Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wystawa klubowa Kraków
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
To, że pies się rozwija do 3 lat to "dziecko" wie. Nie chodzi o to aby sędzia powiedział, że to mistrz tylko widział u psa to coś, a widzieć to coś u psa 6 miesięcznego to klasa sędziego - o tym chyba rozmawiamy, a nie o tym do kiedy się rozwija pies czy jasnowidzeniu sędziów. Czytając wypowiedzi Pana atos_owczarek widać znajomość z Panem Milewskim, który powinien sędziować klasy weteranów oraz nasze Interkontynentalne Championy - bo nic to w hodowli już nie zmieni. I na tym kończę wypowiedzi bo jak zwykle w każdym temacie kończą się niczym.

Wolf-Jar......zaskakujesz mnie, no no musze tu ci przyznac brawa Very Happy
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam wypowiedzi na temat sedziowania na klubowce i nie bardzo rozumię w czym jest problem?.Nie ma sensu to gadanie chociażby dlatego że w Polsce nie ma znaczenia czy jakis pies bedzie od szczeniaka sędziowany przez najlepszych sedziów aż do klasy użytkowej i będzie zdobywał najwyższe laury i nawet jeśli będzie po nim mnóstwo swietnych potomków, to wystarczy żeby na naszą klubówkę przyjedzie lepszy pies z Niemiec,Słowacji,czy Czech i nasz pies nie wygra mimo że cały sezon wystawowy wygrywał i dał dobre dzieci. W Niemczech żeby pies dostał się do grupy VA ,musi się wykazać w całym sezonie wystawowym i potwierdzić swoją wartość potomstwem.A u nas?. Potomstwo bierze się tylko pod uwagę przy konkurencji reproduktorów.Jeśli to ma być wytyczanie kierunku w Polskiej hodowli to myśle że w żadnym kierunku my nie pójdziemy.Poza tym po co wskazywać na jakiegokolwiek psa,jak nawet gdy wyrośnie z niego naprawde piękny pies to i tak niwiele osiągnie jako reproduktor ,bo nie ma chętnych do krycia polskimi psami. Reproduktora ocenia sie po potomstwie,a skąd je wziąść,jak nikt nie kryje suk takim psem. A mamy przecież kilka wybitnych psów,chociażby SONAR ,YANGO ,IDOL, JOHNY WALKER,SAXO,.I wiele innych wyhodowanych w Polsce.Żeby nie być gołosłownym,klubówka z ubiegłego roku,przyjeżdża pies z Czech i wygrywa,gdzie uważam że Sonar napewno nie jest psem gorszym.W sezonie zaliczyl wiele wystaw, większość wygrał bez apelacyjnie,i co ? i nic ,przyjeżdża sobie pies na jedną wystawę do polski i w najważniejszej klasie wygrywa.
Nic z tego nie rozumie.
Mnie tam wszystko jedno kto będzie sędziował,byle to robił uczciwie,bez forowania kolesiów.A skoro mamy nasze owczarki prowadzic w jakims kierunku,to niech tą najważniejszą wystawę w naszym kraju sędziują polacy,w końcu, mamy dobrych sędziów,i im więcej wystaw posedziują,tym będą lepsi
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgadzam się z Panem Rafałem, ma bardzo duże znaczenie, kto będzie sędziował szczeniaki tym bardziej psy, każdy hodowca widzi u swojego 6 miesięcznego psa przyszłego wspaniałego reproduktora i po to jest wystawa szczeniaków za którą się płaci żeby sędzia na wzór sędziego z Świerklańca powiedział wprost, że hodowca ma rację lub jest w dużym błędzie i może właściciel psa podaruje sobie dalszą pracę z psem tylko po to żeby za 2 lata nie wylądował na liście w Jacentusie Reproduktory bo nie ma tam na co zwrócić uwagi ( z małymi wyjątkami ).
Skoro na Polskich wystawach nie przykłada się wagi do powyższych opcji to ja wole jechać do Niemiec i tam po wystawach wyciągam wnioski bo "widzę gdzie jestem". Mam kolegę we Włoszech, który powiedział mi, że u nich 10 lat temu było tak samo i z wystawami i ze środowiskiem wzajemnych adoracji itd. Wielu wówczas hodowców postanowiło lawinowo kupować suki hodowlane ( Niemieckie z "całym papierem" ) i wyhodowane zwierzaki trafiały na Niemieckie wystawy do tzw realnej rygorystycznej i fachowej oceny. I tak po 10 latach Włosi się już liczą na Niemieckich wystawach i nawet Niemcy jadą tam do krycia. I co można tylko tam się nie opowiada pierdół tylko działa. W Niemczech jest coś takiego jak sędziowanie z odpowiedzialnością - to SV ma pieczę nad wynikami sędziów, która to jest podstawą do kwalifikacji na światówkę, u nas powinno tak być odnośnie kwalifikacji sędziów na Klubówkę, a tu masz na tak ważnej wystawie Milewski będzie rozdawał karty. I tu bez obrazy do Pana Milewskiego ale gdzie i co on sędziuje w całym roku?
Powrót do góry
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem podział ten nie jest taki zły.
Nie neguję tego iż nie sędziował zbyt wiele w tym roku Pan Milewski, ale jako kierownik Klubo-Komisji napeno trzymał rekę na pulsie i wie które psy chodza wysoko u innych sedziów a które nie .Na wielu wystawach był jako obserwator a to tez coś znaczy.
Co do Pana Czerniakowskiego zgadzam się z Wolf-Jarem,myśle że to jeden z niewielu Polskich sedziów,który wiele sedziuje a jak nie sędziuje to jest na wystawach jako obserwator a to bardzo wazne.Z jednej strony to dobrze że jako taki wpływ na Poskie psy mogą mieć Polscy sedziowie…bo w koncu nie mamy w Polsce tylo niemieckich psów i suk, ale tez te pochodzące z Polskich linii.
Co do zagranicznych sędziów na Klubówce..no cóz może obycie i doświadczenie maja wieksze,ale wkońcu nie są to sędziowie „na topie”a po drugie..bedziemy mieli w tym przypadku nie do końca konsekwentną ocene”szczególnie kl.uzytkowej psów”gdyż sedziowie Ci psów tych i ich potomstwa nie znają,a jak znaja to wyrywkowo..z poprzedniej sędziowanej kiedys tam w Polsce wystawy.
Więc jaki wpływ mogą mieć ich werdykty tylko z tej wystawy??/dla mnie mierny i niewyznacznikowy dla hodowli.
A nawiązując do poprzednich wypowiedzi o wazności klasy szczeniąt dla przyszłości hodowli,no cóz jest wazna..ale nie najwazniejsza..było i będzie wiele przepięknych szczeniaków które potem „giną”..bo nie zapominajmy ze na prawdziwego owczarka składa się wiele ,prześwietlenia, wyszkolenia ,przygotowanie i zaplecze genetyczne..a na to trzeba czasu…a te 6 czy 9 mczne psy nie maja jeszcze nic poza poprawna budową anatomiczna na tym etapie rozwoju.Podobnie dzieje się tez w niemczech..psy biegające czołówki w szczeniakach ,żadko potem osiągaja sukcesy,przewaznie potem w dorosłym wieku ich nie widać...bo laduja w Chinach lub innym kraju...a ich miejsce w starszych klasach zajmuja psy..których jakości hodowcy i własciciele..nie musieli sprawdzac w tak młodej klasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:
...,no cóz jest wazna..ale nie najwazniejsza..było i będzie wiele przepięknych szczeniaków które potem „giną”..bo nie zapominajmy ze na prawdziwego owczarka składa się wiele ,prześwietlenia, wyszkolenia ,przygotowanie i zaplecze genetyczne..a na to trzeba czasu…a te 6 czy 9 mczne psy nie maja jeszcze nic poza poprawna budową anatomiczna na tym etapie rozwoju.Podobnie dzieje się tez w niemczech..psy biegające czołówki w szczeniakach .....


I tu ma Ola 100% racie. Co to za suka hodowlana lub reproduktor, które się np. własnego cienia boją, lub mają stawy do d…., nie zdają koerungu (nie pisze przegląd hodowlany, bo aby to nie zdać to sztuka) itd.

pozdrawiam

Pat
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku i tu z kolei ja się nie zgodze z panem jeśli chodzi o nasze reproduktory. Wczoraj wspomnialem,a dziś powtorzę,skąd będzie wiadomo,czy ten reproduktor z listy na Jacentusie jest wartościowy i na ile,jak prawie nikt nim nie kryje,bo nasze jest BE a niemieckie jest super. Mamy bardzo dużo naprawdę ładnych i wartościowych reproduktorów i wiele z nich już od szczeniaka zwracalo na siebie uwagę i co z tego,w klasie użytkowej też wygrywają wystawy,dają piekne dzieci,a na klubowch ocenia je sędzia tylko zwracając uwagę w danym dniu,a nie na calokształt dorobku psa,na dzieci jakie dał,bo on tego nie wie,bo skąd ,jak w Polsce. sędziuje jedną może dwie wystawy w roku. Nie ma wątpliwości że niemcy mają najlepsze psy.Ale moda niestety jest na biznes,bo po niemieckim kryciu szczeniaki się sprzedaje po 2-3 tys.,a po polskim moża by wziąść może 1,2-1,5 a to już jest różnica no i oczywiście prestiż że ktoś jest prawdziwym hodowcą,bo kryje w niemczech,a cała reszta to amatorszczyzna. Oczywiście należy kryć niemieckimi psami żeby wprowadzać lepszy i nowy materiał genetyczny,ale jak jeszcze na naszych klubówkach bedą sędziować obcy sędziowie,nie będący na bierząco w temacie,to my panie Marku,nie dość że nie zbliżymy się do włochów,ale oddalimy się jeszcze bardziej.Sedziowie niemieccy powinni być zapraszani do sędziowania na naszych wystawach krajowych,miedzynarodowych, żeby nasi sędziowie mogli obserwować ich pracę,ale klubówkę powinni sędziować polacy.
I tu pani Alexandra ma rację,klasa szczeniąt jest ważna i owszem,ale użytkowa jest najważniejsza i tu niema najmniejszej wątpliwości. I jeśli sędzia polski,ktory jest tylko widzem na większości wystaw,ale jest na bierząco w temacie nie wskaże nam kierunku, to nie łudźmy się że zrobi to niemiec. Uważam że pan Milewski to dobry kandydat na sędziego na klubówkę.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale Reproduktor to taki pies co sam sobą coś reprezentuje, co ma prześwietlenie wszystkich stawów, co ma obliczone ZW oczywiście trzeba mieć to z czego obliczyć, co ma zrobione DNA, co ma wyszkolenie z literką 3, co ma licencje hodowlane na miarę swej wartości itd. Proszę mi Panie Rafale podać choć kilka przykładów takich psów co spełniają powyższe wymogi hodowlane na miarę równania się z Niemcami czy Włochami. W Niemczech psów, które biją nasze reproduktory odnośnie eksterieru na łeb jest full ale mają wady czy stawy czy psychika czy korung i tych psów nie ma w hodowli. Panie Rafale ja oceniać swoje psy odnośnie jakości w młodym wieku będę na Niemieckich wystawach, a na pewno nie u Milewskiego bo w świecie owczarka on nie "istnieje" Sędzia, który ma być i obserwować wystawy żeby zdobywał doświadczenie jak w czasach teraźniejszych wygląda i zachowuje się owczarek powinien jeździć do Niemiec w Polsce na międzynarodówkach niczego nie zobaczy. Odnośnie obserwacji pracy sędziów Niemieckich zapraszam do poczytania wypowiedzi sędziego ze Świerklańca może to Pana przekona.
Powrót do góry
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie dobry sedzia to taki, ktory owszem powinien byc obserwatorem wielu wystaw ale w pierwszej kolejnosci powinien byc HODOWCA i to wieloletnim Exclamation Jak sie widzi na przestrzeni lat swoje mioty, jak sie szczenieta rozwijaja, w jakie fazy wiekowe wchodza, kiedy jest czego "za malo" a kiedy "za duzo" to taki sedzia oprocz wiedzy teoretycznej ma ogromna wiedze praktyczna i moze wlasnie w bardzo mlodym psie zobaczyc to COS. Asia pisala jakie kryteria musi spelniac kandydat na sedziego SV. Oni sa hodowcami. Bylam swiadkiem na wystawie jak to nasz co do piero "upieczony" sedzia postawil na ostatniej lokacie psa (nie byl to moj pies dla jasnosci) komentujac to "z powodu niedowapnienia" Shocked Exclamation Pies nie mial niedzwiediej lapy ani zbieznego tylu ani miekkich uszu co moglo by go na to glupie stwierdzenie naprowadzic ale tak stwierdzil. No horror. Widzialam juz sedziow, ktorzy maja RTG w oczach ale ten mial cale laboratorium analityczne.
I jeszcze jedno nie zgadzam sie z Ola, ze 6 -9 miesiecznym psie nie mozemy nic powiedziec bo....
6-9 miesieczny pies jest juz po wstepnym przeswietleniu i poped na lup tez mozna u niego zobaczyc.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I na koniec podam przykład "hodowlany" Jeżeli suka bez prześwietleń przodu, szkoleń zostanie doprowadzona do hodowli to średnio wyda na świat rocznie ok 6 szczeniąt - hodowlanie nic nie wartych ( bo hodowla to nie tylko eksterier ale psychika i dane ZW DNA itd ) ile na świat rocznie przyjdzie szczeniaków po obleganym reproduktorze, który nie posiada ED DNA Korungu - no ile 300 szt. jak ta ilość trafi do hodowli to robi się przepaść do krajów z czołówki ON. Hodowla wymyka się związkowi kynologicznemu z kontroli, a to jest w Polsce bardzo realne między innymi dzięki takim osobą jak Pan, bo przyklaskuje Pan temu co wszyscy widzą i nic nie mówią. Pyta Pan skąd można wiedzieć, że dany reproduktor jest nic nie warty bo nikt nim nie kryje - dziwne pytanie - nikt nim nie kryje bo pies w ogóle nie powinien być reproduktorem.
Powrót do góry
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóz..widze ze znowu pzreszlismy do nierozrwalnego z oceną hodowlaną tematu etyki hodowlanej i ujednolicenia regulaminów hodowlanych.Ale to dobrze im więcej nas dyskutujących i myslacych o zmianach które powinny nadejśc tym lepiej!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze jedną dygresje..własciwie dwie..
Marek piszesz że niemiecki sedzia tak a nie inaczej ocenił poziom psów w Świerklańcu,mam więc pytanie czy według Ciebie któryś z tych Niemieckich sędziów ,hodowców dokonał czegos znaczacego dla hodowli owczarka niemieckiego w niemczech?ze upowaznia go to do krytykowania Polskich psów i hodowców???
Skoro tez piszesz o tych swietnych psach od początku selekcjonowanych w niemczech,odpowiedz mi prosze gdzie w rodowodach psów takie świetności jak rikor i atlas bad-boll,mack aducht , lasso neuenberg,czy Kewin Murtal????i wiele innych które były typowane jako czołowe psy i kryły bez umiaru i mimo to nie zostawiły po sobie nic wartościowego. tutaj sędziowie niemieccy ze swoim doświadczeniem powinni również to przewidzieć i do tego nie mieli doczynienia ze szczeniakami i mimo to tak się pomylili???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiem jak jest w niemczech nigdy nie byłem na wystawie,więc znam niektóre zagadnienia tylko z opowieści innych,tych którzy tam byli. Ma pan po części rację panie Marku. Ale w niemczech place treningowe są w każdej gminie czy jak tam się to nazywa. W polsce chyba nawet jednego związkowego z prawdziwego zdarzenia,z przeszkodami,namiotami,całym potrzebnym sprzętem i fachowym człowiekiem. No i nie ma mody na szkolenie,bo nie ma warunków i ludzi na tym się znających. Nie sztuka wprowadzić IPO Kerong co kto jeszcze chce,bo nie sztuka wprowadzić przepis i róbcie co chcecie. Ja się nie liczę w światku owczarkarskim,bo mam zgoła inne podejści do tematu,bardziej na luzie,ale oczywiście ,chciałbym żeby moje psy miały wyszkolenia z cyferką 3,kerongi i prześwietlenia,ale puki co mam niwielkie szanse na to bo sam się na szkoleniu w takim stopniu nie znam,a na drugi koniec Polski też nie pojadę. Panie Marku ja niczemu nie przyklaskuję,ja tylko wyrazam swoje zdanie,do którego mam pełne prawo,nie twierdzę że mam absolutną rację,i też na szczęście nikt nie musi się ze mną zgadzć. Ja bardzo bym chciał żeby w POlsce mógł powstać klub Owczarka niemieckiego,niezależny od ZKWP,żeby było dużo wystaw,żeby były one tańsze,parkingi darmowe,albo za symboliczną opłatą,bo narazie to jest tylko jedno wielkie zdzierstwo.U naszych południowch sasiadów da się zrobić wystawę za którą wystawca płaci w przeliczeniu ok.30 zł. Oni mają place treningowe,szkoleniowców i lepsze psy z tymi wszystkimi wyszkoleniami. Może pan ,panie Marku jako niewątpliwie człowiek w temacie,zrobi coś w tym kierunku.Bo gadanie nic nie da. Jeśli moj głos coś pomoże,podpisze się i prawą i lewą ręką(potrafię). Ja osobiście nie znam pana Milewskiego,ale chyba sam sobie nie zrobił uprawnień sędziowskich. Odsylam na stronę pana M.Czerniakowskiego,żeby przeczytac sobie o jego hodowli,nie wychodowal jak sam pisze wiele miotów,bo nie pozwalają mu na to warunki,ale nie przeszkadza mu to być chyba najlepszym polskim sędzią ON. Czyli jak sie okazuje,sędziując dużo,obserwując wystawy można być bardzo dobrym sędzią.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co mają place do hodowli powiedzmy sobie uczciwie, że hodowla owczarków to drogie hobby i jak kogoś nie stać to są inne rasy - mówię o hodowli, a nie o miłości do rasy ON. Szkolenie owczarków ma dwa oblicza 1 - szkolenie swego pupila 2 - szkolenie do hodowli, które powinno być najpierw obarczone oceną eksterieru i wieloma innymi czynnikami, które pozwolą podjąć decyzję, że dany pies pozostaje do dalszej hodowli. W Polsce nie dba się ani o pierwsze ani o drugie co ma odzwierciedlenie na wystawach Niemieckich. do przykładu zapraszam do tematu na tym forum "Wystawy Świat Landówka LG 15". Odnośnie sędziów - na pewno dobry sędzia powinien być hodowcą ale też powinien mieć tzw oko ( to sie ma albo nie ma ) Pan Czerniakowski to ma Pan Milewski nie i to cały problem sędziów. Obserwacje wystaw to dodatkowe narzędzie dla sędziego, które nie zastąpi "tego czegoś"
Powrót do góry
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mają panie Marku i to dużo.Bo ja sam mam dosyć ładną sukę,która wygrała wiele małych i dużych wystaw,zarówno u polaków jak i u niemców.Na klubowej w Białymstoku wygała w stawce 20-tu suk w klasie otwartej,byla wtedy kompletnie bez włosa. Sędziował niemiec p.Goldlust.
Suka ma tylko IPO 1. Ale na szkolenie musiałem ją oddać ,bo w pobliżu mojego miejsca zamieszkania nie mialem możliwości żeby samemu ćwiczyć ze swoją suką,przygotować ją i zaliczyć egzaminy.Szkoda że sam nie byłem w stanie sam jej przygotowywać i zaliczyć z nią egzaminu,to byłaby dla mnie wielka satysfakcja,bo płacenie za to satysfakcją dla mnie nie jest. Nie mogę jej wystawić na tej klubówce w użytkach ,bo nie mam gdzie i z kim jej dobrze przygotować.Dlatego uważam ,że place mają takie duże znaczenie, i to bardzo duże,bo wielu rezygnje ze szkolenia swoich psów tylko dlatego że nie mają gdzie i pod czyim fachowym nadzorem tego robić. Podobnych przypadków jest dzisiątki,jak nie setki.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:
Mam jeszcze jedną dygresje..własciwie dwie..
Marek piszesz że niemiecki sedzia tak a nie inaczej ocenił poziom psów w Świerklańcu,mam więc pytanie czy według Ciebie któryś z tych Niemieckich sędziów ,hodowców dokonał czegos znaczacego dla hodowli owczarka niemieckiego w niemczech?ze upowaznia go to do krytykowania Polskich psów i hodowców???
Skoro tez piszesz o tych swietnych psach od początku selekcjonowanych w niemczech,odpowiedz mi prosze gdzie w rodowodach psów takie świetności jak rikor i atlas bad-boll,mack aducht , lasso neuenberg,czy Kewin Murtal????i wiele innych które były typowane jako czołowe psy i kryły bez umiaru i mimo to nie zostawiły po sobie nic wartościowego. tutaj sędziowie niemieccy ze swoim doświadczeniem powinni również to przewidzieć i do tego nie mieli doczynienia ze szczeniakami i mimo to tak się pomylili???

co ty Olka piszesz... w czym sie pomylili no w czym? w tym ze dany pies nie jest silny genetycznie Exclamation To pokazuje wlasnie potomstwo psa. Tu mozna mowic o wielkim pechu ze akurat tak sie ulozylo. Pies wybitny, papier wybitny tylko dzieci nie daje. No coz genetyka wbrew pozorom to nie matematyka.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 3 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group