Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Regulamin SV w Polsce - posty z wątku Wystawa Kielce
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisze Pan Panie Rafał, że w Polsce nie ma gdzie się nauczyć szkolenia - po pierwsze ile razy zaliczył Pan z psem jakiekolwiek sympozjum na ten temat? po drugie tak jak w niemczech i w wielu przypadkach w polsce jak ktoś nie umie szkolić to oddaje psa do zakładu, a jak komuś żal wydać pieniądze to hoduje wg zasad KON_u czyli bez szkoleń i wydaje na świat wypłochy. Ludzie piszą, że ich nie stać na drogie szkolenia ale na wyjazdy na bezsensowne wystawy mają wszyscy kasę. Pisze Pan też , że Pana nie interesuje kto sędziuje Rolling Eyes to może sobie Pan sam posędziować i różnicy nie będzie.
Powrót do góry
jarek



Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 78
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Cześć Pawle,również zgadzam się z Tobą,nie wszystko złoto co się świeci (w Nieczech), skrajne uwielbienie do niczego nas tez nie doprowadzi...Jak wprowadzic ED i DNA?Ed-w niemczech były 2 lata na prześwietlenia i stopniowa eliminacja,DNA- sprzęt do przeprowadzania kompatybilny z niemieckimi bazami kosztuje ponoć 1mln E...ktoś zafunduje? A może powiniśmy wszyscy jeździć do Niemiec? A gdy wyhodujemy coś super na ich zasadach...to wsadzą nas na lokatę 70,80,120....to ich biznes ich wielka kasa
Pozdrawiam
(parę psów w Niemczech widziałem i poziom ich eksterieru i psychiki jest czasem ...... Wink )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następny Pan Jarek - teraz o zakupach sprzętu do DNA - żenada. Niech kolega Rafała i Pawła powie dlaczego włosi sobie nie kupili aparatu do DNA tylko korzystają z niemieckiego? a to co pokazują włosi na światówce jest efektem tego, że poszli po rozum do głowy i robią to wg zasad SV. Jakie psy i suki górna półka. To, że w niemczech też jest szajs to jest wręcz oczywiste, był, jest i będzie szajs w każdym Państwie ale są też super zwierzaki ale nie sposób ich porównywać z naszymi dlaczego moi przedmówcy? podajcie rzetelny przykład w czym wg Was jest różnica, że w polsce niem Zampa itp Czekam Very Happy
Powrót do góry
jarek



Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 78
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze brak kasy,po drugie szczęścia lub ilości miotów.. ile kazdy z czołówki niemieckiej wypuszcza miotów? 30-40....z tego na światówce jest 1,2,3 psy...Oczywiście że droga żeby mieć psy na poziomie światowym wiedzie jedynie poprzez ich przepisy ale nie możemy narzucić robienia DNA w Niemczech wszystkim owczarkarzom!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierdoły Pan napisał to cała Pana wiedza skąd się biorą takie olbrzymie różnicemiędzi niemcami włochami, a nami.

Panie Jarek odnośnie kasy:

Klinika w niemczech bardzo blisko granicy:

ED HD i DNA - 113 Euro
ED HD i DNA - SV - ok 110 Euro

razem ok 223 Euro po polsku to jakieś 780,00 zł - i Pytam Pana czy 780,00 złotych po 2 latach doprowadzania suki do hodowli i jej ok 4-5 miotów przez następne jej 5 lat życia to dużo - żenada

Problem tkwi w tym, że to na czym się u nas hoduje by tych SV wymogó nie spełniło Panowie miłośnicy rasy Laughing Laughing
Powrót do góry
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matko jedyna!!!

Marek Ty chyba naprawdę nie rozumiesz w czym jest temat tego postu. Zrozum że mnie nie obchodzi twoje pro niemieckie spojrzenie. Ja , ale widze że Rafał a i Jarek ( i pewnie ktoś się jeszcze dopisze ), podziela pewien POGLĄD, a nie stwierdza FAKTU!!!

chodzi mi o to że po pierwsze powinieneś być bardziej tolerancyjny i szanować innych mimo że mają INNE NIŻ TY zdanie!

Przecież ja nie powiedziałem że korung jest be bo przecież dobrze wiesz że większośc moich psów już go ma, tylko chodzi o to że moim zdaniem nie stwierdza on DLA MNIE -ZAZNACZAM że jest to JEDNOZNACZNE z tym że kto ma Korung ma lepsze psy.

Czy Twoim zdaniem korung który miał miejsce w Miliczu był czymś szczególnym????????????
Czy gina Fenomen z Nieporętu twoim zdaniem jest gorsza niż np. moja Blue czy barbarossa które to tenże korung mają??????
NIE!!!!!!!!!!!
Ale powiem to kiedy okaże sie że ta super suka nie daje dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozumiesz to???? Jej wartośc hodowlaną oceni jej wlasne potomstwo a nie korung!!!!!

Czy nie sądzisz że o wiele istotniejsze jest to jak twój czy mój pies zachowuje sie w dużej grupie innych zwierząt i ludzi na ringu???

Spójrz choćby na moją Blue. To suka na którą można liczyć zawsze i w każdej sytuacji. czy zauważyłeś kiedyś na wystawie jak w użytku szarpie mojego psa bo nie chce i nie potrafi iść przy nodze????
Carramba Marek chodzi tylko o pewne istotne szczegóły jak to że DNA też jest w porządku tylko powiedz Niemcowiżeby przyjechał do Polski je zrobić!
popuka się w głowe i powie żebys szedł na szczaw! A wiesz dlaczego?!?
Nie dlatego że niemcy uważają że my jesteśmy glupsi tylko dlatego ŻE NAS NIE SZANUJĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A między innymi za to że nasz Klub czy inny szajs funkcjonuje tak jak funkcjonuje , że wycofano szkolenie dla suk i ciągle są tylko kłótnie i rzucanie błotem. Postaraj sie nie pouczać wszystkich i o wszystkim. Uwierz mi że jest tu sporo takich co maja nieco więcej doświadczenia niż Ty. Masz prawo mieć swoje zdanie- a jakże, ale zauważ że nikt nie pisze do Ciebie w tonie w jakim niejednokrotnie Ty piszesz do innych. A jeśli chodzi o niemieckie wystawy to nie ma sprawy. Jeśli chcesz to wybierzmy się na początek do Nowej Rudy gdzie sędziuje sędzia SV, a jeśli wexmiesz sukę ze swoim przydomkiem to pojade z Toba do Niemiec. Tylko pamiętaj swoja sukę nie kupioną Ja zabiore Cocę i chętnie uwiarygodnie Twoje mocne uwagi co do mojego miejsca w niemieckiej stawce. Z koleżenkim pozdrowieniem, Paweł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie Miotów - Pan Benitz ma u siebie chyba 2 suki - i co ma - vom Amur chyba też 2 - i co mają. Oni po prostu współpracują ze sobą mając jedną sukę korzysta z niej 3 dobrych hodowców i każdy po super materiale sobie coś zostawia. Skąd Pan ma takie informację ,że mają po 30 miotów - byłem, rozmawiam i wiem że to nie prawda, różnica ,że to co mają jest super bo zasady hodowli SV wymuszają selekcję jakiej brakuje ludziom pokroju Rafała Ch i tym podobnym co się bronią przed SV .
Powrót do góry
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a i jeszcze jedno Widzę że dla Ciebie 780 zł to jak splunąć!
Przez grzeczność mógłbyś sobie darować bo np. są tu osoby których renta to ok 1.000 zł miesięcznie i uwierz mi że nawet jeśli by chciały zrobić ten super Korung to nie stać ich PO PROSTU!!!!!!!!!! Rozumiesz???
a swoją drogą 110 euro za głupią pieczątkę w rodowód to CHAMSTWO i ZŁODZIEJSTWO!!!!

I gwarantuje ci że 50 % niemieckich hodowców podzieli moje zdanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku,niech Pan troche ostygnie. Niestety często zdarza się panu stan podgorączkowy gdy ktoś ma inny punkt widzenia na jakiś temat.
Powtórzę zatem Panu raz jeszcze,nie jestem przeciwny szkoleniu psów, prześwietlaniu stawów. Chodzi o to i tylko o to żeby jeśli już, można było robić to w Polsce,a nie jechać 1000 km i płacić niewiedzieć po co i dlaczego wielkie pieniądze,tylko dlatego że niemcy tak chcą?,bardzo proszę ,może pan placić. Jeśli chodzi o mój udział w sympozjach szkoleniowych,odpowiadam-nie byłem na żadnym,bo jak przeczytałem ile musiałbym zapłacić jakiejś Pani z Norwegii czy skądś tam, to się przeraziłem. Niestety żyjemy w Polsce,i powinniśmy dostosowywać się do Polskich wymogów,nie mam nic przeciwko żeby w Polsce robić DNA,HD, ED,ale niech to będą kwoty dla ogółu hodowców a nie dla śmietanki,typu Pan,od razu bardzo Pana przepraszam za to określenie,ale niestety widzi Pan tylko czubek własnego nosa i niemców. Co do tego że niemcy mają najlepsze psy nie ma najmniejszej wątpliwości,ale że jest to zamknięta szczelnie grupa też chyba nie jest tajemnicą,wielu którzy tam jeżdża do krycia,mówi o tym nader często. I jeszcze jedna rzecz Panie Marku. Na mojej stronie,bardzo skromnej zresztą,jest kilka zwierzątek,ale są to jedynie zwierzęta po mojej marnej suce,ale nie są moje. Ja mam tylko jedną sunię ,mieszka w domu,i ona ma I OP 1,poza tym jest szkolona cały czas,niestety tylko posłuszeństwo,elementy śladu,i takie tam rzeczy do których nie potrzeba specjalnego miejsca ani sprzętu,i jeszcze dodam że szkolę ją sam,sam przygotowuję do wystaw. Nie płacę za to nikomu i nie chęłpię się, czego to ja nie mam,nic przy tym samemu nie robiąc. Oczywiście każdy robi jak uważa albo na ile go stać. I cieszę się że nie jest Pan u władzy ,bo prawdopodobnie więcej zrobił by Pan szkody niż pożytku dla ON w Polsce. BO PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w 2009 startuje w Ulm więc na wystawach niemieckich się spotkamy. Zaproś też Pana Rafała Ch.
Przykro mi , że nie umiem dyskutować z ludźmi jak piszesz z większym doświadczeniem niż ja, którzy negują ED DNA i korung. Z góry ich przepraszam i życzę wielu CWC.
Powrót do góry
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paweł dykowski napisał:
a i jeszcze jedno Widzę że dla Ciebie 780 zł to jak splunąć!
Przez grzeczność mógłbyś sobie darować bo np. są tu osoby których renta to ok 1.000 zł miesięcznie i uwierz mi że nawet jeśli by chciały zrobić ten super Korung to nie stać ich PO PROSTU!!!!!!!!!! Rozumiesz???
a swoją drogą 110 euro za głupią pieczątkę w rodowód to CHAMSTWO i ZŁODZIEJSTWO!!!!

I gwarantuje ci że 50 % niemieckich hodowców podzieli moje zdanie


Mi też jest przykro ale gdybym ja miał 1000 zł wypłaty nie zajmowałbym się owczarkami po prostu i bym się tego nie wstydził. Bo skoro 780,00 zł do wiedzy jak zdrowe ich ON są to dużo to ciekawe czy szczeniaki rozdają za darmo bo to chyba ok 50% wartości jednego, który suka urodzi
Powrót do góry
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek a zapytaj pana Benitza ile zarabia miesięcznie??
I tych Włochów też. To ci powiedzą że niemiecka emerytura to między 1500 a 2500 euro,a zarobki sporo wyższe.

Ci ludzie będą bronić tego bo z tego żyją. Ja prosiłem kiedyś kobietę z SV o telefon zwrotny to sie wręcz oburzyła! I co?? Płace składki do SV za każdy duperelek też ( wpis 100 euro ) i co nie stać ich na telefon do Polandu????

Ich nic ani nikt nie obchodzi. Chwalą tylko tych co tańczą jak oni zagrają i koniec!

Ja należę do oddziału poznańskiego i zawsze mam z nim super kontakt. i mimo że mam tylko komórki zawsze Panie do mnie dzwonią i nie robia z tego problemu.

A jeśli chodzi o selekcję na zasadach SV to uważam że nie zawsze maja rację. Choćby ich słynne Noch zugelassen. I co na to odpowiesz???

a co do pokroju Rafała to naprawdę fajny gość. Ma sporą wiedzę znam go osobiście dlatego to piszę. I uwierz mi , dzieli nas grubo ponad 500 km i nie mamy jakiegos super kontaktu, ale nasze wspolne spotkania jak do tej pory utwierdziły mnie w tym przekonaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Rafał Ch. i Paweł Dykowski tak myśli więcej.
A niemieckie przepisy powinny być realizowalne u nas, a nie tylko dla wybranych w Niemczech.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat Rafł Ch----I cieszę się że nie jest Pan u władzy ,bo prawdopodobnie więcej zrobił by Pan szkody niż pożytku dla ON w Polsce. BO PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO.-----

A kto piszę o pieniądzach - Panie Rafał są rasy z których można żyć należy zmienić rasę. A co do tego gdybym był u władzy to niech Pan mi uwierzy, że wiele szkód był uczynił producentom tworząc zasady im uniemożliwiające hodowlę. I nie pisze tu o tych co ich nie stać tylko o tych co wykorzystują nasze śmieszne przepisy hodowlane dla własnego zysku.
Ciekawe czy na forach o telewizorach też Pan pisze, że to złodziejstwo tyle płacić za sprzęt. Każdy decydując się na coś musi zdawać sobie sprawę ile to kosztuje i albo w to wchodzi albo rezygnuje, a nie wchodzi i narzeka. Ja też ciężkim sercem wydaje Niemcą pieniądze za ED HD i DNA ale robię bo zabrałem się za hodowlę w takich , a nie innych warunkach.

I to tyle dalej nie ma sensu.
Powrót do góry
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku. Koerung- TAK, HD-TAK,ED-TAK I wszystkie te pierdoły TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Tylko nie za każde pieniądze.
O jakim zdrowiu psa pan pisze,co ma koerung do zdrowia,albo niemieckie prześwietlenie,czy to znaczy że jak ma polskie to jest chory,a jak niemieckie to jest OK?,jak ma koerung to jest zdrowy,a jak nie ma to chory?. Ja np. do niemieckiej granicy mam ok. 600 km,to koszt ok 300 zł. w obydwie strony,droga przez Niemcy dodatkowy koszt i te 780 zł dodatkowo,Razem będzie ok1200-1500zł. No to, odpowiadam,chciałbym ale mnie nie stać, i co?, powinienem przestać hodować,bo czynie wielką szkodę ON?. To prawda,brak Panu szacunku dla innych. POdziwiam tych którzy robią swoim psom te wszystkie rzeczy,mam nadzieję że kiedyś będzie można robić to wszystko w Polsce,ale Ci ludzie którzy to robią nie krytykują wszystkich i nie wyśmiewają tych których na to nie stać.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group