Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Światówka BSZS 2010 - Norymberga 3-5 września
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (świat)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 10:57 am    Temat postu: Światówka BSZS 2010 - Norymberga 3-5 września Odpowiedz z cytatem

Przyszłoroczna światówka odbędzie się w dniach 3-5 września w Norymberdze na terenie Easy Credit Stadion.

Radzę pomyśleć już o rezerwacji noclegów - w pobliżu stadionu pewnie już nic nie będzie (ja rezerwowałam ponad miesiąc temu i udało mi się "zdobyć" ostatni domek nieopodal stadionu), ale na pewno jeszcze można coś znaleźć w promieniu kilku kilometrów od wystawy.

Obsadę sędziowską poznamy w grudniu tego roku.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
admin
Site Admin


Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 66

PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wątek o BSZS już jest, więc przeniosłam tutaj wypowiedź:

alexandra napisał:
Mamy świeże informacje z Niemiec.
Mianowicie obsada Sędziów na BSZS jest następująca:
GHKl Rüden - Reinhardt Meyer
GHKl Hündinnen - Erich Bösl
JHKl Rüden - Bernd Weber
JHKl Hündinnen - Norbert Scharschmidt
JKl Rüden - Helmut König
Jkl Hündinen - Heinz Scheerer
Zuchtgruppen - Lutz Wischalla
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qualle



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 95
Skąd: Rzeczenica

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze to:
Cytat:
Schutzdienst Rüden: Rüdiger Mai
Schutzdienst Hündinnen: Harald Hohmann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważne dla wszystkich tych, którzy przyjadą na wystawę z psami, a nie mają noclegu w pobliżu stadionu.
Miejsca parkingowe przy terenie już zaczynają być niedostępne - trzeba się pośpieszyć z rezerwacją Exclamation

Na stronie:
http://www.shop.siegerschau2010.de/
można zamówić nie tylko miejsce parkingowe, ale również miejsce campingowe w pobliżu stadionu Exclamation

Poniżej wklejam link do mapki okolic stadionu z zaznaczonymi parkingami i campingiem:
http://157.158.57.35/~adamd/psy/zdjecia_www/wystawy/nurnberg_2010/parkplatz_nurnberg.pdf
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Interesuje mnie jakie jest wasze zdanie na temat zwycięzcy świata w tym roku, który pies może nim zostać. Oczywiście jeśli nie zostanie wystawiony ani Vegas ani Furbo,a pominiemy Yeroma i Yukona.
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dochodzą słuchy że o tytuł będzie walczył Ober Bad Boll(moj faworyt) z Kwantumem Klostermoor, oraz ewentualnie wchodzi w grę Schicco. Ale oczywiście nie wiadomo jak wcześniej będzie się kształtować tzw. "Politik" AD 2010 w wydaniu sędziego Meyera.
Do grupy VA może też wejść wyraźnie forowany Gogolo Barenschlucht, oraz lokatę VA7 z roku 2009 może poprawić świetny moim zdaniem pies Remo Fichtenschlag.
Jak dla mnie to np. z linii Zampa lepszym psem od Kwantuma jest V37 Dux Glockenheide, ale niestety nie ma przydomka Klostermoor tylko pochodzi z małej hodowli z b. DDR.
Kwantum w "praniu" jak się mu przyjrzeć z bliska i patrzeć na anatomię i ruch a nie na kolor pokazuje trochę mankamentów, choć trzeba przyznać że dał sporo dobrych dzieci i bardzo kolorowych co w tym biznesie ma znaczenie.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Qualle



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 95
Skąd: Rzeczenica

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z Arexem von der Wilhelmswarte? Będzie wyżej, czy spadnie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 1:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem na pozycja Arexa będzie miał duży wpływ to czy zostanie pokazany Vanos van Noort (oczywiście jeśli przyleci z chin, zda testy a potem pokaże ładną grupę)
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qualle



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 95
Skąd: Rzeczenica

PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ma się na myśli góra dwóch synów Vegasa w VA to być może tak będzie, ale jak załóżmy Yako, bądź Bojana nie będzie, może Arex będzie mieć szansę zajść dalej.
Ciekawe też co będzie z Paerem vom Hasenborn jeżeli będzie wystawiany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
TOMI



Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stronka dot. BSZS 2010 już działa!


http://www.sv-bszs.de/
_________________
Tomasz Bujoczek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mateusz napisał:
Interesuje mnie jakie jest wasze zdanie na temat zwycięzcy świata w tym roku, który pies może nim zostać. Oczywiście jeśli nie zostanie wystawiony ani Vegas ani Furbo,a pominiemy Yeroma i Yukona.


Słyszałam w Niemczech głosy, że faworytem jest podobno Ober Bad-Boll. Osobiście nie zachwyca mnie jego linia grzbietu w ruchu - ale psy VA1 rzadko mnie w pełni zachwycały Twisted Evil Oczywiście pomijając Vegasa Very Happy
Myślę, że wiele się wyjaśni, jak rozpoczną się landówki sędziowane przez p. Meyera.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ontopus napisał:

Do grupy VA może też wejść wyraźnie forowany Gogolo Barenschlucht,

Też słyszałam głosy, że Gigolo będzie VA Shocked Ja osobiście wolałabym jako kontynuatora linii Zampa - Duxa Intercanina. Nie wiem oczywiście jakie daje potomstwo, ale jest o wiele bardziej elegancki w ruchu i ma znacznie lepszą górną linię aniżeli Gigolo. Niestety zeszłoroczny opis na BSZS raczej skutecznie zablokował jego tegoroczne szanse na wejście do VA - niezależnie od jakości potomstwa.
Ontopus napisał:

Kwantum w "praniu" jak się mu przyjrzeć z bliska i patrzeć na anatomię i ruch a nie na kolor pokazuje trochę mankamentów, choć trzeba przyznać że dał sporo dobrych dzieci i bardzo kolorowych co w tym biznesie ma znaczenie.

Zawsze wydawało mi się, że zaletą Kwantuma jest anatomia, a wadą słaby kolor, szczególnie głowy. Jest to według mnie najbardziej zbliżony do ojca (pod względem anatomii) samiec. Niemcy jednak wolą kryć bardziej "kolorowymi" psami - nie wróżę mu więc sukcesu Zampa.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ontopus napisał:

Jak dla mnie to np. z linii Zampa lepszym psem od Kwantuma jest V37 Dux Glockenheide, ale niestety nie ma przydomka Klostermoor tylko pochodzi z małej hodowli z b. DDR.


Muszę się mu w tym roku przyjrzeć "na żywo" - jeśli oczywiście będzie wystawiany. Na kasecie Dux wygląda naprawdę bardzo obiecująco Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qualle napisał:
A co z Arexem von der Wilhelmswarte? Będzie wyżej, czy spadnie?


Meyer musi wprowadzić coś po Vegasie do VA. Wielka szkoda, że Bojan przestał kryć od listopada 2009 - jego potomstwo już chodzi wysoko na wystawach. Umocniony ze strony matki przez Esko i dodatkowo jeszcze Jango - miał szansę być godnym kontynuatorem tej linii. A w obecnej sytuacji - nie mam pojęcia. Nie wierzę, aby Vanos próbował sił po nie zdaniu testów - tylko Zampowi udała się ta sztuka. A Arex Question Jestem ciekawa jego potomstwa - jeżeli pokaże coś godnego uwagi, to patrząc na jego właściciela powinien bez problemu wejść do VA Smile
Chyba, że Meyer, nie czekając na potomstwo, wprowadzi do VA Wegasa Fichtenschlag.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rashka



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 50
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem osobiscie ciekawa czy bedzie wystawiony Vegas Haut Mansard. To by bylo jego 3. z kolei zwyciestwo w klasie uzytkowej, czego nikomu do tej pory sie nie udalo...

A z jakiego powodu Bojan juz nie kryje? Czy zostal zawieszony?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (świat) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group