Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kontakty polskiego Klubu z SV

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
Przepraszam Asiu, trochę to nie w temacie Wystawy w Brzesku, ale to co piszesz to jakaś Paranoja !
Nie rozumiem jak może być jakiś dług względem SV? Czy to taki problem aby odpowiedzialne osoby to wszystko załatwiły od ręki? To chyba nie jest takie trudne!
A właściwie kto jest za to odpowiedzialny?
I mam jeszcze jedno pytanie.
Koleżanka robiła rtg suczce w kwietniu u dr. Siembiedy( przez KON).Zapłaciła. A prześwietlenia do dziś nie ma. Rodowodu też. Pani(!) Gątkowska nie wie nic. Co z wynikiem, kiedy będzie, z kim się w tej sprawie skontaktować itd
Nic. Czarna dziura. Radzi czekać do zebrania w Brzozie!!!
Bleeeeeeeeee


Nie jest to wszystko takie oczywiste. Mogę powiedzieć jak ta sprawa wyglądała za czasów mojego "sekretarzowania" w KON.

Zdjęcia RTG przychodziły od dr Siembiedy do biura O/Chorzów. Dostawałam wtedy informację telefoniczną, że takie a takie zdjęcia dotarły do Chorzowa. Mając wgląd na konto Klubu mogłam sprawdzać kiedy przed danego właściciela zostały wpłacone pieniądze i dawać znać do biura Chorzowa, aby zdjęcia wysyłać do Niemiec. Po przyjściu faktury z SV dawałam znać skarbnikowi do Szczecina, aby wysyłac pieniądze do SV. Gdy SV dostało pieniadze - wysyłało rodowód do Chorzowa.

Dość skomplikowana procedura - Klub powinien posiadać Biuro w jednym miejscu, z pracownikiem Biura zatrudnionym na etacie, który zajmowałby się tym wszystkim w jednym miejscu.

Jak to jest obecnie - nie mam pojęcia - wiem, że cała korespondencja z SV przychodzi do Łodzi. Ale kto sprawdza konto Klubu, kto robi przelewy, kto wysyła zdjęcia i rodowody - powinien na pewno wiedzieć p. Gątkowski - i to jego należy o to pytać.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do długu, to już pisałam wcześniej, że najprawdopodobniej chodzi nie tylko o prześwietlenia, ale również o niezapłacone pozwolenia na sędziów SV.

Od tego roku nawet jeżeli to Zarząd Główny wysyła prośbę o sędziego SV - do Klubu przychodzi faktura z SV do zapłacenia.

Ostatnią fakturą, którą miałam w ręce jako sekretarz była faktura za sędziego Goldlusta w Miliczu (Wiktor Kowalski na pewno pamięta tą sprawę, bo SV błędnie zaksięgowało jego wpłatę za prześwietlenie jako pokrycie tej faktury).
Dalsze faktury - za wszystkie wystawy po Miliczu na których sędziowali sędziowie SV są zapewne w Łodzi i nie zostały po prostu rozesłane do poszczególnych oddziałów ZKwP. A wiadomo, że żaden Oddział nie zapłaci pieniędzy do SV bez oryginału faktury.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Asiu. Jest to na pewno bardzo bardzo ważna sprawa która dotyczy wszystkich owczarkaży i wszystkie imprezy gdzie Owczarek niemiecki występuję i jego właściciel lub/ hodowca chcieliby mieć jakąkolwiek opinie od „Niemca”. Jest to też bardzo ważna sprawa dla tych, którzy nie robią körung, i nie wystawiją swoje psy w Niemczech, ponieważ chodzi tu o
1. polepszenie rasy Owczarek niemiecki (pod warunkiem, że się hoduje a nie produkuje)
2. przywrócenie „wiarogodności” i dobrej opinii Polaków na świecie, oraz
3. nie dać się z niektórymi osobom (którzy dopuścili do tego stanu) „wrzucić do jednego garnka”
Pkt1: KON ma obecnie znaczny dług w SV,
Pkt2. Negatywna opinia, którą wystawili w SV Wystawie Klubowej w Kozienicach sędziowie Wischalla, Fetten oraz Göke.

Ale jak długo się o tym nie mówi, to skąd mają osoby wiedzieć co się dzieje.? Teraz ty o tym napisałaś, o problemach finansowych słyszałam (pod wielką tajemnicą) pierwszy raź latem tego roku. Teraz na pewno dużo osób znów powie „bo cos tam cos KON” . Nie powinno tak być. Teraz powinni np. wszyscy zainteresowani trzymać razem i nawet oficjalne pismo do SV napisać, aby się całej prawdy dowiedzieć
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group