Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WYNIKI (str.6): Wystawa Klubowa ON 2010
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWAGA. Proszę uważnie przeczytać.

Z przyjemnością powiadamiam wszystkich "owczarkarzy",iż zostałam "wciągnięta" do komitetu organizacyjnego Klubowej Wystawy ON .
W związku z powyższym w imieniu komitetu organizacyjnego uprzejmie proszę wszystkich "owczarkarzy" o "sprężenie" się i zgłaszanie swoich owczarków a także:, ponieważ "Klubówka" jest finansowana przez KON
proszę chętnych o jakiś skromny finansowy sponsoring,który można wpłacać na konto KON-u.
Moim zadaniem będzie organizacja testów psychicznych dla psów i suk.
Po dzisiejszym zebraniu tj 10.08.br. podaję do wiadomości ,że testy odbędą się na jednym placu.W pierwszej kolejności do testów przystąpią psy a następnie suki. Tak psy jak i suki będą podchodziły do testów w/g nr katalogowych i będą w/g tej kolejności wywoływane a nie jak kto chce.
Przypominam wszystkim przystępującym z psami do testów,ze z godnie z programem wystawy testy odbędą się w sobotę tj 18.09.2010r o godż 9.30. .Nastąpi tylko jedna zmiana, tatuaże lub chipy będą odczytywane tuż przed przystąpieniem do testów po wejściu na plac.
Bez rodowodu lub nieczytelnego tatuażu pies nie będzie mógł przystąpić do testów.
Dlatego jeżeli tatuaż jest nieczytelny należy psa zaopatrzyć w chip.
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania w tym temacie to bardzo proszę.Lepiej wyjaśnić sobie pewne sprawy teraz niż wykłócać się na wystawie.
Drugą sprawą, jest sprawa prezentacji na Wystawie Klubowej ON
kojców czyli hodowli do konkurencji "najlepsza hodowla".Komitet organizacyjny chciałby w celu ułatwienia oceny prezentowanych hodowli ,dokonać oceny w niedzielę rano a nie jak podano w programie, w niedzielę na końcu wystawy.
Dlatego też prosimy o Waszą opinię w tej sprawie.Zgodnie z programem wystawy ocena w ruchu rozpoczyna się o 8.30 ale gdyby ocena hodowli odbywała się rano wtedy ocena w ruchu uległaby zmianie ale chyba nie póżniej niż o godz 10tej.
Jeżeli koledzy "owczarkarze" macie inne pytania dot. Klubowej Wystawy ON, to bardzo proszę.Ja postaram się po konsultacji z komitetem organizacyjnym udzielić informacji.
Nr kat-startowe będą wydawane za kaucją wynoszącą 30zł.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Sie 13, 2010 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę,że nie ma żadnych pytań i wszystko jest jasne. To może wyjaśnię o co chodzi w konkurencji "najlepsza hodowla".
Zgodnie z programem ta konkurencja ma odbyć się w niedzielę po zakończeniu ocen w ruchu, wszystkich owczarków.
I tu zaczyna się problem ,ponieważ większość wystawców opuszcza teren wystawy.Hodowcy mają duży problem zebrać odpowiednią liczbę psów i suk z własnym przydomkiem hodowlanym.Dlatego komitet organizacyjny zastanawia się i daje pod rozwagę hodowców i wystawców czy konkurencji "najlepsza hodowla" nie przenieść na niedzielne godziny poranne czyli przed ocenami owczarków w ruchu.
Jeżeli ze strony forumowiczów,a jednocześnie wystawców,hodowców nie będzie żadnych uwag dot. tego tematu,to wszystko pozostanie w/g ustalonego programu.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Sie 13, 2010 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy podstawą oceny konkurencji "Najlepsza hodowla" nie powinny być końcowe wyniki wszystkich zaprezentowanych w grupie psów i suk ?
To chyba najbardziej miarodajny i wymierny sposób na ustalenie kolejności kojców.
Ocena w niedzielę rano będzie raczej oceną z przypadku, ale to tylko moja opinia. Może inni się wypowiedzą ?

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 13, 2010 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak można ocenić jakość hodowli nie znając indywidualnych ocen prezentowanych w "niej" zwierząt ? Co będzie jak część " najlepszej hodowli " polegnie potem na strzał ?
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Sie 13, 2010 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oman napisał:
A czy podstawą oceny konkurencji "Najlepsza hodowla" nie powinny być końcowe wyniki wszystkich zaprezentowanych w grupie psów i suk ?
To chyba najbardziej miarodajny i wymierny sposób na ustalenie kolejności kojców.

Agnieszka (wredna żona Pawła :twisted: )


Ja się z tym zgadzam .problem polega na tym ,że właściciele po uzyskaniu pełnej oceny nie czekają do końca wystawy.Pozostawiają hodowcę w mało przyjemnej sytuacji. Do konkurencji zamiast 9 czy 10 hodowli, pozostaje 2 albo 3.
A zatem tak żle,...i tak nie dobrze.
Oczywiście ja tylko postawiłam sprawę na forum.Program jest i zgodnie z programem wystawy, ocena poszczególnych hodowli odbywa się po ocenie wszystkich owczarków.
Zobaczymy ile będzie zaprezentowanych hodowli.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 21, 2010 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie ,dlaczego skoro psy i suki w klasie championów muszą zdawać testy psychiczne tak jak klasa użytkowa to nie są oceniane na stój w sobotę a resztę w niedzielę z klasami użytkowymi .Dlaczego skoro jest to wystawa hodowlana to klasa otwarta jako ta słabsza pod tym względem nie jest oceniana na gotowo w sobotę kiedy jest więcej czasu zamiast championów Nie widzę powodu aby gloryfikować psy i suki z klasy otwartej w przeważającej większości bez wyszkolenia a mającymi ukończone 24 miesiące występami w drugim finałowym dniu wystawy .Uważam że skoro ktoś wystawia psa z tytułem championa do tego z wyszkoleniem IPO i zda testy na tej wystawie to bardziej zsługuje na występ w tym dniu wystawy niż psy z klasy otwartej . Ta wystawa to wystawa HODOWLANA i skoro nie możemy zrezygnowac z klasy otwartej to przynajmniej dajmy satysfakcję tym którzy mają psy wyszkolone a do tego zdobyły tytuł championa (zaraz sporo osób napisze a co to za championy , ale jednak ktoś im te CWC przyznał ) W tej chwili psy i suki z takim tytułem sa tarktowane gorzej niż klasa otwarta (większę wymagania a prestiż z posiadania tego tytułu ŻADEN )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie jak najbardziej uzasadnione.Ja też jestem za tym by klasa otwarta odbyła się w całości w sobotę z racji niższej rangi niż klasy ,użytkowa i championów. Oczywiście Waldusiu ja poruszę te sprawę na najbliższym spotkaniu komitetu organizacyjnego wystawy Klubowej.
Jednak zwracam uwagę,że to nie ja decyduje o tym która klasa i jak będzie oceniana,zmian żadnych tez poczynić nie mogę.
Notuję wszystkie pytania zadane,...tak telefonicznie ,jak i na forum.
Proszę jednak o więcej pytań na forum.Łatwiej sprawdzić ,że takie pytanie rzeczywiście było zadane.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWAGA; przypominam wszystkim "owczarkarzom" ,że dziś mija termin zgłaszania naszych "ulubienców" na Klubową Wystawę Owczarków Niemieckich.
Wiem ,że większość z Was jest podekscytowana najbliższą "światówką" i mogła zapomnieć o terminie zgłoszenia.
W związku z tym został przedlużony termin zgłaszania na Klubową Wystawę Owczarków Niemieckich do dnia 08.09.2010r.
Jak wrócicie ze Światowej Wystawy Owczarkow Niemieckich to jeszcze raz przypomnę o ostatecznym terminie zgłaszania na naszą "Klubówkę". Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Miłego pobytu na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarząd Klubu Owczarka Niemieckiego zaprosił firmę Photo Future PG - Paulina Grzelczak do fotografowania Owczarków Niemieckich na naszej Klubowej.
Zdjęcia będą robione w ringach na "stój" i "w ruchu".

Ponad to Pani Paulina z firmy Photo Future - PG zorganizuje podczas wystawy w wyznaczonym czasie i miejscu sesję zdjęciową, podczas której będzie można zrobić zdjęcia w statyce i w ruchu.Pomoc w ustawieniu i prezentowaniu psów przed fotografem zaoferowała Beata Kalisz, która robi to nieodpłatnie, chcąc pomóc wszystkim tym, którzy nie będą mieli własnych prowadzących i samym będzie im trudno dobrze ustawić i nawoływać psa jednocześnie.
Poniżej podajemy cennik usługi
1) Na stój i głowa = 50zł
2) Zdjęcia ruch = 30zł
1+2 = 70zł
Na życzenie klienta będą wystawiane rachunki za usługi fotograficzne.

Chciałabym jeszcze prosić "owczarkarzy" o skromny sponsoring finansowy Wystawy Klubowej ON,bowiem Wystawa jest organizowana wyłącznie ze składek członkowskich.
SERDECZNE dziękuję.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
northaus



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 73
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halinko czy już wiadomo ile psiaków zgłoszonych jest na klubówkę , ile w poszczególnych klasach i jakie to zwierzaki?
- mam nadzieję że nie zabraknie naszych reprezentantów uczestników tegorocznej światówki Smile
_________________
www.northaus.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno zgłoszonych jest około 300 owczarków
ale nie wiem jakie bo zgłoszenia idą do pana Makarewicza.Być może na stronie KON-u ukaże się jakaś informacja na ten temat.

Natomiast w piątek w godzinach po południowo-wieczornych będzie można zrobić z psami trening do testów.
Oficjalne testy obowiązują tylko klasy użytkowe.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie zdjęcia wykonane przez firmę Photo Future PG - Paulina Grzelczak na Klubowej Wystawie ON, w ringach "stójka" i ''ruch"
będą sukcesywnie zamieszczane na stronie KON-u
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy klasa championów to też klasa użytkowa ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waldusiu kochany ,rozwiń swoją myśl.
Kl Championów, to kl. klasa championów a użytkowa,to użytkowa.
Jeśli chodzi o testy to przekazuje informacje.
Testom oficjalnym na "klubówce"podlegają psy i suki tylko z klas użytkowych..
Walduś,.. ja jestem tylko pracownikiem a nie organizatorem i decydentem "klubówki"
Przykro mi bardzo.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sob Wrz 11, 2010 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nastapiła zmiana regulaminu Wystawy Klubowej ?
Bo zgodnie z tym testy obowiązują zarówno klasy użytkowe, jak i championów:
http://www.zkwp.radom.pl/dokumenty/reg_wystaw_kl_ON.pdf



Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group