Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mistrzostwa Swiata FCI 2008 Belgia
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Sie 12, 2008 4:14 pm    Temat postu: Mistrzostwa Swiata FCI 2008 Belgia Odpowiedz z cytatem

Z uwagi na zblizajaca sie swiatowej rangi impreze kunologiczna otwieram ten temat.
Bo nie tylko wystawa swiatowa tzw "światówka" istnieje ... choc wiekszoc owczrkarzy o tym nie wie lub nie chce wiedziec.
A przeciez owczarek to pies pracujacy,nie tylko wystawowy.


www.fci2008.be


Sklad polskiej ekipy jest na stronce organizatora mistrzostw.


Sa trzy owczareczki w skladzie naszej druzyny. Very Happy
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sie 12, 2008 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiemy,Sławku..wiemy..szkoda tylko że uczestnictwo w jednej imprezie wyklucza nam drugą..ale bedziemy trzymac kciuki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

......................................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 10:51 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 7:30 pm    Temat postu: Re: Mistrzostwa Swiata FCI 2008 Belgia Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
Z uwagi na zblizajaca sie swiatowej rangi impreze kunologiczna otwieram ten temat.
Bo nie tylko wystawa swiatowa tzw "światówka" istnieje ... choc wiekszoc owczrkarzy o tym nie wie lub nie chce wiedziec.
A przeciez owczarek to pies pracujacy,nie tylko wystawowy.


Piszesz tak jakby to byla nasza wina a przeciez sa to Mistrzostwa pod patronatem FCI to jest co najmniej dziwne, ze sa w tym samym terminie co najwazniejsza wystawa ON w roku. Ktos tu naprawde nie mysli....
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam trzymam kciuki za Vata.
Nie widze problemu w trzymaniu kciuków za Vata i za PL psy na światówce.
Chociaz faktycznie mało kto mowi o zawodach FCI dla niektorych to tylko swiatówka istnieje.
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie widzi problemu w trzymaniu kciuków za naszą ekipę na mistrzostwach, problemem jest konieczność wybierania pomiędzy ta imprezą, a światówką (nałożenie się terminów jest spowodowane przesunięciem o tydzień terminu światówki, która pierwotnie miała odbyć się wcześniej, ale kolidowała wtedy z wyścigiem Formuły 1, z powodu którego niemożliwością było znalezienie noclegów w Aachen i okolicach).
Każdy z nas tutaj ma swoją największą (podkreślam: NAJWIĘKSZĄ) kynologiczną pasję, którą albo są wystawy, albo psi sport i tak jak dla mnie czy Asi D. największą radością w ciągu roku jest właśnie wyjazd na światówkę, tak dla Sławka jest wyjazd na mistrzostwa. Nie znaczy to, że gdyby terminy tych imprez nie kolidowały ze sobą, to nie wybrałybyśmy się również i na zawody. W tym roku tak właśnie jest i trzeba się na coś zdecydować (nie sądzę, że Sławek pojechałby oglądać światówkę kosztem rezygnacji z mistrzostw Smile i nikt nie ma o to do niego pretensji).

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...............................................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 10:51 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piszac to zapomnialem ze te imprzy sie zbiegly w czasie. Uwazam za normalny Wasz wybor i rozumiem to jak najbardziej. Ja tak ogolnie napisalem ze hodowcy wola wystawy i to rozumiem.Ja wole prace z ONkami bo na tym sie znam i to kocham. Zreszt,a ja naleze do nielicznych szkoleniowcow ktorzy chca pracowac z eksterierami i sie nie krzywia na nie. Lubie ladne onki i prace z nimi. :DKrzywie sie tylko troche na hodowcow ze nie probuja sie wglebic w nowe mwtody szkolenia ze nie probuja odchodzic od przestarzalych juz metod.

Jak pamietacie moje pisanie na forach ja zawsze3 wyrazalem chec pracy z eksterierami w roznych formach[seminaria,weckendowe warsztaty pracy itp].Zawsze moim celem szkoleniowym bylo i jest podnoszenie poziomu pracy z owczarkami eksterierowymi.Dlaczego...? Bo ta rasa jest mi bliska i uwazam ze owczarek musi byc tez ladny Very Happy
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 11:01 am    Temat postu: Re: Mistrzostwa Swiata FCI 2008 Belgia Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
Z uwagi na zblizajaca sie swiatowej rangi impreze kunologiczna otwieram ten temat.
Bo nie tylko wystawa swiatowa tzw "światówka" istnieje ... choc wiekszoc owczrkarzy o tym nie wie lub nie chce wiedziec.
A przeciez owczarek to pies pracujacy,nie tylko wystawowy.




Bardzo dobrze, że otworzyłeś taki temat - trzymamy kciuki za polską drużynę i liczymy na relację Exclamation

A wystawa światowa owczarków to nie tylko eksterier - cały piątek od rana do zmroku zajmują testy - które od wielu lat oglądamy "od deski do deski" Smile Trudno to oczywiście porównać z zawodami - ale zawsze to jakaś namiastka "pracy".
Nie tylko oczywiście patrzymy - równiez ćwiczymy - zajrzyj na wątek:
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?p=2059#2059

Więc chyba z tymi eksterierowcami nie jest tak całkiem źle Twisted Evil
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wrzuciłem ten temat jako informacje dla owczarkarzy że jest taka impreza jak MSwFCI
Byłem kiedys przy rozmowie hodowców eksterierów,gdzie jeden z nich to człowiek z wieloletnim stażem w hodowli.Wlaśnie ten "stary"hodowca nie rozróżniał MŚwFCI od MŚwWUSV.
Przeglądałem własnie stronke
www.owczarek-niemiecki.com
i nic tam nie ma o strtach owczaka niemieckiego na MŚwWUSV[Francja,Dania,Slowacja] o zawodach tegorocznych Mistrzostwa Polski Owczarka Niemieckiego z tego roku.A wlaśnie KON powinien propagować owczarka w pracy,to z tamtąd powinien iść przykład i wszelkie informacje na temat zawodów. O wystawach owszem informacji jest duzo.

Najczęstszym wytłumaczeniem hodowców na to zeby z psem nie pracować pod zawody jest wymówka ze nie da sie jednocześnie hodowac i szkolić pod zawody owczarka.

Ale przecież nie chodzi o to zeby wszystkie psy z hodowli robic pod zawody bo tak sie nie da przecież i to jest oczywiste.
Wystarczy wybrac sobie jednego,jedynego rodzynka z najlepsza psychiką ktory bedzie reprezentował danego hodowce na zawodach.
Nie muszą to być zawody IPO3,można zacząć od zawodów "PT".
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93


Ostatnio zmieniony przez jackdaw dnia Czw Sie 21, 2008 8:46 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
Ja wrzuciłem ten temat jako informacje dla owczarkarzy że jest taka impreza jak MSwFCI
Byłem kiedys przy rozmowie hodowców eksterierów,gdzie jeden z nich to człowiek z wieloletnim stażem w hodowli.Wlaśnie ten "stary"hodowca nie rozróżniał MŚwFCI od MŚwWUSV


Sławku, i dobrze, że dajesz te (i inne) informacje, bo niestety bardzo wielu "owczarkarzy" nie wie, że z owczarkiem niemieckim można coś wiecie zrobić, niż tylko ustwawiać do opisu i biegać trzy kółeczka w ringu.

pozdrawiam i zycze sukcesów na zawodach

Pat
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ktos tu pisal, ze Slawek zle robi dajac te informacje... Shocked Question
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
J
Przeglądałem własnie stronke
www.owczarek-niemiecki.com
i nic tam nie ma o strtach owczaka niemieckiego na MŚwWUSV[Francja,Dania,Slowacja] o zawodach tegorocznych Mistrzostwa Polski Owczarka Niemieckiego z tego roku.A wlaśnie KON powinien propagować owczarka w pracy,to z tamtąd powinien iść przykład i wszelkie informacje na temat zawodów. O wystawach owszem informacji jest duzo.

...Wystarczy wybrac sobie jednego,jedynego rodzynka z najlepsza psychiką ktory bedzie reprezentował danego hodowce na zawodach.
Nie muszą to być zawody IPO3,można zacząć od zawodów "PT".

Tak, ja tez mam zal do KON, ze szkolenia traktuje tak samo, jak caly ZKwP. To znaczy po macoszemu.
Dodam jeszcze, ze jak kogos nudzi PT, moze startowac w sladzie FH,albo obedience, albo- az sie boje to napisac - w agility. Wszedzie w psim sporcie rozwija sie wspolpraca pies-czlowiek, rozwija sie mentalnie pies, bieganie po ringu to naprawde nie powinna byc cala "uzytkowosc" ON.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podpisuje sie pod tym co Basia pisze..
Prosze wejdzcie na moją stronke w zakładke "o mnie" to zobaczycie od czego ja zacząlem bawić sie z psem na zawodach. Owszem wczesniej robiłem psom IPO3 gdzie takim przykładem był owczarek niemiecki AKIM Ranczo Moresa. Ale zawody zaczynałem od "PT" oraz "MPPT", gdzie sa SUPER cwiczenia.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
Przeglądałem własnie stronke
www.owczarek-niemiecki.com
i nic tam nie ma o strtach owczaka niemieckiego na MŚwWUSV[Francja,Dania,Slowacja] o zawodach tegorocznych Mistrzostwa Polski Owczarka Niemieckiego z tego roku.A wlaśnie KON powinien propagować owczarka w pracy,to z tamtąd powinien iść przykład i wszelkie informacje na temat zawodów. O wystawach owszem informacji jest duzo.


Strona ta nie jest już oficjalną stroną Klubu - zajrzyj na wątek:
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=180
Obawiam się, że tamtej domeny Klub nie odzyska - we wrześniu będzie więc nowa domena.
A masz rację, że informacji o sporcie jest za mało na stronie Klubu - bo po prostu za mało jest osób do pracy - jak wszędzie zresztą - każda informacja o zawodach sportowych, która zostanie do mnie przesłana - będzie umieszczana na stronie Klubu.
Ja naprawdę nie jestem w stanie wszystkiego robić sama Exclamation

Załatwiłam sędziów i pozorantów na zawody KON-u:
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=206
Teraz "biegam za terenem".
Jak na "eksterierowca" to chyba nie jest mało Smile
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group