Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

VEGAS du Haut Mansard
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Prezentacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 9:23 am    Temat postu: VEGAS du Haut Mansard Odpowiedz z cytatem

Plany stały się faktem Smile .

Zapewne wielu ucieszy, że na pedigreedatabase pojawiła się pewna (bo wstawiona przez samą Nathalie) informacja, że VEGAS du Haut Mansard jest we Włoszech w hodowli Ulmental. Wiadomość ta jest o tyle dobra, że powinno być łatwiej dostać się do krycia, bo Włosi nie mają tak rygorystycznych limitów jak Niemcy.

Podano dane kontaktowe:
Daniele Francioni, Phone 0039 335/355413 ,
email DanieleFrancioni@interfree.it
Nathalie Prachensky Phone 0049 173/5919282
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rashka



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 50
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bardzo fajnie, miejmy nadzieje, ze rzeczywiscie bedzie latwiej dostac sie na krycia do tego psa Very Happy. Z tego co mnie wiadomo to Wlosi nie maja limitow kryc- jesli sie myle to prosze o korekte.

Natomiast chcialabym wiedziec czy jadac na krycie do VEGASa do Wloch to dokumentacje wystawia SV czy bedzie to krycie na warunkach wloskich? Pewnie suki niemieckie dotycza regulaminy SV ale czy tez tak bedzie w przypadku np. suk z Polski?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że Vegas będzie krył "na włoskie papiery", ale pewności nie mam.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Faolan



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ja dziwna jestem - ale czy naprawdę sprzedaż znanego psa do kraju, w którym nie ma limitów kryć to jest dobra wiadomość...? Oczywiście, że łatwiej będzie się do niego dostać, co może cieszyć osobę marzącą o pokryciu nim swojej suki - ale czy ta łatwość nie szkodzi *rasie*?
_________________
Anna Czajkowska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mal



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 52
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vegas od dawna krył więcej niż pozwalał na to limit, co nie ułatwiało życia hodowcom. Teraz te problemy się skończą i to zapewne wielu cieszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Faolan



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2010 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście problem z kryciem ponad limit skończy się we Włoszech, skoro tam nie ma limitów (jak wiadomo, najprostszy sposób na to, żeby nie mieć nadmiarowych kilogramów to ustalić granicę nadwagi na poziomie o jeden kg wyższym od swojej wagi Very Happy) - ale nadal nie rozumiem, dlaczego miałoby to hodowców cieszyć...
_________________
Anna Czajkowska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2010 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego nie miałoby cieszyć ? Czy to źle, że można bez większych problemów pokryć jednym z najlepszych psów w historii rasy ?


Agnieszka (wredna żona PawłaTwisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2010 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba z tym ,najlepszy w historii rasy to lekka przesada !no ale to rzecz gustu a o gustach się podobno nie dyskutuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qualle



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 95
Skąd: Rzeczenica

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2010 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, gust gustem, ale samym gustem nie został wybrany VA1. Ważne jest co daje, a byle czego nie daje, ale też nie musi się on sam każdemu podobać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2010 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kenzo napisał:
Chyba z tym ,najlepszy w historii rasy to lekka przesada !no ale to rzecz gustu a o gustach się podobno nie dyskutuje


Dlatego napisałam "jednym z najlepszych", a nie "najlepszym", bo faktycznie gusta są różne. Dla jednych Vegas, dla innych Zamp, dla jeszcze innych Furbo będzie tym "naj", jednak wszystkie te psy niewątpliwie są czołówką światową i ślad po nich pozostanie na zawsze w historii owczarka niemieckiego.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mal



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 52
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faolan napisał:
Oczywiście problem z kryciem ponad limit skończy się we Włoszech, skoro tam nie ma limitów (jak wiadomo, najprostszy sposób na to, żeby nie mieć nadmiarowych kilogramów to ustalić granicę nadwagi na poziomie o jeden kg wyższym od swojej wagi Very Happy) - ale nadal nie rozumiem, dlaczego miałoby to hodowców cieszyć...


Pies i tak krył więcej niż mógł. Ile kryć było niezgłoszonych do SV - tego nie wie nikt Very Happy Jeśli komuś urodziły się po Vegasie świetne zwierzęta i chciał je pokazać w Niemczech to mogło być niemiłe zaskoczenie - krycie niezgłoszone w SV i oficjalnie u nich nasz pies nie istnieje Rolling Eyes lub zgłoszenie było z inną datą i wiek psa się nie zgadza. Hodowca jadący kryć sukę przecież nie zapyta, czy właściciel psa zamierza oszukiwać SV czy chce zgłosić krycie Wink Dlatego właśnie wiele osób ucieszy fakt, że już nie będzie temu podobnych nieprzyjemnych niespodzianek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Faolan



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 03, 2010 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Qualle"]Fakt, gust gustem, ale samym gustem nie został wybrany VA1. Ważne jest co daje, a byle czego nie daje, ale też nie musi się on sam każdemu podobać.[/quote]

A co konkretnie Vegas daje i czego nie daje? Bo reproduktor mocno wykorzystywany to ograniczenie puli genetycznej, rzecz sama w sobie niebezpieczna, zatem IMHO potencjalne korzyści powinny być odpowiednio duże.

Od razu na wszelki wypadek podkreślę, że nie jest to żadna prowokacja z mojej strony; jestem na etapie szukania nowego psiaka, co chciałam zrobić w miarę racjonalnie, ale przy przeglądaniu rodowodów w necie naszła mnie refleksja, że w zasadzie niewiele się z nich dowiaduję...
Całkiem na poważnie zatem pytam - co jest takiego wyjątkowego w Vegasie, że warto dla niego ryzykować?
_________________
Anna Czajkowska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pon Paź 04, 2010 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faolan napisał:


Całkiem na poważnie zatem pytam - co jest takiego wyjątkowego w Vegasie, że warto dla niego ryzykować?


Ale co ryzykować ? Bo dla mnie ryzyko, to np. krycie wybitnym psem, który ma ZW 117, albo takim, który ma mnóstwo pustych kryć, albo daje bardzo słabe charaktery. Nie wiem co masz na myśli pisząc o ryzyku przy kryciu Vegasem. W kwestii tego co daje wystarczy prześledzić wyniki wystaw światowych: dwie córki VA1, synowie VA, zwycięzcy klas młodszych. No i sam Vegas - dla mnie pies zjawiskowy, ale w końcu nikt nie ma obowiązku nim kryć, ani kupować po nim szczeniaka Very Happy.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Faolan



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
Faolan napisał:


Całkiem na poważnie zatem pytam - co jest takiego wyjątkowego w Vegasie, że warto dla niego ryzykować?


Ale co ryzykować ?


Przyszłość rasy. Tak jak napisałam wcześniej - im więcej kryć tym samym psem, tym mniejsza pula genetyczna.

Cytat:
W kwestii tego co daje wystarczy prześledzić wyniki wystaw światowych: dwie córki VA1, synowie VA, zwycięzcy klas młodszych. No i sam Vegas - dla mnie pies zjawiskowy,.


Mhm. Czyli pies piękny, i dał kilka pięknych szczeniąt. I co więcej o nim wiadomo? Bo skoro było tak wiele kryć to IMHO pojawienie się pewnej liczby urodziwych i utytułowanych potomków jest rzeczą oczywistą.
Jednak w takiej sytuacji należałoby raczej zapytać - co z pozostałymi? Jaki procent potomków Vegasa cierpi, na przykład, na jakieś alergie? Czy wśród tej rzeszy nie-zwycięzców nie ujawniły się jakieś negatywne cechy charakteru...? Itd.

Cytat:
ale w końcu nikt nie ma obowiązku nim kryć, ani kupować po nim szczeniaka Very Happy


Ale kto mówi o jakimś "obowiązku"? Mnie chodzi o możliwość podjęcia racjonalnej decyzji. Patrzę w rodowód szczeniaka, widzę, że ma za ojca Vegasa i mogę liczyć na to, że... No właśnie - że co? Że będę miała pieska "po czempionach", i tyle?
Uwaga: naprawdę nic nie mam do Vegasa - po prostu na niego akurat trafiło Very Happy
_________________
Anna Czajkowska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mal



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 52
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faolan napisał:

Przyszłość rasy. Tak jak napisałam wcześniej - im więcej kryć tym samym psem, tym mniejsza pula genetyczna.


ON jest jedną z liczniejszych ras. Nawet 1000 miotów po Vegasie jest niewielkim procentem w skali światowej.

Faolan napisał:
Mhm. Czyli pies piękny, i dał kilka pięknych szczeniąt. I co więcej o nim wiadomo? Bo skoro było tak wiele kryć to IMHO pojawienie się pewnej liczby urodziwych i utytułowanych potomków jest rzeczą oczywistą.


Niestety, nie zawsze tak bywa. Zdarza się, że pies mimo wielu kryć nie zostawia po sobie nic nadzwyczajnego.

Faolan napisał:
Jednak w takiej sytuacji należałoby raczej zapytać - co z pozostałymi? Jaki procent potomków Vegasa cierpi, na przykład, na jakieś alergie? Czy wśród tej rzeszy nie-zwycięzców nie ujawniły się jakieś negatywne cechy charakteru...? Itd.


Jeśli chodzi o dane zdrowotne i charakteru to szybko rozejdą się jedynie wieści o tych cechach, które uniemożliwią uzyskanie uprawnień potomstwu. Jak chcesz sprawdzić pozostałe?

Faolan napisał:
Patrzę w rodowód szczeniaka, widzę, że ma za ojca Vegasa i mogę liczyć na to, że... No właśnie - że co? Że będę miała pieska "po czempionach", i tyle?


A co chciałabyś wiedzieć z rodowodu, poza informacjami wymaganymi do umieszczenia w nim?
Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej musisz spędzić nad tym sporo czasu i we własnym zakresie zbierać informacje. Nikt takich statystyk nie prowadzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Prezentacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group