Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Światówka BSZS 2010 - Norymberga 3-5 września
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (świat)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
northaus



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 73
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie kryje z powodu pustych kryć
_________________
www.northaus.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pierwszych wiosennych rezultatów wystaw widać że Ober wydaje się mocnym kandydatem do VA1, minusem tego psa poza powalającą anatomią na stój jest niestety jego ruch. Na wideo które zrobiłem brakuje mu ruchu Vegasa czy choćby Yeroma.
Cieszy mnie zauważenie przez Meyera psa Hippi Crveni Mayestoso zeszłorocznego sg25, bardzo ładne i wyrównane jakościowo dzieci na pedigreedatabase z kryć chorwackich suk.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
Qualle napisał:
A co z Arexem von der Wilhelmswarte? Będzie wyżej, czy spadnie?


Meyer musi wprowadzić coś po Vegasie do VA. Wielka szkoda, że Bojan przestał kryć od listopada 2009 - jego potomstwo już chodzi wysoko na wystawach. Umocniony ze strony matki przez Esko i dodatkowo jeszcze Jango - miał szansę być godnym kontynuatorem tej linii. A w obecnej sytuacji - nie mam pojęcia. Nie wierzę, aby Vanos próbował sił po nie zdaniu testów - tylko Zampowi udała się ta sztuka. A Arex Question Jestem ciekawa jego potomstwa - jeżeli pokaże coś godnego uwagi, to patrząc na jego właściciela powinien bez problemu wejść do VA Smile
Chyba, że Meyer, nie czekając na potomstwo, wprowadzi do VA Wegasa Fichtenschlag.


Polityka Meyera jest niestety zwyczajną "politykierą"... Dlatego jego decyzje, często dyktowane sympatiami i antypatiami, są nieodgadnione - oczywiście dla tych mniej wtajemniczonych Cool ze szkodą dla rasy... Crying or Very sad

Nie uważam by Zampowi "udała" się jakakolwiek sztuka. Nie zaliczone przez niego testy nie były wynikiem tchórzostwa, ale raczej braku odpowiedniej koncentracji ze strony prowadzącego... I nie tylko Zamp należy do psów VA, które zaliczały testy ponownie po straconym roku... Vanos w ubiegłym roku był bardzo młodym psem i właściwie nie zaliczył ku zaskoczeniu wszystkich, którzy go znają i wiedzą jak wspaniałą psychikę ma. Na Youtube można zobaczyć jak wyglądały te testy... Czasem jest to przedobrzenie na treningach przed, czasem niedyspozycja, błąd w sztuce itp... Zaraz po Sieger w Chinach na klubówce zaliczał bardzo ładnie:) Dlatego nie uważam, by można go było spisać na straty. Pytanie tylko czy jego chiński właściciel zechce pokazać go w Niemczech Question

Ciekawa jestem czy Wy także macie takie poczucie, że obecnie w Niemczech nie ma czym kryć (myślę o czołówce klasy użytkowej)? Te wyniki prześwietleń, ewidentne braki anatomiczne, albo jakieś inne problemy itp w czołówce... dla mnie to prosta wypadkowa politycznych decyzji sędziego...
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl


Ostatnio zmieniony przez K8 dnia Czw Maj 06, 2010 10:07 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ontopus napisał:
Z pierwszych wiosennych rezultatów wystaw widać że Ober wydaje się mocnym kandydatem do VA1, minusem tego psa poza powalającą anatomią na stój jest niestety jego ruch.


Ruch to wynik anatomii Idea Idea Idea I to nie tej ze zdjęcia "na stój" Wink
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mariusz Kowalski



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 19
Skąd: Piotrków Trybunalski

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

northaus napisał:
nie kryje z powodu pustych kryć


Bojan nie kryje z powodu kontuzji a nie pustych kryć.

Pozdrawiam
Mariusz
_________________
www.marinohaus.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ruch to wynik anatomii I to nie tej ze zdjęcia "na stój"

Tak się składa że widziałem Obera na żywo więc nie muszę się opierać na fotce na stój, którą zresztą własnego autorstwa zamieściłem na tym forum.
Dla mnie chodzi po prostu niespecjalnie.
A sędzia Meyer, czy też jego polityka przez niektórych niemieckich hodowców jest określana w słowach niezbyt miłych, co miałem okazję wysłuchać w siedzibie OG Neckarsulm.
A kryć w Niemczech jest czym, tylko nie zawsze należy się sugerować wysoką lokatą bądź jej brakiem na światówce jak np. Eon v. Nimbuss, czy Veron Externstein.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ontopus napisał:
Cytat:
Ruch to wynik anatomii I to nie tej ze zdjęcia "na stój"

A kryć w Niemczech jest czym, tylko nie zawsze należy się sugerować wysoką lokatą bądź jej brakiem na światówce jak np. Eon v. Nimbuss, czy Veron Externstein.


napisałam dość wyraźnie, że chodzi mi o ścisłą czołówkę klasy użytkowej. Psy, które Pan wymienia do nich nie należą... I to własnie w kontekście sedziowania tej klasy...

Ontopus napisał:
[Tak się składa że widziałem Obera na żywo więc nie muszę się opierać na fotce na stój, którą zresztą własnego autorstwa zamieściłem na tym forum.
Dla mnie chodzi po prostu niespecjalnie.
A sędzia Meyer, czy też jego polityka przez niektórych niemieckich hodowców jest określana w słowach niezbyt miłych, co miałem okazję wysłuchać w siedzibie OG Neckarsulm. .


Prosze nie brać tak osobiście uwagi o zdjęciu na stójSmile Wink, bo ja akurat podzielam Pana zdanie Wink
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś mnie OBER nie powala a oglądając zdjęcia na stój widać że ten pies niema prawa mieć ruchu...ramię jak tyczka od pomidorów.Jakość potomstwa gwarantują wysokiej klasy suki doprowadzane do reproduktorów.
Niestety to pieniądze zaczynają odgrywać znaczącą rolę w przyznawaniu tytułów VA dlatego wielu hodowców kryjąc tylko psami z "tytułami" po 10 latach hodowli budzi się z ręką w nocniku...
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm, Oberek - kundelek, tak o nim mowilam. Ostatnio cos mnie jednak korci i chyba zaryzykuje krycie nim (jak sie dostane) Wink
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisałem :" wysokiej jakości suki",więc z suką VA2 Pl posiadającą korung jechał bym w ciemno!
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ja jednak o jej corce myslalam......
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że nie wolno ironizować tylko pisać wprost.
Dobra suka to ta co posiadając korung nie robi z siebie pośmiewiska na klubówce i ma właściciela co nie oszukuje ludzi wpisem VA2 Pl...
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oswiec mnie bo nie rozumiem..... moja BUFFY ma kerung i byla na klubowce 2 z ocena doskonala i tytulem -czolowka polski-co oznacza VA2 PL. Kogo oszukuje....co....
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rashka napisał:
A ja jestem osobiscie ciekawa czy bedzie wystawiony Vegas Haut Mansard. To by bylo jego 3. z kolei zwyciestwo w klasie uzytkowej, czego nikomu do tej pory sie nie udalo...


Nie wydaje mi się, aby Włosi zdecydowali się pokazać Vegasa - ale może się mylę. Rozpad teamu Aurelius-Ulmental, który poskutkował przenosinami Vegasa do Włoch - nie jest pozytywnie odbierany w Niemczech. Widać to już było na poprzedniej światówce, gdzie Cronos i Garos Ulmental były raczej niezbyt forowane - delikatnie rzecz ujmując Confused
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ontopus napisał:
Cieszy mnie zauważenie przez Meyera psa Hippi Crveni Mayestoso zeszłorocznego sg25, bardzo ładne i wyrównane jakościowo dzieci na pedigreedatabase z kryć chorwackich suk.


Żeby tylko nie było tak jak w zeszłym roku. Hippi wcale nie najgorzej radził sobie podczas sezonu przed światówką - a jego lokata w Ulm bardzo mnie zaskoczyła. Hippi podoba mi się o wiele bardziej niż inny syn Iroka - Nino Tronje - który został sklasyfikowany w Ulm jako SG2 Exclamation Jeżeli ktoś ma kasetę Reivision z Ulm - widać na niej wyraźnie, że Hippi wręcz nie pasował do gorszej grupy w pierwszym ringu Rolling Eyes
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (świat) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group