Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ON i DON wspolne wystawy ? Paranoja ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LN



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 115
Skąd: Szczecin/ Dobra

PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te,,, po eksperymentach z hodowli ON długowłosych ,,, nie bedą przecież uznane przez ZKwP !!!!
_________________
www.anarchia-box.com
owczarki niemieckie & goldeny
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli dopuszczone będą owczarki z wadami dyskwalifikującymi, a do takich należy wada łosa to co za różnica z jakimi jeszcze wadami kłaki będą zdobywać polskie CWC Laughing
Powrót do góry
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co jest wada dyskwalifikacyjna to rzecz umowna. Kiedys byl dlugi wlos teraz nie bedzie. Po co to plakac nad rozlanym mlekiem. ON jest rasa niemiecka i oni podjeli ta decyzje a my Polacy to jak zwykle tylko ponarzekac umiemy...
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi o narzekanie Pani Brawos odnośnie tego co wprowadza SV tylko o to, że naśladujemy SV w tym co łatwe i przynosi naszemu związkowi kasę. Nie potrafimy natomiast naśladować podstaw hodowli czyli ED HD DNA i szkoleń - to jest smutne i żenujące zarazem. Ogólnie nie chce mi się już dyskutować na różne tematy naszych błędów - nazwijmy je związkowych lepiej robić swoje i przyjąć browara. Laughing
Powrót do góry
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lisica miała na mysli ( tak mysle ) to co sie dzieje u DONów, tam nie ma nawet wymogu HD ( w pewnej organizacji).
A co dopiero mowa o IPO - w ZK wcale lepiej nie jest ale .. to inny temat.
w DONach po DONach rzecz jasna.
Tam jak psiak ma DONy w 4 pokoleniach tak zadne nie ma IPO, a jak juz ma jakies wyszkolenie to PSO rozwijane mocno na agresje.
Co ma duzy wpływ na charakter tych psów .. poza tym nikt sie tam nie zajmuje szkoleniem wiec dlatego klasa otwarta u nich pękac bedzie w szwach ...choc u ONków zaczyna sie dziac podobnie.

Inaczej juz wygląda sprawa DON po ONach - te czasem sa lepsze od krotkowłosego rodzeństwa.

Ktos tu pisze, ze publika woli DONy niz ONy, a ja sie zastanawiam czy ONki sie hoduje dla publiki (kasy) czy dla rozwijania rasy(hobby) ??
Mnie osobiscie cieszy spadek zainteresowania ONkami ..
W DONkach pojawi sie problem taki jak u ONów mamy - lewe mioty itepe tylko, ze to juz nie jest Nasz ( ONkarzy) problem ..
Z ONkami zostaną ludzi ktorzy hoduja dla zabawy, nie kasy i moze sie jakos rasa rozwinie w koncu .... a Ci co hoduja pod publike pojdą w DONki i beda kosic kase.
Ja przynajmiej tak to widze.
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AndziaW



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: Ogorzelice k. Płocka

PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczarowana napisał:
sa lepsze od krotkowłosego rodzeństwa.
Ktos tu pisze, ze publika woli DONy niz ONy, a ja sie zastanawiam czy ONki sie hoduje dla publiki (kasy) czy dla rozwijania rasy(hobby) ??
Mnie osobiscie cieszy spadek zainteresowania ONkami ..


A może właśnie spadek popularności ON pomoże odbudowac lepiej rase gdyż zniknie popyt na rasowe bez rodowodu wilczury. Wtedy zostanie garstka prawdziwych owczarkarzy - tych którym zależy na rozwoju rasy i pracy z psami. Wtedy będzie można zobaczyć kto zrezygnuje z hodowli bo skonczy się wielka popularność ON.
Ale z drugiej strony mam pytanie: Czy jeśli DONY będą w ZKwP i dajmy na to dojdzie do tego, że będzie można nimi kryc to czy to nie znaczy, ze krótkowłochy nam "wyginą"? Długi włos u ON jest przecież homozygotą dominującą, przecież nigdy ze skojarzenia dwóch DONów nie urodzi się krótkowłoch.
_________________
Andżelika Walenciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AndziaW napisał:
przecież nigdy ze skojarzenia dwóch DONów nie urodzi się krótkowłoch.


Też tak uważałam, więc bardzo zdziwiło mnie stwierdzenie hodowcy DON (chyba jedna z większych polskich hodowli), z którym przypadkowo miałam okazję rozmawiać przy okazji wystawy ON w Brzesku, że u niego po parze długowłosych rodziców rodzą się również szczenięta krótkowłose Shocked .
A co do mających obowiązywać regulaminów, to podobno nie będzie wolno krzyżować DONa z ONem, co, dla mnie przynajmniej, nie jest najszczęśliwszym pomysłem.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie sugerujesz, że krzyżowanie długowłosego owczarka z krótkowłosym powinno być dopuszczalne w świetle nowych przepisów Surprised
Ciekawe, do czego doprowadziłyby te doświadczenia hodowlane Question
_________________
Renata Horzela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
AndziaW



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: Ogorzelice k. Płocka

PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Renata Horzela napisał:
Chyba nie sugerujesz, że krzyżowanie długowłosego owczarka z krótkowłosym powinno być dopuszczalne w świetle nowych przepisów Surprised
Ciekawe, do czego doprowadziłyby te doświadczenia hodowlane Question


A broń boże. Ale to Polska - tutaj wszystko możliwe Laughing
_________________
Andżelika Walenciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyżowanie długowłosego z krótkowłosym to chyba jedyny sposób na zachowanie twardego włosa z podszerstkiem. W innych rasach takie właśnie krzyżówki są normą i niczym dziwnym. Przecież nikt hodowcom ONów nie każe kryć długowłosymi psami, to raczej (byłoby) pozytywne rozwiązanie dla hodowców DONów.
I tak zostanie to odgórnie ustalone (i nie będą to polskie władze ZKwP).

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AndziaW napisał:
Długi włos u ON jest przecież homozygotą dominującą,


Homozygotą recesywną Exclamation I dlatego właśnie w świetle tego po 2 długowłosych powinny urodzić się same długowłose Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Nie chodzi o narzekanie odnośnie tego co wprowadza SV tylko o to, że naśladujemy SV w tym co łatwe i przynosi naszemu związkowi kasę. Nie potrafimy natomiast naśladować podstaw hodowli czyli ED HD DNA i szkoleń - to jest smutne i żenujące zarazem.


Nic dodać nic ująć Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli traktowac sprawe przez analogie - to przeciez owczarki szkockie dlugo- i krotkowlose nie sa oceniane w jednej stawce, tylko kazda odmiana osobno. Podobnie rzecz sie ma z odmianami owczarkow belgijskich. W kazdym razie - skoro juz musza byc klaki na wystawie - powinny biegac z innymi klakami, a nie razem z krotkowlosym ON. Mam nadzieje, ze FCI jest podobnego zdania...
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie są plany - to SV nad tym pracuje, nie FCI.

Jak mówią Niemcy - długowłose owczarki są wpisane w księgach rodowodowych SV - i z tym nie ma problemu.
Problem jest tylko z dopuszczeniem ich do hodowli, bo to się wiąże ze zmianą wzorca rasy - i teraz właśnie w Ausburgu pracują nad tym Exclamation

Prace te zostana przedstawione na zjeździe SV (nie pamiętam czy w grudniu tego roku czy w czerwcu przyszłego), będą głosowane i potem dopiero będzie to przesyłane do FCI.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AndziaW



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: Ogorzelice k. Płocka

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
AndziaW napisał:
Długi włos u ON jest przecież homozygotą dominującą,


Homozygotą recesywną Exclamation I dlatego właśnie w świetle tego po 2 długowłosych powinny urodzić się same długowłose Exclamation


Faktycznie. Przepraszam, mój błąd Embarassed
_________________
Andżelika Walenciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group