Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klub-Komisja,co to takiego?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...............
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sro Cze 20, 2012 7:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Halinko-Pani też doskonale wie o co mnie chodzi Very Happy . Po raz kolejny jednak powtórzę: żadna dyskusja, na żadnym forum nic nie da jeśli ci, którzy naprawdę mogą coś dla naszej rasy zdziałać (bo mają władzę, środki i możliwości) nie dogadają się między sobą.
A Ty Waldku jak ta katarynka. Ciągle to samo-może powiesz nam kto jest zacnym kataryniarzem, który kręci korbką, żebyś mógł wydać głos Wink ?

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sro Cze 20, 2012 7:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja. Możemy sobie tu pisać o zmianach regulaminów do końca świata a nawet i dłużej i nic z tego, jak nie ma "woli politycznej" decydentów czyt. działaczy i producentów. A jak widać na forum nikt władny w tej dziedzinie się nie odzywa z konkretnymi propozycjami.
Bo zgoda prawdziwych miłośników rasy będzie.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ontopus napisał:
Racja. Możemy sobie tu pisać o zmianach regulaminów do końca świata a nawet i dłużej i nic z tego, jak nie ma "woli politycznej" decydentów czyt. działaczy i producentów. A jak widać na forum nikt władny w tej dziedzinie się nie odzywa z konkretnymi propozycjami.
Bo zgoda prawdziwych miłośników rasy będzie.

Ontopus - odzywają się, ale jakoś nikt tego nie widzi. Sad Wolf-jar już dawno proponował założenie bazy danych polskich ON, zobowiązał się nawet napisać program. No ale do tego trzeba miec jeszcze dane. Parę osób spisuje wyniki wystaw i zamieszcza tu i na stronie KON.
Jarek podał dziś dość rozsądną propozycję kroczącej zmiany przepisów hodowlanych - nikt się na jej temat nie zająknął, jakby napisał jakieś bzdury. Może ktoś z sędziów czy hodowców coś napisze na ten temat?
A co zmian w regulaminach - regulaminy ulegają i ulegały wielokrotnym zmianom. (Wg danych ze strony ZKwP regulamin klubo-komisji ostatnio był zmieniany w 2002 roku, a klubow wybieralnych - w 1999). Może nie trzeba ich zmieniać wystarczy przeczytać Embarassed .
W toku dyskusji Grandziochy z Omanem okazało się, że klubo-komisja nie otrzymuje żadnych o danych hodowlanych ON. Jeśli tak jest - może porozmawiajmy o tym, czy dałoby się tak skonstruować sprawozdania oddziałowe, aby bez problemów dało "wyciągnąć" z nich dane określonej rasy. Bo domyślam się, że takie dane chętnie dostaliby w swoje łapki szefowie wszystkich klubów (może nawet i klubo-komisji Razz ). Może wystarczyłoby, aby te sprawozdania miały charakter tabelaryczny i były przekazywane do ZG w dwóch wersjach papierowej i elektronicznej. Ta elektroniczna forma mogłaby być za pomocą odpowiedniego programu filtrowana pod kątem określonej rasy. Nie jestem informatykiem, ale wiem,że to jest możliwe. Może nawet już tak jest, a brakuje tylko komunikacji?
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby przybliżyć wszystkim "nieświadomym" odpowiedź na pytanie - "co to jest Klub-Komisja" - wklejam poniżej swój artykuł sprzed roku (był opublikowany na serwisie Jacentus) - właśnie na ten temat Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemy w rasie ON: KON a Klub-Komisja ZG

Do napisania poniższego tekstu skłoniła mnie wypowiedź p. Marka Czerniakowskiego (wiceprzewodniczącego Klubu-Komisji) dotycząca Wystawy Klubowej 2008.
Poczułam niejako, że jest to odpowiedź na naszą (moją i mojego męża) propozycję skierowaną do p. Marka na Wystawie Klubowej 2007, aby skończyć wreszcie z niepotrzebnymi podziałami wśród naszej braci owczarkarskiej i zorganizować w przyszłym roku jedną wspólną Wystawę Klubową – czyli w domyśle ułożyć wreszcie stosunki z KON-em!
Czytanie odpowiedzi p. Marka sprawiło mi dużą przykrość.
Czy ma ona wymowę jednoczącą owczarkarzy – ocenę pozostawiam czytelnikom serwisu Jacentus.
Ja odnoszę się poniżej wyłącznie do jej treści.
P. Marek pisze:
„Klub na prawach Komisji przy ZG zrzesza obligatoryjnie wszystkich owczarkarzy”.
Nie jest to prawdą. W aktualnie obowiązującym (od 23.02.2002) Regulaminie Klubu Rasy (grupy ras) Komisji ZG można przeczytać, że Klub ten jest Komisją Zarządu Głównego, a nie grupą członków (§8 ww Regulaminu). Pomijam tutaj, że w takim układzie nie powinien nazywać się Klubem (wg Wikipedii: Klub jest to jedna z form zrzeszania się ludzi). No, ale można zawsze powiedzieć, że Klub-Komisja zrzesza 3 członków: Przewodniczącego, jego Zastępcę oraz Sekretarza. I tych 3 członków powinno w pocie czoła pracować na rzecz wszystkich członków ZkwP, zainteresowanych daną rasą (§8 ww Regulaminu)! Nie tylko współpracując z jednym z Oddziałów ZKwP przy organizacji Wystawy Klubowej, ale również (§5 ww Regulaminu) opracowując stan hodowli, organizując seminaria, spotkania o charakterze informacyjno-szkoleniowym, opiniując kandydatów na asystentów, sędziów, wydając pisma klubowe etc.. Trochę dużo jak na trzy osoby – nieprawdaż?
Dziwny więc jest ten regulamin Klubu-Komisji. Może przybliżając nieco historię jego powstania stanie się jasne, dlaczego jest taki.
W Regulaminie Klubu Rasy (grupy ras) zatwierdzonym w 1987 roku Klub nie był Komisją. Był organem ZG ZKwP (§1 Regulaminu), jego zadaniem było kierowanie w skali kraju hodowlą psów danej rasy w celu doskonalenia jej pod względem eksterierowym, psychicznym i użytkowym (§2 Regulaminu). Był to Klub w pełnym tego słowa znaczeniu – czyli zrzeszający wszystkich członków Związku posiadających psy danej rasy, kierowników i stażystów sekcji danej rasy oraz sędziów i asystentów danej rasy (§5 Regulaminu).
Jedyną bolączką owczarkarzy było to, że Zarząd Klubu nie był wybierany demokratycznie przez członków Klubu, ale powoływany i odwoływany przez Plenum ZG ZKwP.
Wraz z budzeniem się demokracji w Polsce, zaczęła też powoli wkraczać demokracja do Klubu ON. Pojawiła się idea utworzenia w pełni demokratycznego Klubu ON– na wzór naszych sąsiadów (Niemcy, Czechy, Słowacja) - o władzach wybieralnych na drodze demokratycznych wyborów.
Umożliwił to nowy Regulamin Klubu Rasy (grupy ras) zatwierdzony uchwałą Zarządu Głównego z dnia 16 stycznia 1999.
W §3 tego regulaminu można przeczytać, że w obrębie danej rasy (grupy ras) może być powoływany jeden klub, którego podstawowym obowiązkiem jest stymulowanie rozwoju hodowli i integracja członków zainteresowanych w rozwoju danej rasy. Członkami Klubu mogą być jedynie członkowie ZKwP, którzy zadeklarowali swoją wolę członkostwa i mają opłaconą składkę (§6). Władzami Klubu są: walne zgromadzenie członków (lub delegatów), zarząd klubu oraz klubowa komisja rewizyjna (§11). O składzie prezydium Zarządu Klubu decyduje walne zgromadzenie członków!! I wreszcie – Klub jest zobowiązany raz w roku do zorganizowania wystawy klubowej, na której psy i suki otrzymują tytuł Zwycięzcy Klubu.
Czyli podsumowując – osoby zainteresowane daną rasą mogły zapisać się do Klubu, mieć wpływ na wybór władz Klubu, Klub był organizatorem Wystawy Klubowej (jednej jedynej) etc. Wiadomo, że wszystkie postanowienia, regulaminy etc. musiały być zatwierdzane przez ZKwP, ale był to na pewno DUŻY KROK do upodobnienia polskiego Klubu ON do tych znanych z krajów ościennych. Był to więc bardzo dobry regulamin – szkoda, że obowiązywał tylko 2 lata. Ale po kolei.
Pierwsze Walne Zebranie Delegatów nowo tworzonego Klubu ON (w skrócie KON) odbyło się w Warszawie dnia 17 kwietnia 1999. Zebranie to miało odpowiedzieć na 2 zasadnicze pytania: jak będzie wyglądał nowy wizerunek klubu, jego zadania oraz struktura terytorialna oraz jak będą wyglądały jego nowe, wybrane przez delegatów władze. Pełną odpowiedź uzyskano jedynie na drugie. Na drodze wyborów zostały wyłonione władze centralne Klubu: Zarząd Klubu – 11 osób i Klubowa Komisja Rewizyjna – 5 osób. Na zebraniu pojawiło się 96 delegatów wybranych wcześniej demokratycznie w sekcjach poszczególnych oddziałów ZKwP. Prezydentem pierwszego demokratycznego klubu ON został wybrany Zbigniew Szcześniak, v-ce prezydentem ds. hodowlanych – Mieczysław Gątkowski, v-ce prezydentem ds. szkolenia – Zbigniew Milewski, v-ce prezydentem ds. współpracy z zagranicą – Wiesław Ziemecki.
Demokratyczny KON został uznany przez Światową Unię Owczarka Niemieckiego WUSW (jako kontynuacja poprzedniego Klubu ON) – i wg SV jest on do dnia dzisiejszego jedynym ważnym Klubem Owczarka Niemieckiego w Polsce.
Dnia 18 marca 2000 roku Plenum ZG ZKwP zatwierdziło regulamin KON-u. §6 tego Regulaminu określa cele Klubu:
1. Doskonalenie hodowli psów rasy Owczarek Niemiecki pod względem cech fizycznych, psychicznych i użytkowych
2. Integracja członków Klubu zainteresowanych w rozwoju hodowli Owczarka Niemieckiego
3. Ujednolicenie zasad hodowli i szkolenia psów rasy Owczarek Niemiecki
I o to chyba wszystkim owczarkarzom chodziło! Za największy sukces KON-u uważam porozumienie z SV na mocy którego członkowie KON-u mogą od 10 marca 2006 roku wykonywać prześwietlenia bioder i łokci oraz pobrać próbki krwi w Polsce, przez uznanych przez SV lekarzy weterynarii. Zdjęcia rentgenowskie są przesyłane do biura SV i poddawane kwalifikacji przez profesora doktora n. wet. Wilhelma Brassa, a wynik prześwietlenia jest wpisywany do rodowodu. Próbki krwi są przesyłane do laboratorium GENERATIO w Heidelbergu, gdzie poprzez analizę kodu DNA potwierdzane jest pochodzenie psa, a jego kod przechowywany jest w głównej bazie kodów DNA owczarków niemieckich. Czyli beż zapisywania się do SV i jeżdżenia do Niemiec można zbadać psom DNA oraz uzyskać niemieckie prześwietlenie bioder i łokci. Jest pierwszy krok do tego, aby niemieckie licencje (Koerungi) przeprowadzane w Polsce również nie wymagały członkostwa w SV.
A wracając do Regulaminu.
Jednym z zadań Klubu miało być organizowanie wystawy klubowej z tytułem Zwycięzcy Klubu (§7) – czyli Klubowa Wystawa była organizowana przez klub rasy ON (KON) o władzach wybieranych demokratycznie.
Dnia 18 marca 2000 roku Plenum ZG ZKwP zatwierdziło również regulamin przeglądu hodowlanego oraz regulamin wystaw klubowych owczarków niemieckich. I tutaj ciekawostka. Powyższy regulamin wystaw klubowych obowiązuje do dzisiaj – można go zobaczyć na stronie Klubu-Komisji:
http://www.zkwp.radom.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=14.
Ostatnie zdanie tego regulaminu brzmi:
„Obsadę sędziowską na Wystawie Klubowej ustala Zarząd Klubu Owczarka Niemieckiego.” W 2000 roku był to Zarząd KON-u, a teraz właściwie niewiadomo kto – bo przecież Klub-Komisja nie ma Zarządu. Powinno to zostać skorygowane, bo może łatwo powodować błędną interpretację!!
Mieliśmy więc po raz pierwszy w historii demokratyczny Klub Owczarka Niemieckiego.
Nie wszystkim jednak spodobała się taka demokracja. Jak to zawsze bywa z przegranymi.
Jeden z nie wybranych do Zarządu Klubu założył poza ZKwP własny Klub ON – o nazwie KHRON, inni natomiast zaczęli podkopywać w ZG ZKwP opinię demokratycznego Klubu ON. I Zarząd Główny, nie wnikając w przyczyny niesnasek w środowisku ON – „rozmył” demokrację zatwierdzając dnia 23.02.2002 2 nowe regulaminy – Regulamin Klubu Rasy (grupy ras) oraz regulamin Klubu (grupy ras) – Komisji ZG ZKwP, które obowiązują do dnia dzisiejszego. Od tej pory mogło powstawać wiele klubów danej rasy, a faktycznie kierować rasą, organizować Wystawy Klubowe miał od tej pory Klub na prawach Komisji – z przewodniczącym i ew. zastępcą powoływanym przez Plenum Zarządu Głównego. Czyli wróciliśmy do punktu wyjścia.
Dlaczego tak się stało – sami jesteśmy sobie winni. Jeśli komuś nie podobały się wybrane władze demokratycznego Klubu ON– to był najprostszy sposób – zebrać zwolenników i wybrać inne władze na kolejnym walnym zgromadzeniu Klubu. Tak byłoby po prostu normalnie – a zarazem demokratycznie! A tzw. krecia robota doprowadziła zniecierpliwiony Zarząd Główny do zmiany regulaminów – i trudno się dziwić, jeśli nie potrafimy docenić tego co mamy, to widać niepotrzebnie to nam umożliwiono! Jaka lekcja z tego wynika – dopóki nasze środowisko będzie skłócone, dopóty nigdy nie doczekamy się Klubu z prawdziwego zdarzenia. Uważam, że jest to możliwe nawet przy aktualnych regulaminach (Regulaminie Klubu Rasy (grupy ras) oraz regulaminie Klubu (grupy ras) – Komisji ZG ZKwP). Wiadomo, że wpływ na całą rasę ma obecnie Klub-Komisja, której szef jest powoływany przez Plenum ZG. Nie wierzę jednak, że gdyby wszyscy chcący mieć wpływ na naszą rasę (nie chodzi mi o przeciętnego właściciela ON – dla którego ważne jest tylko wyrobienie rodowodu) zapisali się do Klubu z władzami wybieralnymi, wybrali demokratycznie władze Klubu i zaproponowali Zarządowi Głównemu szefa Klubu na szefa Klubu-Komisji – nie chce mi się wierzyć, że Zarząd Główny ZKwP miałby coś przeciw temu. Ale widać nie dorośliśmy jeszcze w naszym owczarkarskim światku do demokracji – i bardzo mnie to martwi!
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze, że składka członkowska KON wynosi 30zł., a składka członkowska ZKwP- 50zł. + opł. administracyjna- którą wszyscy pewnie znają.
_________________
Renata Horzela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
wystarczy wejść na stronę klubu i taka jaka strona takie działanie - żenada.


Wzięłam sobie do serca tą krytykę i posiedziałam trochę nad stroną KON.

Usprawiedliwia mnie tylko to, że wcale nie było w planach, że będę się zajmowała tą stroną sama - specjalnie została napisana w Systemie Zarządzania Treścią (CMS) - aby w prosty sposób mogły do niej dokładać informacje osoby nie parające się informatyką.

W każdym razie umieściłam na stronie pierwszych 9 reproduktorów - w wykazie podzielonych na linie, z wyszczególnieniem czołowych przedstawicieli każdej linii.

Ponadto uzupełniłam wykaz wystaw z tego roku - W Polsce i w Niemczech.
Zabrałam się też za rok następny Exclamation I tutaj kłopot - obsada pierwszej wystawy w 2009 czyli Głogowa to śp Wiesiu Ziemecki - O/Legnica "dał ciała" Sad
Z licencji przyszłorocznych na razie tylko Świerklaniec, o zawodach polskich jeszcze chyba nic nie wiadomo Exclamation Za to terminy Zawodów w Niemczech są już znane (oprócz zawodów FH).

W każdym razie zapraszam na stronę KON: www.owczarek-niemiecki.com

A co do rozmów o działalności Klubu-Komisji - to przypominam, że te rozmowy zaczęły się od krytykowania KON-u, że niby nic nie robi, a chce władzy Exclamation A co robi Klub-Komisja Twisted Evil Question Question

Ręczę, że jakbym miała taki dostęp do informacji jak ma Klub-Komisja (z Chorzowa zawsze są wysyłane kopie kart ocen do Klubu-Komisji, myślę, że z innych oddziałów również) - to wtedy nie musiałabym biegać z długopisem i zapisywać na wystawie wyniki Exclamation Nie mówiąc już o sprawozdaniach hodowlanych, które corocznie spływają do ZG, a do których Klub-Komisja może bez problemu mieć dostęp - trzeba tylko chcieć Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Askad napisał:
Cytat:
Dnia 18 marca 2000 roku Plenum ZG ZKwP zatwierdziło regulamin KON-u. §6 tego Regulaminu określa cele Klubu:
1. Doskonalenie hodowli psów rasy Owczarek Niemiecki pod względem cech fizycznych, psychicznych i użytkowych
2. Integracja członków Klubu zainteresowanych w rozwoju hodowli Owczarka Niemieckiego
3. Ujednolicenie zasad hodowli i szkolenia psów rasy Owczarek Niemiecki


Szczytne cele, tylko z realizacją marnie... Z całym szacunkiem dla niektórych zrzeszonych tam owczarkarzy, jakoś na palcach jednej ręki można policzyć tych ambitnych dbających o rozwój rasy!

Każdą historię można przedstawić jak się chce. W szkole za komuny też uczono jaka pomocna była nam armia rosyjska... Jeśli demokracja ma polegać na wzajemnym obrzucaniu się błotem przedwyborczym, na dyskredytowaniu i oczernianiu innych wyssanymi z palca bredniami – to ja Asiu dziękuję za taką demokrację i takich demokratów!

Askad napisał:
Cytat:
Poczułam niejako, że jest to odpowiedź na naszą (moją i mojego męża) propozycję skierowaną do p. Marka na Wystawie Klubowej 2007, aby skończyć wreszcie z niepotrzebnymi podziałami wśród naszej braci owczarkarskiej i zorganizować w przyszłym roku jedną wspólną Wystawę Klubową – czyli w domyśle ułożyć wreszcie stosunki z KON-em!


Byłam świadkiem podczas światowej wystawy w Aachen, w trakcie wieczornego spotkania przy naszym camperze licznej grupy polskich owczarkarzy, pewnych ustaleń. Każdy kto był widział stojąca w centrum grupę – Państwo Czerniakowscy, Państwo Domańscy i Państwo Tiahnybokowie (Ingemar, Askad, Oman). Pan Marek Czerniakowski po raz kolejny – zaproponował stworzenie ponad wszelkimi podziałami tzw. grupy roboczej, która niezwłocznie zajęłaby się stworzeniem szeregu dokumentów, np. regulaminów, propozycji struktury przyszłej organizacji owczarkarskiej, która miałaby szanse na funkcjonowanie w strukturach ZKwP. Rozmawiano także o wystawie klubowej w 2009 roku - sądzę że Oman potwierdzi ten fakt...

Zaproponowano konkretne nazwiska - ze strony KON Pani Domańska, Pani Tiahnybok, Pani Pawlik, a ze strony Klubu Komisji – Pan Pucułek. Dokumenty miałyby być propozycjami środowiska owczarkarskiego na Walny Zjazd ZKwP w maju 2009r. Pan Czerniakowski poprosił Panią Domańską, aby zajęła się na początek zorganizowaniem wspólnego spotkania tej grupy roboczej. I co? Minęło już dwa miesiące!

Ta rozmowa była oczywiście „przy piwie”. Pan Marek nie złożył tej propozycji do Pani Joanny Domańskiej (sekretarz KON) w formie pisemnej, czyli zapewne nie wydała się ona na tyle interesująca „środowisko”, bo efektu tych rozmów nie ma! Nie chciałam tego faktu przytaczać bez zgody autora tej inicjatywy, ale kiedy widzę jak Pani sekretarz Domańska interpretuje ostatnie historie dotyczące naszej rasy, to niestety - muszę to Joasiu powiedzieć – że to hipokryzja.

Joanna jest doskonale poinformowana jak wyglądała prawdziwa historia zniesienia obowiązku szkolenia suk, kto to firmował i podpisał się jako Przewodniczący nie Klubo-Komisji, ale KON, lecz nie powie o tym ani słowa, a wręcz przez innych „miłośników” KON oskarża bezmyślnie człowieka, który ten obowiązek wywalczył (przy normalnym poparciu członków Klubu ON 2002).

To właśnie „robi się” w celu jednoczenia owczarkarzy ... Ciągłe intrygi, oskarżenia i manipulowanie informacjami A ostatnio aktywne torpedowanie wystawy klubowej w 2009 roku, którą ustaliło grono decydentów z KONu i Klubo-Komisji.
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:

Szczytne cele, tylko z realizacją marnie... Z całym szacunkiem dla niektórych zrzeszonych tam owczarkarzy, jakoś na palcach jednej ręki można policzyć tych ambitnych dbających o rozwój rasy!


Ale przecież wtedy, gdy ten regulamin powstawał KON miał moc sprawczą nad wszystkimi owczarkarzami (czyli to - o co teraz nam wszystkim chodzi) - wszyscy, którzy są teraz w Klubo-Komisji - też należeli do KON. Więc co się stało - może to wytłumaczysz Question
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:
ze strony KON Pani Domańska, Pani Tiahnybok, Pani Pawlik, a ze strony Klubu Komisji – Pan Pucułek.


Od razu sprostosowanie - ani Pani Tiahnybok, ani pani Pawlik - nie są na dzień dzisiejszy członkami KON.
Oczywiście, że potwierdzam, że były takie rozmowy - nawet przekazałam wiadomość o nich Basi Pawlik - była prośba o pomoc przy tworzeniu pewnych regulaminów dotyczących autonomii naszej rasy. I oczywiście, że wyraziłam zgodę - zawsze chętnie pomagam przy tego typu akcjach, które mogą przynieść pożytek naszej rasie. Niestety na tej jedynej rozmowie się skończyło - więcej już o tym nie słyszałam. Z wypowiedzi Kasi wynika, że p. Czerniakowski nie ma nic i wszystko mamy wymyślić od zera - proszę bardzo (mam nadzieję, że inni nam również w tym pomogą) - tylko trzeba tak było stawiać sprawę od razu Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:
A ostatnio aktywne torpedowanie wystawy klubowej w 2009 roku, którą ustaliło grono decydentów z KONu i Klubo-Komisji.


To powiedz może nazwiskami, kto cokolwiek ustalil ze strony KON - bo wszyscy się teraz wypierają, twierdząc, że były tylko jakieś luźne rozmowy, ale żadne konkrety jeszcze nie zapadły Exclamation

Ja jak z kimś rozmawiam - nigdy się tych rozmów nie wypieram - nie rozumiem więc dlaczego oskarżasz mnie o hipokryzję Exclamation

Zawsze byłam za jedną wspólną wystawą klubową Exclamation
Mam wrażenie, że ataki na mnie są raczej spowodowane tym - że śmiem twierdzić, że na wystawie klubowej powinni sędziować Niemcy Exclamation

Mam taki pogląd, ale szanuję to, że ktoś może mieć pogląd inny - tak właśnie powinno być, nieprawdaż Question

Gdy na wystawie w Błażejewku prezes Szcześniak zapytał mnie - czy chcę sędziować na wystawie KON w Ciechanowie - odpowiedziałam, że nie, bo uważam, że powinni tam sędziować sami Niemcy Exclamation Ale nie robiłam problemu, kiedy została przegłosowana "obsada mieszana". Bo to jest właśnie demokracja Exclamation

I tak samo powinno być w przypadku wspólnej wystawy klubowej 2009 - więcej demokracji proszę państwa Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusja na temat autonomicznego Klubu toczyła sie już w wątku Autonomia Owczarka Niemieckiego w maju br. Dla przypomnienia link: http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?p=1200&highlight=#1200

Askad napisał:
Cytat:
Od razu sprostosowanie - ani Pani Tiahnybok, ani pani Pawlik - nie są na dzień dzisiejszy członkami KON.


Napisałam wyraźnie: "ze strony KON Pani Domańska..."
Kto jest gdzie zrzeszony nie ma znaczenia dla wspólnej pracy ponad podziałami!

Askad napisał:
Cytat:
Z wypowiedzi Kasi wynika, że p. Czerniakowski nie ma nic i wszystko mamy wymyślić od zera - proszę bardzo (mam nadzieję, że inni nam również w tym pomogą) - tylko trzeba tak było stawiać sprawę od razu Exclamation


Z mojej wypowiedzi wynika jasno, że nie na mówieniu i pisaniu na forum polega działanie na rzecz owczarków, ale na wspólnej pracy u podstaw!!!!
Ja jakoś byłam poinformowana o potrzebie stworzenia projektów i regulaminów, a nie o konsultacjach!!! Była o tym mowa Joasiu już w Miliczu... Poinformowałam także na Twoim forum o inicjatywie grupy owczarkarzy na Walnym O/Warszawskiego i o potrzebie takich działań w innych oddziałach, jeśli zależy nam na autentycznej autonomii, a nie na biciu piany i pogłębianiu podziałów!

Askad napisał:
Cytat:
mam nadzieję, że inni nam również w tym pomogą


Oczywiście, ja też mam taką nadzieję i liczę na wszystkich, którzy na prawde chcą coś zmienić!
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Askad napisał:
Cytat:
o powiedz może nazwiskami, kto cokolwiek ustalil ze strony KON - bo wszyscy się teraz wypierają, twierdząc, że były tylko jakieś luźne rozmowy, ale żadne konkrety jeszcze nie zapadły Exclamation

A to już jest problem KONu! Nie jestem członkiem m.in. właśnie dlatego, że nawet w tak mało licznej grupie stanowiącej Zarząd nie umiecie się porozumieć!

Cytat:
Mam taki pogląd, ale szanuję to, że ktoś może mieć pogląd inny - tak właśnie powinno być, nieprawdaż.

Bardzo się cieszę, że to podkreślasz,. Czytając dotąd wpisy miałam wrażenie jedynie słusznych poglądów! Ale cieszę się, że jest inaczej!
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group