Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

REGULAMIN PT
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 7:58 pm    Temat postu: REGULAMIN PT Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych albo nie posiadających,zamieszczam regulamin PT wraz z opisem.Coś mi fotosik szwankuje dziś.
Przepraszam za nie najlepszą jakość
Postaram się wstawić także regulamin IPO-1










_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę mnie dziwi dlaczego nie startujemy ze swoimi psami na zawodach PT. Do tego nie trzeba pozoranta ani placu szkoleniowego itd.
PT to przecież niemalże jedna z konkurencji IPO1.
Ja swoją przygodę na zawodach zacząłem ze suczką ARSA Ertona właśnie w PT.
Trochę udało mi się z nią powalczyć robiąc wyniki w różnych częściach kraju,które są uwidocznione na mojej stronce w dziale "o mnie".Pamiętam że nieżle się wtedy bawiłem występując w zawodach.
Osobiście uwazam że pies użytkowy to nie tylko pies IPOwski. Co prawda w IPO zawodach są aż trzy trudne konkurencje .
Ja w tej chwili przygotowuję do zawodów IPO moją młodą suczkę KATJA Cevaro i nie wiem czy jej przygodę z zawodami nie rozpoczne w PT.
Dla przyszłych zaweodników IPO takie obycie z zawodami w PT na pewno sie przyda.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marcin



Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 23
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:

Dla przyszłych zaweodników IPO takie obycie z zawodami w PT na pewno sie przyda.


Nie tylko się przyda, ale też jest wymagane (egzamin PT), żeby podchodzić do egzaminu (i chyba zawodów też) IPO.

Właśnie przygotowuję się do egzaminu PT (równolegle zresztą z treningami do IPO), żeby potem spokojnie dopracowywać już poszczególne elementy w samym IPO - zabawa jest przednia Smile
_________________
Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaję,że ja też tak robię.Szkolę psa od "O" do IPO poprzez PT.Suczka jest u mnie dopiero 5 dni a zatem dopiero zaczęłam z nią pracować i zaczęłam od pracy węchowej.Resztę sprawdzam np. pasję do zabawy z piłką.Suczka ma 9 m-cy.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko chciałam dodać,że sporo ON-ów, które ćwiczą posłuszeństwo (ale nie myślą o IPO) odchodzi od PT na rzecz obedience. Regulaminy, zwłaszcza wyższych klas są o wiele trudniejsze, niż PT, nawet MPPT, a zabawy jest przy tym mnóstwo. Oczywiście jeśli ktoś myśli docelowo o IPO, to nie ma sensu się rozdrabniać i komplikować sobie życia, ale dla psów nie hodowlanych jest to miła alternatywa.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:
Ja tylko chciałam dodać,że sporo ON-ów, które ćwiczą posłuszeństwo (ale nie myślą o IPO) odchodzi od PT na rzecz obedience. Regulaminy, zwłaszcza wyższych klas są o wiele trudniejsze, niż PT, nawet MPPT, a zabawy jest przy tym mnóstwo. Oczywiście jeśli ktoś myśli docelowo o IPO, to nie ma sensu się rozdrabniać i komplikować sobie życia, ale dla psów nie hodowlanych jest to miła alternatywa.

Tak jak napisałas trenuje ARSA Wolfjar,która ma niezwykły talent do posłuszeństwa... po prostu diamencik.
Dorota startuje z nią skutecznie w zawodadach "PT" po czym zdaje egzamin IPO i docelowo przechodzi w OBEDIENCE.
Ten regulamin jest międzynarodowym regulaminem ,więc swoja pracę można pokazywać również za granicą.
W zawodach "PT" można ja zobaczyć teraz 7go grudnia w
łodzi.To jest jej ostatni występ w tej dyscyplinie.
Dalej przewodniczka z psem będzie się realizowała w obi. bo mając IPO w "PT" już nie mozna startować.
Też sie z moja KATJĄ Cevaro przygotowuje do "PT" aby wystartować w Zawodach Mikołajkowych w Łodzi 7 go grudnia.
Dorota mnie do tego prowokuje aby pokazać że mój użytek przegra z eksterierem jej. Laughing Laughing Laughing
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:

Tak jak napisałas trenuje ARSA Wolfjar,która ma niezwykły talent do posłuszeństwa... po prostu diamencik.
Dorota startuje z nią skutecznie w zawodadach "PT" po czym zdaje egzamin IPO i docelowo przechodzi w OBEDIENCE.
Ten regulamin jest międzynarodowym regulaminem ,więc swoja pracę można pokazywać również za granicą.
Też sie z moja KATJĄ Cevaro przygotowuje do "PT" aby wystartować w Zawodach Mikołajkowych w Łodzi 7 go grudnia.
Dorota mnie do tego prowokuje aby pokazać że mój użytek przegra z eksterierem jej. Laughing Laughing Laughing

Fajnie, że Dorota pokaże sie w obi - będzie sporą konkurencją dla p. Kowalskiej Twisted Evil
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Fajnie, że Dorota pokaże sie w obi - będzie sporą konkurencją dla p. Kowalskiej Twisted Evil


....a z czym ta Kowalska chce stanąć przeciw Dorocie Exclamation Question ,.. z tą maliniaczką Shocked .Chyba nie ma szans z Dorotą.Taki wyciągam wniosek z ostatnich zawodów w Łodzi a tak,... to chyba umiejętności Marysi są mierne w szkoleniu. Mad
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Cytat:
Fajnie, że Dorota pokaże sie w obi - będzie sporą konkurencją dla p. Kowalskiej Twisted Evil


....a z czym ta Kowalska chce stanąć przeciw Dorocie Exclamation Question ,.. z tą maliniaczką Shocked .Chyba nie ma szans z Dorotą.Taki wyciągam wniosek z ostatnich zawodów w Łodzi a tak,... to chyba umiejętności Marysi są mierne w szkoleniu. Mad

Z tymi maliniaczkami - bo ona ma dwie suki. A jakie ma szanse - zależy kto sędziuje Twisted Evil . Jak Lewkowicz, to nie ma szans, ale na waznych zawodach typu MP obi sędziują inni, wybitnie zasłużeni sędziowie. Confused
Poza tym suki p. Kowalskiej pracują smętnie i są zupełnie pozbawione radości, ale - wykonują wszystkie ćwiczenia. Tymczasem inne psy są pełne wigoru, ćwiczą szybko i dokładnie - zdarza im się "wyzerować" jedno czy dwa ćwiczenia. I w punktacji są gorsze (choć gołym okiem każdy widzi, że są lepiej wyszkolone ).
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poza tym suki p. Kowalskiej pracują smętnie i są zupełnie pozbawione radości, ale - wykonują wszystkie ćwiczenia.
Regulamin mówi"pies powinien pracować szybko,chętnie i wesoło.Tu właśnie widzę duże szanse na korzyść Doroty.A sędziowie to inna sprawa.... Mad Mad Mad
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Lis 21, 2008 12:20 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Styl pracy ARSY Wolfjar to "bajka".
Nawet jeżeli suńka ta popełnia drobne błędy to jest na czym oko zawiesic widząc jej radosną,kontaktową pracę.Zwłaszcza że to eksterier na których sie "wiesza psy" jezeli chodzi o pracę.
ARSA jest tu dowodem że mozna... .
Mam nadzieję uzyskać taki efekt z moją KATJĄ Cevaro.
Na razie idzie nam OK Wink

Niedługo ,na dniach z Wolfjarowej hodowli bierzemy z Dorotą do pracy jeszcze jedną sunię ,DEMI z ostatniego miotu w tej hodowli. Normalnie "żywa rtęć" ta suczka i baaardzo wytrwała w pracy.To bardzo ważna cecha psa do pracy.
Takie "rodzynki" nie mogą się "marnować".Takie rodzynki powinno się hodować,szkolić i pokazywać.
Jednak sam potencjał psa to nie wszystko.Najważniejszy jest tu przewodnik ,który "wyłuska" z psa jego możliwości.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jednak sam potencjał psa to nie wszystko.Najważniejszy jest tu przewodnik ,który "wyłuska" z psa jego możliwości.[/

Przewodnik musi dac 200% swojej pracy by uzyskać 80% od psiaka.Ja jak dam 120% to się bedę cieszyła.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem od sędziego Arnolda że szykują sie duże zmiany w regulaminie PT.
Regulamin ten ma być stopniowany.
Te zmiany maja być w niedługim czasie ale czy od nowego roku...nie wiem... .
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
LN



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 115
Skąd: Szczecin/ Dobra

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co to znaczy "stopniowany" ??
_________________
www.anarchia-box.com
owczarki niemieckie & goldeny
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to znaczy ze ma być PT-1,PT-2 ... i nie wim czy jescze nie trzy.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group