Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Schäferhundverein RSV2000 e.V.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 6:06 am    Temat postu: Schäferhundverein RSV2000 e.V. Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy w tej rubryce jest ten temat ok. Jak nie to prosze przesunąc.

Klub owczarka niemieckiego RSV2000 od Pana Helmuta Raisera jest ofizialnie przez VDH uznany!!!!


Schäferhundverein RSV2000 e.V.
ist Mitglied des VDH (FCI)

Wir freuen uns, dass wir nun „durchstarten“ können. Die Aufnahme in den VDH erfolgte am 25.03.2009 mit dem Zusatz vorläufig. Dies ist der von der VDH Satzung vorgesehene normale Ablauf und gilt für den Zeitraum von drei Jahren. In dieser Zeit werden wir zu überzeugen wissen durch Aktivitäten im Bereich von Prüfungen und Zucht.

Die Zeit seit unserer Gründung hat bereits bewiesen, dass wir ein überzeugendes Konzept für die Ausbildung von Gebrauchshunden
präsentieren können und motivierte Mitglieder mit Pioniergeist, Idealismus und Durchhaltevermögen haben.

Die Kompetenz für den Deutschen Schäferhund liegt inhaltlich und personell beim Schäferhundverein RSV2000.


Schäferhundverein RSV2000 e.V. is member of VDH (FCI)

We are happy that we can really take off now. The membership starts 25.03.2009 with the prefix preliminary. This is designated as normal procedure in the by-laws of the VDH and will apply for three years. In this period we will assure everybody of our activities in performance and breeding.

Since the founding of the RSV2000 we could convince with a conclusive concept for the training of utility dogs, dedicated members with pioneering spirit, who show idealism and stamina.

The Schäferhundverein RSV2000 is the competence for the German Shepherd as regards content and staff.


http://www.rsv2000.de/

Moge to jutro przetumaczyc. (jak się nikt szybciej znajdzie)

Miłego dnia

Pat
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
LN



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 115
Skąd: Szczecin/ Dobra

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po co komu taki klub?
_________________
www.anarchia-box.com
owczarki niemieckie & goldeny
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrycja przetłumacz proszę.

klub ten założył wielki szkoleniowiec nemiecki Pan .Raiser,który stawia przedewszystkim na użytkowość owczarka niemieckiego,jakby kto nie wiedział Wink
Uczestniczylem kiedyś z Dorplant w seminarium szkoleniowym z jego udzialem.To wielki wykładowca i praktyk szkoleniowy.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cenię Raisera jako szkoleniowca (też byłam na jego seminarium), ale jako szef hodowlany SV okazał się zbyt radykalny i bezkompromisowy - a to do niczego nie prowadzi Exclamation
Słyszałam od jednego z sędziów SV, że planował dolewanie krwi owczarków belgijskich Confused
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta bezkomisowość i Lączenie ON z malinami to faktycznie przesadą w/g mnie.
My z Dorotą jestesmy w starym SV i też z tych powodów nie przepiszemy się.
Choć stawianie w załozeniu na szkolenia pewnie spowoduje że szkoleniowcy-zawodnicy tam właśnie się zapiszą.
Znam osobiscie Dr.Raisera,który bardzo zyczliwie nam dopingował na Mistrzostwach Świata wielokrotnie, ale nowe SV nie nie sluzy rasie w dązeniu do doskonalości.WStare również... Crying or Very sad Polityka.... . Crying or Very sad
ZNÓW JESTEM MIEDZY MŁOTEM A KOWADLEM jako szkoleniowiec Crying or Very sad RASY.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tłumaczenie tekstu zamieszczonego przez Pat:

"Schäferhundverein RSV2000 e.V.
ist Mitglied des VDH (FCI)"

Klub Owczarka Niemieckiego RSV stow. zarejstr.



"Wir freuen uns, dass wir nun „durchstarten“ können. Die Aufnahme in den VDH erfolgte am 25.03.2009 mit dem Zusatz vorläufig. Dies ist der von der VDH Satzung vorgesehene normale Ablauf und gilt für den Zeitraum von drei Jahren. In dieser Zeit werden wir zu überzeugen wissen durch Aktivitäten im Bereich von Prüfungen und Zucht."

Z przyjemnością informujemy, że na drodze działalności naszego klubu nie ma już żadnych przeszkód. W dniu 25.03.2009 r. zostaliśmy przyjęci do Niemieckiego Związku Kynologicznego (VDH) z dopiskiem "tymczasowo". Jest to normalna procedura przewidziana statutem VDH i trwa trzy lata. Naszymi działaniami w zakresie egzaminów i hodowli udowodnimy, że zasługujemy na pełnoprawne członkostwo.

"Die Zeit seit unserer Gründung hat bereits bewiesen, dass wir ein überzeugendes Konzept für die Ausbildung von Gebrauchshunden
präsentieren können und motivierte Mitglieder mit Pioniergeist, Idealismus und Durchhaltevermögen haben".

Od momentu założenia naszego Klubu udowodniliśmy, że mamy przekonywującą koncepcję, jak szkolić psy użytkowe oraz że mamy zmotywowanych członków, których cechuje pionierskie myślenie, idealizm oraz wytrwałe dążenie do celu.

"Die Kompetenz für den Deutschen Schäferhund liegt inhaltlich und personell beim Schäferhundverein RSV2000".

Zarówno personalna jak i merytoryczna kompetencja w kwestii Owczarka Niemieckiego znajduje się po stronie Klubu Owczarka Niemieckiego RSV2000.
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mógłby ktoś wyjaśnić od A do Z ,o co chodzi z tym podziałem w Niemczech.
No Exclamation Exclamation Exclamation ,... ręce i majtki opadają. Wink Wink Wink
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety chodzi o podział owczarków w SV i to jest smutne...polityka.
Jednym chodzi o wyglad a drugim o użytkowość.Co jest dobre,że dla starego SV będzie konkurencja i dlatego my zostajemy członkami starego SV,bo wygląd owczarka ma dla mas też bardzo duże znaczenie w/g nas.
Ale szoleniowcy pracujacy z "kojotami" użytkowymi mają łatwiej ze zrobienim uprawnień w nowym SV.Tak mi się przynajmniej wydaje.
.NIE JEST TO DOBRA ALTERNATYWA DLA RASY,BO UŻYTKOWOŚĆ TO NIE WSZYSTKO.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klub RSV2000 został założony przez dra Helmta Reisera i grono osób podzielających jego filozofię owczarka niemieckiego.

W pewnym sensie można rozumieć to jako zemstę na SV za - jak by nie patrzeć - chamskie potraktowanie Raisera przez działaczy SV. To jest jednak spekulacja, bo jak widać po zasadach obowiązujących zawodników i hodowców w RSV2000, jest to konsekwentne przełożenie wyobrażeń Raisera o ON na praktykę. Dlatego ja widzę tą inicjatywę jako faktyczną służbę rasie.

Faktycznie RSV2000 kładzie bardzo duży nacisk na stronę psychiczną zwierząt hodowlanych, o czym świadczą statut i regulaminy hodowli i szkolenia, w których przykładowo silnie akcentuje się zwrot "hodowla ON jako psa użytkowego".

Podam jako ciekawostkę zasady hodowli:
Psy oceniane są wg cech anatomicznych i psychicznych podczas przeglądów i licencji.
Zakres oceny cech anatom.:
- wrażenie ogólne,
- anatomia,
- ruch;

zaś ocenie cech psychicznych podlegają:
- zachowanie i reakcje na otocznie,
- karność i gotowość do podporządkowania się,
- popęd łupy,
- agresja.

Brzmi to bardzo ogólnikowo, jednak w celu wprowadzenia tych zasad w życie przewidziano skrupulatnie opracowane "przepisy wykonawcze":
1) przegląd młodzików i młodzieży (4-6 i 7-12 miesięcy).
2) specjalne wytyczne są podstawą oceny.
3) tzw. Talentsichtung czyli przegląd talentu jako podstawa kwalifikacji do hodowli i do licencji.
4) licencja hodowlana.

Wytyczne dla licencji i przeglądów podane są w załącznikach, których nie znalazłem, więc nie mogę podać więcej konkretów.

Na zakończenie nasuwa mi się nast. refleksja:
Kiedy osiągnięcie kompromisu przez niektórych działaczy SV i Raiser&Co. stało się niemożliwe (niezłudnie przypomina to sytuację w Polsce), powstał drugi klub, a więc każdy robi swoje. I choć RSV2000 nie ma ani tylu członków ani tyle forsy co SV, to mimo to zrobił ten klub na mnie wrażenie swoimi regulaminami i działaniami w zakresie hodowli i szkolenia.
W Polsce jest jak jest i uważam, że dalszy rozwój spraw nie będzie wcale lepszy niż dotychczas. Jako zewnętrznego i obiektywnego obserwatora przekonuje mnie bardziej KON niż Klub-Komisja, która mając odpowiednie umocowanie zrobiła bardzo niewiele. Starszy hodowca z byłej NRD powiedział mi kiedyś, że za komuny ich klub nie mógł decydować o własnej rasie, bo wszystko musiała zatwierdzić góra. Paradoksem jest więc, że u nas, 20 lat po obaleniu komuny, sytuacja jest identyczna z tą, jaka była w NRD.
Może więc było by warto nie oglądać się na wszystkich, a skupić się na hodowcach myślących podobnie i założyć odrębny klub, uchwalić własne regulaminy, kupić własne maszynki do tatuowania i po prostu robić swoje, a z czasem zacny sędzia i złotousty autor felietonów a także nieskazitelny orędownik rasy w jednej osobie nie będzie miał już gdzie mieszać. Ja i bez rasowego psa się do takiego klubu zapiszę i nowi właściciele szczeniąt również.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Mar 29, 2009 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki jeden już się znalazł, co własny klub owczarka niemieckiego pod nazwą KRON założył. Nazywa się Paweł Świniarski.Tam masz pole do popisu, możesz się zapisać Exclamation Twisted Evil
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Nie Mar 29, 2009 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwoli Pani, że sam zadecyduje, gdzie się zapisze.

Myślę również, że zgodzi się Pani co do zasady z tym, że ciągle brak w Polsce jednego, zbudowanego na DEMOKRACJI oraz skutecznego klubu.
Pozdrawiam
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olo napisał:
Pozwoli Pani, że sam zadecyduje, gdzie się zapisze.

Myślę również, że zgodzi się Pani co do zasady z tym, że ciągle brak w Polsce jednego, zbudowanego na DEMOKRACJI oraz skutecznego klubu.
Pozdrawiam

Ale KON jest klubem wybranym w sposób demokratyczny. Kandydaci do władz muszą wyrazić zgodę na kandydowanie, a wybór przez walne jest procedurą demokratyczną. Ci, co na Walne nie przyjada, wyrażają milczącą zgodę na to, co na Walnym będzie uchwalone. Kłopot polega na tym, że ZKwP całkowicie wypaczyło możliwości działana tego klubu odbierając mu praktycznie całkowicie samodzielność. Powołanie następnego klubu w ramach ZKwP mija się z celem, bo powstanie następny twór kadłubkowy, bez możliwości zrobienia czegoś dla rasy. Powołanie klubu poza ZKwP powoduje wyrzucenie poza nawias FCI, prawdopodobnie także - poza SV. Więc jedyna droga - lobbować za reformą ZKwP. Kiedy kluby ras staną się rzeczywiście samodzielne - może i zaczną działać tak, jak się tego od nich oczekuje (jestem niepoprawną optymistką). Dlatego uważam, że zeszłoroczne odmłodzenie władz KON może klubowi wyjść na dobre. Narazie mamy wniosek o obowiązkowe szkolenie IPO dla suk. Może jednak coś się zmieni na lepsze? Czas pokaże.
Uważam, że przydałby się tylko jeden przymus - aby hodowcy i właściciele reproduktorów mieli obowiązek należeć do KON Razz . Trochę żartuję, ale przydałoby się rozróżnienie takie, jak niemieckie rodowody dla psów użytkowych i petów.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyraziłem się nie precyzyjnie: chodziło mi o to, że Klub-Komisja nie jest organem demokratycznym.

Ja nie patrzę niestety tak optymistycznie na przyszłość organizacji owczarkarskich w Polsce, bo choć cel i droga są słuszne, to plan ten (poprzez delegatów na walne zgromadzenie - jeśli dobrze zrozumiałem posty na tym forum ) wymaga mnóstwo czasu. I tu jest pies pogrzebany. Co się tyczy KON-u, to pisałem, że mnie przekonuje.

Dlaczego potrzebny jest wg mnie niezależny Klub? Bo
1) Hodowla
Nowe, rozsądne reguły hodowli, działalność promocyjna na rzecz rasy i przeciwko "dzikiej hodowli". Bazy danych hodowlanych z uwzg. potomstwa, dziedziczenia i wreszcie współpraca z ośrodkami badawczymi w zakresie dziedziczenia.
2) Szkolenie i Sport
Promocja szkolenia przez imprezy. Szkolenie instruktorów, pozorantów, sędziów. Pokazanie ludziom w Koszalinie, Ustrzykach i Suwałkach, jak się szkoli psy.
Tylko takie działania mają sens. Rodowody i udział w wystawach oferuje ZKwP. Co mogę zrobić dajmy na to dzisiaj kupując szczeniaka w hodowli zrzeszonej w ZKwP? Dostanę papier i mogę jechać na wystawę. Kto podpowie mi jak szkolić, kto udzieli mi elementarnych porad dot. żywienia, wychowania itp. A kiedy np. będę chciał hodować, czy ZKwP zaoferuje mi specjalistyczną wiedzę? Nie. Dlatego potrzebny jest Klub. Ot cała filozofia.

Może ktoś wie, jak umocowane są i jak wyglądają kluby w Czechach i Słowacji.
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Olo napisał:
Kto podpowie mi jak szkolić, kto udzieli mi elementarnych porad dot. żywienia, wychowania itp. A kiedy np. będę chciał hodować, czy ZKwP zaoferuje mi specjalistyczną wiedzę? Nie. Dlatego potrzebny jest Klub. Ot cała filozofia.


Pierwszą osobą która takie informacje powinna udzielić to hodowca, co prawda nie jest on zobligowany, ale należy to w dobrym tonie. Potencjalny kupiec powinien przynajmniej przez pierwszy rok utrzymywać kontakt z hodowcą, by ten właściwie go pokierował. Co mu KON "powie", jakich rad i porad udzieli, jakich informacji? Słusznie Pan powiedział, że ŻKwP nic poza dokumentami nie daje (choć są sekcje, kursy szkolenia psów)Exclamation ... a co dał Panu do tej pory KON:?: Exclamation , bo jak wiem, to do tej pory zlikwidował szkolenie suk. Teraz wszystko starają się odkręcić, co wcześniej KON namieszał. I jeszcze żadnego "papieru" Pan nie dostanie, a na dokumencie wpłaty składkowej skarbnik wpisze Panu inicjały i po trzech latach przynależności do KON będą Pana szarpać, że Pan składki nie zapłacił,bo ktoś Pańskie inicjały pomyli z inną osobą.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
adamd



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 40
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a co dał Panu do tej pory KON:?: Exclamation , bo jak wiem, to do tej pory zlikwidował szkolenie suk.


Gdy likwidowano szkolenie suk, to szefem klubu jak i klubo komisji był Pan Szcześniak. Więc nie uważa Pani, że za zniesienie szkolenia suk odpowiada po równo KON jak i Klubo Komisja.

Nie uważa Pani, że problem nie tkwi w rodzaju Klubu, ale w ludziach. Przecież osoby, które były lub są w Klubo Komisji to kiedyś były też w KONie i tworzyły aktualną rzeczywistość. A różnica pomiędzy KONem i Klubo Komisją jest taka, że gdy przestałem się godzić z aktualną sytuacją to mogłem pojechać na wybory i głosować przeciw starej nomenklaturze, a na skład Klubo Komisji nikt z nas nie ma żadnego wpływu.
_________________
Adam Domański
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group