Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dolnośląska Majówka Owczarkarska 2008
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:
A propos sędziowania - zgadzam się z Pat!!

Cieszę się z sędziowania na wystawie niemieckich sędziów... Pora by wreszcie Niemcy nauczyli nas na jakich zasadach powinno hodować się owczarki... Jeśli komuś zależy na pokazywaniu psów czy suk tylko dla zdobycia ocen kwalifikujących do hodowli, niech jeździ na wystawy ogólne FCI. Na owczarkarskiej niech spodziewa się podwyższonej poprzeczki i wymagań!


Jestem jak najbardziej za podwyzszaniem poprzepczki tylko, ze my podwyzszamy ja wybiorczo. Albo bierzmy wszystko albo nic. Przypominam, ze u niemcow do hodowli wystarczy jedna ocena po 12 miesiacach i to bdb a i przeswietlenie jest trzy stopniowe nie wspomne tu o psach uzytkowych, ktore nie maja zadnego problemu ze zrobieniem hodowlanki. Rolling Eyes
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
admin
Site Admin


Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 66

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przenoszę wypowiedź Pawła Dykowskiego z nadmiarowego wątku:

paweł dykowski napisał:
Tak się właśnie zastanawiam....po co to forum skoro mój obszerny komentarz na temat wystawy został pominięty milczeniem,za to gorąca dyskusja na temat jakiegoś Rogera pociągnęła za sobąyle osób....?
Zupełnie tego nie rozumiem.? Czyżbym się pomylił i nie napisał we właściwym wątku???

Szkoda że tak fajna impreza nie została skomentowana przez innych kolegów i koleżanki. Przecież warto wymieniać poglądy, prawda?

Pani Asiu, jakie to psy zasługiwały na Pani uwagę na korungu? Czy prócz suki Patrycji były jeszcze inne które zwróciły Pani uwagę??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
admin
Site Admin


Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 66

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przenoszę wypowiedź z nadmiarowego wątku:

Grandziocha napisał:
Panie Pawle nie jest Pan pepkiem świata.Nikt nie musi komentować pańskiego komentarza.Wystarczy ,że go czytają.
A tak swoją drogą na uwagę zasługiwały jeszcze 2 suki należące do Aleksandry Tchorz w tym jedna 11-letnia i 4-letnia,4-tej nie pamiętam ale też się pokazała na korungu.Mojego komentarza z wystawy lodzkiej też nikt nie skomentował i wcale mnie to nie denerwuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
admin
Site Admin


Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 66

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przenoszę wypowiedź z nadmiarowego wątku:

paweł dykowski napisał:
Pani Halinko, pewnie że nie jestem pępkiem świata, i nie jestem obrażony że nikt się nie odniósł akurat do mojej wypowiedzi. Bardziej mi zależało na pociągnięciu dyskusji, wymianie poglądów i i nformacji...

Mój post był jakby pretekstem, a brak komentarzy świadczy o braku zainteresowania i tym jestem trochę rozczarowany....

POzdrawiam,Paweł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

---

Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Wto Lip 15, 2008 11:30 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku.
Cieszymy się bardzo że się Panu podobało.
Co do kolejnosci oceny klas..własnie dlatego zrobiliśmy "malutkie"klasy do końca w czasie kiedy na innych ringach robiono"stójki"żeby kazdy mógł sobie "maluszki "spokojnie wystawić..a potem pokazywac na stójkach inne starsze psy.Stójki nie były robione obowiązkowo w kolejnosci katalogowej,ani nawet klasowej.Tak więc kazdy mógł zrobic stójke kiedy mu pasowało.Było to takze ogłaszane przez mikrofon tak żeby nikt nie przegapił żadnej klasy i miał czas na "wszystkie"swoje psy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
K8 napisał:
A propos sędziowania - zgadzam się z Pat!!

Cieszę się z sędziowania na wystawie niemieckich sędziów... Pora by wreszcie Niemcy nauczyli nas na jakich zasadach powinno hodować się owczarki... Jeśli komuś zależy na pokazywaniu psów czy suk tylko dla zdobycia ocen kwalifikujących do hodowli, niech jeździ na wystawy ogólne FCI. Na owczarkarskiej niech spodziewa się podwyższonej poprzeczki i wymagań!


Jestem jak najbardziej za podwyzszaniem poprzepczki tylko, ze my podwyzszamy ja wybiorczo. Albo bierzmy wszystko albo nic. Przypominam, ze u niemcow do hodowli wystarczy jedna ocena po 12 miesiacach i to bdb a i przeswietlenie jest trzy stopniowe nie wspomne tu o psach uzytkowych, ktore nie maja zadnego problemu ze zrobieniem hodowlanki. Rolling Eyes

dokladnie !!!albo wszystko albo nic!!!
ja jestem za wszystkim!!
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

---

Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Wto Lip 15, 2008 11:30 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

---

Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Wto Lip 15, 2008 11:29 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...................................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:44 am, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
... u niemcow do hodowli wystarczy jedna ocena po 12 miesiacach i to bdb ...


Wystarczy jedna ocena i to dobra Exclamation

A do dyskusji o regulaminie wystaw owczarkarskich zapraszam do wątku:
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=131
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Nie jestem przeciwko szkoleniu,korungu itp.,ale zdanie "albo wszystko albo nic" brzmi tak ja słowa L.Wałęsy "jestem za a nawet przeciw"
Jeśli chcemy brać wszystkie przepisy SV,tzn.,że chcemy być niezależni od Związku Kynologicznego w Polsce,czyli sami chcemy decydować o p rzepisach i regulaminach,o sędziach,egzaminach,zawodach itp. W takiej sytuacji wydaje mi się utworzenie autonomi czy tez federacji podlegajacej pod Zw.Kyn. Mielibyśmy z głowy podziały na klubowiczów,nieklubowiczów,ujednolicone przepisy i samodzielne wybory do władz federacji .Nie wiem czy mam racje.Może ktoś mi pomoże


Do dyskusji o autonomii owczarkarzy zapraszam do wątku:
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=129
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomek wawa



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: warszawa

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam bardzo serdecznie!
bardzo mi było przyjemnie być razem z Państwem na tej wystawie w Miliczu. Byłem obecny z psem choć nie był zgłoszony(byliśmy poraz pierwszy na wystawie owczarków).Wcześniej wystawiałem psy na wystawach ale inne rasy.Jestem nowicjuszem w ON Embarassed i ta wystawa oraz wypowiedzi na forum "namotały" mi okropnie w głowie. Czy naprawdę nie istnieją jednolite ramy oceny tej rasy?? Shocked Może mógłbym gdzieś poczytać na ten temat, za pomoc serdecznie z góry dziękuję.
Pozdrawiamy Tomek wraz z HIDO Konstar(synek WILKO)
_________________
Tomek Milej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
......wielkie GRATULACJE Pati. ....
_________________


Witam,
Halinko przede wszystkim wielkie dzięki za gratulacje. Cieszę się że obrona w wykonaniu mojej „malutkiej“ (Fega De-Bes) się Tobie podobała. Nie ukrywam jednak, że oczekiwałam lepszego efektu. Ale ponieważ to ja byłam zdenerwowana, suka to na pewno też odczuła.

Jeżeli chodzi o dyskusję dotyczącą używania regulaminów SV czy nie to powiem tak: Według mnie jak najbardziej.

Uzasadnieniem dla takiej opinii jest, jak już pisałam, fakt pochodzenia Owczarka Niemieckiego właśnie z Niemiec i konieczność ujednolicania standardów. Każdy kto się zna trochę na tej rasie wie, że Owczarek Niemiecki jest psem użytkowym, co oznacza, że trzeba z nim pracować. Wiadomo że taka praca wiąże się z olbrzymim poświęceniem, przede wszystkim jeśli chodzi o czas, koszty jak również i inne utrudnienia. Ale przecież nikt nie musi tego robić. Są też inne rasy, które są bardziej „dochodowe” a zarazem mniej wymagające. Osobiście nie zgadzam się z twierdzeniem „Ale ja mam tyle to a tyle psów“. Ale z drugiej strony nikt nie każe mieć więcej psów. Skoro więc już się decydujemy na hodowlę Owczarka Niemieckiego, to wypadałoby czerpać również z doświadczenia hodowców z innych krajów, bardziej w tym względzie zaawansowanych. W chwili obecnej panuje u nas wyraźny bałagan - każdy robi po prostu to co mu się podoba i ma wszystko gdzieś. A ta mała grupka która próbuje prowadzić Owczarka Niemieckiego tak jak się to robić powinno (jest to w końcu, co trzeba wyraźnie podkreślić, pies użytkowy), dostaje po głowie. Moim zdaniem nie powinno tak być. Te psy i suki, które mają körungi powinno się w jakiś sposób promować. Zupełnie jak w przypadku ludzi, masz studia, to zasługujesz na więcej.

A że mało osób się na ten temat wypowiada, to mnie nie dziwi. (Też już pisałam). Ale im jest w tej sytuacji wygodniej. Kupują IPO, załatwiają przegląd, mają sukę hodowlaną lub reproduktora, robią na małych wystawach championaty i puszczają swoje zwierzęta do 5 roku życia w klasie otwartej lub w klasie championów. I to ma być rzetelna hodowla????
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Michał



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry wieczór , nazywam się Michał Osakowicz . Jestem młodym hodowcą , pierwszą suczkę kupiłem wiosną 2005 roku jako szczeniaka . Od tamtej pory zajmowałem się suką , jeździłem na szkolenia . Suka jest wyszkolona , posiada niemiecką licencję hodowlaną , którą zdawała w zeszłym roku we Wrocławiu . W przyszłym roku będzie zaliczać Korung dożywotnio . I nawiązując do komentarza Patrycji Einfalt , uważam że w Polsce wystawy owczarkarskie powinny być sędziowane według regulaminu SV .
Gdyż są to wystawy specjalistyczne , i sprawdzanie Korungu w klasach użytkowych powinno być podstawą. W końcu trzeba dążyć do ideału i należy brać przykład z ludzi , którzy w tym kierunku coś robią .

Pozdrawiam wszystkich owczarkarzy . Michał Osakowicz hodowla Z PUSZCZY BIAłOWIESKIEJ . Very Happy
_________________
Michał Osakowicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group