Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Alex von den Schwarzen Seeperlen
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Prezentacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 10:38 am    Temat postu: Alex von den Schwarzen Seeperlen Odpowiedz z cytatem

Przedstawiam Alexa v.d. schwarzen Seeperlen z umiarkowanej (nie skrajnie sportowej) linii użytkowej, żeby każdy mógł się przekonać, że wydajny kłus nie jest wynikiem skrajnie mocnego kątowania kończyn tylnych.

http://www.youtube.com/watch?v=DQGL61B9kTc

Na filmie widzimy bardzo zwartego, kompaktowo zbudowanego psa o wyraźnie zaznaczonym kłębie. W ruchu wykrok nie jest duży, choć łopatka zdaje się tworzyć wystarczająco rozwarty kąt z kończynami przodu. Zad jest krótki i stromy. To jednak nie utrudnia, a jak widać na filmie, wspomaga ruch.

Swoją drogą jestem ciekaw, jak można wyhodować z suki czarno-podpalanej potomstwo o czarnym umaszczeniu?

Dodatkowe info o przestawionym psie:
http://www.schwarzeseeperlen.de/hunde.html

testy w Ulm 2009
http://www.youtube.com/watch?v=1jgdgVKN-GM&feature=related
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą jestem ciekaw, jak można wyhodować z suki czarno-podpalanej potomstwo o czarnym umaszczeniu?

A o co chodzi z tym pytaniem???
Bo jesli o samo wychodowanie to ja nie miałam z tym problemu Laughing
Miot C(Joleen vom Baphomet & Quick vom Ludwigseck)
Miot R(Joleen vom Baphomet &Enzo von der Grauen vom Monstab)
Miot K(Joleen vom Baphomet &Arry vom Ludwigseck)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi dokładnie o to, co napisałaś, tj. krzyżując sukę czarną-podpalaną z psem czarnym można uzyskać czarny pigment w potomstwie.
Dzięki za info. Very Happy
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak..ale pod warunkiem ze kojarzymy suke czarna podpalana niosaca gen czarnego w sobie.
Generalnie tylko po 2 cz.podpalanych nie mozemy uzyskac czarnego potomstwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wniosek z tego jest dla mnie taki, że czarno-podpalana suka z linii eksterierowej, mająca wyłącznie czarno-podpalanych przodków do - powiedzmy - 5 pokolenia wstecz, nie urodzi czarnych szczeniaków. Popraw mnie porsze, jeśli się mylę.

A jak sytuacja będzie wyglądać z suką wilczastą z linii eksterierowej pokrytą czarnym użytkiem, bo najprawdopodobniej nie istnieje obecnie eksterier o jednolicie czarnym umaszczeniu?
Pozdrawiam
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy kryciu suki exterierowej czarnej podpalanej..a raczej czaprakowej(w wiekszosci przypadków)czarnym psem z jakiejkolwiek linii urodzenie sie w miocie czarnych szczeniat jest niemozliwe.
W przypadku suki wilczastej z linii exterierowej-nie majacej zadnych domieszek uzytka,ani czarnych przodków...mozliwosc urodzenia czarnego szczeniecia jest prawdopodobna. Cool


Ostatnio zmieniony przez alexandra dnia Wto Lis 30, 2010 10:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olo napisał:


A jak sytuacja będzie wyglądać z suką wilczastą z linii eksterierowej pokrytą czarnym użytkiem, bo najprawdopodobniej nie istnieje obecnie eksterier o jednolicie czarnym umaszczeniu?
Pozdrawiam


Sa za wschodnia granica!!!! Powiem wiecej te czarne maja dominujacy gen i daja czarne potomstwo z suka czarno-podpalana bez czarnego genu Wink
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarek



Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 78
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I teraz moja żona zapytała mnie co to znaczy eksterierka... czy to "była" terierka? hmmm dajcie jakąś podpowiedź Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

buahahahaa Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Olo napisał:


A jak sytuacja będzie wyglądać z suką wilczastą z linii eksterierowej pokrytą czarnym użytkiem, bo najprawdopodobniej nie istnieje obecnie eksterier o jednolicie czarnym umaszczeniu?
Pozdrawiam


Sa za wschodnia granica!!!! Powiem wiecej te czarne maja dominujacy gen i daja czarne potomstwo z suka czarno-podpalana bez czarnego genu Wink


No i nie ma się co dziwic ze za wschodnia granica jak i u nas..nie ma obowiazku DNA!

Jarek..terierka jak exterierka..pokryta czarnym psem a sama podpalana..czarnych nie da... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olu z tym DNA, to nie do końca. Jeden z bardziej wziętych rosyjskich czarnych reproduktorów Vogerland Sheytan http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/pedigree/522436.html ma DNA zrobione w Niemczech. Zerknij na jego potomstwo: w miotach z czarnymi podpalanymi sukami daje czarne szczeniaki. Na temat dominującego genu czarnego umaszczenia już nawet na Pedigree była dyskusja. Nie wiem, jak Rosjanie to zrobili, ale fakt pozostaje faktem - mają czarne ONki z dominującym genem czarnego koloru.


Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszka dyskusj moze byc wiele...prawda lezy po srodku...ale w nie wszystko mozna wierzyc...
Pies nie ma niemickiego DNA...ani koerungu...na stronie SV w spisie ZW nie widnieje...
A Rosyjskie DNa i Koerung..no cóz..mnie nie przekonuja...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pisałam, że ma niemiecki Koerung czy prześwietlenia. We wszystkich informacjach, reklamach i na stronie www tego psa jest napisane DNA Niemcy. Myślę, że gdyby chcieli kłamać to również napisaliby, że ma niemiecki Koerung i HD, a tego nie robią.
http://cevep.ucoz.ru/


Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:

Generalnie tylko po 2 cz.podpalanych nie mozemy uzyskac czarnego potomstwa.


A jednak wygląda na to, że się da Smile

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/pedigree/518438.html
http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/pedigree/546415.html
http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/pedigree/484379.html
http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/pedigree/559891.html
http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/pedigree/564265.html
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie da sie!Wszystkie psy z linków to bi -kolory o bardzo małej ilosci znaczeń..co widac na zdjeciach!
Co do pierwszego linku..wysłałam zapytanie do hodowcy o kolor psa wpisany w rodowodzie..i zobaczymy.. Wink
Przy czarnym psie jakie kolwiek nawet nie widoczne znaczenie..np miedzy palcami czy pod ogonem..przy takim skojarzeniu swiadczy o tym ze jest to bi-kolor.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Prezentacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group