Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klubo Komisja w sprawie długowłosego Owczarka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak w ogóle to zaczynam się zastanawiać co Klub-Komisja miała na myśli występując o uznanie DONów do ZG. Czy chodziło o to, że Polska jako pierwsza (jeszcze nawet przed SV i FCI) zatwierdzi zmianę wzorca (do której nie ma prawa) i jako jedyny na świecie kraj zrzeszony w FCI i WUSV dopuści (pod skrzydłami ZKwP) do hodowli owczarki długowłose ?
Szkoda, że jakoś w kwestii obsady sędziowskiej na Wystawie Klubowej panuje kompletna cisza..... Widocznie sprawa DONów jest bardziej istotna.

Agnieszka (wredna zona Pawła Twisted Evil)
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
admin
Site Admin


Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 66

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:
Rolling Eyes


Uprzejmie proszę o nieużywanie pisma obrazkowego jako całej treści wypowiedzi Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:

No i czy krotkowlose dzieci dlugowlosych automatycznie wroca do krotkowlosych? czy taki powrot juz nie bedzie mozliwy?


Po długowłochy chyba nie rodzą sie krotkowłose.
Myle sie ?
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczarowana napisał:
Basia i V napisał:

No i czy krotkowlose dzieci dlugowlosych automatycznie wroca do krotkowlosych? czy taki powrot juz nie bedzie mozliwy?


Po długowłochy chyba nie rodzą sie krotkowłose.
Myle sie ?


Nie - nie mylisz się Exclamation Po długowłosych rodzą się tylko długowłose.

Mnie bardziej interesuje w jakim wieku będzie następowała selekcja - wydaje mi się, że przy przeglądach miotów trudno będzie niektórym na 100 % określić włos Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
LN



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 115
Skąd: Szczecin/ Dobra

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asia ma rację czasami trudno w wieku 7 tygodni na 100% stwierdzić czy bedzie długi włos czy nie. A co z takimi ni w 5 ni w 9? kosmato- falistymi? trzecią rasę utworzą?
_________________
www.anarchia-box.com
owczarki niemieckie & goldeny
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:

Mnie bardziej interesuje w jakim wieku będzie następowała selekcja - wydaje mi się, że przy przeglądach miotów trudno będzie niektórym na 100 % określić włos Exclamation


Ponoc w Niemczech jest to okreslane przy przegladzie ale slyszalam ze po wschodniej stronie granicy tez.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 7 tygodniu mozna sie pomylic co do wlosa najlepiej widac to pomiedzy 14 a 21 dniem. Ja trafialam na 100%. A nie powiem na przegladzie nie ktore przeszly by jako krotkowlose gdyby nie moja uwagi. Very Happy
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż..u nas Mirek sprawdza w pierwszym tygodniu( i się nie pomylił jeszcze) a co do uwag..to poza tym że trzeba prosic o wpisanie do metryki "długi włos"a nie tylko w przeglądzie miotu zaznaczac że podejrzany o długi włos..to się juz przyzwycziliśmy.Choc nasze kłaczaki to zawsze ewidentnie kłaczaki. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:
No cóż..u nas Mirek sprawdza w pierwszym tygodniu( i się nie pomylił jeszcze)


To wyobraź sobie sytuację - początkujący hodowca i komisja odbierająca miot, w której nie ma ani jednego "owczarkarza" (a są u nas takie oddziały) Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
alexandra napisał:
No cóż..u nas Mirek sprawdza w pierwszym tygodniu( i się nie pomylił jeszcze)


To wyobraź sobie sytuację - początkujący hodowca i komisja odbierająca miot, w której nie ma ani jednego "owczarkarza" (a są u nas takie oddziały) Exclamation


Oj bedzie sie dzialo..... Rolling Eyes
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marta G



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Tyszowiecka Sztrase

PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko maliniaki.......
np: grzywacz chiński, jak sie urodzi łysy to do jednej rasy a jak z długimi wlochami to do innej.....

jamniki:
Jamnik w wieku 15 m-ce przechodzi przegląd, polegający głównie na pomiarze obwodu klatki piersiowej.
Jeszcze pare lat temy było tak, że jeżeli miał ponizej 30 cm w owbodzie to był kroliczym (bezwzględu na wilkośc rodowodową matki/ojca), jak do 35cm to był miniatura itd.....
Pare ładnych lat temu niemcy to zmienili (a za nimi cały świat) , że jamnik "dziedziczy" wielkośc po matce tzn. jeżeli matka była królicza to dziecko jest królikiem, wiec jeżeli dziecko ma 32 cm to bardzo mi przykro, ale jest przerośniętym królikiem (w wielkości miniatur) i reszta zależy od sędziego .....
w tym dziwnym układzie jest miła luka dla właścicieli samców poniewaz samiec królik może kryć legalnie suke królik i miniature, analogicznie samiec miniatura może kryć suke mini i krolik - co mnie jako właściciela krolika cieszy bo moj burek może legalnie kryć dwie rasy Mr. Green Mr. Green paradoks, ale coż sam ZKwP zostawił taka luke

a przechodząc do długowłosych owczarów Very Happy
niestety hodowanie linii ON wyłącznie z psów długowłosych jest błędnym kołem, psy czystych linii kłaków mają gorszy włos, włos długi, cieniutki bez podszerstka, falowany itd. przeciez bezpowodu nie kupowaliby od nas psów dlugowlosych tylko hodowli na swoim "doskonałym" rodowodzie. Justyna byłaś ostatnio na wystawie kłaków, jak dobrze pamietam to twoje wrażenia były....hmmm tragedia, tragedia, tragedia
Byłam pare razy na spotkaniu kłaków z klubu dlugowlosych i moja ocena jest taka sama - tragedia!! może chów wsobny to zbyt duże slowo, ale.....prowadzi to czesto w złą strone w kwesti włosa a nie ku lepszemu....

a włączenie psów z linii DON, ZOND itd. byloby chyba nie fair dla nas, my szkolimy, przeswietlamy, "kontrolujemy" hodowle.....
_________________
Pozdrawiam serdecznie - tak serdecznie, jak Ty o mnie teraz myślisz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lisica



Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 81
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ZOND-owskich kłaków to nie sądze aby,przynajmniej większośc z nich dostała akceptację SV czy ZKwP,bo sa wielopokoleniowe.Widac zmianę jakości włosa a raczej jej, brak aczkolwiek nie u wszystkich,ale to są jednostki.Przerośnięte psy.
Natomiast jest tam parę dobrych psów z rodowodem FCI,Carlo z Krzywego a Z Gangu Kuby ma chyba wszystkie suczki z rodowodem FCI,Wilcze Gniazdo też ma psy z rodowodem FCI.
Odnośnie prześwietleń to na dzień dzisiejszy do hodowlanki dopuszczane są psy i suki z HD "A",na temat ED cisza,DNA -cisza
Szkolenia? no to będzie najtrudniejsze Twisted Evil nie sądzę aby zwolennik PSO nagle zagustował w IPO bo to dwie różne szkoły,a pozatym przestawić psa z PSO na IPO to tak troszeczkę,ciężko będzie.
PSO kolczata i awersja,nie ma takiej opcji że pies nie zrobi bo musi,pozorant wróg należy jak najszybciej zabić, bo on zabije ciebie
IPO więź z przewodnikiem,piłeczka smaczki,radocha,pozorant sparing partner.

To jak to, w końcu będzie
DON+DON=DON
ON+DON= z przewagą DON(chyba)
ON+ON=czasami DON
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marta G



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Tyszowiecka Sztrase

PostWysłany: Pią Cze 13, 2008 5:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po1. Pytanie jest jak wogole zrobia z rozpoczeciem wystawiania i z tym zwiazanych rzeczy.....tzn.czy to bedzie, ze psy urodzone po 1 stycznia 2009??........czy.........1 stycznia 2009 robimy wsytawe kłaków i zapraszamy
po2. skoro jest piekny kłak z Krzywego, a właściciel jest w stanie odebrac rodowód FCI to czemu nie, w końcu urodzony jest w FCI a nie w ZOND. Te bez rodowodu FCI chyba nie powinny.....
po3. wlasciciele dlugowlosych, tak jak mówisz, moge nie chcetnie zawiatc do FCI bo zgodnie z przepisami FCI pies bedacy reproduktorem FCI nie moze klryc bez papierów (wtedy krycie w ZOND byłoby kryciem bez papierów)......a IPO i PSO Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
po4. nie wiem jakie wy macie wrazenia, ale wiekscosc on z zond/don jakie znam maja straszny problem a charakterem. Nie znam ich tak wcale mało, nie zakładam aby to był az taki zbieg okolicznosc, ze wszystkie ze zlymi chra.trafiaja do wawy i ja je spotykam, ale cos maja nie tak :/
_________________
Pozdrawiam serdecznie - tak serdecznie, jak Ty o mnie teraz myślisz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marta G



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Tyszowiecka Sztrase

PostWysłany: Pią Cze 13, 2008 5:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno, a chyba kluczowe.
Moje zdanie, dla mnie jedyne możliwe:
FCI kłak + FCI kłak = FCI kłak oraz FCI krótki + FCI krótki= FCI kłak tylko takie psy powinny byc dopuszczane do "nowej rasy"
_________________
Pozdrawiam serdecznie - tak serdecznie, jak Ty o mnie teraz myślisz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Cze 13, 2008 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta G napisał:
Jeszcze jedno, a chyba kluczowe.
Moje zdanie, dla mnie jedyne możliwe:
FCI kłak + FCI kłak = FCI kłak oraz FCI krótki + FCI krótki= FCI kłak tylko takie psy powinny byc dopuszczane do "nowej rasy"


Jest to dla mnie oczywiste - ale ciekawe jak rozwiąża problem FCI kłak - który złożył metrykę w innej organizacji - czy będzie możliwość powrotu - tzn. duplikat metryki na którego podstawie zostanie wydany rodowód FCI - bo jakoś nie wierzę, aby np. ZOND chciał oddawać metryki FCI właścicielom - czy ktoś wie jaka jest tam procedura wydawania rodowodów Question
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group