Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NADZWYCZAJNE Walne Zgromadzenie Członków KON
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Halinko - proszę uważnie przeczytać mój post powyżej Pani wypowiedzi Exclamation
Nie ma innej drogi - czy nam się to podoba czy też nie - im więcej będzie osób myślących tak jak Pani - tym dłuższa staje się nasza droga do owczarkarskiej normalności Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie .
Mnie jest wszystko jedno kto bedzie zasiadal we wladzach KON,moze byc nawet sam djabel , byleby dzialal na rzecz rasy nie przeciwko niej .Dlatego jest to dobre poniewaz mozemy wybrac , tyle ze wybor powinien byc na zasadzie ,"co z tego wyboru bedzie miala rasa a nie co z tego wyboru bede mial ja .

ps pewnie jestem naiwna i pisze rzeczy oczywiste Embarassed Embarassed
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
jackdaw napisał:
KON TO JEDYNA WŁAŚCIWA ALTERNATYWA DLA RASY,CHOĆBY Z RACJI RODZAJU WYBORU WLADZ.


Wydaje mi się, ze jest tzw. "prawda oczywista".
Niestety u nas wszystko traktowane jest zbyt personalnie - tzn. jeżeli ktoś podważa sensowność istnienia Klubu Komisji - to uważane jest to jako atak na osoby, które się w tej komisji znajdują.
Podobnie Klub jest też postrzegany jako dobry czy też zły w zależności od tego czy dana osoba lubi/czy też nie osoby znajdujące się aktualnie we władzach.
Powtarzam po raz chyba setny - dopóki Klub nie stanie sie mocny - tzn. nie będzie miał 500 członków, dopóty nie będą się z nami (owczarkarzami) liczyć w Zarządzie Głównym.
Innej drogi nie ma - i być nie może Exclamation


I to jest właśnie sedno sprawy:!: Exclamation Exclamation Żeby to osiągnąć trzeba wpierw współpracowaćExclamation Gdybyś nie podważała kompetencji innych organizacji za wszelką cenę, nie byłoby wewnętrznego zupełnie niepotrzebnego fermentu Exclamation Evil or Very Mad Cały czas próbuję Ci na to zwrócić uwagęExclamation
Członkami Klubo-Komisji jest p. Milewski i Czerniakowski. Nie są urwani z choinki tylko również wybrani, tylko w wyborach pośrednich. Po to my wybieramy kandydatów na zjazd delegatów, żeby oni dalej powoływali odpowiednie władze itp. Analogicznie tak samo są wybierani jak jednostki władzy publicznej. My idąc do wyborów nie wybieramy przecież ministra zdrowia czy obrony narodowej Exclamation Nie wiadomo kto następny personalnie zostanie wybrany do Klubo-Komisji i jaki będzie jego stosunek do autonomicznego Klubu Question Idea Paradoksalnie aktualny skład dawał duże możliwości współpracy, bo sam sędzia Czerniakowski bardzo chciałby autonomii owczarka i świadczy o tym choćby wniosek, jaki złożył na Walnym Zgromadzeniu w macierzystym oddziale. Wiadomo, że ZKwP nie chce wypuścić z rąk takiej licznej grupy jaką są owczarkarze i dać nam władzy, stąd wniosek taki nie jest im na rękę... Dlatego trzeba tak umiejętnie to rozegrać, by pozostawić Związkowi zwierzchnictwo na Klubem (bo w końcu to ZKwP jest członkiem FCI), ale doprowadzić do autonomii wewnętrznej, demokratycznych wyborów i możliwości decydowania o przepisach dotyczących naszej rasy Exclamation Aby to osiągnąć nie jest metodą wzmacniać KON, który jest i tak bardzo ograniczony przez Zarząd Główny - cytat z komunikatu Zarządu Głównego do KON
Cytat:
"Równocześnie przypominamy, że Klub wybieralny nie może nawiązywać porozumień i kontaktów międzynarodowych bez zgody Zarządu Głównego ZKwP.
Zgodnie ze statutem ZkwP uprawnionym do zmiany regulaminów jest jedynie Zjazd Delegatów i Zarząd Główny a Kluby są zobowiązane do ich przestrzegania."

Co w takiej sytuacji może KON samodzielnie - nic... I o to chodzi Exclamation Jest hamowany we wszystkich działaniach przez Zarząd Główny. Dlatego tak istotne jest by współdziałał z Klubo-Komisją - bez względu na to kto w niej jest czy będzie... Taka współpraca może dać efekty w postaci autonomicznego klubu za parę lat. To co obecnie robi Asia jako sekretarz KON jeszcze bardziej pogrąża szanse na tą autonomie. I tylko na to próbuję Jej zwrócić uwagę. Cenię sobie jej zaangażowanie w owczarki, tylko nie porywajmy się z motyką na księżyc, nie rzucajmy się jak śledzie, tylko zróbmy coś przemyślanie, aby osiągnąć cel Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl


Ostatnio zmieniony przez K8 dnia Pią Mar 27, 2009 11:59 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
askad napisał:
Pani Halinko - proszę uważnie przeczytać mój post powyżej Pani wypowiedzi Exclamation
Nie ma innej drogi - czy nam się to podoba czy też nie - im więcej będzie osób myślących tak jak Pani - tym dłuższa staje się nasza droga do owczarkarskiej normalności Exclamation


Zawsze jest inna droga.
1.Szczera,uczciwa i prawdziwa współpraca z Klub-Komisją
2.Wyjaśnienie i wyprostowanie nieprawidłowości w KON
3.Ujednolicenie regulaminów hodowlanych dla wszystkich owczarków ,nie wyłączając owczarków sportowych.
W przeciwnym wypadku,jak zachęci Pani owczarkarzy do przynależności do KON Question Question Question ,a obowiązku członkostwa niema. Exclamation Exclamation Exclamation
Inaczej jest jeszcze jedna droga,...Rozwiązanie KON.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że problem tkwi jeszcze wyżej. Z tego co wiem, związki kynologiczne w innych krajach działają na zasadach federacji klubów poszczególnych ras (lub grup ras). Każdy klub ma pewną autonomię. Tymczasem ZkwP stworzyło kadłubkowy regulamin klubu rasy nie dając mu właściwie ŻADNYCH uprawnień, za to przekazując te uprawnienia klubo-komisjom wybieranym przez ZG, a nie ogół hodowców i miłośników rasy. To samo dotyczy GKSP. To komisja powoływana także w sposób nie demokratyczny.
To niestety spuścizna po komuchach. Dopóki ZKwP nie zreformujemy (albo odgórnie nie narzuci nam tego FCI) będziemy się tu kłócić, mając niezwykle ograniczony wpływ na to, co się w rasie i w szkoleniu związkowym dzieje.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co pisze Basia, to jest racja,ale to zaszłość i nie możemy ciągle do tego wracać.Jest jak jest.Nie możemy nic zmienić /mam na myśli strukturę Zw.Kyn/.Są Klubo-Komisje w każdej rasie Question, są Exclamation .Jest KON w owczarkach niemieckich Question ,jest Exclamation Może KON coś działać samodzielnie Question, NIE Exclamation Więc niech wspólpracuje z Klubo-Komisją na rzecz wszystkich owczarkarzy w Polsce Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
To co pisze Basia, to jest racja,ale to zaszłość i nie możemy ciągle do tego wracać.Jest jak jest.Nie możemy nic zmienić /mam na myśli strukturę Zw.Kyn/.Są Klubo-Komisje w każdej rasie Question, są Exclamation .Jest KON w owczarkach niemieckich Question ,jest Exclamation Może KON coś działać samodzielnie Question, NIE Exclamation Więc niech wspólpracuje z Klubo-Komisją na rzecz wszystkich owczarkarzy w Polsce Exclamation Exclamation Exclamation

I tu się właśnie różnimy. Uważam, że w rasach, które utworzyły kluby wybieralne - klubo-komisje nie mają racji bytu. I proszę mi tu nie mówić o tym, że klubo komisje reprezentują ogół, a KON tylko część ON-karzy. Bo gdyby klubo komisja znikła to i więcej hodowców zapisałoby się do KON. Poza tym - bardziej demokratyczne są władze wybrane przez grupę zapaleńców, niż powołane odgórnie przez wszechwiedzący ZG.
No i wola współpracy też może być obustronna. A ja tu widzę wytykanie wszystkich najdrobniejszych potknięć KON, co wybaczy Pani pani Halino - trochę chęć do jakiejkolwiek współpracy hamuje.
.A co do meritum się zgadzam - obie komisje powinny współpracować.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
adamd



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 40
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Inaczej jest jeszcze jedna droga,...[b]Rozwiązanie KON.


To tak jakby ktoś powiedział, że w latach osiemdziesiątych problemem na rozwiązanie w Polsce (Przypomnę, że PZPR wtedy trzymała się mocno) byłoby rozwiązanie "Solidarności". Very Happy


Tzn co rozwiązujemy KON i co:
- tracimy swoje członkowstwo w WUSV,
a co za tym idzie w Polsce nie możemy prześwietlać, nie możemy robić Koerungów itp.

Następnie powołujemy nowy Klub. Ci, którzy nie wchodzą do zarządu z miejsca się obrażają, nowy Klub również przestaje im się podobać i optują za rozwiązaniem Klubu bo ten już jest be.


Wg. mnie jedynym rozwiązaniem na owczarka w Polsce jest powołanie z dwudziestu Klubów Owczarka Niemieckiego, aby było dwudziestu niesamowicie zadowolonych prezesów Very Happy i ponad czterdziestu równie szczęśliwych v-ce prezesów.
_________________
Adam Domański
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Basia i V"]
Grandziocha napisał:
To co pisze Basia, to jest racja,ale to zaszłość i nie możemy ciągle do tego wracać.Jest jak jest.Nie możemy nic zmienić /mam na myśli strukturę Zw.Kyn/.Są Klubo-Komisje w każdej rasie Question, są Exclamation .Jest KON w owczarkach niemieckich Question ,jest Exclamation Może KON coś działać samodzielnie Question, NIE Exclamation Więc niech wspólpracuje z Klubo-Komisją na rzecz wszystkich owczarkarzy w Polsce Exclamation Exclamation Exclamation

Cytat:
I proszę mi tu nie mówić o tym, że klubo komisje reprezentują ogół,

Niestety szanowna Pani ale Klub-Komisja jest łącznikiem między wszystkimi owczarkarzami w tym także KON a Zarządem Głównym.

Cytat:
a KON tylko część ON-karzy.

I tu też Pani jest w błędzie.KON prezentuje tylko tylu owczarkarzy ,ilu należy do KON-u czyli około 100 na około 4000-5000owczarkarzy w Polsce

Cytat:
Bo gdyby klubo komisja znikła to i więcej hodowców zapisałoby się do KON.

Pani chyba nie bardzo wie co pisze Rolling Eyes .Jaki wpływ na liczbę członków KON ma Klubo-Komisjia Question Exclamation Shocked Czy Klub-Komisja może komukolwiek zabronić lub nakazać przynależność do KON Question Exclamation
I nawet gdyby nie było Klubo-Komisji watpię czy to spowodowałoby zwiększenie liczby członków KON Exclamation .
Jeśli nie mam racji to proszę mi odpowiedzieć dlaczego w początkowym okresie do KON należało około 350 członków ,dziś jest ich zaledwie 100 Question i jakoś ta liczba nie rośnie Exclamation ,..i co tym ma wspólnego ma Klub-Komisja Question Exclamation
Narazie KON nic nie zrobił i nie robi by przyciągnąć do siebie jak największa liczbę owczarkarzy Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tzn co rozwiązujemy KON i co:
- tracimy swoje członkowstwo w WUSV,
a co za tym idzie w Polsce nie możemy prześwietlać, nie możemy robić Koerungów itp.


Nie koniecznie :!:ale co nalezy zrobić napisałam już w poprzednim swoim poście ale przypomnę
Zawsze jest inna droga.
1.Szczera,uczciwa i prawdziwa współpraca z Klub-Komisją
2.Wyjaśnienie i wyprostowanie nieprawidłowości w KON
3.Ujednolicenie regulaminów hodowlanych dla wszystkich owczarków ,nie wyłączając owczarków sportowych
.


Cytat:
Wg. mnie jedynym rozwiązaniem na owczarka w Polsce jest powołanie z dwudziestu Klubów Owczarka Niemieckiego, aby było dwudziestu niesamowicie zadowolonych prezesów Very Happy i ponad czterdziestu równie szczęśliwych v-ce prezesów
.
Przesadza Pan Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ale dodam ,że byłby nie zły wybór Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group