tzw niemieccy fachowcy sa lepsi od naszych??? Gdzie nasz patryiotyzm??? Nie bedzie nam Niemiec plul w twarz! Oni nigdy by sobie nie pozwolili na zastanawianie sie czy gdzie indziej moze byc lepiej! Sa u siebie i tylko ich sie liczy. A my Polacy jak zwykle szukamy dziury w calym. Przekrety,oszustwa itp... Chore! Jak myslicie, ze oni nie robia przekretow to mowie Wam - zle myslicie!
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Qualle



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 95
Skąd: Rzeczenica

PostWysłany: Pią Gru 05, 2014 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Wlosi, Francuzi maja swoje przeswietlenia akceptowane przez SV.

Pytanie tylko, czy kiedyś będzie tak, że i nasze będą akceptowane przez SV?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Pią Gru 05, 2014 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Wlosi, Francuzi maja swoje przeswietlenia akceptowane przez SV.

My nie mamy co liczyć na uznanie naszych, dopóki będą takie rozbieżności w wynikach! Poza tym obecne "nie reagowanie" na takie przypadki podważa naszą wiarygodność!
Dlaczego mieli by uznać nasze HE,ED skoro my nie uznajemy ich wyników, dopuszczając do hodowli psy z dysplazją SV?

brawos napisał:
a co do pytania Nickname23 co zrobic z takimi psami co maja polskie dobre a niemckie zle - odpowiedz prosta. NIC!

Brawos oczywiście, że NIC! A przede wszystkim, nie rozmnażać!

brawos napisał:
Niby dlaczego tzw niemieccy fachowcy sa lepsi od naszych???

A widziałaś kiedyś odwrotną sytuację? Żeby w Polsce była stwierdzona dysplazja, a w Niemczech wyniki były prawidłowe?? Ja nie! Ale jeśli się mylę to mnie oświeć!
O czym to świadczy?

brawos napisał:
Gdzie nasz patryiotyzm??? Nie bedzie nam Niemiec plul w twarz!

Może w ramach tego patriotyzmu trzeba przebranżowić się na Polskie rasy? Podhalany czy Gończe?

brawos napisał:
Oni nigdy by sobie nie pozwolili na zastanawianie sie czy gdzie indziej moze byc lepiej! Sa u siebie i tylko ich sie liczy.

Brawos dobrze wiesz jak jest! Przepaść pomiędzy Niemieckimi psami, a Polskiemu jest ogromna, pod każdym względem...... Nie trzeba nic więcej w tym temacie dodawać......

brawos napisał:
A my Polacy jak zwykle szukamy dziury w calym. Przekrety,oszustwa itp... Chore! Jak myslicie, ze oni nie robia przekretow to mowie Wam - zle myslicie!

Przekręty, oszustwa, opluwanie się nawzajem i złość wszystkich, wobec wszystkich tu u nas dyscyplina narodowa!
Nie mniej jednak uważam, iż powinno się dążyć do dorównania najlepszym, a nie tkwić we własnym "zakłamanym" świecie. Nie ulega wątpliwości, iż Niemcy są potęgą w hodowli ON i z czegoś to wynika!

Jednak nie o taką dyskusję chodziło mi przy zakładaniu tego wątku! Bardziej interesuje mnie stanowisko naszego klubu w tej sprawie! Sens publikowania takich treści, kiedy nie są one w żaden sposób egzekwowane!
Gdyby nawet KON nie miał zamiaru z tym "fantem" nic zrobić, bo.......
brawos napisał:
Jestesmy w Polsce i u nas obowiazuje nasz regulamin hodowlany i nasze przeswietlenia. Proste i logiczne!
To powinien chociaż, dla dobra rasy publikować imiona i przydomki psów z stwierdzoną w Niemczech dysplazją! Choć by po to, aby hodowcy wiedzieli czym kryją,a nabywcy wiedzieli co kupują! Żeby byli świadomi, iż kolejne pokolenia po takich rodzicach nie będą uznawane w SV!
Nie każdy hodowca, tym bardziej nabywca wie gdzie takie informacje znaleźć, a doskonale wszyscy wiemy jak skrupulatnie właściciele suk hodowlanych i reproduktorów pewne fakty potrafią ukrywać
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Pią Gru 05, 2014 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qualle napisał:
Moim skromnym zdaniem to powinna być też informacja o psach, które mają zakaz hodowlany. Chociażby wstawianie wyników psów prześwietlonych w Niemczech zamieszczonych na samym dole wykazów kryć SID.

Qualle, ja sama sobie odpowiem teraz na mój powyższy post Rolling Eyes
U nas nawet nie wiadomo jakie są oficjalne wyniki Polskich prześwietleń bo takiej bazy też nie ma, a co dopiero wyniki SV, a na stronie KON w dziale hodowla, każdy wpisuje co mu się podoba Very Happy Zresztą i tak te "mało znaczące" informacje nie są tam publicznie widoczne Twisted Evil
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim


Ostatnio zmieniony przez Nickname23 dnia Pią Gru 05, 2014 7:45 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 05, 2014 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Karolina, podpisuje się pod twoim ostatnim postem. Dokładnie tak jest.

@Justyna: Kto ci każę tyle psów trzymać??? Niestety hodowla owczarka niemieckiego jest kosztowna zabawa i jak kogoś nie stać to nie musi tyle zwierząt trzymać lub może zawsze sobie inna rasę, która nie jest taka kosztowna lub przynosi więcej kasy wybrać.

"HODOWLA" powinna oznaczać polepszenie lub utrzymanie gatunku/rasy, a na chorych psach to się nie da. Niestety jest różnica w prześwietleniach miedzy polska a Niemcami. Tez jak w Polsce są lekarze, które maja uprawnienia SV, to tak do kończą te prześwietlenia nie są tak jak w Niemczech. I to nic nie ma wspólnego z tym gdzie sa lepsze fachowce, bo nawet twierdze, ze niektórzy polscy lekarzy są dużo lepsi od niemieckich lub austriackich lub amerykańskich. ale co z tego, jak nie maja tego sprzętu, jak maja inne wymogi do spełnienia???
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 1:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pat o czym Ty mowisz?
Ja nie mam chorych psow!!!
Mowie tylko, ze w Polsce obowiazuja polskie przepisy hodowlane.
Nie slyszzalas o aferach psow niemieckich z przeswietleniami SV, ktore po sprzedazy za ogromna kase do innego kraju tam wlasnie przeswietlone mialy dysplazje????
Mam psow ile mam, nic Ci do tego. Mam polskie hodowwlanki bo takie u nas obowiazuja. Nie musze robic niemieckich! Smieszy mnie to ze jak jakies zwierze nie ma niemckich przeswietlen to napewno ma dysplazje.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:

Nie slyszzalas o aferach psow niemieckich z przeswietleniami SV, ktore po sprzedazy za ogromna kase do innego kraju tam wlasnie przeswietlone mialy dysplazje????


Jakieś konkrety Question
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miedzy innymi Team Malboro...
pies nie został akurat sprzedany ale prześwietlony w Niemczech miał pozytywne wyniki. Problem powstal jak jego macierzysty kraj zrobil alarm bo u nich miał dysplazje.
Miał czy nie miał? Kto zle przeswietlil? A może inny pies był w Niemczech prześwietlany?
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Qualle



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 95
Skąd: Rzeczenica

PostWysłany: Wto Gru 09, 2014 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobna sytuacja miała miejsce z psem Tell von der Rieser Perle. Przynajmniej tak słyszałam. W Niemczech stawy były OK, a gdy zawitał do USA/Ameryki już tak różowo nie było. Wycofywano podobno też rodowody dla jego dzieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Wto Gru 09, 2014 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszędzie są przekręty, ale u nas nawet nie trzeba kombinować, gdyż legalnie można rozmnażać psy z dysplazją SV Evil or Very Mad
Nikt nie twierdzi, że psy z prześwietleniami FCI są chore. Confused
Ale jeśli już, jakiś pies ma wbitą w rodowód dysplazję (SV), to dla mnie oczywistym jest, że powinien mieć zakaz hodowli, a informacja o takim stanie rzeczy powinna być ogólnie dostępna.
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group