Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

VI Rzeszowskie Zawody Obedience 15.05.2010 r.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (inne)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marycha



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 6
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 11:21 pm    Temat postu: VI Rzeszowskie Zawody Obedience 15.05.2010 r. Odpowiedz z cytatem

Zarząd Oddziału w Rzeszowie i Oddziałowa Komisja Szkolenia zapraszają na:

VI Rzeszowskie Zawody Obedience 15. maja 2010 r.


Obsada sędziowska:
Klasa 0 - Elżbieta Hader
Klasa 1, 2, 3 - Pavel Tomasi (Słowacja)

Miejsce zawodów:
Stadion Resovia; Rzeszów, ul. Wyspiańskiego 22

Termin zgłoszeń:
09.05.2010.


Opłaty startowe:
wszystkie klasy - 40 zł za każdego zgłoszonego psa

Konto: PKO BP I Oddział Rzeszów - 11 1020 4391 0000 6302 0079 8694
Opłaty startowej można dokonywać na konto lub w biurze Oddziału.
Nie będzie możliwości uiszczania opłaty w dniu zawodów.

» Formularz zgłoszeniowy

Przypominamy o obowiązku posiadania aktualnych szczepień psów przeciwko wściekliźnie, książeczki wyszkolenia, opłaty składki w ZKwP za 2010r. oraz dowodu wpłaty za start.

Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy puchary i nagrody rzeczowe.

Wszelkie informacje można uzyskać u Agnieszki Pierga, nr tel. 0600 305 298 oraz na stronie OKSP Rzeszów
_________________
Pozdrawiam!
Marysia Haduch & Ksenia Pajęcze Sieci Smile & Aja z Třešňáku Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
Na tej wystawie jedna ze suk z klasy użytkowej wystąpiła w zawodach
Obedience-1.Był to ich debiut w tej dyscyplinie sportu.
Te zawody[kwalifikacje do Mistrz.Św.Obi-3] były dodatkiem wystwy owczarkarskiej.

http://www.youtube.com/watch?v=frg2zTbgu_0


Dorotka, występ super - pierwsze koty za płoty!
Chodzenie piękne!
Przy przeszkodzie trochę za dużo myślała panienka! Laughing kombinatorka jedna!
Kwadrat jest dla mnie zagadką!
Widziałam kilka razy zawody obi, ale tu jakiś inny układ był, albo ja mało spostrzegawcza jestem.
Zawsze jakaś ciekawa alternatywa dla IPO!
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Agata Very Happy
Ta moja "mala dzidzia" bardzo sie starala i troche za duzo myslala ! Poniewaz ostatnio duzo cwiczylysmy "wybierania patyczkow"to podczas obu tych cwiczen (kwadrat i przeszkoda) suczka "miala w glowie" te patyczki
i ewidentnie ich szukala . Very Happy
Poniewaz za kazdym razem to nie bylo to , jak juz przyszlo do "patyczkow" suczka po wybraniu patyczka czekala na moje potwierdzenie. Meki tam przezywalam, ze nie moge jej utwierdzic, ze oki, ze o to chodzilo. ( w reg obi jest tak ze za komende podczas gdy pies wybiera patyczki dostaje sie zero pkt.).
A co do ukladu, w obiedience sa cztery stopnie trudnosci 0, 1, 2, 3 -czyli klasa mistrzowska, i kazdy stopien ma inny uklad .
A kwadrat to cos jak wybieganie z warowaniem w IPO tylko ze z duuuuzo wieksza precyzja, bo pies musi sie zmiescic w kwadracie Laughing
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Maj 19, 2010 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorplant napisał:

Ta moja "mala dzidzia" bardzo sie starala i troche za duzo myslala !


Ja mam wrażenie, ze ona tak dużo myślała przy ćwiczeniach "nie-ipowskich" (kwadrat, przeszkoda bez aportu, wybieranie patyczków). Pewnie myślała - "Co ta moja Pani każe mi robić" Laughing

A tak poważnie - bardzo ładne, równe i kontaktowe chodzenie - super Exclamation

Mam pytanie odnośnie chwalenia - uważasz, że ona lubi poklepywanie w nagrodę Question Nie pamiętam już kto, ale bodajże Lucka na obozie przekonywała nas, ze psy tego nie lubią. Lepiej pogłaskać jednym palcem dosłownie, a nagrodzić głosem. Jakie masz zdanie na ten temat Question
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sro Maj 19, 2010 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorplant napisał:
Dzieki Agata Very Happy
Ta moja "mala dzidzia" bardzo sie starala i troche za duzo myslala ! Poniewaz ostatnio duzo cwiczylysmy "wybierania patyczkow"to podczas obu tych cwiczen (kwadrat i przeszkoda) suczka "miala w glowie" te patyczki
i ewidentnie ich szukala . Very Happy
Poniewaz za kazdym razem to nie bylo to , jak juz przyszlo do "patyczkow" suczka po wybraniu patyczka czekala na moje potwierdzenie. Meki tam przezywalam, ze nie moge jej utwierdzic, ze oki, ze o to chodzilo. ( w reg obi jest tak ze za komende podczas gdy pies wybiera patyczki dostaje sie zero pkt.).
A co do ukladu, w obiedience sa cztery stopnie trudnosci 0, 1, 2, 3 -czyli klasa mistrzowska, i kazdy stopien ma inny uklad .
A kwadrat to cos jak wybieganie z warowaniem w IPO tylko ze z duuuuzo wieksza precyzja, bo pies musi sie zmiescic w kwadracie Laughing


Wiesz, Doroto, ja miałam podobny problem z patyczkami. Pomagało kładzenie ich przez obcą osobę tak, żebym ja nie wiedziała. który jest właściwy (przy kl 2 i tak obca osoba go kladzie). Pies nie oczekiwał pomocy ode mnie i sam podejmowal decyzje. Najczesciej własciwa
Skok przez przeszkode bez aportu jest gluuuuupi. I dopiero nowe regulaminy miedznarodowe do klas 1-2 to zmienią.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Maj 19, 2010 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:

Mam pytanie odnośnie chwalenia - uważasz, że ona lubi poklepywanie w nagrodę Question Nie pamiętam już kto, ale bodajże Lucka na obozie przekonywała nas, ze psy tego nie lubią. Lepiej pogłaskać jednym palcem dosłownie, a nagrodzić głosem. Jakie masz zdanie na ten temat Question

Sa psy ktore nie lubia dotyku i z tymi poklepanie glaskanie , dotykanie jako nagroda nie sa wskazane. Ale to wyraznie widac po psie, ze dotyk nie sprawia mu frajdy, a wrecz przeciwnie. Takie psy kula uszy, odsuwaja glowe, wrecz cale sie odsuwaja .
Treaz ja zadam pytanie Very Happy , czy moja "dzidzia" odsuwala sie ode mnie po poklepaniu, czy wrecz przeciwnie, byla "happy " pobudzala sie ?
Ja uwazam, ze z psami nie nalezy generalizowac, kazdy jest inny(i to wlasnie w psach jest piekne i zajmujace) i do kazdego nalezy podchodzic inaczej, bez schematow. Smile

Basiu ,
dokladnie tez tak mysle tyle ze nie bardzo mialam pomocnikow do podkladania, teraz to wlasnie tak cwiczymy.
a ta przeszkoda w kl 1 to jest rzeczywiscie bez sensu i do tego urazowa bo pies nie ma po co daleko skoczyc,jak ma od razu wrocic z powrotem (bo tam czeka nagroda). Jak skoczy blisko za przeszkode to potem "wali" nogami w przeszkode na powrocie, bo ma za malo miejsca na rozbieg
Crying or Very sad
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Maj 19, 2010 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę,że Basia masz rację z tym podkładaniem przez osoby obce patyczków.
Kiedyś wiele lat temu, startując w MPPT tak uczyłem wybierania aportu własnego spośród kilku podłożonych.Moja suka nigdy się nie myliła.

Myslę,że ARSĄ musimy tak spróbowć.

Opracowalem po Doroty ostatnim występie sposob na naukę wbiegania w kwadrat.Wprowadziłem bardzo zmodyfikowane ćwiczenie IPOwskie. Wink,calkowicie różniące się od tego co pokazywała agnieszka Boczula. Nauka wymaga około 2-3 m-cznych,codziennych treningów po 20 powtórzeń.
Mam nadzieję ze trafnie podszedłem do psiego myślenia w tym ćwiczeniu ale czas pokaże Very Happy
Powiem Wam,że bardzo wciągnęła mnie ta dyscyplina sportu[obedience] Very Happy
Myślę o szczeniaku[suczce] do obedience Wink może ORSI Dorplant [córka ARSY Wolfjar Wink ].

Wiem,że nie może być taka jak moja KATJA Cevaro [lewostronna Wink ].
To musi być wszendobylskie zwierzątko bez agresji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorplant napisał:
askad napisał:

Mam pytanie odnośnie chwalenia - uważasz, że ona lubi poklepywanie w nagrodę Question Nie pamiętam już kto, ale bodajże Lucka na obozie przekonywała nas, ze psy tego nie lubią. Lepiej pogłaskać jednym palcem dosłownie, a nagrodzić głosem. Jakie masz zdanie na ten temat Question

Sa psy ktore nie lubia dotyku i z tymi poklepanie glaskanie , dotykanie jako nagroda nie sa wskazane. Ale to wyraznie widac po psie, ze dotyk nie sprawia mu frajdy, a wrecz przeciwnie. Takie psy kula uszy, odsuwaja glowe, wrecz cale sie odsuwaja .
Treaz ja zadam pytanie Very Happy , czy moja "dzidzia" odsuwala sie ode mnie po poklepaniu, czy wrecz przeciwnie, byla "happy " pobudzala sie ?
Ja uwazam, ze z psami nie nalezy generalizowac, kazdy jest inny(i to wlasnie w psach jest piekne i zajmujace) i do kazdego nalezy podchodzic inaczej, bez schematow. Smile


Ja też uważam, że nie należy podchodzić do psa schematycznie. Pytałam nie dlatego, że zauważyłam jakąś negatywną reakcję po pochwaleniu. Suka cały czas bardzo fajnie pracuje - nawet przed poklepaniem Smile. Dlatego pytam czy ona naprawdę tego potrzebuje - wygląda na filmiku na "samonagradzające się zwierzątko" (to oczywiście żart). Próbowałaś kiedyś pochwalić tylko głosem? Jest różnica w jej pracy?
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:

Ja też uważam, że nie należy podchodzić do psa schematycznie. Pytałam nie dlatego, że zauważyłam jakąś negatywną reakcję po pochwaleniu. Suka cały czas bardzo fajnie pracuje - nawet przed poklepaniem Smile. Dlatego pytam czy ona naprawdę tego potrzebuje - wygląda na filmiku na "samonagradzające się zwierzątko" (to oczywiście żart). Próbowałaś kiedyś pochwalić tylko głosem? Jest różnica w jej pracy?

Ona moze nie potrzebuje klepniecia, ja potrzebuje, zeby sie odstresowac miedzy cwiczeniami
Laughing
Tak, chwale glosem, duzo na treningu, zwlaszcza jak wykona dobrze cos co sprawia jej trudnosc i nieco na zawodach ( na zawodach musze sie pilnowac z pochwalami zeby nie zabierac suczce niepotrzebnie pkt)
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałam ten film kilka razy.Oczywiście bez żadnych złośliwości ,....widzę,że przy chodzeniu przy nodze suczki,przewodniczka raz "zawraca w prawo" a raz robi normalne "w tył zwrot"
Moje pytanie
1.czy tak stanowi regulamin czy też jest to dowolność przewodnika? tzn. czy przewodnik może raz zawracać w prawo a innym razem robić " tradycyjne "w tył zwrot", samo chodzenie przy nodze jest super.
2.co z tymi patyczkami?
3.Co z tą przeszkodą czy miała ją pokonać na komendę!?,...tam i wróć!?,...bo widzę ,że suczka mocno zastanawiała "co oni ode mnie chcą,..no przecież pokazuje ,że stoi przeszkoda!?"
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Obejrzałam ten film kilka razy.Oczywiście bez żadnych złośliwości ,....widzę,że przy chodzeniu przy nodze suczki,przewodniczka raz "zawraca w prawo" a raz robi normalne "w tył zwrot"
Moje pytanie
1.czy tak stanowi regulamin czy też jest to dowolność przewodnika? tzn. czy przewodnik może raz zawracać w prawo a innym razem robić " tradycyjne "w tył zwrot", samo chodzenie przy nodze jest super.
2.co z tymi patyczkami?
3.Co z tą przeszkodą czy miała ją pokonać na komendę!?,...tam i wróć!?,...bo widzę ,że suczka mocno zastanawiała "co oni ode mnie chcą,..no przecież pokazuje ,że stoi przeszkoda!?"


ad.1. Tak, oba zwroty są regulaminowe i wymagany jest obrót raz przez prawe ramię, raz przez lewe.
ad.2.
W klasie 1 przewodnik kładzie 1 patyczek o wymiarach 10x2x2 cm, komisarz dokłada drugi. Pies na komendę ma pobiec, wyszukać patyczek przewodnika i zaaportować. Psy szkolone do IPO mają problem mentalny, bo nie są pewne, czy patyczek maja zaznaczyć, czy zaaportować.
ad.3
To głupie ćwiczenie, pies ma skoczyć tam i z powrotem bez aportu. W klasie 2 już jest aport, a w klasie 3 - aport jest metalowy.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiadam
1 tak, sa dwa rozne zwroty, jeden przez prawe ramie, drugi przez lewe
2 patyczki sa dwa i ma wybrac z moim zapachem , wybrala, czekala na moje potwierdzenie, a ze nie moglam jej dac potwierdzenia, upuscila wziela drugi, zamotala sie bidula. w koncu wybrala wlasciwy, ale strata punktow duuuuza.
3 przeszkoda jest na dwie komendy, skot tam, skok z powrotem i albo "do mnie" i "noga", albo bezposrednio do nogi .

Wlasnie wrocilam z zawodow na ktorych Arsa zrobila bez problemu feralny "kwadrat" i "przeszkode"(ktorej podobno eksteriery nie skacza Laughing ) , patyczki sa do "poprawienia", jakos nie zalapuje "dzidzia" czego od niej chce Crying or Very sad zrobila ale z duuuuuzym wachaniem
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Obejrzałam ten film kilka razy.Oczywiście bez żadnych złośliwości ,....

Ja wierzę... szkoda zycia na zlośliwości Smile
Ściągnąlem wyniki z forum "psysportowe"
Klasa 0
JAGO od Aleksandry Owcz Niem Długowł. 99 doskonała 1
LEBRON Ultima Ratio Labrador 97 doskonała 2
ADANE Jantarowa Wataha Wilczak Cz-S 94.5 doskonała 3
WEGA Owcz Niem 93 doskonała
BAX z kóskowej zagrody Owcz Niem 92 doskonała
BORA Jankrys Owcz Niem Długowł. 92 doskonała
BAX z Borkowa Szlacheckiego Owcz Niem 71 bardzo dobra
MOCCA Trebortim Owcz Niem 79 bardzo dobra
FAYENNE vom Pfarrhof Hovawart 48 niedostateczna
ABEL z Molu Es Saarloos dyskwalifikacja
BE HAPPY WOLF z Molu Es Saarloos dyskwalifikacja

Klasa 1
NNL Milky Way Border Collie 196 doskonała 1
JASZKA Mix 194 doskonała 2
ARSA Wolf Jar Owcz Niem 181 doskonała 3
FIGA Mix 151.5 bardzo dobra
KOFI Labrador 129.5 dobra

Klasa 2
HULAJ DUSZA Srebrzysty Smrek OB. Groen. 218.5 doskonała 1

Zachęcam wszystkich do uprawiania tej dyscypliny,gdyz jest to regulimin międzynarowowy.Sam myślę o przygotowywaniu szczyla[suczki] z naszej hodowli do uprawiania obedience.
Nie potrzeba pozoranta,zawody trwają tylko jeden dzień[a nie trzy tak jak w IPO] i można startować za granicą,nawet na Mistrzostwach Świata. Wink
Dojść do obi-3 jest nie latwo,trzeba z każdego stopnoa zdobyć ocenę doskonałą aby przejść do następnego stopnia i to po dwa razy w każdym stopniu ocena doskonała musi być.
To tak dla zobrazowania,bo to w końcu nowa dyscyplina w naszym kraju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrząc na ten filmik ,...bardzo mi się podoba ;chodzenie suczki przy nodze przewodnika,szybkie i wesołe warowanie,siad, suczka jest uważna ,no i przede wszystkim luz przewodniczki,swobodne chodzenie przy nodze z psem,chwalenie,....napisałabym pełny luz i tak trzymać .Nie myśleć o zwycięstwie,po prostu pracować i robić pkt a reszta przyjdzie sama. GRATULUJĘ,choć nie wiem jaką lokatę zajęła a na tych zawodach to w ogóle się nie znam.
Następnym razem będzie na pewno lepiej.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorplant napisał:

Wlasnie wrocilam z zawodow na ktorych Arsa zrobila bez problemu feralny "kwadrat" i "przeszkode"(ktorej podobno eksteriery nie skacza Laughing ) , ...


Jeśli myślimy o tym samym, to Arsa ma chyba jeszcze trochę czasu - bo dopiero w wieku 5-6 lat eksteriery przestają fruwać nad przeszkodą bez dotykania Laughing Tak mówią oczywiście osoby nie posiadające eksterierów - sorry za offa, ale nie mogłam się powstrzymać Twisted Evil
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (inne) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group