Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stawy Biodrowe
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 12:35 pm    Temat postu: Stawy Biodrowe Odpowiedz z cytatem

Często słyszę opinie hodowców, że prześwietlenie wstępne bioder w wieku ok. 6 miesięcy bardzo często się nie sprawdza - tzn. zwierzę o niezbyt ciekawych biodrach nagle się poprawia (niezbyt chce mi się w to wierzyć - chyba, że te niezbyt ciekawe biodra to tylko luzy w stawach) lub też zwierzę o nienagannych biodrach w wieku 6 miesięcy, w wieku 12 miesięcy ma stwierdzoną dysplazję Exclamation
Zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami w tym temacie Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam niezwykłe szczęście, że wszystkie moje obecne psy mają stawy biodrowe HD-normal Very Happy .
Wstępne prześwietlenie wykonuję w wieku ok. 6/7 miesięcy - i zawsze w tym wieku stawy już były dobre.

Załączam zdjęcie bioder mojej Efendi v. Frankengold - prześwietlenie wstępne w wieku 6 miesięcy:


_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
LN



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 115
Skąd: Szczecin/ Dobra

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 8:00 pm    Temat postu: wczesne prześwietlenia Odpowiedz z cytatem

Ja też robię wstępne RTG w wieku 6 - 7 miesięcy. I zawsze wynik potwierdza się potem przy prześwietleniu w późniejszym wieku. Nie zdarzyło mi się żeby stawy drastycznie się pogorszyły lub poprawiły. Exclamation
_________________
www.anarchia-box.com
owczarki niemieckie & goldeny
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóz,wstępne przeswietlenia w takim wieku wykonujemy tez u Dr.Siembiedy,ale tu doświadczenia mamy rózne,pies w tym wieku jest w fazie wzrostu i wiele jeszcze mozna naprawić lub zepsuć w jego stawach i kościach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ze swego skromnego doswiadczenia tez moge powiedziec, ze to co mialam w wieku 6 miesiecy dokladnie sie powtorzylo w 12 mies.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bank8



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: GLIWICE

PostWysłany: Sro Mar 26, 2008 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no cóż mój przykład ze stawami biodrowymi jest zupełnie inny, pies w wieku 4 miesięcy miał robione RTG , błędna diagnoza spowodowała, że leczony był niefachowo i na enostozę. Ja niedoświadczona osoba wierzyłam weterynarzowi, jednak w wieku 6 miesięcy pies coraz bardziej odczuwał niedomóg, zmieniłam weterynarza, skierowano mnie do Dr Siembiedy i okazało się , że mój pies w wieku 7 miesięcy miał juz zwyrodnienia. Pozostało tylko operowanie u doc. Osińskiego, w chwili obecnej pies funkcjonuje, ale moje marzenia spełzły na niczym, wystawy to tylko ciche marzenie , niestety
_________________
Małgorzata Janiak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Natalka&Goldi



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 49
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hey.
Czytałam ostatnio w MP artykuł (chyba skopiowany z czatu MP) z dr. Tadeuszem Narojkiem (lekarzem weterynarii, odczytuje rtg).
Cytat:
"Największy mit związany z dysplazją?
- Badania "wstępne" na dysplazję- czyli wykonywanie RTG u młodych zwierząt- dr. T. Narojek "(chyba tak się piszę)

I tu moje pytanie: czy dr. Narojek mógł myśleć o zwierzętach ponizej roku? 2 lat? Bo miałam w planach robić przeswietlenie Yvkowi (teraz 6 miesięcy) w wieku od 7-9 miesięcy i naprawdę się zastanawiam czy w tych miesiącach zycia psa robic rtg na dysplazję czy w wieku okolo 2 lat? Czytałam , że w wieku od 2-6/7 miesięcy trudno stwierdzić cokolwiek ,gdyż szczenię rośnie ale mi zalezy na tym by psiak był zdrowy a jak cokolwiek by się stało (odpukać! by nie) zacząć leczenie jak najwcześniej Smile W Radomiu nie spodziewam się czegoś co by mnie zaskoczyło bo chyba nie ma dobrego weta,który w tej dziedzinie się zajmuje , ale jest klinika,która ma nowe sprzęty i robi rtg ,usg itp.; (oczywiscie bez wpisu do rodowodu). Z wpisem chciałabym w jakiejś porządnej klinice myślę o Krakowie, Wawie, Lublinie, Wrocławiu.
I tu pytanie do Was: kiedy robic wstępne prześwietlenie Yvkowi na dysplazję biodrową?
Pozdrawiam Very Happy
_________________
Natalia Seta razem z Yvo Guapass i vel Kaja

Owczarek to charakter nie wygląd!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstępne jest generalnie rozumiane jako prześwietlenie w wieku 6-7 miesięcy. Większość hodowców je robi właśnie wtedy. Do 2 lat nie ma potrzeby czekać: w Polsce np. dr Siembieda wymaga min. wieku przy prześwietleniu 15 miesięcy, w Niemczech prześwietla się psy (oczywiście z wpisem do rodowodu) w wieku 12 miesięcy. Co do lekarzy z uprawnieniami do wpisu w rodowód to akurat w Krakowie takiego nie ma Sad .

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Natalka&Goldi



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 49
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
Wstępne jest generalnie rozumiane jako prześwietlenie w wieku 6-7 miesięcy. Większość hodowców je robi właśnie wtedy. Do 2 lat nie ma potrzeby czekać: w Polsce np. dr Siembieda wymaga min. wieku przy prześwietleniu 15 miesięcy, w Niemczech prześwietla się psy (oczywiście z wpisem do rodowodu) w wieku 12 miesięcy. Co do lekarzy z uprawnieniami do wpisu w rodowód to akurat w Krakowie takiego nie ma Sad .

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )


Agnieszko - napisałam tylko, w jakich klinikach bym się rozglądała. Nikt nie polecił mi żadnej kliniki do tej pory więc tak szukam jak igły w stogu siana Razz
Więc mogę zrobić wstępne prześwietlenie Yvo w wieku od 7 do 9 miesięcy? A z wpisem do rodowodu to czyli jak? Zwykły wet zrobić nie może rozumiem? I zapewno cena się zwiększa, tak?

Pozdrawiam
N.S.
_________________
Natalia Seta razem z Yvo Guapass i vel Kaja

Owczarek to charakter nie wygląd!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbliższe dla Ciebie miejsce do prześwietlenia przez uprawnionych do wpisu w rodowód weterynarzy to Lublin: prof. Stanisław Koper tel. (081) 445 61 54, lek.wet. Renata Komsta nr tel. ten sam-oboje przyjmują na Akademii Rolniczej, Zakład Radiologii. W Warszawie jest dr Narojek - przyjmuje na SGGW, niestety nie mam jego telefonu.
Nie wiem jakie mają ceny. My u dr. Siembiedy płaciliśmy ostatnio 150 zł.
Ja oczywiście jestem za wstępnym prześwietlaniem ok. 7 miesiąca.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Natalka&Goldi



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 49
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
Najbliższe dla Ciebie miejsce do prześwietlenia przez uprawnionych do wpisu w rodowód weterynarzy to Lublin: prof. Stanisław Koper tel. (081) 445 61 54, lek.wet. Renata Komsta nr tel. ten sam-oboje przyjmują na Akademii Rolniczej, Zakład Radiologii. W Warszawie jest dr Narojek - przyjmuje na SGGW, niestety nie mam jego telefonu.
Nie wiem jakie mają ceny. My u dr. Siembiedy płaciliśmy ostatnio 150 zł.
Ja oczywiście jestem za wstępnym prześwietlaniem ok. 7 miesiąca.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )


Dzięki za informacje Razz
Pozdrawiam Wink
_________________
Natalia Seta razem z Yvo Guapass i vel Kaja

Owczarek to charakter nie wygląd!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalka&Goldi napisał:
Hey.
Czytałam ostatnio w MP artykuł (chyba skopiowany z czatu MP) z dr. Tadeuszem Narojkiem (lekarzem weterynarii, odczytuje rtg).
Cytat:
"Największy mit związany z dysplazją?
- Badania "wstępne" na dysplazję- czyli wykonywanie RTG u młodych zwierząt- dr. T. Narojek "(chyba tak się piszę)


Natalka a moglabys dac link na ten artykul Smile
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Natalka&Goldi



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 49
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Natalka&Goldi napisał:
Hey.
Czytałam ostatnio w MP artykuł (chyba skopiowany z czatu MP) z dr. Tadeuszem Narojkiem (lekarzem weterynarii, odczytuje rtg).
Cytat:
"Największy mit związany z dysplazją?
- Badania "wstępne" na dysplazję- czyli wykonywanie RTG u młodych zwierząt- dr. T. Narojek "(chyba tak się piszę)


Natalka a moglabys dac link na ten artykul Smile


To cytat z gazetki Mój Pies Cool Nie mam linku, chociażby nie wiem czy takowy istnieje bo to jak pisalam cytat wzięty z gazety.
_________________
Natalia Seta razem z Yvo Guapass i vel Kaja

Owczarek to charakter nie wygląd!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
LN



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 115
Skąd: Szczecin/ Dobra

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj właśnie rozmawiałam z dr Siembiedą , za wstępne prześwietlenie , bez wpisu do rodowodu bierze tylko 80 zł. Myślę , że warto ...
_________________
www.anarchia-box.com
owczarki niemieckie & goldeny
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Natalka&Goldi



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 49
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LN napisał:
Dzisiaj właśnie rozmawiałam z dr Siembiedą , za wstępne prześwietlenie , bez wpisu do rodowodu bierze tylko 80 zł. Myślę , że warto ...


Szkoda tylko, ze Wrocłam tak daleko od Radomia.... Sad
_________________
Natalia Seta razem z Yvo Guapass i vel Kaja

Owczarek to charakter nie wygląd!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group